معرفی کامل زبان برنامه نویسی جاوا + مزایا و معایب

آشنایی با زبان جاوا و ویژگی ها آن
0
(0)

جاوا یک زبان برنامه نویسی عمومی قدرتمند است. برای توسعه برنامه های دسک تاپ و موبایل ، پردازش داده های بزرگ ، سیستم های جاسازی شده و غیره استفاده می شود. طبق گفته Oracle ، شرکت صاحب جاوا ، جاوا با ۳ میلیارد دستگاه در سراسر جهان کار می کند ، که جاوا را به یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی تبدیل می کند. موضوع مورد بحث امروز آشنایی با زبان جاوا و ویژگی ها آن می باشد.می توانید تا انتهای مقاله برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

زبان جاوا  چیست؟

جاوا یک زبان برنامه نویسی مبتنی بر کلاس و شی گرا است که به گونه ای طراحی شده است که تا حد امکان وابستگی های پیاده سازی داشته باشد. این یک زبان برنامه نویسی برای اهداف عمومی است که به توسعه دهندگان برنامه ها اجازه می دهد یک بار بنویسند ، در هر کجا اجرا شوند. به این معنی که کد جاوا کامپایل شده می تواند در همه سیستم عامل هایی که ازجاوا پشتیبانی می کنند بدون نیاز به کامپایل مجدد اجرا شود. برنامه های جاوا معمولاً به bytecode وارد می شوند که بدون در نظر گرفتن معماری اساسی کامپیوتر ، می توانند روی هر ماشین مجازی جاوا (JVM) اجرا شوند. نحو جاوا شبیه C و C ++ است اما امکانات سطح پایین کمتری نسبت به هر یک از آنها دارد. از سال ۲۰۱۹ ، جاوا یکی از محبوب ترین زبانهای برنامه نویسی بود که طبق GitHub مورد استفاده قرار گرفت ،به ویژه برای برنامه های وب سرور مشتری ، با گزارش ۹ میلیون توسعه دهنده.
جاوا در ابتدا توسط جیمز گاسلینگ در سان مایکروسیستم (که از آن زمان توسط اوراکل خریداری شده است) توسعه یافت و در سال ۱۹۹۵ به عنوان یکی از مولفه های اصلی پلت فرم جاوا سان مایکروسیستمز منتشر شد. اجرای اصلی و مرجع کامپایلرهای جاوا ، ماشین های مجازی و کتابخانه های کلاس در ابتدا توسط Sun تحت مجوزهای اختصاصی منتشر شد. از ماه مه ۲۰۰۷ ، سان با رعایت مشخصات فرآیند جامعه جاوا ، بیشتر فناوریهای جاوا خود را تحت مجوز عمومی عمومی GNU مجدداً مجوز داده است. Oracle ماشین مجازی HotSpot Java خود را ارائه می دهد ، با این حال اجرای رسمی مرجع OpenJDK JVM است که یک نرم افزار منبع باز رایگان است و توسط اکثر توسعه دهندگان از جمله Eclipse IDE استفاده می شود و تقریباً برای همه توزیع های لینوکس پیش فرض است.

آشنایی با زبان جاوا و ویژگی ها آن

۱-بستر های نرم افزاری مستقل

ما می توانیم کد جاوا را در یک سیستم عامل (سیستم عامل) بنویسیم و بدون هیچ گونه تغییری روی سیستم عامل دیگر اجرا کنیم.

۲-شی گرا :

جاوا یک زبان شی گرا است. این به انعطاف پذیری و استفاده مجدد کد جاوا کمک می کند.

۳-سرعت:

کد جاوا بهینه شده تقریباً سریعتر از زبان های سطح پایین مانند C ++ است و بسیار سریعتر از پایتون ، PHP و غیره است.جاوا یک زبان مستقل از سیستم عامل است. ما می توانیم کد Java را در یک سیستم عامل بنویسیم و آن را در یک سیستم عامل دیگر اجرا کنیم.

۴-جاوا یک زبان عمومی است

طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی دارد. این برنامه برای توسعه برنامه های تلفن همراه و دسک تاپ ، پردازش داده های بزرگ ، سیستم های جاسازی شده و غیره استفاده می شود.

۵-جاوا یک زبان برنامه نویسی شی گرا است.

به قابلیت استفاده مجدد کد کمک می کند.

پنج هدف اصلی در ایجاد زبان جاوا

۱-باید ساده ، شی گرا و آشنا باشد.

۲-باید قوی و ایمن باشد.

۳-باید معماری خنثی و قابل حمل باشد.

۴-باید با عملکرد بالا اجرا شود.

۵-باید تفسیر شود ، رشته ای شود ، و پویا باشد

مزایای استفاده از زبان جاوا

۱-جاوا از قابلیت های متقابل و قابلیت حمل بالاتر برخوردار استزیرا برنامه هایی که در یک پلتفرم نوشته شده اند می توانند از طریق دسک تاپ ، موبایل ، سیستم های جاسازی شده اجرا شوند.
۲-جاوا رایگان ، ساده ، شی گرا ، توزیع شده می باشداز چند رشته ای پشتیبانی می کند و پشتیبانی از مالتی مدیا و شبکه را ارائه می دهد.
۳جاوا یک زبان بالغ است ، بنابراین پایدارتر و قابل پیش بینی تر است. Java Class Library امکان توسعه بین پلتفرمی را فراهم می کند.
۴جاوا از محبوبیت بالایی در سطح شرکت ، جاسازی شده و شبکه برخوردار است و از یک انجمن فعال فعال پشتیبانی می کند.
۵-بر خلاف C و C ++ ، برنامه های جاوا مستقل از پلت فرم به زبان bytecode تدوین می شوند که اجازه می دهد همان برنامه بر روی هر دستگاهی که JVM نصب کرده است اجرا شود.
۶-جاوا دارای ابزارهای توسعه قدرتمندی مانند Eclipse SDK و NetBeans است که دارای قابلیت اشکال زدایی هستند و محیط توسعه یکپارچه را ارائه می دهند.
۷-جاوا به راحتی قابل یادگیری است.
جاوا به راحتی قابل استفاده بوده و بنابراین نوشتن ، تدوین ، اشکال زدایی و یادگیری آن نسبت به سایر زبانهای برنامه نویسی آسان است.

 بطور خلاصه

در این مقاله در مورد آشنایی با زبان جاوا و ویژگی ها آن صحبت کردیم. مورد با اهمیت روزافزون برنامه های مبتنی بر وب و تلفن همراه ، جاوا امروزه پایه و اساس اکثر برنامه های تحت شبکه است و برای اسکریپت نویسی ، محتوای تحت وب ، نرم افزار سازمانی ، بازی ها و برنامه های تلفن همراه مفید تلقی می شود.شرکت پدیده تجارت درحال برگذاری کلاس های آموزشی متنوعی از جمله اندروید،جاوا،طراحی سایت،موشن گرافیک و غیره می باشد برای آموزش و یادگیری می توانبد به این شرکت با تجربه و حرفه ای مراجعه فرمایید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید