آموزش تولید محتوا (Content production) دراصفهان

آموزش تولید محتوا (Content production) دراصفهان
0
(0)

با آگاهی از نیازها و محدودیتهای فراگیران (بویژه کارکنان و مدیران سازمانها) ، با توجه به گرایش کاربران به محتوای ویدئویی در یادگیری الکترونیکی وتاثیرات چشمگیر آن درتوسعه کسب و کارها ما مقاله ای در مورد آموزش تولید محتوا (Content production) دراصفهان ، تولید محتوا چیست و بازاریابی محتوا ارائه خواهیم داد. در صورت علاقه مندی به ابن موضوع یا ما همراه باشید.

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا یک سیستم است نه یک هدف. این سیستمی برای ایجاد اطلاعات برای مخاطبان مشخص است. این شامل کار کردن با افرادی است که می خواهید با آنها صحبت کنید.
\اهداف مشترک برای یک سیستم تولید محتوا ایجاد آگاهی ، پیشرو و فروش است. نوع محتوایی که شما تولید می کنید باید یکی از این اهداف را برآورده کند. این برای محتوای نوشتاری ، ویدیو یا تصویر صادق است. این امر همچنین در مورد هر کسی که آن محتوا را مصرف می کند – از طریق آنلاین یا آفلاین صادق است.
نوع محتوایی که شما تولید می کنید نحوه تولید آن را تعیین می کند. شما می توانید محتوا را مطابق با قالب آن تعریف کنید – مانند یک وبلاگ ، مقاله یا یک فیلم. اما تعریف مطالب با اقدامی که می خواهید مخاطبان پس از مصرف آن انجام دهند ، مفیدتر است. اگر محتوا را با نتایج آن تعریف کنید ، اندازه گیری آن و درک اینکه آیا این برای شما مفید است ، آسان تر می شود.
یک تولید کننده مطالب (Junior) به عنوان دستیار محتوای خلاق نیز شناخته می شود وظیفه تولید و ایجاد محتوا را دارد که می تواند در انواع رسانه ها از جمله دیجیتال ، رسانه های اجتماعی ، پخش شده یا چاپی استفاده شود.

تفاوت بازاریابی محتوا و تولید محتوا

شما نمی توانید بدون دیگری یکی از اینها را داشته باشید ، با این حال ارزش دارد که بین این دو چیز بسیار متفاوت تفاوت قائل شویم. شرکت هایی که با محتوا به عنوان یک ابزار بازاریابی کار می کنند ، باید تصمیم بگیرند که چگونه و کجا باید بودجه خود را سرمایه گذاری کنند تا کارآمدترین محتوا با نتایج مطلوب را داشته باشند.

تعریف بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا توزیع رسانه های آموزنده یا سرگرم کننده به عنوان وسیله ای برای افزایش دید ، دستیابی و جذب مخاطب برای یک برند ، محصول یا خدمات است.

تولید محتوا

دستیابی به رسانه های بازاریابی مصرفی مانند گرافیک ، متن ، فیلم ، صدا و رسانه های اجتماعی است. این اولین و مهمترین مرحله بازاریابی محتوا است.ب

انواع محتوا

۱-محتوای سنگ بنای

محتوایی است که سعی در پوشش یک موضوع واحد به صورت قطعی دارد. هدف از محتوای سنگ بنای است که اغلب به عنوان رهبری فکر می شود. شما آن را تولید می کنید تا اقتدار خود را با مخاطبان خود برقرار کنید.

۲-محتوای دروازه دار

محتوایی است که می تواند برای چیزی مبادله شود (مانند اطلاعات تماس). شما برای برقراری ارتباط با مخاطب ، محتوای دروازه ای تولید می کنید.

۳-تحول محتوا جریانی

از محتوای تولید شده به طور منظم است. این ممکن است به صورت یک سری پست های وبلاگ ، یا گزارش های منظم خبری یا قسمت های منظم یک برنامه باشد.

انواع را های ارتباط با افراد از طریق تولید محتوا

راه ارتباط با یک فرد ، ایجاد محتوا است که هم سرگرم کننده باشد ، هم آموزش ، هم آموزنده و هم که ترکیبی از هر سه است. محتوای سرگرم کننده در سطح عاطفی با افراد ارتباط برقرار می کند. محتوای آموزشی در سطح روشنفکری متصل می شود. و محتوای آموزنده در سطح توجه متصل می شود.

۱-محتوای عاطفی / سرگرم کننده

اگر هدف شما این است که در سطح عاطفی با مخاطب ارتباط برقرار کنید ، باید در مورد افراد محتوا تولید کنید. محتوای عاطفی اغلب به نوعی داستان شکل می گیرد.

۲-محتوای آموزشی / فکری

اگر هدف شما آموزش مخاطبان خود است ، باید محتوا را توصیف کنید که فرایندها را توصیف کند یا تجزیه و تحلیل داده ها باشد. این داده ها ، شواهد و استدلال ساختاری است که محتوای آموزشی را از نظر متمایز می کند.

۳-.محتوای آموزنده / توجه

محتوای آموزنده به دلیل ارز ، جدید بودن و اهمیت آن توجه خواننده را به خود جلب می کند.

دوره های  آموزش تولید محتوا (Content production) دراصفهان

۱-اصول تولید فیلم را بیاموزید

هدف از این دوره اطمینان از این است که شرکت کنندگان دانش اساسی در زمینه تئوری فیلم و تجهیزات تولید پخش داشته باشند و حداقل نیازهای فنی را برای تولیدات Open Media Hub درک کنند.

۲-مهارت های فیلمبرداری و ویرایش خود را پیش ببرید

این دوره Camerawork و Editing برای تهیه کلیه اطلاعات مورد نیاز برای تولید داستان های ویدیویی پویا و جذاب برای پخش و آنلاین تهیه شده است.

۳-ایجاد محتوای دیجیتال جذاب

اگر در رسانه های چاپی یا پخش کار می کنید و باید با روزنامه نگاری آنلاین تطبیق دهید ، این دوره برای شما مناسب است. و حتی اگر در حال حاضر در رسانه های آنلاین مشغول به کار باشید ، این دوره مهارت های شما را تازه می کند و درک شما را از اصول و بهترین شیوه های تولید داستان های آنلاین بهبود می بخشد. هدف این دوره هدایت شرکت کنندگان به صورت گام به گام طیف وسیعی از مهارتهای رسانه ای آنلاین عملی ، قالب های داستان و ابزار خلاق برای شروع تولید داستان های آنلاین است.

۴-ابزارهای پیشرفته داستان پردازی استاد

این دوره با معرفی قالب های خلاقانه جدید مانند فیلم مربع ، ویدئوی ۳۶۰ درجه ، داستان های “متن” ، GIF و موارد دیگر در داستان پردازی استفاده می شود و نحوه برنامه ریزی یک داستان و تطبیق اسکریپت ها و مطالب چندرسانه ای روزنامه نگار را برای دستیابی به مخاطبان گسترده تر و متنوع تر توضیح می دهد.

۵- پالایش ویرایش

در این دوره نکات عملی برای مقابله با مسائل ویدیویی و صوتی در Final Cut Pro X و Premiere Pro برای شما ارائه می شود.

چه مقدار از هر نوع محتوا را باید تولید کنید؟

پاسخ کوتاه این است که می گویند شما فقط برای دستیابی به نتایج مطلوب خود باید حداقل مقدار محتوی مورد نیاز خود را تولید کنید. اما این برای بسیاری از افراد رضایت بخش نیست.شاید راحت تر فکر کنید که چقدر محتوا را برای هر نوع محتوا باید تولید کنید.

محتوای سنگ بنای باید متفکر و معتبر باشد. بنابراین تولید مدت زمان زیادی طول می کشد. در نتیجه ، شما سعی در تولید بیش از حد آن نخواهید داشت ، زیرا این امر می تواند باعث ریزش زیاد منابع شود.
برای دستیابی به اهداف خود ، محتوای دروازه ای به اندازه محتوای سنگ بنای قطعی نیست. البته ، می تواند باشد. اما از آنجا که هدف از محتوای دروازه ای ایجاد ارتباط است. بنابراین قطعات بیشتری از محتوای کمتر قطعی می توانند به این هدف خدمت کنند.
تحول محتوا نیاز به تولید منظم دارد. هدف از تکامل محتوا ایجاد آگاهی است. شما این کار را با ایجاد و توزیع محتوای جدید بطور منظم انجام می دهید. اگر مخاطبان بالقوه شما آگاه باشند که شما این کار را انجام می دهید ، ممکن است کنجکاو شوند تا اطلاعات بیشتری درباره شما کسب کنند.

هدف از بازاریابی محتوا

ایجاد مخاطب و ترغیب آنها به خرید چیزی است. اما هدف از تولید محتوا بسیار باریک تر است.
هدف از تولید محتوا ارتباط با یک مخاطب فردی است. این محتوا هنوز به تعداد زیادی از افرادی که آن مخاطب را تشکیل می دهند ، توزیع شده است. اما به علایق ، مشکلات و امیدهای هر فرد در آن مخاطب می پردازد.

سخنن پایانی

در این مفاله در آموزش تولید محتوا (Content production) دراصفهان بحث کردیم. تولید محتوا فرآیند توسعه و ایجاد دارایی های بصری یا نوشتاری است ، مانند فیلم ها ، کتابهای الکترونیکی ، پست های وبلاگ ، تصاویر سفید یا اینفوگرافیک ها. ا توجه به تجربیات مؤثر در ارزیابی نیازها ، طراحی ، برنامه ریزی و ارزیابی اثربخشی دوره های آموزشی در کسب و کارهای بزرگ ، شرکت پدیده تجارت دوره های آموزشی طراحی و تولید محتوا را بصورت ویژه و کاملا حرفه ای برای شما عزیزان برگزار می کند.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید