آشنایی با موشن گرافیک و افترافکت

آشنایی با موشن گرافیک و افترافکت
0
(0)

گرافیک متحرک راهی برای برقراری ارتباط با بیننده و اضافه کردن عمق به داستان است . آن‌ها همراه با موسیقی و کپی موثر می‌توانند به ما یک پیام بدهند . ما از آن‌ها برای ایجاد تبلیغات ، توالی عنوان برای فیلم ، [ explainer ] ( به عبارت ساده‌تر ، گرافیک حرکت ، با متن به عنوان جز اصلی ) ویدئو استفاده می‌کنیم و اطلاعات را به اشتراک می‌گذاریم . بسیاری از قالب‌های ما از گرافیک حرکتی برای کمک به ارسال پیام خود استفاده می‌کنند .افتر افکت یک نرم افزار کاربردی برای ایجاد موشن گرافیک و جلوه های ویژه است که در ویدئو ، محتوای آنلاین و ارائه ها استفاده می شود با ما همراه باشید برای آشنایی با موشن گرافیک و افترافکت این دو نرم افزار و ابزار گرافیکی را به شما آموزش دهیم .

موشن گرافیک چیست؟

موشن گرافیک قطعه هایی از انیمیشن یا فیلم دیجیتالی است که توهم حرکت یا چرخش را ایجاد می کند و معمولاً برای استفاده در پروژه های چندرسانه ای با صدا ترکیب می شود. گرافیک های حرکتی معمولاً از طریق فناوری رسانه الکترونیکی نمایش داده می شوند ، اما ممکن است از طریق فناوری دستی نیز نمایش داده شوند. گرافیک متحرک را می توان از انیمیشن معمولی متمایز کرد زیرا به شدت شخصیت محور نیستند و بر اساس داستان ساخته نمی شوند و اغلب نشان دهنده شکل ها و فرم های انتزاعی متحرک مانند آرم یا عناصر آرم هستند.

افتر افکت چیست؟

After Effect  یک نرم افزار کاربردی برای ایجاد موشن گرافیک و جلوه های ویژه است که در ویدئو ، محتوای آنلاین و ارائه ها استفاده می شود. افتر افکت در هر دو سیستم عامل Mac و Windows وجود دارد. After Effects به طور گسترده ای در تلویزیون و فیلم های پس از تولید برای ایجاد جلوه های ویژه ، انیمیشن و آهنگسازی ویدیو استفاده می شود. پروژه های ایجاد شده با استفاده از افتر افکت می توانند در پخش تلویزیون ، ویدئو ، در وب ، نمایشگرهای داخل فروشگاه و کیوسک ها استفاده شوند. افترافکت بخشی از Adobe Creative Cloud است.
از After Effect می توان برای طراحی عناوین ، ایجاد شخصیت های کارتونی و استفاده از انیمیشن استفاده کرد. اگرچه می تواند همه این کارها را انجام دهد ، اما همان نرم افزار ویرایش فیلم نیست. این برنامه بهتر است برای اعمال جلوه ها پس از ویرایش فیلم ، یا ایجاد انیمیشن و حرکت گرافیکی از اشیا ثابت دیگر استفاده شود. این ابزاری برای قصه گویی است ، با ایجاد گرافیک های دیداری جذاب که در هر رسانه ای ادغام می شوند تا ارائه ، داستان ، تصویر یا حالت را بهبود بخشند.

کاربردهای اصلی افتر افکت را می توان به سه دسته انیمیشن ، جلوه ها و ترکیب بندی تقسیم کرد

نوع خاصی از انیمیشن که بعد از آن بیشتر از آن استفاده می شود به عنوان Motion Graphics شناخته می شود که شامل ایجاد حرکت و حرکت اشیا ایستا به طور سنتی مانند آرم ، متن و سایر عناصر گرافیکی است.
نوع جلوه هایی که بعضا جلوه های دیداری (VFX) نامیده می شوند از فیلم و ویدئو به خوبی شناخته شده اند. افزودن برف به یک صحنه ویدئویی ، ایجاد آتش سوزی یا آب ، به نظر می رسد تبدیل شدن اشیا به مایع همه از این موارد هستند. برای ایجاد این جلوه های تصویری از فیلم خود می توانید از After Effects استفاده کنید

After Effects همچنین برای ترکیب دیجیتال استفاده می شود ، که شامل جمع آوری چندین فیلم در یک محصول واحد است. چه فیلم ها به صورت لایه لایه روی هم قرار بگیرند و چه در گوشه های جداگانه صفحه ، After Effects امکان ادغام چندین فیلم با استفاده از ترکیب را فراهم می کند. کسب مهارت در افتر افکت از طریق آموزش عمیق و استفاده عملی حاصل می شود.افتر افکت یک نرم افزار استاندارد صنعتی برای ایجاد جلوه های تصویری و حرکت گرافیکی است و می تواند به تنهایی یا به عنوان بخشی از Adobe Creative Cloud خریداری شود. کسب مهارت در برنامه افتر افکت از طریق آموزش عمیق و استفاده عملی حاصل می شود.

چه کسی از افتر افکت استفاده می کند؟

افتر افکت توسط هنرمندان تجسمی ، انیماتورها ، آژانس های تبلیغاتی ، ویدئو آرتیست ها ، ویرایشگران ویدئو ، طراحان بصری ، متخصصان شبکه های اجتماعی ، تهیه کنندگان ویدئو ، طراحان گرافیک حرکتی ، متخصصان UX و انیماتورها استفاده می شود.

معرفی برخی ازلایه ها ی افترافکت

استفاده از یک تصویر به عنوان مات Luma با کشویی ‘TrkMat’ در پالت لایه ها یکی از بسیاری از ویژگی های ‘پنهان’ لایه های After Effects است

کنار آمدن با لایه ها و جدول زمانی در After Effects کلید باز کردن قفل قدرت واقعی After Effects است. این به دلیل این واقعیت است که اکثر کنترل های انیمیشن در اینجا مانند فریم های کلیدی وجود دارد ، اما همچنین مقدار زیادی از قابلیت “پنهان” وجود دارد که بلافاصله مشخص نیست.

لایه ها را می توان با استفاده از کشوی کوچک یا کشویی ، که می تواند برای متحرک سازی عالی باشد ، به یکدیگر والدین شوند. لایه ها می توانند از طریق جدول زمانی پنهان شوند از طریق دکمه ‘خجالتی’ لازم نیست. منحنی های انیمیشن نیز در اینجا در دسترس هستند که به کنترل دقیق عملکرد انیمیشن نیاز دارند.

یکی از کاربردهای بسیار مفید لایه ها ، استفاده از فیلم یا شی در یک لایه برای نقش یک مات (یا ماسک) برای لایه زیر آن است. لایه را بلافاصله بالای لایه محتوا به عنوان مات قرار دهید. در لایه محتوا از منوی کشویی “TrkMat” استفاده کنید تا نحوه تعامل لایه های ماسک با لایه فیلم را از طریق شفافیت (آلفا) یا روشنایی تصویر (Luma) انتخاب کنید.

بطور خلاصه

برای آشنایی با موشن گرافیک و افترافکت گرافیک های جذاب مقالات بعدی ما را در زمینه آشنایی با موشن گرافیک و افترافکت دنبال کرده و در دوره های آموزشی کاملا خصوصی ما در شرکت پدیده تجارت حضور پیدا کنید تا مهارت های لازم را کسب کنید و با استفاده از آن کسب درآمد کرده و به کسب و کار خود رونق بخشید زیرا در کسب و کار امروزی بسیار جلوه های حرکتی و جلوه های بصری چشمگیر اهمیت بسازی دارد و با این روش میتوانید علاوه بر زیبا نشان دادن محصولات و کسب و کار خود در هر زمینه خودتان یه هم یک مدرس حرفه ایی شوید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید