آموزش ابزارهای مقدماتی فتوشاپ در اصفهان

آموزش ابزارهای کاربردی فتوشاپ در اصفهان
0
(0)

اگر علاقه مند به یادگیری نرم افزار های گرافیکی هستید و دوست دارید تصاویر و عکسها را خودتان ویرایش کنید پس نرم افزار فتوشاپ بهترین نرم افزار گرافیکی برای شما است . ما در سری مقالات فتوشاپ قصد معرفی و آموزش ابزارهای مقدماتی فتوشاپ در اصفهان  را داریم که در دو مقاله برای شما تدوین شده است. با یادگیری ابزارهای فتوشاپ و عملکرد آنها می توانید شروع به کار کنید و بصورت حرفه ای آن را آموزش ببینید.پس با ما همراه باشید.

مقالات مشابهی که شاید خواندن آن برای شما جالب باشد:

نکات و ترفندهای فتوشاپ 

آموزش برخی از ابزارهای فتوشاپ

آشنایی با نوار ابزار فتوشاپ

نوار ابزار جایی است که فتوشاپ ابزارهای زیادی را که باید با آنها کار کنیم در خود نگه می دارد. ابزارهایی برای انتخاب ، برای برش دادن و روتوش تصاویر ، برای افزودن اشکال و نوع و موارد دیگر وجود دارد! ما با نگاهی به نوار ابزار خود شروع خواهیم کرد ،هر یک از ابزارهای موجود در نوار ابزار را با خلاصه ای سریع از آنچه که برای هر ابزار استفاده می شود ، بررسی خواهیم کرد.

آموزش ابزارهای مقدماتی فتوشاپ در اصفهان

معرفی ابزار های کاربردی فتوشاپ (فسمت تولبارز)

ابزار حرکت (Move Tool)

آموزش ابزارهای مقدماتی فتوشاپ در اصفهان ابزار حرکت این یک ابزار بسیار مهم است ، زیرا تاکنون تمام تلاش شما این بوده است که پیکسل ها را انتخاب کنید و در واقع آنها را جابجا نکنید. ابزار move نه تنها به شما امکان می دهد مناطقی را که انتخاب کرده اید منتقل کنید ، بلکه بدون اینکه ابتدا انتخابی انجام دهید کل لایه ها را نیز جابجا کنید. اگر هنگام کلیک و کشیدن با ابزار حرکت ، کلید گزینه (یا alt) را نگه دارید ، می توانید انتخاب را کپی کنید.

آموزش ابزارهای مقدماتی فتوشاپ در اصفهان

معرفی ابزارهای Marquee Tool

در Marquee تصاویر موجود در فتوشاپ ،پیکسل به پیکسل ذخیره می شوند ، بنابراین ، قبل از انجام هر کاری در فتوشاپ ، ابتدا باید مشخص کنید که کدام پیکسل ها را می خواهید تغییر دهید. برای انتخاب ، روی این ابزار کلیک کنید ، سپس روی تصویر خود کلیک کرده و بکشید تا کادر انتخاب نقطه ای ایجاد شود.هنگام حرکت بعدی خود ، هر پیکسل داخل جعبه تحت تأثیر قرار می گیرد.درادامه ی این بخش با انواع ابزار های Marquee آشنا خواهید شد؛که باکلیک راست کردن بر روی این ابزار به انواع آن دسترسی پیدا میکنید.

آموزش ابزارهای مقدماتی فتوشاپ در اصفهان

ابزار Rectangular Marquee Tool 

برای انتخاب به حالت مستطیل شکل کافیست این ابزار را انتخاب کرده و بر روی عکس خود ترسیم کنید. و اگر میخواهید انتخاب خود را به صورت مربع شکل انجام دهید هنگام کشیدن ، Shift را فشار داده و نگه دارید تا یک انتخاب مربع ترسیم شود.

ابزار Elliptical Marquee Tool 

برای انتخاب به حالت بیضی شکل کافیست این ابزار را انتخاب کرده و بر روی عکس خود ترسیم کنید.و اگر میخواهید انتخاب خود را به صورت دایره انجام دهید Shift را فشار دهید و نگه دارید تا یک انتخاب به شکل یک دایره کامل انجام شود.

ابزار Single Row Marquee

شاید نیاز باشد عکس شما به صورت افقی انتخاب شود ، به این منظور از این ابزار استقاده میشود .این ابزار یک ردیف از پیکسل های تصویر شمار را از چپ به راست انتخاب میکند.

ابزار Single Column Marquee

شاید نیاز باشد عکس شما به صورت عمودی انتخاب شود ، به این منظور از این ابزار استقاده میشود .این ابزار یک ردیف از پیکسل های تصویر شمار را از بالا به پایین انتخاب میکند.

آموزش ابزارهای مقدماتی فتوشاپ در اصفهان

ابزار برش Crop Tool 

قسمتهایی که برای شما کاربردی ندارند را از تصویرتان حذف میکند. بعنوان مثال عکسی دارید که فقط قسمتی از آن مدنظر شماست و قسمتهای دیگر را نیاز ندارید. بهترین انتخاب همین ابزار کراپ است. دسترسی سریع با زدن کلید C

ابزار Crop Tool

برای برش دادن تصویر و حذف مناطق ناخواسته از ابزار برش استفاده کنید. علامت “حذف پیکسل های بریده شده” را در نوار گزینه ها برش دهید تا یک تصویر بدون تخریب بریده شود.

ابزار Slice

یک تصویر یا طرح را به بخشهای کوچکتر (برش) تقسیم می کند که می تواند به صورت جداگانه صادر و بهینه شود.

ابزار Slice Select Tool

برای انتخاب برشهای جداگانه ایجاد شده با ابزار Slice از ابزار Slice Select استفاده کنید.

آموزش ابزارهای مقدماتی فتوشاپ در اصفهان

ابزار انتخاب سریع Quick Selection

به شما امکان می دهد تا به راحتی و با کشیدن نقاشی روی آن ، یک شی را به راحتی انتخاب کنید. برای انتخاب با کیفیت بهتر ، “بهبود خودکار” را در نوار گزینه فعال کنید

ابزار عصای جادویی Magic Wand Tool

هنگامی که با استفاده از این ابزار بر روی ناحیه ای از تصویر کلیک می کنید ، تمام پیکسل های همرنگ پیکسلی که کلیک کرده اید انتخاب می شوند. روی ابزار دوبار کلیک کنید تا سطح تحمل مورد نظر شما تنظیم شود (یعنی اینکه پیکسل ها از نظر رنگی باید با رنگ پیکسل اصلی شما یکسان باشند. تلرانس بالاتر به معنای دامنه رنگ گسترده تر است).

ابزار پاک کن Eraser Tool

این ابزار همانطور که اسم آن مشخص میکند نیازی به توضیح و معرفی ندارد و برای پاک کردن قسمت و یا بخشهایی از تصویر مورد استفاده قرار میگیرد.

 

ابزار Gradient Tool

این ابزار به شما کمک می کند تا ترکیبات تدریجی بین چندین رنگ را ترسیم کنید. Gradient Editor به شما امکان می دهد شیب های دلخواه خود را برای رنگ ها ایجاد و شخصی سازی کنید.  

آموزش ابزارهای مقدماتی فتوشاپ در اصفهان

 

ابزار Paint Bucket Tool

این ابزار به شما این امکان را میدهد تا منطقه ای از رنگ مشابه را با رنگ Foreground یا الگوی شما پر می کند. و مقدار طیف رنگی را  در اطراف منطقه ای که کلیک کرده اید تحت تأثیر قرار می دهد.

آموزش ابزارهای مقدماتی فتوشاپ در اصفهان

ابزار متن Text tool

برای انتخاب روی این ابزار کلیک کنید.ابزار متن به شما یک کادر نوشتاری می دهد تا بتوانید متن خود را تایپ کنید و ویژگی های مختلف متن را استفاده کنید. از جمله رنگ, فونت و ….

آموزش ابزارهای مقدماتی فتوشاپ در اصفهان

ابزار مستطیل Rectangle Tool

برای ترسیم اشکال مستطیلی شکل کافیست این ابزار را انتخاب کنید و بر روی مکان موردنظر بکشید و اگر هم میخواهید اشکال خود را بصورت مربع شکل ترسیم کنید,هنگام کشیدن ، Shift را نگه دارید تا شکل از مستطیل به یک مربع برسد.

آموزش ابزارهای مقدماتی فتوشاپ در اصفهان

ابزار مستطیل دایره Rounded Rectangle Tool

مشابه Rectangle Tool برای شما یک مستطیل استاندارد ترسیم می کند,با این تفاوت که گوشه های مستطیل  گرد شده ترسیم می شود. Shift را نگه دارید تا مستطیل با گوشه های گرد به مربع با گوشه های گرد ترسیم شود.

ابزار بیضی Ellipse Tool

برای ترسیم اشکال بیضی شکل کافیست این ابزار را انتخاب کرده و بر روی مکان موردنظر بکشید و اگر هم میخواهید اشکال خود را بصورت دایره شکل ترسیم کنید هنگام کشیدن ، Shift را نگه دارید تا یک دایره کامل در توصویر خود ترسیم کنید.

ابزار مثلث Triangle Tool

اشکال مثلث را ترسیم می کند.با نگه داشتن Shift در این نوع ابزار, مثلث متساوی الاضلاع رسم کنید، یا از گزینه Radius که در قسمت نوار بالایی دارید برای گرد کردن گوشه ها استفاده کنید.

ابزار چند ضلعی Polygon Tool

اشکال چند ضلعی را با استفاده از این ابزار ترسیم کنید. همچنین از گزینه Star Ratio برای تبدیل چند ضلعی ها به شکل ستاره استفاده کنید.

ابزار خط Line Tool

با این ابزار خطوط مستقیم یا پیکان ترسیم کنید. از رنگ و ضخامت که در نوار بالایی قسمت Stroke در اختیار شما قرار میدهد برای کنترل ظاهر خط استفاده کنید.

ابزار شکل سفارشی Custom Shape Tool

به شما این امکان را می دهد تا اشکال دلخواه را انتخاب و ترسیم کنید. از اشکال سفارشی و پیش فرضی که در نوار بالایی قسمت shapes در اختیار شما است هم می توانید استفاده کنید.

آموزش ابزارهای مقدماتی فتوشاپ در اصفهان

ابزار دست Hand Tool

ابزار Hand Tool به شما این امکان را میدهد تا در هنگام بزرگنمایی و zoom تصویر با کلیک کردن و کشیدن،مناطق مختلف تصویر را مشاهده کنید.

آموزش ابزارهای مقدماتی فتوشاپ در اصفهان

ابزار ذره بین Magnifier

با استفاده از این ابزار می توانید بخشی از تصویر خود که می خواهید بزرگتر شود را بزرگنمایی کنید تا جزئیات آن را مشاهده کنید.با نگه داشتن دکمه Alt  بصورت بالعکس می توانید تصاویر را zoom out یا از حالت زووم خارج کنید.

آموزش ابزارهای مقدماتی فتوشاپ در اصفهان

بطور خلاصه

در مقاله آموزش ابزارهای مقدماتی فتوشاپ در اصفهان به معرفی ابزارهای ابتدایی فتوشاپ پرداختیم. و سپس در مقاله بعدی آموزش ابزارهای مقدماتی فتوشاپ در اصفهان به  ابزارهای تخصصی تر این نرم افزار گرافیکی میپردازیم پس حتما با ما همراه باشید. اگر قصد حرفه ای شدن در این نرم افزار و کار کردن به عنوان نیروی گرافیست در شرکتها و یا بصورت فریلنسر برای خود را دارید و یا قصد کار در آتلیه عکاسی را دارید می توانید در دوره های خصوصی و کاملا تخصصی پدیده شرکت کنید. ما در دوره های آموزش فتوشاپ در اصفهان شرکت پدیده تجارت پس از تعیین سطح شما عزیزان شروع به آموزش صفر تا صد فتوشاپ و پس از آن بسته به انتخاب شما به آموزش رشته های وابسته به این نرم افزار مانند آموزش فتوشاپ ویژه آتلیه و یا آموزش فتوشاپ ویژه طراحی لوگو,بنر,گرافیک وب سایت و اپلیکیشن و … میپردازیم تا شما عزیزان را برای ورود به بازار کار در هریک از رشته های انتخابی شما آماده کنیم.

 

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید