آموزش برنامه نویسی شی گرا دراصفهان

آموزش برنامه نویسی شی گرا دراصفهان
0
(0)

برنامه نویسی شی گرا یک الگوی اساسی برنامه نویسی است که همه برنامه نویسان باید در جعبه ابزار خود داشته باشند.دانش برنامه نویسی شی گرا در جامعه امروزی مبتنی بر فناوری بسیار مورد تقاضا است. آگاهی از برنامه نویسی شی گرا  می تواند در هنگام تهیه و نگهداری برنامه های نرم افزاری ارزشمند باشد. در این مقاله ، ما در مورد آموزش برنامه نویسی شی گرا دراصفهان ، برنامه نویسی شی گرا چیست؟،اصول برنامه نویسی شی گرا،مزایای آن،کلاس ها وغیره صحبت خواهیم کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

یرنامه نویسی شی گرا چیست؟

برنامه نویسی شی گرا یک مدل برنامه نویسی رایانه ای است که به جای توابع و منطق ، طراحی نرم افزار را در اطراف داده ها یا اشیاء سازماندهی می کند. یک شیء را می توان به عنوان یک فیلد داده تعریف کرد که دارای ویژگی ها و رفتارهای منحصر به فرد است.بر روی اشیاء تمرکز دارد که توسعه دهندگان می خواهند به جای منطق مورد نیازآنها را دستکاری کنند. این رویکرد برای برنامه نویسی برای برنامه هایی که بزرگ ، پیچیده هستند و به طور جدی بروزرسانی یا نگهداری می شوند مناسب است.

برنامه نویسی شی گرا یک الگوی برنامه نویسی مبتنی بر مفهوم “اشیاء” است که می تواند شامل داده ها ، به صورت فیلد ها (که اغلب به عنوان ویژگی یا ویژگی ها شناخته می شوند) و کد به شکل رویه ها (اغلب شناخته شده است به عنوان روش) از ویژگی های اشیاء این است که رویه های خود یک شیء می تواند به قسمتهای داده خود دسترسی پیدا کند و اغلب آنها را تغییر دهد (اشیاء مفهومی از “این” یا “خود” دارند). بسیاری از پرکاربردترین زبانهای برنامه نویسی (مانند C ++ ، جاوا ، پایتون و غیره) چند پارادایم هستند و آنها از برنامه نویسی شی گرا پشتیبانی می کنند.

ویژگی های یک زبان برنامه نویسی شی گرا

۱-کپسوله سازی:

اجرای و وضعیت هر یک از اشیاء به صورت خصوصی در داخل یک مرز مشخص یا کلاس نگهداری می شوند. اشیاء دیگر به این کلاس یا مجوز ایجاد تغییرات دسترسی ندارند بلکه فقط قادر به فراخوانی لیستی از توابع عمومی یا روشها هستند. این ویژگی مخفی کردن داده ها امنیت برنامه بیشتری را ایجاد کرده و از فساد داده های ناخواسته جلوگیری می کند.

۲-انتزاع :

مفهوم – برداشت. اشیاء فقط مکانیزمهای داخلی را نشان می دهند که برای استفاده از اشیاء دیگر مرتبط است و هر کد اجرای غیر ضروری را پنهان می کند. این مفهوم به توسعه دهندگان کمک می کند تا با گذشت زمان ، تغییرات و اضافات بیشتری را ایجاد کنند.

۳-وراثت:

روابط و زیر کلاسها بین اشیاء می تواند اختصاص یابد ، به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا ضمن حفظ یک سلسله مراتب منحصر به فرد ، از منطق مشترک استفاده مجدد کنند. این خاصیت تجزیه و تحلیل داده های دقیق تر را کاهش می دهد ، زمان توسعه را کاهش می دهد و از صحت بالاتری برخوردار می شود.

۴-پلی مورفیسم:

اشیاء بسته به متن می توانند بیش از یک شکل داشته باشند. این برنامه تعیین می کند که معنی و یا کاربرد برای هر اجرای آن شیء ضروری است ، و نیاز به کپی کردن کد را کاهش می دهد.

زبان های برنامه نویسی شی گرا

در حالی که به Simula به عنوان اولین زبان برنامه نویسی شی گرا معتبر شناخته می شود ، محبوب ترین زبانها عبارتند از:
۱-جاوا
۲-جاوا اسکریپت
۳-پایتون
۴- C ++
۵-ویژوال بیسیک .NET
۶-یاقوت
۷-اسکالا

مزیت برنامه نویسی شی گرا نسبت به برنامه نویسی رویه ای:

۱-اجرای برنامه نویسی شی گرا سریعتر و آسانتر است
۲-ساختار مشخصی را برای برنامه ها ارائه می دهد
۳-به نگه داشتن کد C ++ DRY “خودتان را تکرار نکنید” کمک می کند ، و باعث می شود کد ساده تر ، حفظ و اصلاح شود.
۴- امکان ایجاد برنامه های قابل استفاده مجدد کامل با کد کمتر و زمان توسعه کوتاه تر را ممکن می سازد

تعریف کلاس ها ++ و اشیاء

کلاس ها و اشیاء دو جنبه اصلی برنامه نویسی شی گرا هستند.

کلاس (Class):

بلوک ساختمان C ++ که منجر به برنامه نویسی شی گرا می شود یک کلاس است. این یک نوع داده تعریف شده توسط کاربر است ، که اعضای داده ها و توابع عضو خود را دارد ، که با ایجاد نمونه ای از آن کلاس قابل دسترسی و استفاده است. کلاس مانند یک طرح برای یک شی است.

شی(Object):

یک شی موجودیت قابل شناسایی با برخی خصوصیات و رفتار است. یک شیء نمونه ای از یک کلاس است. هنگامی که یک کلاس تعریف می شود ، هیچ حافظه ای اختصاص نمی یابد ، اما هنگامی که از طریق آنی (یعنی یک شی ایجاد می شود) حافظه اختصاص می یابد.

سخنان پایانی

در این مقاله درمورد آموزش برنامه نویسی شی گرا دراصفهان  صحبت کردیم. برنامه نویسی شی گرا نیاز به تفکر در مورد ساختار برنامه و برنامه ریزی در ابتدای برنامه نویسی دارد.به تعریفی دیگر برای نوشتن یک برنامه حرفه ای و جذاب احتیاج به یک برنامه نویس حرفه ای است.اگر تمایل دارید یک برنامه نویس حرفه ای شوید و مایل به حضور در دوره های آموزشی هستید .شرکت  پدیده تجارت با کادری آموزشی کاملا مجرب و حرفه ای آماده استقبال از حضور گرم شماست.در این شرکت کلاس های آموزشی برنامه نویسی تحت وب،اندروید وغیره بصورت خصوصی و کاملا حرفه ای برگذار خواهد شد.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید