آشنایی با ریتارگتینگ و کاربرد آن

ریتارگتینگ یا هدف گیری مجدد چیست؟
0
(0)

ریتارگتینگ چیست؟ برخلاف تبلیغات معمولی (بنر) ، تبلیغات بازخوانی نوعی تبلیغات هدفمند آنلاین است و به افرادی ارائه می شود که قبلاً از وب سایت شما بازدید کرده اند یا در پایگاه داده شما جزو مخاطبانتان هستند (مانند یک مشتری). اگر قبلاً از ریتارگتینگ استفاده نکرده اید، نگران نباشید. زیرا در این مقاله درمورد آشنایی با ریتارگتینگ و کاربرد آن ، تمام اصول نحوه عملکرد ریتارگتینگ را مرور خواهیم کرد و همچنین توضیح خواهیم داد که چگونه می توانید از آن برای پشتیبانی از اهداف بازاریابی بزرگتر و افزایش درآمد درمشاغل خود استفاده کنید.

 

چگونگی کارکردن کمپین ها

دو نوع اصلی بازخوانی وجود دارد:

۱- مبتنی بر پیکسل

۲-مبتنی بر لیست

نحوه کار هر کدام کمی متفاوت است و هر کدام براساس اهداف کمپین شما مزایای مختلفی دارند.

۱-بازاریابی مبتنی بر پیکسل

بازاریابی مبتنی بر پیکسل راهی برای نمایش مجدد مطالب شما در مورد هر بازدید کننده سایت ناشناس است.
این احتمالاً رایج ترین نوع بازاریابی است. وقتی شخصی به وب سایت شما مراجعه می کند ، یک قطعه محجوب از (JavaScript) که اغلب به آن پیکسل گفته می شود در مرورگر خود قرار می گیرد. هنگامی که آنها سایت خود را برای گشت و گذار در وب ترک می کنند ، آن کوکی به ارائه برنامه ها برای ارائه تبلیغات خاص بر اساس صفحات خاصی که در وب سایت شما ارائه می دهند ، خبر می دهد.
مزیت بازاریابی مبتنی بر پیکسل این است که به موقع است.

بازپرداخت مبتنی بر لیست

پس از اطمینان از اینکه اطلاعات مخاطب شخصی را در پایگاه داده خود دارید ، کار می کند. همچنین می توانید از لیست مخاطبین موجود خود برای انواع خاصی از تبلیغات بازخوانی استفاده کنید. روش کار این است که شما لیستی از آدرس های ایمیل را در یک کمپین ( ریتارگتینگ را معمولاً در یک شبکه اجتماعی مانند فیس بوک یا توییتر) بارگذاری کنید ، و این پلتفرم کاربرانی را در آن شبکه شناسایی می کند که آن آدرس ها را دارند و فقط برای آنها تبلیغات بازخوانی می کنند.
مزیت بازپرداخت مبتنی بر لیست این است که به شما این امکان را می دهد تا معیارهای قابل تنظیم برای تبلیغات خود داشته باشید.

کمپین های بازپرداخت بر اساس هزینه CPM یا CPC ارائه می شوند:

CPM-1هزینه برای هر “مایل” ، یا ۱۰۰۰ برداشت
CPC-2هزینه برای هر کلیک

ریتارگتینگ چگونه کار می کند؟

بارگیری مجدد کارها با استفاده از “کوکی ها” ، یک قطعه کوچک از داده های ذخیره شده توسط مرورگر وب که کاربرانی که از تبلیغات یا صفحه وب شما بازدید کرده اند را به خاطر می آورد. سپس تیم های بازاریابی می توانند از این داده کوکی برای ارائه تبلیغات دوباره به کاربران استفاده کنند. با نشان دادن تبلیغات مرتبط و هدفمند به کاربرانی که علاقه خود را به برند شما نشان داده اند ، آگاهی از برند و اغلب تبدیل های کل را افزایش می دهد.

مزایای ریتارگتینگ

۱-افزایش درآمد

۲-افزایش آگاهی از برند

۳-به دست آوردن بینش

۴- تعامل بیشتر

۵- یادآوری برند افزایش یافته

۶-ریتارگتینگ ابزاری مقرون به صرفه است

۷-بالا رفتن نرخ تبدیل

به طور خلاصه

ریتارگتینگ یکی از زیر شاخه های آموزش دیجیتال مارکتینگ است. امروزه بازاریابان از ریتارگتینگ به عنوان ابزاری اساسی برای ارتباط با مشتریان و افزایش فروش خود استفاده می کنند. آشنایی با ریتارگتینگ و کاربرد آن و داشتن تخصص در آن می تواند شما را در استفاده از این ابزار قدرتمند در وب سایت و یا شبکه های اجتماعیتان کمک کند پیشنهاد میکنیم برای تکمیل اطلاعاتتان در زمینه ریتارگتینگ مقاله ی ریتارگتینگ یا هدف گیری مجدد چیست؟ را مطالعه کنید و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید .

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید