node js یا نود جی اس چیست؟ + معرفی کامل

آموزش یرنامه نویسی (Node.js) در اصفهان
0
(0)

در اینجا شکی نیست که JavaScript # 1 زبان برنامه نویسی در جهان است و Node.js یکی از بزرگترین دلایل آن است. در ابتدا ، JavaScript فقط یک زبان برنامه نویسی سمت مشتری در نظر گرفته می شد اما Node.js با اجازه دادن به توسعه دهندگان برای ایجاد صفحات وب پویا در سمت سرور با استفاده از JavaScript ، همه اینها را تغییر داده است. همچنین به عنوان محبوب ترین چارچوب جاوا اسکریپت برای یک توسعه دهنده پشته کامل ارزیابی شده است.بیایید بررسی کنیم  Node.js چیست ، چه ویژگی ها و مزایایی دارد و آموزش برنامه نویسی (Node.js) در اصفهان برای درک بهتر این موضوع تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

Node.js چیست؟

Node.js را می توان به عنوان یک چارچوب جاوا اسکریپت پویا ، کراس پلتفرم و منبع باز یا محیط زمان اجرا تعریف کرد که روی موتور Google Chrome JavaScript V8 ساخته شده است. Node.js توسط رایان دال در سال ۲۰۰۹ توسعه یافت و در ابتدا به عنوان زبان برنامه نویسی سمت مشتری اجرا شد. امروزه ، برای اجرای کد JavaScript و اسکریپت هایی که در سمت سرور اجرا می شوند ، ایجاد صفحات وب پویا استفاده می شود. آخرین نسخه Node.js 10.10.0 است.
Node.js یک پلت فرم منبع باز جاوا اسکریپت است که به کد Javascript اجازه می دهد خارج از مرورگر کار کند. این به عنوان الگوی “جاوا اسکریپت در همه جا” شناخته می شود که در آن محتوای وب پویا قبل از ارسال به سمت مشتری تولید می شود. این یک پروژه توسعه توزیع شده است که توسط بنیاد Node.js اداره می شود و توسط بنیاد پروژه های مشترک بنیاد لینوکس تسهیل می شود.

چرا Node.js را یاد بگیرید؟

پروژه های Node.js برنامه های تحت وب پویا را در محیط زمان اجرا Javascript تولید می کنند و به توسعه دهندگان این امکان را می دهند تا از ابزارهای خط فرمان استفاده کنند. سرعت صعودی توسعه به توسعه دهندگان نیاز دارد تا با حفظ حداکثر مقیاس پذیری ، تأخیر را کاهش دهند. کار ساده ای نیست. ایجاد سرورهای وب قبل از هر درخواست برای ایجاد یک موضوع جدید برای اجرا یا ایجاد یک روند جدید مورد نیاز است. گرچه این یک تئوری صدا است ، اما هزینه های اضافی زیادی ایجاد می کند که باید آنها را حفظ کنید. Node.js با اجرای یک حلقه رویداد تک رشته ای روند کار را ساده می کند. هر اتصال عملکرد برگشتی Javascript را ایجاد می کند که در صورت لزوم می تواند درخواست ها و رشته های تخم ریزی را از استخر اداره کند این عملکردها به میزان قابل توجهی به قدرت محاسباتی نیاز دارند. این توابع پاسخگویی بیشتری را با حافظه کمتری نسبت به حتی مهمترین رقبای استفاده کننده از موضوعات ، از جمله سرور Apache HTTP ، IIS و ASP.Net اداره می کند.

Node.js از یک مدل ورودی / خروجی غیر مسدود کننده و سبک برنامه نویسی ناهمزمان استفاده می کند. در حالی که جاوا اسکریپت یک زبان تک رشته ای است ، اما این امر هیچ مشکلی برای برنامه های Node با رفتار خوب ایجاد نمی کند. توسعه دهندگان وب جاوا اسکریپت برای برنامه نویسی همزمان در مرورگر از طریق استفاده از پاسخگویی ، وعده ها و نحو جدید async / wait استفاده می شوند. Node به شما امکان می دهد این تجربه را به سرور بیاورید.

ویژگی ها و مزایای Node.js

مهمترین مزیت Node.js این است که به شما امکان می دهد فقط بر اساس یک زبان JavaScript یک برنامه کاملاً پشته ای بسازید. این امر به ویژه برای شرکت های نوپا که تأکید زیادی بر توانایی تکرار زودهنگام و غالبا دارند بسیار مفید است.بیشتر توسعه دهندگان وب به دلیل ویژگی های شگفت انگیز و قدرتمند Node.js را پیاده سازی می کنند. برخی از ویژگی های Node.js عبارتند از:

۱-اجرای سریعتر کد

۲-بسیار مقیاس پذیر

۳- APIهای غیر مسدود کننده

۴-بدون بافر

با داشتن چنین ویژگی های شگفت انگیزی ، Node.js به طور گسترده ای برای ایجاد برنامه های سمت سرور و شبکه استفاده می شود. در زیر مناطق اصلی که Node.js به طور گسترده ای استفاده می شود وجود دارد:

۱-برنامه های متصل به ورودی / خروجی

۲-برنامه های جریان داده

۳-برنامه های کاربردی در زمان واقعی با فشرده سازی اطلاعات (DIRT)

۴-برنامه های مبتنی بر API JSON

۵-برنامه های تک صفحه ای

بطور خلاصه

موضوع این مقاله آموزش برنامه نویسی (Node.js) در اصفهان بود.  Node.js  واقعاً در ساخت برنامه های شبکه سریع ، مقیاس پذیر ، در عملکرد ، توسعه سریعتر و سایر امتیازات مزایایی دارد. نیازهای امروز برای پردازش و مصرف اطلاعات در زمان واقعی از اهمیت بالاتری برخوردار است و Node.js برای موقعیت های داده در زمان واقعی چند کاربر بسیار سریع است. جای تعجب نیست که بسیاری از استارت آپ ها به آن گرایش پیدا می کنند.

اگر شما یک توسعه دهنده وب هستید و آرزو دارید که به یک توسعه دهنده وب کامل تبدیل شوید ، باید Node.js را یاد بگیرید و سپس از ویژگی های شگفت انگیز آن استفاده کنید تا کسب وکار خورد را رونق داده و در نتیجه  درآمد خود را افزایش دهید.شمامی توانید با حضور در دوره های آموزشی خصوصی همراه با مدرس کاملا حرفه ای در شرکت پدیده تجارت رویا های خود را محقق سازید و کسب و کارآینده خود را تضمین کنید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید