آموزش تدوین ویدئو و مزایای آن

آموزش تدوین ویدئو و مزایای آن
0
(0)

شاید تعجب کنید: “چرا حتی شروع به یادگیری ویرایش ویدیو می کنید؟” شاید فکر کنید که نباید ارزش وقت خود را برای یادگیری نحوه ویرایش فیلم ها بگذارید. اما آیا می دانید ویدیو بهترین پلتفرم رسانه برای جلب نظر مخاطبان موسیقی ، آلبوم یا محصول شماست؟ تدوین ویدئو بهترین ابزار بازاریابی و تبلیغاتی است.در حالی که تصاویر هزار کلمه را بیان می کنند ، یک فیلم هزار مورد دیگر را نشان می دهد. فیلم ها می توانند باعث شوند کسی احساسات عاطفی کند و حتی باعث عصبانیت آنها شود. با استفاده از تکنیک های صحیح و اسرار در حال ویرایش ، می توانید پیامی را که می خواهید با آن روبرو شوید ، به کسی یا بسیاری از افراد بگویید. این پیام برای صرفه جویی در بشریت است یا تبلیغاتی برای محصولات یا فرایند نهایی شرکت شما.ما در این مقاله درمورد آموزش تدوین ویدئو و مزایای آن ،انواع روش های تدوین ویدئو و هدف از تدوین ویدئو صحبت خواهیم کرد اگر شما هم علاقه مند به تدوین ویدئو و بهره مندی از مزایای آن هستید در ابتدا میتوانید این مقاله را مطالعه کنید و در مقاله ی پریمیر چیست که در پدیده لرن تهیه شده است هم به تفصیل در رابطه با آشنایی با نرم افزار پریمیر توضیحاتی ارائه شده است که می توانید آن را هم مطالعه کنید.

تدوین ویدئو چیست؟

تدوین ویدئو دستکاری و ترتیب عکس های ویدئویی است. برای ویرایش و ارائه کلیه اطلاعات ویدئویی از جمله فیلم و نمایش های تلویزیونی ، تبلیغات ویدیویی و مقاله های ویدئویی از تدوین ویدئو استفاده می شود. تدوین ویدئو در سالهای اخیر با ویرایش نرم افزارهای موجود برای رایانه های شخصی به طور چشمگیری دموکراتیک شده است. تدوین ویدئو می تواند دشوار و خسته کننده باشد ، بنابراین چندین فناوری برای کمک به افراد در این کار تولید شده است. نرم افزار تدوین ویدئو مبتنی بر قلم به منظور ایجاد روشی بصری و سریع تر برای تدوین ویدئو به مردم ارائه شده است. ویرایش معمولاً جزء فرآیندهای تولید پس از تولید تلقی می شود . سایر وظایف پس از تولید شامل عنوان ، تصحیح رنگ ، مخلوط کردن صدا و غیره است.

ویرایش ویدیو فرآیند جمع آوری ، تمیز کردن و نهایی کردن فیلم برای ارائه یا خروجی است. بیشتر برای توصیف کارهای پس از تولید استفاده می شود ، یعنی کارهایی است که بعد از گرفتن همه عکس ها و فیلمبرداری ها انجام می شود و همه آنچه هنوز باید انجام شود اینست که آنها را در کنار هم قرار دهیم تا به نتیجه نهایی برسیم.
با این حال ، ویرایش فیلم بیشتر برای تولید محصولات آماتور و سایر کارهای حرفه ای اما در مقیاس کوچک مانند در ایستگاه های تلویزیونی و شبکه های خبری استفاده می شود. در مقابل ، برای سینمای حرفه ای و تولیدات هالیوود ، ویرایش فیلم فقط بخش کوچکی از کارهای پس از تولید است.

 پریمیر (Adobe Premiere) چیست؟

یک برنامه کاربردی نرم افزاری است که به طور گسترده برای ویرایش ویدیو در سیستم عامل های مک یا ویندوز استفاده می شود. Premiere Pro برای ویرایش فیلم ها ، تبلیغات و سایر فیلم ، تلویزیون و فیلم های آنلاین استفاده می شود. این نرم افزار جامع نرم افزار ویرایش ویدیو است و همچنین به عنوان بخشی از برنامه های Adobe Creative Cloud در دسترس است. Premiere Pro اغلب در رابطه با After Effects و Photoshop در پروژه های خلاقانه استفاده می شود.

انواع روش های تدوین ویدئو

۱- تدوین ویدئو خطی

از نوار فیلم استفاده می کند و به روشی بسیار خطی ویرایش می شود. چندین کلیپ ویدیویی از نوارهای مختلف به ترتیب نمایش داده می شوند.

۲- تدوین ویدئوغیر خطی(NLE)

امکان ویرایش ویدیو در رایانه های دارای نرم افزار تخصصی را دارند. این فرایند برای فیلم خام فیلم مخرب نیست و با استفاده از برنامه هایی مانند DaVinci Resolve ، Avid Media Composer ، Adobe Premiere Pro و Final Cut Pro انجام می شود.

۳- تدوین ویدئو آفلاین

فرایندی است که با استفاده از آن فیلم خام از یک منبع اصلی کپی می شود ، بدون اینکه روی فیلم اصلی یا نوار ویدیویی تأثیر بگذارد. پس از اتمام ویرایش ، رسانه اصلی در مرحله ویرایش آنلاین مجدداً جمع می شود.

۴- تدوین ویدئو آنلاین

فرایند تجمیع مجدد ویرایش به فیلم با وضوح کامل پس از انجام ویرایش آفلاین است. در مرحله آخر تولید فیلم انجام می شود.

هدف از تدوین ویدیو

دلایل زیادی برای ویرایش یک فیلم وجود دارد و رویکرد ویرایش شما به نتیجه دلخواه بستگی دارد. قبل از شروع باید اهداف ویرایش خود را به روشنی تعریف کنید که می تواند شامل موارد زیر باشد:

۱-فیلم های ناخواسته را حذف کنید

این ساده ترین و رایج ترین کار در ویرایش است. بسیاری از فیلم ها با خلاص شدن از شر بیت های ناقص یا ناخواسته می توانند به طرز چشمگیری بهبود پیدا کنند.

۲-ایجاد یک جریان

بیشتر فیلم ها هدفی مانند گفتن یک داستان یا تهیه اطلاعات را ارائه می دهند. ویرایش یک گام مهم برای اطمینان از جریان فیلم به روشی است که به این هدف دست یابد.

۳-جلوه ها ، گرافیک ، موسیقی و غیره را اضافه کنید

این اغلب قسمت “ویرایش” ویرایش است. با افزودن عناصر اضافی ، می توانید بیشتر فیلم ها (و سرگرمی زیادی) را بهبود بخشید.

۴-سبک ، سرعت یا روحیه فیلم را تغییر دهید

یک ویرایشگر خوب می تواند در یک ویدیو باعث ایجاد حالت های لطیف و جذاب شود. تکنیک هایی مانند موسیقی خلقی و جلوه های بصری می توانند در نحوه واکنش مخاطب تأثیر بگذارند.

۵-زاویه خاص به فیلم بدهید

فیلم می تواند برای پشتیبانی از یک دیدگاه خاص ، ارسال پیام یا ارائه دستور کار تنظیم شود.

مزایای تدوین ویدئو

وقتی نوبت به کارآیی تولید فیلم مدرن می رسد ، روند زیادی پس از تولید می رود. این حوزه تولید است که در آن نه تنها با فیلم های خام بازی می کنیم بلکه تصمیم می گیریم در ویدیوی نهایی چه تصمیمی بگیریم. اما پیشرفت در فن آوری ویدیو باعث شده است که ویرایش به روشی به مراتب در دسترس تر و کارآمدتر تبدیل شود.

۱-دسترسی سریعتر و سازماندهی

بعضی اوقات می توان در حین ویرایش یک ویدیوی کامل نوشت. این کار را می توان با گرفتن فیلم خام و استفاده از آن به عنوان ماده برای گفتن یک داستان انجام داد. برخلاف ویرایش فیلم قدیمی ، ویرایش ویدیوی دیجیتال فرآیندی سریعتر و خلاقانه را امکان پذیر می کند.

۲-پنجره پیش نمایش

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد ، یکی از دیگر مزایای ویرایش فیلم دیجیتال ، پنجره پیش نمایش است. دلیل آن این است که ویرایشگر ویدیو می تواند با تغییرات اتوماتیک شما سازگار شود. پنجره پیش نمایش را می توان به طور مستقیم ویرایش کرد و در حین ساختن برش ها ، ویرایش کرد.

۳-جلوه های بصری

جلوه های تصویری حتی با ویرایش دیجیتالی قابل دسترسی تر شده اند. این برنامه ابزارهای زیادی را ارائه می دهد که امکان ویرایش هوشمندانه را به طور مستقیم در کلیپ فراهم می کند.

سخن پایانی

برای تدوین ویدئو راه های گوناگونی وجود دارد که ما در این مقاله به آموزش تدوین ویدئو و مزایای آن پرداختیم و توانستیم فقط تعدادی از آنها را بیان کنیم و دوستان علاقه مند میتوانند با خرید پکیج آموزش جامع پریمیرپرو پدیده لرن (Adobe Premiere) به ادامه این آموزش جذاب بپردازند و تولید محتوای ویدئویی را آغاز کرده و با تدوین ویدئوهای حرفه ای در اینستاگرام راه خود را  به بازار کار این حوزه باز کنند..

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید