آشنایی باگوگل آنالیتیکس و کاربردآن

آشنایی باگوگل آنالیتیکس و کاربردآن
0
(0)

گوگل آنالیتیکس یک سرویس رایگان است که توسط گوگل در اختیار عموم قرار می گیرد .از آن زمان ، این سدیس یکی از سیستم عامل های پیشرو در اندازه گیری معیاروترافیک وب سایت و گزارش دهی می باشد.اگر می خواهید به درک عمیق تری از مشتریان خود و عملکرد آن ها برسید ابتدا باید درمورد آشنایی باگوگل آنالیتیکس و کاربردآن بدانیدگوگل آنالیتیکس ابزارهای رایگان موردنیاز برای تجزیه و تحلیل داده ها در یک مکان را در اختیار شما قرار می دهد و همچنین کاربرد های بسیاری دارد که به شما درزمینه های مختلف کمک خواهد کرد که ما دراین مقاله به بخشی از آن ها اشاره خواهیم کرد.
آنچه گوگل آنالیتیکس را به ابزاری کامل تبدیل می کند این است که با بقیه ابزارهای گوگل سازگار است. بنابراین ، می توان آنالیتیکس را با AdWords ، Blogger یا YouTube ترکیب کرد. در حقیقت ، تمام ابزارهای گوگل که بازدیدها و ترافیک وب سایت در آنها حساب می شود ، می توانند با گوگل آنالیتیکس مخلوط و تکمیل شوند. علاوه بر این ، منابع جذاب مختلفی برای آنالیتیکس در Google Chrome موجود است که شما به راحتی می توانید از آن استفاده کنید.

گوگل آنالیتیکس چگونه کار می کند

ابزار رایگان گوگل آنالیتیکس با استفاده از ترکیبی از کوکی ها ، مرورگرها و کد جاوااسکریپت،داده ها را جمع آوری می کند و به لطف کد جاوااسکریپت که باید درصفحات سایت خود دارید و کوکی هایی که پس از دسترسی کاربر از طریق مرورگر به وب وارد می شوند ، اطلاعاتی را از سایت شما جمع آوری می کند.به این ترتیب گوگل آنالیتیکس تمام فعالیت کاربران شما را از لحظه ورود تا زمانی که از وب سایت شما خارج می شوند ثبت می کند و آن را با نمودارها و داده های آماری به گزارش های مختلفی تبدیل می کند تا شما با تحلیل و برسی آن بتوانید روز به روز رتبه وب سایت و جذب مشتریانتان را بالا ببرید.
آموزش دیجیتال مارکتینگ به شما کمک خواهد کرد تا به راحتی بتوانید تحلیل و مدیریت داده ها را خودتان انجام دهید و دیگر نیاز مند برون سپاری این وظیفه نباشید و در هزینه و زمانتان صرفه جویی کنید

عملکرد گوگل آنالیتیکس براساس سه فرآیند انجام می شود:

۱-جمع آوری داده ها
۲- پردازش آنها
۳-ایجاد گزارش

کاربرد گوگل آنالیتیکس چیست

۱-ابتدا مهمترین داده های تحلیلی خود را ببینید.
۲-دریابید که کدام کمپین های آنلاین بیشترین میزان ترافیک را به وب سایت شما ارائه دادند.
۳-تعیین کنید بهترین بازدید کنندگان شما در کجا قرار دارند.
۴-بدانید افراد در سایت شما چه چیزی را جستجو می کنند.
۵- شما می توانید ببینید که چگونه افراد وب سایت شما را پیدا می کنند.
۶- شما می توانید بفهمید وقتی افراد در وب سایت شما هستند چه کاری انجام می دهند.
۷- از محتوای برتر خود پرده بردارید.
۸- صفحاتی را که بهترین عملکرد را داشته اند مشخص کنید.
والمان های زیاد دیگری که در صورت آموزش دیجیتال مارکتینگ می توانید به آن ها تسلط داشته باشید.

مزایای استفاده از گوگل آنالاتیکس

گوگل آنالیتیکس می تواند درک کند که چگونه وب سایت شما و کاربرانتان با محتوای شما درگیر هستند ، بنابراین می دانید چه چیزی کار می کند و چه چیزی کار نمی کند.
می توانید به سرعت تجزیه و تحلیل داده ها با یک رابط کاربری آسان گزارش های اشتراکی را بدست آورید. تمام روش هایی را که آنالیتیکس به شما کمک می کند داده ها را به دانش تبدیل کنید – از ابزار دقیق گزارش گرفته تا تجزیه و تحلیل داده های هوشمند و موارد دیگر – کشف کنید.

به طور خلاصه

گوگل آنالیتیکس یکی از زیر شاخه های آموزش دیجیتال مارکتینگ است که به شما کمک می کند تا براساس داده تصمیم گیری کنید. با یادگیری دیجیتال مارکتینگ و تکنیک های آن به راحتی می توانید درمورد آشنایی باگوگل آنالیتیکس و کاربردآن بدانید و از این ابزار برای رشد و پیشرفت وب سایت و کسب و کارتان استفاده کنید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید