آموزش جاوا اسکریپت (JavaScript) در اصفهان

آموزش جاوا اسکریپت (JavaScript) در اصفهان
0
(0)

بدون سر و کله زدن با جاوا اسکریپت ، نمی توانید خیلی در فناوری پیشرفت کنید. به احتمال زیاد ، شما اینجا هستید ، همین الان ، زیرا این اصطلاح را شنیده اید و می دانید که باید آن را درک کنید. خبر خوب این است: جاوا اسکریپت آنقدرها که به نظر می رسد ترسناک نیست.  و بله ، می توانید نحوه استفاده از آن را بیاموزید.موضوع ما آموزش جاوا (JavaScript) در اصفهان می باشد.می توانید برای درک بهتر این موضوع تا انتهای مقاله با ما همراه باشید

جاوااسکریپت چیست؟

جاوا اسکریپت یک زبان اسکریپت نویسی است که برای ایجاد و کنترل محتوای پویای وب سایت استفاده می شود ، یعنی هر چیزی که بدون نیاز به بارگذاری دستی یک صفحه وب ، صفحه شما را جابجا می کند ، تازه می کند یا تغییر می دهد. ویژگی هایی مانند:
گرافیک متحرک
نمایش اسلاید عکس
پیشنهادات تکمیل خودکار متن
فرم های تعاملی

جاوا اسکریپت برای خودکار سازی و متحرک سازی استفاده می شود
در بالا اشاره کردم که جاوا اسکریپت یک “زبان برنامه نویسی” است. زبانهای اسکریپت نویسی زبانهایی هستند که برای خودکارسازی فرایندهایی استفاده می شوند که در غیر اینصورت کاربران باید خود به صورت گام به گام آنها را اجرا کنند. کوتاه از اسکریپت نویسی ، هرگونه تغییر در صفحات وبی که بازدید می کنید نیاز به بارگیری مجدد دستی صفحه یا پیمایش در یک سری از منوهای ثابت برای دستیابی به محتوایی است که دنبال می کنیددر همین حال ، از آنجا که جاوا اسکریپت بخشی جدایی ناپذیر از عملکرد وب است ، همه مرورگرهای اصلی وب دارای موتورهای داخلی هستند که می توانند جاوا اسکریپت را ارائه دهند. این بدان معنی است که دستورات JS می توانند مستقیماً در یک سند HTML تایپ شوند و مرورگرهای وب می توانند آنها را درک کنند. به عبارت دیگر ، استفاده از جاوا اسکریپت نیازی به بارگیری برنامه یا کامپایلر اضافی نیست.

علامت دلار ($) و حروف زیرین (_) شناسه های جاوا اسکریپت هستند ، این بدان معنی است که آنها یک شی را به همان روشی که یک نام مشخص می کند ، شناسایی می کنند. اشیایی که آنها شناسایی می کنند شامل مواردی مانند متغیرها ، توابع ، خصوصیات ، رویدادها و اشیا است.به همین دلیل با این شخصیت ها مانند سایر نمادهای خاص رفتار نمی شود. در عوض ، جاوا اسکریپت با ( $ و _ ) رفتار می کند مثل اینکه آنها حروف الفبا باشند.

HTML:  ساختار صفحه شماست – عنوان ، متن متن ، و هر تصویری که می خواهید در آن قرار دهید
CSS: نحوه نمایش آن صفحه را کنترل می کند (این همان چیزی است که برای سفارشی کردن قلم ها ، رنگ پس زمینه و غیره استفاده خواهید کرد)
جاوا اسکریپت: عنصر جادویی سوم است. پس از ایجاد ساختار (HTML) و زیبایی ظاهری (CSS) ، جاوا اسکریپت سایت یا پروژه شما را پویا می کند.

جاوا اسکریپت برای چه استفاده می شود؟

۱-افزودن تعامل به وب سایت ها:

اگر شما می خواهید یک وب سایت بیش از یک صفحه ثابت از متن داشته باشد ، باید JavaScripting انجام دهید.

۲-توسعه برنامه های تلفن همراه :

جاوا اسکریپت فقط برای وب سایت ها نیست. برای ایجاد برنامه هایی که در تلفن و رایانه لوحی خود دارید نیز استفاده می شود.

۳-ایجاد بازی های مبتنی بر مرورگر وب :

آیا تاکنون بازی را مستقیماً از مرورگر وب خود انجام داده اید؟ جاوا اسکریپت احتمالاً به تحقق آن کمک کرده است

۴-توسعه وب Back-end :

بله ، جاوا اسکریپت بیشترین استفاده را در قسمت جلویی موارد دارد ، اما به اندازه کافی زبان اسکریپت نویسی همه کاره است که می تواند در زیرساخت های پشتی هم استفاده شود.

جاوا اسکریپت چگونه کار می کند؟

جاوا اسکریپت یا در یک صفحه وب تعبیه شده است یا در یک پرونده .js قرار دارد. جاوا اسکریپت همچنین یک زبان “سمت سرویس گیرنده” است (به جای یک زبان “سمت سرور”) ، که یک روش فانتزی برای گفتن این است که در رایانه بازدید کنندگان سایت بارگیری می شود ، سپس پردازش می شود.
تعریفjQuery  کتابخانه جاوا اسکریپت
هنگامی که با JavaScript کار می کنید ، توابع و ویژگی های JS را مشاهده خواهید کرد که به طور منظم در چندین وب سایت یا برنامه وب نشان داده می شوند – مواردی مانند انیمیشن های منو و محو شدن ، فرم های بارگذاری پرونده و گالری های تصویر. در حالی که می توانید هر بار که به هر یک از این موارد احتیاج دارید از پایه کدگذاری کنید ، اگر به جای آن از کتابخانه های برنامه نویسی مانند jQuery استفاده کنید ، زندگی کد گذاری شما بسیار راحت تر خواهد شد.
کتابخانه jQuery از توابع کدگذاری جاوا اسکریپت تشکیل شده است که می تواند از طریق دستورات jQuery تک خطی انجام شود

مزایای جاوا اسکریپت

۱-جاوا اسکریپت دارای چهارچوب های قدرتمند است
یک لیست خشکشویی از چهارچوبهای قدرتمند وجود دارد که در اطراف جاوا اسکریپت ساخته شده اند و دارای کد آماده برای استفاده هستند. درک همه این کدها و همچنین اشکال زدایی آسان است. بعلاوه ، بسته به چارچوب موردنظر ، به ویژگیهای بیشتری دسترسی پیدا خواهید کرد که بهره وری شما را ده برابر افزایش می دهد.

۲-جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی مبتنی بر رویداد است

این به این معنی است که بخشهای مختلف کد در پاسخ به کلیک کاربر روی دکمه یا قرار دادن ماوس در آن اجرا می شوند.بنابراین در هنگام بارگذاری وب سایت ، همه کد ها اولیه نمی شوند. این باعث می شود که زمان بارگیری وب سایت شما با مشکل روبرو نشود ، در حالی که سایت خود را با ویژگی های غنی بارگیری می کنید.

۳-جاوا اسکریپت ویژگی های برنامه نویسی رویه ای را ارائه می دهد

اگرچه یادگیری این زبان آسان است ، اما تمام ویژگی های مبتنی بر رویه را ایجاد می کند که ساخت یک زبان برنامه نویسی محبوب و قدرتمند است. با JavaScript ، اگر گزینه هایی برای ایجاد شاخه ، حلقه ، شروع بررسی مشروط و موارد دیگر دارید ، که به نوبه خود استفاده از وب سایت شما را بسیار سرگرم کننده می کند.

۴-می تواند به شما کمک کند چندین کار را همزمان انجام دهید

از نظر فنی ، این همزمانی نامیده می شود. با جاوا اسکریپت ، یک ماژول حلقه رویداد دریافت می کنید که می تواند همزمان چندین مجموعه مختلف از دستورالعمل ها را اجرا کند.

۵-جاوا اسکریپت به شما کمک می کند هزینه های اضافی را کاهش دهید

جاوا اسکریپت به شما کمک می کند تا به میزان قابل توجهی هزینه های سربار را کاهش دهید تا جایی که نیازی به صرف زمان کافی برای هر پروژه ندارید. شما احتمالاً برای ساعتها و ساعتهایی کار پرداخت می کنید که با استفاده از جاوا اسکریپت می توانید آن را قطع کنید.

۶-سرعت

جاوا اسکریپت بسیار سریع است زیرا اغلب بلافاصله در مرورگر مشتری اجرا می شود. جاوا اسکریپت تا زمانی که به منابع خارجی احتیاج نداشته باشد ، با تماس به یک سرور باطن کند نمی شود.

۷-قابلیت همکاری

برخلاف PHP یا سایر زبان های اسکریپت نویسی ، جاوا اسکریپت را می توان در هر صفحه وب قرار داد. از جاوا اسکریپت به دلیل پشتیبانی در زبانهای دیگر مانند Pearl و PHP می توان در انواع مختلف برنامه ها استفاده کرد.

۸-قابلیت برنامه ریزی رویه ای

زبان جاوا اسکریپت تمام قابلیت های یک زبان رویه ای را در بر می گیرد. انشعاب ، حلقه ، بررسی شرایط از جمله قابلیت هایی است که می تواند در یک صفحه وب اجرا شود.

جاوا اسکریپت یک زبان آسان برای یادگیری است

زبان جاوا اسکریپت به راحتی قابل یادگیری است. نحوی نزدیک به انگلیسی را ارائه می دهد. این مدل از مدل DOM استفاده می کند که ویژگی های از پیش تعریف شده زیادی را برای اشیا various مختلف موجود در صفحات فراهم می کند و باعث می شود نسبی برای ایجاد اسکریپت برای حل یک هدف سفارشی ایجاد شود.

۱۰-به عنوان یک زبان مبتنی بر رویداد

هر زمان که یک رویداد خاص در جاوا اسکریپت رخ دهد ، بخشهای مختلف کد اجرا می شوند. به زبان ساده ، وقتی کاربر یک دکمه را کلیک می کند یا ماوس را روی شی object حرکت می دهد ، یک قطعه کد اجرا می شود.

سخنان پایانی

موضوع ما در این مقاله آموزش جاوا اسکریپت (JavaScript) در اصفهان بود. در حالی که HTML و CSS مهارتی است که به شما امکان می دهد تا یک صفحه وب اصلی را کد گذاری کنید ، جاوا اسکریپت زبان برنامه نویسی است که آن صفحه را زنده می کند. حتی اگر HTML و CSS به خودی خود شما را در انجام کارهای توسعه دهنده قرار می دهد ، صرف وقت برای یادگیری جاوا اسکریپت به افزایش چشم انداز شغل شما کمک می کند.
اگر برای یک آموزش جامع جاوا اسکریپت آماده هستید. شرکت پدیده تجارت درحال برگزاری دوره های آموزش کاملا خصوص ی همراه با کادر آموزشی حرفه و مجرب و در زمینه ها مختلف ازجمله آموزش جاوا اسکریپت (JavaScript) در اصفهان اندروید،موشن گرافیک،طراحی سایت و غیره می باشد. پیشنهاد می کنم به این شرکت مراجعه کنید

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید