آموزش برخی ابزارهای فتوشاپ 2020

آموزش قابلیت های فتوشاپ ۲۰۲۰
0
(0)

اگر به تازگی Adobe Photoshop CC 2020 روی سیستم خود نصب کرده اید قطعا شاهد تغییراتی در ویژگی های ابزار فتوشاپ ۲۰۲۰ و کاربردهای آن ها بوده اید که ممکن است برای شما گیج کننده بوده باشد، و سوالات زیادی را در مورد نحوه ی عملکرد این ابزار جدید در ذهن شما ایجاد کرده باشد.نگران نباشید، در این مقاله ما از دپارتمان گرافیک Padidelern به آموزش برخی ابزارهای فتوشاپ ۲۰۲۰ و نحوه استفاده از آنها می پردازیم نکته قابل توجه این است که در نسخه Photoshop CC 2020 بسیاری از پیشرفت ها و ویژگی های جدید تکرارهای قبلی را ارائه می دهد که باعث می شود بازده بیشتری داشته و گزینه های مختلفی برای انتخاب داشته باشید.

 

نوار ابزار Photoshop CC 2020 کجاست؟

 

 

آموزش برخی ابزارهای فتوشاپ ۲۰۲۰

 

به طور پیش فرض،نوار ابزار Photoshop CC 2020 بخشی از Photoshop است که در سمت چپ پنجره برنامه لنگر می اندازد. با این حال،بسته به نیاز خود می توانید آن را به اطراف حرکت داده و اندازه آن را تغییر دهید.

مراحل آموزش برخی ابزارهای فتوشاپ ۲۰۲۰

شما می توانید قسمت Toolbar فتوشاپ را به چند روش مختلف شخصی سازی کنید.

انتقال نوار ابزار:

برای شخصی سازی مکان فتوشاپ نوار ابزار، روی مجموعه ای از خطوط عمودی (واقع در بالای نوار ابزار) کلیک کنید و نوار ابزار را به قسمت دیگری از صفحه بکشید. این عمل نوار ابزار را از محل پیش فرض خود لنگر می اندازد.

 

آموزش برخی ابزارهای فتوشاپ ۲۰۲۰

 

استفاده از ستون ها: اگر ترجیح می دهید Photoshop CC 2020 Toolbar به جای یک ستون باشد ، روی دو مثلث واقع در بالای نوار ابزار کلیک کنید.باکلیک مجدد بر روی مثلث ها، نوار ابزار به یک ستون تغییر وضعیت داده می شود.

اضافه کردن / حذف ابزارها:

اگر ابزارهای CC 2020 فتوشاپ در نوار ابزار وجود ندارد،یا اگر می خواهید ابزارهای قابل مشاهده در نوار ابزار را سفارشی کنید،روی سه نقطه واقع در پایین نوار ابزار، درست بالای مربع ها کلیک کنید نشان دادن رنگهای پیش زمینه و پس زمینه. ابزارها را اضافه یا حذف کنید.

 

آموزش برخی ابزارهای فتوشاپ ۲۰۲۰

 

اگر ابزارها از نوار ابزار Photoshop CC 2020 حذف شده باشند، با کلیک بر روی این نقاط ، آنها به صورت کشویی نمایش داده می شوند.

اگر Toolbar شما در تنظیمات پیش فرض خود باشد ، تنها گزینه Edit Toolbar خواهد بود. بر روی Edit Toolbar کلیک کنید تا پنجره Customize Toolbar باز شود.

ابزارهای Photoshop CC 2020:

در این پنجره، می توانید ابزارهایی را که در نوار ابزار ظاهر می شوند ، تنظیم کنید. ابزاری را که به ندرت استفاده می کنید می توانید به ابزارهای اضافی منتقل کنید تا در نوار ابزار ظاهر نشوند. روی ابزاری که می خواهید در ستون Toolbar حرکت دهید کلیک کنید و آن را به ستون Extra Tools بکشید. همچنین می توانید ابزارها را از ابزارهای اضافی به ستون Toolbar بکشید.

 

آموزش برخی ابزارهای فتوشاپ ۲۰۲۰

 

پیش زمینه و رنگ پس زمینه در نوار ابزار:

بلافاصله در زیر سه نقطه در نوار ابزار،دو مربع رنگ خواهید دید (رنگ هایی که در مربع ها می بینید متفاوت خواهد بود).

توجه داشته باشید که یک مربع بر روی مربع دیگر قرار می گیرد. اگر روی فلش ها در بالا و سمت راست مربع ها کلیک کنید ، رنگهای هر مربع تغییر مکان می دهد.

رنگ در بالا رنگ پیش زمینه است و رنگ زیر آن رنگ پس زمینه است. با دوبار کلیک روی مربع رنگ و تنظیم رنگ در پنجره Color Picker که ظاهر می شود می توانید هر یک از این رنگ ها را تغییر دهید.

 

آموزش برخی ابزارهای فتوشاپ ۲۰۲۰

 

هنگام یادگیری بقیه ابزارهای Toolbar ، مهم است که بدانید:

رنگهای پیش زمینه و پس زمینه چیست؟

به عنوان مثال ، هر زمان که با Brush Tool نقاشی می کنید ، به طور پیش فرض با رنگ پیش زمینه رنگ می کنید. هر زمان بخشی از یک تصویر غیر لایه ای را حذف کنید (با استفاده از ابزار پاک کن یا با انتقال یا حذف بخشی از یک انتخاب) ، رنگ پس زمینه در تصویر شما نشان داده می شود.

بسیاری از ابزارهای Adobe Photoshop CC 2020 وجود دارد که می توانید در پردازش پس از آن استفاده کنید ، چندین مورد به ویژه برای ویرایش تجارت الکترونیکی و عکس های محصول بسیار مفید هستند:

 • Move Tool

 • Rectangular Marquee Tool and Elliptical Marquee Tool

 • Lasso Tool, Polygonal Lasso Tool and Magnetic Lasso Tool

 • Magic Wand Tool

 • Quick Selection Tool

 • Crop Tool

 • Object Selection Tool

 • Eyedropper Tool

 • Brush Tool and Eraser Tool

 • Magic Eraser Tool

 • Clone Stamp Tool

 • Healing Brush Tool

 • Dodge Tool and Burn Tool

 • Hand Tool

 • Zoom Tool

ابزار حرکت:

Move Tool اولین ابزاری است که در نوار ابزار پیش فرض قابل مشاهده است. همچنین می توانید با تایپ “V” به آن دسترسی پیدا کنید. ابزار Move فضا را با ابزار Artboard به اشتراک می گذارد، اگر با کلیک و نگه داشتن ابزار حرکت با ماوس، این قسمت را خواهید دید.

 

آموزش برخی ابزارهای فتوشاپ ۲۰۲۰

 

ابزار Move دقیقاً همان کاری را که به نظر می رسد انجام می دهد: به شما امکان می دهد موارد را در تصویر خود جابجا کنید. اگر انتخابی را در تصویر خود ایجاد کرده اید ، می توانید از ابزار انتقال برای انتقال مجدد آن در کادر استفاده کنید. اگر انتخابی ندارید ، ابزار Move کل لایه را جابجا می کند.

تصاویر با فرمت هایی مانند JPG و PNG تصاویر مسطح هستند ، به این معنی که کل تصویر درون یک لایه قفل شده به نام Background قرار دارد. به همین دلیل، Move Tool فقط می تواند انتخاب ها را در تصاویر مسطح حرکت دهد و نمی تواند لایه قفل شده را خودش حرکت دهد. اگر انتخابی را در یک تصویر مسطح ایجاد کنید و آن را جابجا کنید ، ناحیه ای که انتخاب در ابتدا وجود داشته است با رنگ زمینه پر می شود.

ابزار Rectangular Marquee:

با انتخاب ابزار Rectangular Marquee Tool یا Elliptical Marquee Tool ، بر روی تصویر خود کلیک کرده و بکشید تا انتخاب شما ایجاد شود. Rectangular Marquee Tool یک انتخاب مستطیل شکل ایجاد می کند. ابزار Elliptical Marquee Tool یک انتخاب بیضوی ایجاد می کند.

کلید SHIFT را در حالی که کلیک می کنید نگه دارید و بکشید تا یک مربع کامل (Rectangular Marquee Tool) یا یک دایره کامل (Elliptical Marquee Tool) ایجاد شود. قبل از انتشار کلید SHIFT ، ماوس را رها کنید تا نسبت دقیق انتخاب شما حفظ شود.

 

آموزش برخی ابزارهای فتوشاپ ۲۰۲۰

 

ابزار Lasso ، ابزار چند ضلعی Lasso و ابزار مغناطیسی Lasso:

ابزارهای Lasso ، مانند ابزارهای Marquee ، انتخابی را در تصویر شما ایجاد می کنند.

هر سه ابزار Lasso ممکن است در نوار ابزار قابل مشاهده باشد. برای دسترسی به سایر ابزارهای Lasso ، روی ابزار قابل مشاهده کلیک کرده و نگه دارید. با تایپ “L.” می توانید به هر کدام از ابزارهای Lasso که در حال حاضر قابل مشاهده است دسترسی پیدا کنید.

 

آموزش برخی ابزارهای فتوشاپ ۲۰۲۰

 

با انتخاب ابزار Lasso ، می توانید با استفاده از ماوس خود ، دور هر قسمت از تصویر خود انتخاب کنید. هنگام رسم دکمه ماوس را کلیک کرده و نگه دارید. در جایی که شروع به ایجاد یک انتخاب کامل کرده اید ، انتخاب را پایان دهید. اگر به یک انتخاب دقیق نیاز داشته باشید ، استفاده از ابزار Lasso ممکن است کمی دشوار باشد ، اما برای ایجاد یک انتخاب خشن به خوبی کار می کند. ابزار Polygonal Lasso یک انتخاب با خطوط مستقیم ایجاد می کند. این ابزار کمی بیشتر از ابزار Lasso ارائه می دهد. با انتخاب Polygonal Lasso Tool، روی نقطه ای از تصویر خود کلیک کنید که می خواهید انتخاب شما از آنجا شروع شود. ماوس را رها کرده و دوباره کلیک کنید تا اولین لبه مستقیم انتخاب شما ایجاد شود. با هر بار کلیک ، یک لبه دیگر برای انتخاب خود ایجاد می کنید. برای پایان دادن به انتخاب خود ، روی همان نقطه ای که شروع کرده اید کلیک کنید.

 

جمع بندی آموزش برخی ابزارهای فتوشاپ ۲۰۲۰:

با توجه به گسترش و همه گیر شدن فعالیت ها در شبکه های اجتماعی و زمینه های دیگر لازم است که برای پیشی گرفتن از رقبا و تولید محتوای ویدیویی و عکس های جداب تر لازم است که با بروز ترین ابزارهای فتوشاپ ۲۰۲۰ آشنا شوید ما در مقاله ی بالا به آموزش برخی ابزارهای فتوشاپ ۲۰۲۰ پرداختیم تا شما عزیزان را با تعدادی از جدید ترین ابزارهای فتوشاپ آشنا کنیم توصیه میشود با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی دیگر آموزش برخی ابزارهای فتوشاپ ۲۰۲۰ بپردازیم و اگر قصد دارید نرم افزار فتوشاپ را تخصصی تر آموزش ببینید پیشنهاد ما به شما عزیزان کلاس های آموزش فتوشاپ در اصفهان که توسط شرکت پدیده برگزار می شود به همراه پشتیبانی حرفه ای پس از دوره می باشد.همچنین درصورت تمایل به دوره های غیرحضوری می توانید با تهیه پکیج های آموزش فتوشاپ لذت آموزش در خانه را تجربه کنید.

 

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید