آموزش ابزارهای پیشرفته فتوشاپ در اصفهان

photoshop-tools-panel
0
(0)

در مقاله های قبل در پدیده لرن راجع به کاربردهای فتوشاپ توضیحاتی ارائه شده هم اینک که این مقاله را مطالعه می کنید پس جزو  علاقه مندان به آموزش فتوشاپ هستید. پس در قبل از همراه شدن با ما, مقاله ی آموزش ابزارهای مقدماتی فتوشاپ را حتما مطالعه نمایید. ما در  مقاله  آموزش ابزارهای پیشرفته فتوشاپ در اصفهان شما را با ابزارهای دیگر فتوشاپ که برای کارهای حرفه ای تر و پیشرفته تر استفاده می شوند آشنا می کنیم و آنها را تک تک معرفی خواهیم کرد. اگر به فکر این هستید که ابزار های فتوشاپ را به صورت حرفه ای یاد بگیرید ، پس این دو مقاله را از دست ندهید.

معرفی ابزارهای پیشرفته فتوشاپ در نوار ابزار

معرفی ابزار Lasso Tool

lasoo-tools

این ابزار یک ابزار انتخابی است.با استفاده از ابزار Lasso می توانید اطراف طرح را تنها با نگه داشتن دکمه موس و کشیدن اطراف ناحیه ای که قصد انتخاب آن را دارید بخش مورد نظر را انتخاب کنید. اگر شما بخواهید قسمتی از عکس را به صورت دلخواه انتخاب کنید؛ می توانید از این ابزار استفاده کنید .

ابزار Polygonal Lasso Tool

polygon-lasso-tools2

زیرمجموعه ی دیگر ابزار lasso این ابزار است.تفاوت این ابزار با lasso در این است که در این ابزار با کلیک کردن بر روی ابتدای ناحیه انتخابی و کلیک کردن در انتهای ناحیه انتخابی خط صافی برای شما ترسیم می نماید. این ابزار برای شکل های منظم و دارای خطوط صاف کاربرد دارد.

ابزار Magnetic Lasso Tool

magnetic-lasoo-tools

هنگامی که ناحیه از عکس را میخواهید انتخاب کنید ولی آن ناحیه نرم و صاف نیست می توانید از این ابزار که مانند آهنربا به اطراف ناحیه ی انتخابی میچسبد استفاده کنید. کافیست نشانگر ماوس خود را در اطراف آن ناحیه حرکت دهید ، ابزار مغناطیسی Lasso Tool طرح اصلی انتخاب را به لبه های میچسباند.

معرفی ابزار Slice Tool

slice-tools

ابزار Slice  یکی از ابزار برش تصویر است با این تفاوت که یک تصویر را به بخش هایی که شما مشخص کنید تقسیم کرده و با یکبار دخیره تصوی,تمامی تکه های تصویر را در یک پوشه برای شما ذخیره میکند و شما می توانید از تک تک بخش های عکس جداگانه استفاده کنید.

ابزار Slice Select Tool

برای انتخاب و جابجایی برشهای زده شده با ابزار slice استفاده می شود و می توانید با این ابزار تک تک برش های بخش بالا را جابجا کنید.

 

معرفی ابزار Eyedropper Tool

eyedropper-tools

این ابزار یکی از مفیدترین ابزارهای فتوشاپ است که به راحتی می توانید از رنگهای موجود در یک تصویر نمونه برداری کنید و آن را به عنوان عکس پیش زمینه foreground میگذارد.این ابزار برای کارهایی مانند ساخت سایه از اجسام بسیار پرکاربرد است.همچنین برای نمونه برداری دقیق تر از رنگ مورد نظر, فیلد “Size Sample” را در نوار Options (نواربالایی) افزایش دهید.

ابزار Material Eyedropper Tool

با استفاده از ابزار  Material Eyedropper از متریال های سه بعدی در فتوشاپ می توانید رنگ استخراج کنید.

ابزار Color Sampler Tool

color-sampler-tools

این ابزار,ابزار نمونه برداری از نگ است.به اینصورت که چندین کد رنگ از تصویرتان را نمونه برداری می کند(حداکثر ۱۰ کدرنگ) و کدرنگی را در اختیار شما قرارمیدهد. همزمان می توان از حداکثر ده منطقه,نمونه برداری کرد. اطلاعات رنگ را در پانل اطلاعات فتوشاپ مشاهده می کنید.

ابزار Note Tool

notes-tool

ابزار یادداشت به شما این امکان را می دهد که صرفا برای خودتان یادداشت های متنی را به سند فتوشاپ که بر روی آن کار می کنید، یا برای دیگران که روی همان پروژه کار می کنند ، ضمیمه کنید. یادداشت ها به عنوان بخشی از پرونده بصورت.PSD ذخیره می شوند.

ابزار Ruler Tool

ruler-tool

ابزارخط کش, مکان و زاویه ی خطی که ترسیم می کنید را به شما نمایش می دهد .برای موقعیت یابی تصاویر و عناصر ی که به آنها نیاز دارید ابزار فوق العاده ایست.

معرفی ابزار Healing Brush Tool

healing-tools

ابزاری بسیار خوب برای اصلاح و ویرایش تصاویر که دچار نقطه,کثیفی و ایرادات خیلی جزئی هستند. مثلا در اصلاح صورت می توان از آن استفاده کرد. با رفتن موس بر روی ناحیه ی سالم, نگه داشتن دکمه ی Alt و تک کلیک کردن.نمونه ای از آن ناحیه برداشته میشود و با نگه داشتن و رنگ کردن ناحیه ی ایراد دار می توانید از رنگ و pattern را از ناحیه ی سالم بر روی نحیه ی ایراد دار کپی کنید. مانند تصویر بالا .

ابزار Spot Healing Brush Tools

بجای استفاده از روش بالا می توانید به راحتی و به سرعت لکه ها و سایر مناطق ایراد دار را تنها با کلیک موس بر روی آن نقطه و یا کشیدن موس بر روی آن ناحیه آن را را اصلاح کنید. در این روش خود نرم افزار فتوشاپ از ناحیه ی سالم بطور خودکار تکه ای به این نقطه انتقال میدهد و شما نمیتوانید ناحیه ی سالم را انتخاب و گزینش کنید.

ابزار Content-Aware Move Tool

ابزار جابجایی آگاه از محتوا برای انتخاب و انتقال بخشی از تصویر به یک منطقه دیگر ، از ابزار Content-Aware Move استفاده کنید. فتوشاپ با استفاده از عناصر مناطق اطراف به طور خودکار سوراخ موجود در نقطه اصلی را پر می کند.

ابزار Red Eye Tool

red-eye-tool

اگر با دوربین های عکاسی کار میکنید خیلی مواقع قرمزی چشم در عکس برایتان پیش می آید با این ابزار و تنها با یک کلیک می توانید مشکل قرمزی چشم ها در تصاویرتان را برطرف کنید.

ابزار Brush Tool

ابزار قلم مو بصورت تخصصی برای کار نقاشی در فتوشاپ استفاده می شود. از آن برای نقاشی های قلم مو روی لایه یا استفاده از ماسک لایه استفاده می کنند.

ابزار Pencil Tool

ابزار مداد یکی دیگر از ابزارهای نقاشی فتوشاپ است. اما در حالی که ابزار قلم مو می تواند ضربات قلم مو را با تنظیمات مختلف در نوار option (نواربالایی) نرم طراحی کند ، Pencil Tool همیشه با لبه های سخت و تیز,رنگ آمیزی می کند.

ابزار Color Replacement Tool

با استفاده از این ابزار می توانید رنگ دلخواه قسمتی از تصویر را جایگزین رنگ قسمت دیگری از تصویر کنید.

ابزار Mixer Brush Tool

Mixer Brush در فتوشاپ می تواند عناصر نقاشی واقعی مانند مخلوط کردن و ترکیب رنگ ها و مرطوب بودن رنگ را شبیه سازی کند.

ابزار Clone Stamp Tool

clone-stamp-tool

بهترین  ابزار رتوش در فتوشاپ است. این ابزار به شما این امکان را میدهد که قسمت خاصی از تصویر خود را انتخاب کرده و در همان لایه کپی کنید.

ابزار History Brush Tool

آموزش ابزارهای پیشرفته فتوشاپ در اصفهان

هنگامی که شما در تصویر تغییراتی ایجاد میکنید و سپس میخواهید تصویر را به حالت اولیه خود بازگردانی کنید می توانید از این ابزار استفاده کنید. حالت قبلی تصویر خود را از پانل History که در سمت راست پنل خود فعال می شود انتخاب کنید.

ابزار Art History Brush Tool

همچنین تصویری از حالت تاریخچه قبلی را به تصویر می کشد ، اما این کار را با استفاده از ضربات قلم موی نرم تر انجام می دهد. وهمچنین به حالت آبرنگی  عمل میکند.

ابزار Eraser Tool

eraser-tools

اگر قصد پاک کردن قسمتی از تصویر را دارید و یا تصمیم دارید بک گراند یک تصویر را از بک گراند خالی کنید (بک گراند transparent) می توانید از این ابزار استفاده کنید.( روشهای بهتر و تخصصی تر برای خالی کردن بک گراند تصویر وجود دارد.)

ابزار Magic Eraser Tool

magic-eraser-tool

این ابزار تنها با یک کلیک در تصویر پشت صفحه به راحتی بک گراند تک رنگ را برای شما حذف می کند. این ابزار پیکسل های مشابه رنگی را تشخیص میدهد و آنها را پاک می کند.

ابزارهای Gradient Tool

ابزار Paint Bucket Tool

ابزار سطل رنگ منطقه ای از رنگ مشابه را با رنگ Foreground یا الگوی شما پر می کند. مقدار “حساسیت” طیف رنگی را که در اطراف منطقه ای که کلیک کرده اید تحت تأثیر قرار می دهد ، تعیین می کند.

 

ابزار ۳D Material Drop Tool

ابزار رها کردن مواد که در مدل سازی سه بعدی استفاده می شود ، به شما امکان می دهد یک ماده را از یک منطقه نمونه برداری کرده و سپس آن را در قسمت دیگری از مدل ، مش یا لایه سه بعدی خود رها کنید.

 

آموزش ابزارهای پیشرفته فتوشاپ در اصفهان

 

ابزار Blur Tool

این ابزار قسمتی از عکس یا تصویر را که تمایل دارید با استفاده از قلم مویی تار و نرم می کند.

ابزار Sharpen Tool

ابزار Sharpen نواحی را که روی آنها با استفاده از قلم آن می کشید شفاف تر و واضح تر می کند.(اگر بیش از حد روی یک قسمت استفاده شود پیکسل های عکس دچار بهم ریختگی و به اصطلاح دفرمه می شود)

ابزار Smudge Tool

ابزار لکه در فتوشاپ برای ادغام کردن و گسترش دادن یک نقطه از تصویر به کار می رود. همچنین این ابزار برای ایجاد جلوه نقاشی انگشتی مورد استفاده قرار گیرد.

آموزش ابزارهای پیشرفته فتوشاپ در اصفهان

ابزار Dodge Tool

با استفاده از Dodge Tool بر روی قسمت های تصویر با استفاده از قلم موی آن بکشید تا آنها شفاف تر شود.

ابزار Burn Tool

ابزار Burn نواحی را که روی آنها با قلم موی آن میکشید را تاریک می کند.

ابزار Sponge Tool

این ابزار را برای افزایش یا کاهش میزان اشباع رنگ در یک ناحیه استفاده می کنند

آموزش ابزارهای پیشرفته فتوشاپ در اصفهان

ابزار Pen Tool

به شما امکان می دهد مسیرهای بسیار دقیق ، اشکال برداری یا انتخاب ها را ترسیم کنید. همچنین به شما امکان می دهد مسیرها یا اشکال را به صورت آزاد ترسیم کنید.

آموزش ابزارهای پیشرفته فتوشاپ در اصفهان

ابزار Freeform Pen Tool

همانطور که رسم می کنید نقاط لنگر مانند به طور خودکار به مسیر اضافه می شوند تا بتوانید بصورت دستی از محل آن لنگرها  جهت خط را تنظیم کنید.

ابزار Path Selection Tool

با استفاده از ابزار Path Selection (فلش سیاه) در فتوشاپ یک مسیر کامل را همزمان انتخاب و جابجا کنید.

ابزار Direct Selection Tool

برای انتخاب و انتقال یک قسمت مسیر جداگانه ، نقطه لنگر یا دسته جهت استفاده کنید.

آموزش ابزارهای پیشرفته فتوشاپ در اصفهان

بطورخلاصه

در مقاله آموزش ابزارهای پیشرفته فتوشاپ در اصفهان به معرفی ابزارهای ابتدایی که هر فرد که بطور مبتدی قصد کار کردن با فتوشاپ را دارد باید بداند پرداختیم. و اکنون در مقاله آموزش ابزارهای پیشرفته فتوشاپ در اصفهان به ابزارهای تخصصی تر این نرم افزار گرافیکی پداختیم ,این ابزارها برای استفاده ی متخصصان در حوزه ی گرافیک استفاده می شود و افراد مبتدی کمتر به این ابزارها نیاز پیدا می کنند ولی اگر با فتوشاپ سر و کار دارید دانستن ابزارهای فتوشاپ به شما کمک بزرگی خواهد کرد و ممکن است زمانی از این ابزارها برای کارهایتان بایستی کمک بگیرید.پس این مقاله را مطالعه نمایید.

ما در تیم گرافیک پدیده تجارت دوره های آموزش ابزارهای پیشرفته فتوشاپ در اصفهان را در رشته های مختلف : کار در آتلیه,طراحی گرافیک وب سایت و اپلیکیشن,طراحی لوگو, بنر و کار در بخش چاپ و … را برگزار می کنیم تا بصورت خصوصی و پروژه محور بتوانید مباحث تخصصی که در بازار کار پیش روی شما قرار میگیرد را آموزش دیده باشید و بتوانید برای بازار کار اقدام کنید ,استخدام شوید و یا بصورت فریلنسر پروژه های گرافیکی انجام دهید.پس فرصت آموزش خود را از دست ندهید و به فکر آینده کاری خود باشید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید