آموزش تحلیل سئو + معرفی ابزارهای آنالیز سئو

آموزش تحلیل و آنالیز سئو در اصفهان
0
(0)

سئو بهینه سازی موتور جستجو سئو ، با ساده ترین اصطلاحات ، فرآیند ایجاد تغییرات در وب سایت شما برای دیده شدن بیشتر آن در موتورهای جستجو و ارتقا رتبه سایت شماست.اما بهبود سئو شما فرایندی نیست که شما بخواهید بدون داشتن هیچ استراتژی به سادگی به آن بپردازید. بنابراین ، بهترین و اولین قدم در توسعه استراتژی سئو شما ، آنالیز سئو است. ما در این مقاله در مورد آموزش تحلیل و آنالیز سئو در اصفهان صحبت خواهیم کرد  اگر علاقه مند به این موضوع هستید تا انتهای مقاله ما را دنبال کنید.

سئو چیست؟

سئو مخفف Search Engine Optimization است که به معنای افزایش مقدار و کیفیت ترافیک وب سایت شما از طریق نتایج ارگانیک موتور جستجو است. هرچه صفحات شما در نتایج جستجو بهتر دیده شوند.این به معنای روند بهبود سایت شما برای افزایش دید آن برای جستجوهای مرتبط است.احتمال جلب توجه و جذب مشتریان احتمالی و موجود به سمت تجارت خود بیشتر است.

تجزیه تحلیل و آنالیز سئو چیست؟

تجزیه و تحلیل سئو تمام فرصت های موجود در سایت شما را که می توانید برای بهبود پتانسیل رتبه بندی خود در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP)استفاده کنید ، روشن می کند. این شامل بازرسی سایت شما و شناسایی مکانهایی است که می توانید برای رباتهای موتور جستجو بهینه سازی کنید.با تجزیه و تحلیل سئو می توانید جنبه هایی از استراتژی سئو خود را که موثر است و بزرگترین موانع شما را از بهبود رتبه سایت خود جلوگیری می کند ، دریابید.

چرا تجزیه و تحلیل سئو مهم است؟

بینشی که از تجزیه و تحلیل سئو به دست می آورید به شما راهنمایی می کند که در آن می توانید محتوا و جنبه های فنی سایت خود را بهبود بخشید تا تجربه بهتری را برای بازدید کنندگان فراهم کنید و زمینه موتورهای جستجو و روابط بین محتوای خود و بازدیدکنندگان پر جستجو را نشان دهید.

۱-به بیان ساده ، تجزیه و تحلیل سئو برای داشتن رتبه بالاتر ، گسترش دسترسی ، ایجاد ترافیک و رسیدن به اهداف تجاری شما ضروری است.

۲-با تجزیه و تحلیل ، شما در تاریکی عکس نمی گیرید. شما تصمیمات استراتژیک می گیرید ، که باعث کاهش زمان و منابع صرف شده می شود.

۳-بدون تجزیه و تحلیل کامل SERP از سایت شما ، تقریباً غیرممکن است که برای بهبود رتبه سایت خود در SERP آگاهانه تصمیم بگیرید.

آموزش تحلیل و آنالیز سئو در اصفهان

در اینجا ۱۰ مرحله اصلی وجود دارد که باید هنگام انجام تجزیه و تحلیل سئو انجام دهید.

۱- قابلیت مشاهده خود را در Google بررسی کنید.

هنگام شروع تجزیه و تحلیل SEO ، مهم است که از دید پرندگان شروع کنید. مشخص کنید که چه تعداد از صفحات وب سایت شما در موتور جستجو رتبه بندی شده اند و درک بهتری از نمای کلی وب سایت خود در Google داشته باشید

  1. URL ها و Meta Description را بررسی کنید.

URL ها باید به حدود چهار تا پنج کلمه کوتاه شوند که محتوای موجود در صفحه را توصیف می کند. به عنوان مثال ، مقاله ما “نحوه استفاده از جستجوی سایت Google برای جستجوی وب سایت شما” دارای یک URL ساده “نحوه استفاده از google-site-search” است.اگر نشانی های اینترنتی شما طولانی یا نامرتبط هستند ، می توانید آنها را بهینه و ویرایش کنید تا ربات های موتور جستجو از آنچه در صفحه است بهتر درک کنند. اما ، هشدار داده می شود ، این می تواند بر روی لینک پیوند URL قدیمی تأثیر بگذارد.با این حال می توانید توضیحات متا را به همان اندازه که می خواهید ویرایش کنید. توضیحات متای شما باید شامل کلمات کلیدی اولیه و ثانویه باشد و به درستی آنچه را که در مورد صفحه شماست خلاصه کند.

۳- عناوین و عناوین را تحلیل کنید.

عناوین باید توجه شما را جلب کند و کاربران را به کلیک بر روی آنها ترغیب کند. در هر دو عنوان ، اطمینان حاصل کنید که از کلمات کلیدی سئو مناسب برای صفحه خود استفاده می کنید.به خاطر داشته باشید که رتبه بندی کلمات کلیدی با حجم بالای جستجو ممکن است دشوار باشد ، بنابراین سعی کنید یک کلمه کلیدی دنباله دار پیدا کنید که کمی از رقابت برخوردار باشد و شانس شما را برای نمایش در صفحه اول SERP بهبود بخشد.

۴- پیوندهای ورودی را ارزیابی کنید.

پیوندهای ورودی ، که به آنها پیوندهای ورودی یا بک لینک نیز گفته می شود ، پیوندهایی به سایت شما هستند که در سایتی پیوند داده می شوند. بک لینک ها می توانند به عنوان شاخص هایی برای موتورهای جستجو عمل کنند که وب سایت شما منبع قابل اعتمادی است ، بنابراین واقعاً می توانند برای بهتر شدن رتبه شما در SEO تأثیر بگذارند.

پیوندهای ورودی به سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید تا به شما کمک کند ببینید چه کسی به کسب و کار شما لینک می دهد و درک بهتری از کارهایی که برای بهبود رتبه بندی جستجوی خود باید انجام دهید را به شما می دهد.

۵- نمره هرزنامه خود را تجزیه و تحلیل کنید.

اگر لینک ورودی زیادی از وب سایت های کم قدرت داشته باشید ، نمره هرزنامه شما می تواند افزایش یابد. بنابراین ، در حالی که پیوندهای ورودی خود را تجزیه و تحلیل می کنید ، سعی کنید پیوندهای ورودی “بد” را از بین ببرید.

برای حذف پیوندهای بد ، می توانید با مدیر وب سایت تماس بگیرید و از آنها بخواهید پیوند را از صفحه خود حذف کنند ، یا می توانید از این مرحله پیشی بگیرید و پیوند را رد کنید.

۶- پیوندهای داخلی خود را بررسی کنید.

پیوند داخلی عملی است که شامل افزودن پیوند به صفحات دیگر در وب سایت شما برای کمک به بازدیدکنندگان در رفتن به صفحات مختلف است.پیوند داخلی در واقع یک تاکتیک عالی در جستجوگرها برای کمک به بهبود رتبه شما در موتورهای جستجو است. به علاوه می تواند تجربه کاربر را بهبود بخشد.

به صفحات وب سایت جدیدتر و قدیمی بازگردید و پیوندهای داخلی را به سایر صفحات مرتبط در سایت خود اضافه کنید. کلمات کلیدی و بهترین روشهای لنگر انداختن را در ذهن داشته باشید.

۷- برای پیوندهای شکسته تحقیق کنید.

پیوندهای شکسته بر تجربه کاربر تأثیر می گذارد و می تواند بر سئو تأثیر منفی بگذارد ، بنابراین مراقب پیوندهای خراب در سایت خود باشید.

برای رفع پیوندهای خراب ، می توانید با اطمینان از هجی کردن درست آنها را اصلاح کنید ، یا می توانید یک هدایت ۳۰۱ را به یک URL متفاوت و در عین حال مرتبط انجام دهید.

۸- محتوای وب سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید.

محتوا نقش بسزایی در سئوی وب سایت شما دارد. هرگونه محتوای تکراری را که یک پرچم قرمز سئو است بررسی کنید و در صورت فهرست ، آن را از فهرست خارج کنید یا حذف کنید.

همچنین اطمینان حاصل کنید که محتوای شما از کیفیت بالا و عاری از خطا برخوردار است. با محبوب ترین صفحات خود شروع کنید و سپس به سمت پست ها و صفحات کوچکتر بروید.

۹- تصاویر خود را ممیزی کنید.

از آنجا که ربات های موتور جستجو نمی توانند تصاویر شما را جستجو کنند ، مهم این است که شما تصاویر خود را با نوشتار متن مناسب برای توصیف ظاهر و عملکرد آن بهینه کنید.

یکی دیگر از نکات بهینه سازی تصویر که باید از آن پیروی کنید ، فشرده سازی تصاویر برای کاهش اندازه آنها است که می تواند به بهبود سرعت بارگذاری صفحه کمک کند. یکی از ابزاری که ما در Bluleadz استفاده می کنیم ImageOptim است.

۱۰- سرعت صفحه خود را بررسی کنید.

سرعت صفحه شما در واقع می تواند بر روی سئوی وب سایت و کل تجربه کاربری وب سایت شما تأثیر بگذارد ، بنابراین باید مشتاقانه به دنبال تجزیه و تحلیل مداوم سرعت بارگذاری خود باشید تا اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما به سرعت و با کارآیی کار می کند.

بطورخلاصه

ما در این مقاله درمورد آموزش تحلیل و آنالیز سئو در اصفهان صحبت کردیم . بهینه سازی موتور جستجو (SEO) روشی است برای جذب ترافیک هدفمند به یک وب سایت از رتبه بندی ارگانیک موتور جستجو. کارهای معمول مرتبط با سئو شامل ایجاد محتوای با کیفیت بالا ، بهینه سازی محتوا در اطراف کلمات کلیدی خاص و ایجاد بک لینک است.اگر میل به آموزش و یادگیری تجزیه تحلیل سئو دارید میتوانید به شرکت پدیده تجارت و در دوره ها آموزش تجزیه تحلیل و آنالیز سئو در اصفهان مراجعه  کنید تا مهارت لازم را کسب کرده  و از مزایای آن در رونق کسب و کار هایتان استفاده کنی.

 

 

 

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید