آموزش ساخت پست پانوراما برای اینستاگرام

آموزش ساخت پست پانوراما برای اینستاگرام
0
(0)

در این مقاله، شما می توانید یاد بگیرید که چگونه  Instagram Seamless Panoramas(آموزش ساخت پست پانوراما برای اینستاگرام) بسازید. آیا میدانید که اینستاگرام اخیراً قابلیت ترکیب چندین عکس را در یک پست در آن واحد اضافه کرده است که بسیار ویژگی جذاب و چشمگیر است؟ و شما می توانید با استفاده از این ویژگی چندین عکس از یک عکس را در خود جای دهید تا یک عکس متحرک یکپارچه ایجاد کنید و با این روش پیج خود را جذاب تر و کسب و کار خود را بهتر کنید چون میدانید که یکی از روش های جذب مخاطب یا فالور چشمگیر بودن یک پست است در طی دنبال کردن این مقاله آموزش ساخت پست پانوراما برای اینستاگرام را به صورت تصویری یاد میگیرید پس با ما همراه باشید فقط  این نکته را بدانید که اگر آشنایی با ابزار فتوشاپ ندارید این صفحه را مطالعه فرمایید.

 پانوراما چیست؟

قبل از آنکه آموزش عملی را شروع کنیم لازم است که هممون بدونیم پانوراما چیه؟

به هر گونه دورنمای وسیع سراسری از یک فضا، سَراسَرنَما یا پانوراما (به انگلیسی و فرانسوی: panorama) گفته می‌شود. در قرن ۱۹ میلادی، هنگامی که عکاسی سراسرنما اختراع شد، به هم چسباندن عکس‌ها تنها راه ساخت سراسرنما بود.کلمه پانوراما از معادل انگلیسی آن یعنی Panorama گرفته شده که از ترکیب Pan (به معنی all = همه) و rama (به معنی sight = دید) ساخته شده‌است؛ پس می‌توان آنرا «چیزی که همه اطراف را در بر می‌گیرد» معنی کرد.

به زبون ِ خودمونی، پانوراما تعدادی عکس از یک منظره در زاویه های مختلف است که کنار هم قرارشون میدیم و یک تصویر عریض رو باهاش درست میکنیم.

برای عکاسانی که از عکسبرداری از تصاویر پانوراما لذت می برند ، محدودیت های بعدی اینستاگرام می تواند واقعاً آزار دهنده باشد. اگرچه اخیراً آنها به کاربران اجازه ارسال تصاویری را داده اند که به شکل مربع نیستند ، اما هنوز محدودیت هایی وجود دارد که بیشتر اوقات ، مانع اشتراک گذاری عکس های پانوراما می شود.

در این مقاله ، ما از طریق روشی با شما صحبت خواهیم کرد که در آن می توانید از ویژگی اشتراک گذاری چند پست اینستاگرام  برای ایجاد یک چشم انداز یکپارچه در حالی که بینندگان عکس های درون پست خود را می کشند ، استفاده کنید.

مراحل آموزش ساخت پست پانوراما برای اینستاگرام:

۱: به File> New بروید و یک سند Pixels 1080 x 1080 با نمایه sRGB Color ایجاد کنید

اولین کاری که ما انجام خواهیم داد این است که به File> New برویم تا یک سند خالی جدید ایجاد کنیم.

فتوشاپ جدید را تنظیم کنید

file new photoshop

با کلیک بر روی این ، یک پنجره گزینه باز می شود ، در آن می توانید خصوصیات سند خود را تنظیم کنید. از آنجا که با تصاویر مربعی سازگار با اینستاگرام کار خواهیم کرد ، یک سند مربع ۱۰۸۰ در ۱۰۸۰ پیکسل ایجاد خواهیم کرد.

عرض ۱۰۸۰ پیکسل فتوشاپ

1080 pixels width photoshop

 

هر ابعادی که عرض و ارتفاع آن برابر باشد کارایی خوبی دارد ، اما این مقادیر بهترین است زیرا به ما امکان می دهد سندی با بالاترین اندازه ممکن پرونده و در نتیجه بالاترین کیفیت ، سازگار با اینستاگرام ایجاد کنیم.

اطمینان حاصل کنید که “نمایه رنگ” را بر روی sRGB تنظیم کنید ، زیرا این موردی است که اینستاگرام از آن استفاده خواهد کرد ، اما این خیلی مهم نیست ، بنابراین اگر کار با دیگری را ترجیح می دهید نگران نباشید.

حالت sRGB در فتوشاپ

۲: در نظر بگیرید که می خواهید پست پانوراما شما چند عکس مربع را به خود اختصاص دهد

قبل از ادامه ، می خواهید مطمئن شوید که می دانید چند تصویر مربع می خواهید با عکس پانوراما خود بگیرید. اینستاگرام با حداکثر ۱۰ تصویر کار خواهد کرد ، بنابراین هر مقدار از ۲ تا ۱۰ باید کار کند. این را یادداشت ذهنی کنید ، زیرا بعداً مهم خواهد بود.

برای این آموزش ، ما از ۴ استفاده خواهیم کرد.

۳: به Image> Canvas Size بروید و عرض را ویرایش کنید (۱۰۰ x n)٪ جایی که n = تعداد تصاویر مربعی که ایجاد خواهید کرد (یعنی برای ۴ تصویر ، ۴۰۰٪ تنظیم کنید)

photoshop image canvas size photoshop

اکنون می توانیم با ایجاد پانورامای جداگانه خود شروع کنیم! پیش بروید و از بالای صفحه صفحه Image> Canvas Size را انتخاب کنید.اندازه بوم عکس فتوشاپ فتوشاپ

با این کار یک پنجره گزینه باز می شود. در اینجا ، ارتفاع را یکسان نگه دارید ، اما عرض را به ۱۰۰ n n تغییر دهید. به عنوان مثال ، برای یک چشم انداز متشکل از ۴ تصویر ، ۴۰۰٪ را انتخاب کنید. برای یک چشم انداز ۵ تصویری ، ۵۰۰٪ را انتخاب کنید. می توانید با کلیک روی منوی کشویی کنار مقدار عرض ، “٪” را تنظیم کنید. فتوشاپ اندازه بوم

canvas size photoshop

همچنین حتماً روی پیکان مرکزی که به سمت چپ قرار دارد کلیک کنید ، زیرا این امر باعث می شود بوم در سمت راست سند مربع ما گسترش یابد.لنگر بوم اندازه فتوشاپ

anchor canvas size photoshop

۴: View> New Guide> Layout را انتخاب کنید و تعداد ستون ها را به تعداد تصاویر تنظیم کنید (به عنوان مثال ۴ یا ۵)

در مرحله بعدی ، ما می خواهیم شروع به جدا کردن بوم بلند خود به قطعات مربع کنیم تا مشخص کنیم که هر قسمت از تصویر در کجا قرار دارد. از بالای صفحه ، مشاهده> طرح جدید راهنما را انتخاب کنید.طرح راهنمای جدید فتوشاپ

new guide layout photoshop

در پنجره باز شده ، تعداد ستون ها را برابر با تعداد تصاویر مربع مورد استفاده قرار دهید (در مورد ما ، ۴).طرح ستون ها در فتوشاپ

columns layout in photoshop

۵: ابزار Slice را از نوار ابزار انتخاب کرده و برای ایجاد بخشهای جداگانه ، روی هر راهنما کلیک کرده و بکشید

اگرچه این یک ابزار غیرمعمول است ، اما Slice Tool می تواند در لحظاتی از این دست مفید واقع شود. این امکان را به شما می دهد تا اساساً یک تصویر را برش دهید ، به شما امکان می دهد به سرعت چندین سند را از یک تصویر ذخیره کنید.

همانطور که در زیر نشان داده شده است ، می توانید آن را از نوار ابزار ، واقع در زیر ابزار برش ، انتخاب کنید. ابزار برش فتوشاپ

با انتخاب ابزار ، کافی است راهنماها را کلیک کرده و به پایین بکشید ، آنها را دنبال کنید تا در امتداد ستون هایی که ایجاد کرده اید ، برش ایجاد کنید.

طرح ۴ مربع پانوراما فتوشاپ

پس از برش دادن همه جعبه های خود ، می توانید تعدادی از برچسب های آبی را ببینید که برابر با تعداد تصاویری است که قصد داشتید در پانوراما خود قرار دهید.

۶: به File> Place Embedded بروید تا پانورامای خود را به سند اضافه کنید و آن را طوری تغییر دهید که متناسب باشد

اکنون که سند به درستی تقسیم شده است ، می توانیم تصویر پانوراما را با انتخاب File> Place Embedded از بالای صفحه وارد کرده و سپس عکس مربوطه را از پرونده های خود انتخاب کنیم. برای این آموزش ، ما از پانورامای کامران خان از شرکت Pexels استفاده کردیم.چشم انداز پانوراما برش خورده در فتوشاپ

panorama landscape sliced in photoshop

این باید تصویر را به سند وارد کند. اگر به درستی مناسب نباشد ، یا خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشد ، می توانید با کلیک روی Ctrl + T [Win] / Cmd + T [Mac] و کشیدن گوشه ها به داخل یا خارج ، اندازه آن را تغییر دهید. توجه داشته باشید که برای نگه داشتن نسبت های اصلی تصویر ، هنگام انجام این کار باید کلید Shift را پایین نگه دارید.چشم انداز پانوراما برش خورده در فتوشاپ

panorama landscape sliced in photoshop

۷: File> Export> Save for Web را انتخاب کنید تا برش ها را به عنوان پرونده های جداگانه به عنوان JPEG صادر کنید
وقتی احساس کردید که برای ذخیره منظره آماده هستید ، به File> Export> Save for Web بروید.

save for web photoshop

ضمناً ، اگر می خواهید در مورد صادرات صحیح پرونده های خود بیشتر بدانید ، این مقاله را بررسی کنید.ذخیره برای فتوشاپ وب

save for web in jpeg photoshop
File Type را به عنوان JPEG انتخاب کرده و حداکثر کیفیت را انتخاب کنید. سپس بر روی ذخیره کلیک کنید.ذخیره در وب در فتوشاپ jpeg
در این مرحله ، یک جعبه محاوره ای باز می شود. در پرونده های خود مکانی را که می خواهید تصاویر را در آن ذخیره کنید ، انتخاب کنید و در بخش برشها ، همه برشها را انتخاب کنید ، سپس روی ذخیره کلیک کنید.

save sliced file from photoshop
فایل قطعه قطعه شده را از فتوشاپ ذخیره کنید
و اکنون باید پرونده های جداگانه داشته باشید که می توانید در اینستاگرام ارسال کنید! برای بارگذاری آنها ، پرونده ها را به تلفن همراه خود منتقل کنید (از طریق ایمیل یا Dropbox و غیره) و آنها را به عنوان یک پست چند تصویر زیبا و بدون نقص به اشتراک بگذارید!

 

سخن پایانی:

اینستاگرام محیطی بسیار جذاب برای گرد آوری عکس و فیلم های زندگی یا در زمینه ی کاری و کسب و کار محیطی برای جذب مشتری است با این وجود باید بدانید که چگونه در اینستاگرام میتوانید با استفاده از پست های جذاب این محیط را تبدیل به محلی برای کسب در آمد کنید در طی این مقاله ما به صورت کاملا حرفع ایی و تصویری نکات آموزش ساخت پست پانوراما برای اینستاگرام را آموزش و نکاتی در این زمینه را توضیح دادیم پس لطفا استفاده کنید و نظرات خودتان را حتما با ما به اشتراک بگذارید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید