آموزش موشن گرافیک و مزایای آن

آموزش موشن گرافیک و مزایای آن
0
(0)

به عبارت ساده ، جادوی موشن گرافیک و مزایای آن به عنوان منبع عالی داستان پردازی ، ترکیبی از انیمیشن و طراحی گرافیک است. از آنجایی که طراحی انیمیشن نه تنها از عناصر بصری ساده مانند متن ، اشکال و تصاویر استفاده می کند بلکه گیرنده های شنوایی را نیز برای برقراری ارتباط ایده ها درگیر می کند ، بلکه برای بینندگان به یاد ماندنی تر از تصاویر ثابت است. اسفاده از تصاویر پیچیده ، ایده ها ، مفاهیم و داده های زیاد در فالب یک فیلم کوتاه ، ساده و بصری جذاب .در نتیجه ، این امر به انتقال سریعتر پیام به شما کمک می کند ، به راحتی توجه بینندگانتان را جذب کرده و نگه می دارد: امروزه آکثر مشاغل برای تبلغ کار خود از آموزش موشن گرافیک و مزایای آن استفاده می کنند. از جمله مشاغلی مانند: تجارت ، بازاریابی ، صنعت IT ، صنعت تصویر برداری ، آموزش ، مراقبت های بهداشتی ، شبکه های اجتماعی یا سرگرمی. نکته اصلی ایجاد یک موشن گرافیک  برجسته ، ناخن زدن به این سه بخش اصلی است: مفهوم ، طراحی و اجرای.هر قسمت جداگانه از فیلم ، از داستان گرفته تا گرافیک ، کاملاً متناسب با یکدیگر است. آنها یکدیگر را تکمیل می کنند و در کنار هم کار می کنند تا یک موشن گرافیک خاص را خلق کنند.

پیش نیاز یادگیری موشن گرافیک

۱-به داشتن مهارت های گرافیکی خاصی نیاز ندارد.

۲-داشتن خلاقیت و نوآوری در ساخت داستان های گرافیکی

چگونه فیلم های موشن گرافیک جذاب بسازیم؟

۱_اهداف واقع بینانه ایجاد کنید اهدافی ایجاد کنید که واقع بینانه و قابل اندازه گیری باشد. به جای پارامترهای داخلی تنظیم شده در کمپین خود ، بر روی رسانه های اجتماعی تمرکز کنید. این بدان معناست که شما باید طول مطالب ، انتظارات و ترازبندی بودجه خود را اندازه بگیرید.
یک Motion Graphics Studio پیدا کنید

۲_به خدمات گرافیک حرکتی نیاز دارید  به هر وب سایت هنرمند موشن گرافیک مراجعه کنید و متوجه خواهید شد که یک سبک انیمیشن منحصر به فرد با آنها مترادف است. با داشتن یک شرکت گرافیک متحرک در ونکوور ، مانند Creamy Animation ، برای روایت داستان خود به یک سبک انیمیشن محدود نمی شوید. برای ایجاد انواع مختلف محتوای ویدئویی می توانید از سبک های انیمیشن مانند انیمیشن کارتونی ، انیمیشن تخته سفید یا توقف حرکت استفاده کنید.
در روند خلاقیت شرکت کنید مزیت اصلی انتخاب یکی از بهترین شرکت های گرافیک حرکتی این است که به شما امکان می دهد بخشی از راه حل طوفان فکری با طراحی های بصیرتر و جذاب باشید.
یک ارزیابی سریع انجام دهید

۳_خلاصه ای از اطلاعات محصول یا خدمات خود را که می تواند به شرکت منتقل شود ، ارائه دهید. این به مدیران و طراحان گرافیک خلاق کمک می کند تا اولین برداشت از آنچه را که می خواهید از انیمیشن متحرک گرافیک دریافت کنند.
نسبت به ایده های جدید باز باشید

۴_شما باید در برابر ایده های جدیدی که از نظر خلاقیت مناسب ترند ، باز باشید – این تنگ نظری را که ممکن است مانع اینفوگرافیک متحرک شما شود ، جذب کنید تا مخاطبان بیشتری را جذب کند. مهم نیست که چقدر از قبل آماده سازی کرده اید – یک استودیوی حرفه ای حرکت گرافیک اطلاعات بیشتری دارد.

انیمیشن اینفوگرافیک چیست؟

شبیه به تایپوگرافی حرکتی ، از انیمیشن اینفوگرافیک برای به تصویر کشیدن مقادیر زیادی از اطلاعات آماری به روشی که از نظر زیبایی شناختی – و همچنین قابل به اشتراک گذاری باشد ، استفاده می شود. به جای ارائه اطلاعات کلیدی در یک پست وبلاگ یا یک نمودار ساده ، چرا با یک فیلم متحرک حرفه ای دری به دنیای کاملا جدیدی از امکانات باز نمی کنید؟ از این گذشته ، از هر ۵ خریدار ، ۴ نفر می گویند ویدئویی که نشان می دهد محصول یا خدمات چگونه کار می کند مهم است! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد موشن گرافیک و سایر سوالات دیگری که با شما در ارتباط است با ما در تماس باشید.

مزایای آموزش موشن گرافیک

۱- مقرون به صرفه بودن درهزینه و زمان.

۲- شناخت و درک برند را برای مخاطبین بالا می برد. موشن گرافیک اگر  به روش جذاب ارائه شود بینندگان، تصاویر ، ایده ها و آمارهای پیچیده را به راحتی درک می کنند. افراد ۹۵٪ از پیام را هنگام تماشای فیلم و  ۱۰٪ هنگام خواندن متن ، حفظ می کنند.

۳- افراد را به سمت اظهار نظر و بحث در مورد محتوا سوق می دهد. ۸۵٪ از مصرف کنندگان مشتاق دیدن فیلم هاو انیمیشن های جذاب هستند.

۴- باعث می شود محتوای برند در شبکه های اجتماعی قابل اشتراک باشد. مردم ویدئوهای شبکه های اجتماعی را ۱۲۰۰٪ بیشتر از متن ساده و تصاویر ثابت با یکدیگر به اشتراک می گذارند.

۵- باعث افزایش فروش کسب و کار ها می شود.

۶-نام تجاری شما برتری ویژه ای در میان رقبایتان ایجاد می کند.

کاربردهای گرافیک متحرک

گرافیک متحرک در نهایت حرکت ، انیمیشن و جنبه‌های طراحی گرافیکی را به تصویر می‌کشد تا سبک داستانی منحصر به فرد داستان‌سرایی را خلق کند . هدف اصلی روایت ، ایجاد تشدید احساسی است .
اینترنت پر از مثال‌های گرافیکی و الگوهای نوآورانه برای ایجاد ویدیوهای گرافیکی حرکت آنلاین است . و در پایان روز ، ویدیو گرافیک متحرک به عنوان یک کمک بصری تلقی می‌شود که می‌تواند پیچیدگی یک محصول یا سرویس را تسهیل کند .
همچنین برای نمایش اطلاعات در طول خدمات کلیسا از گرافیک حرکت کلیسا استفاده نمی‌شود . نمایش‌های گرافیکی حرکات نمایشی برای خلق یک حالت مطلوب در رویدادها استفاده می‌شوند .

روند موشن گرافیک

می توانید شیب ها ، تایپوگرافی های مختلف را آزمایش کنید ، دانه ها را ترکیب کنید ، از انتقال ها ، جلوه های اشکال استفاده کنید و فیلم های سنتی ۲D و زنده را ترکیب کنید. به عنوان مثال استفاده از تایپوگرافی لایه ای و سینتیک در فیلم های محبوب بزرگ هالیوود رواج یافته است. اگرچه این فقط نوک کوه یخ است – بازار پر از کاربردهای یکپارچه ، واقعیت مجازی ، مینیمالیستی ، اکتشافی ، آرم گرا و تعاملی از حرکت گرافیکی است.
به همین ترتیب ، گرافیک حرکات گسترش یافته و در کل تغییرات پالت رنگ را متحول کرده است. این جذابیت موشن گرافیک گواهی است بر اینکه چگونه می تواند عناصر اساسی انیمیشن کارتونی و ابتدایی را انتخاب کرده و آن را به یک شگفتی بصری تبدیل کند.

یک طراح گرافیک حرکت چه کار می‌کند ؟

طراحان گرافیک متحرک ، گاهی به عنوان طراحان حرکت ، کار هنری برای وب ، تلویزیون و یا فیلم ایجاد می‌کنند . این می‌تواند شامل کلیپ‌های فیلم ، trailers ، تبلیغات ، sequences عنوان و غیره باشد . آن‌ها از جلوه‌های تصویری ، انیمیشن و دیگر تکنیک‌های سینمایی برای زنده کردن زندگی خود استفاده می‌کنند . آن‌ها گرافیکی طراحی می‌کنند که در حال حرکت هستند – درست همان طور که عنوان آن‌ها نشان می‌دهد .
انیمیشن سازی و ایجاد جلوه‌های تصویری زنده ، طراحان گرافیک ، فیلم‌ها ، وب سایت‌ها ، تبلیغات و چیزهای بیشتری را به یک سطح کاملا ً جدید می‌آورند . با افزایش شیوع محتوای ویدئو در اینترنت ، یک طراح گرافیک حرکت می‌تواند تقریبا ً روی هر چیزی ، بر روی هر پلت فرم دیجیتال کار کند .
علاوه بر این، ممکن است فرصتی خارج از این کاربردهای سنتی گرافیکی برای گرافیک متحرک وجود داشته باشد . آندره اندرس ، مدیر اجتماعی سازنده در Enklu کل ، واقعیت تقویت‌شده ( AR ) و واقعیت مجازی ( VR ) را به عنوان بسط اصلی بعدی در دنیای فن‌آوری طراحی می‌بیند ، و می‌گوید : ” ابزارهایی که من اکنون به آن دسترسی دارم ، روند طراحی مرا بسیار تغییر داده‌اند . من می‌توانم با استفاده از نرم‌افزارهای رومیزی سنتی ، یک مفهوم را به کار ببرم و دارایی‌هایی در ابزارهای VR ایجاد کنم .” بسته به نوع گرافیک حرکت که از پی‌گیری آن لذت می‌برید ، می‌توانید کار خود را بر روی یک فیلم بسیار گران‌قیمت در هالیوود و یا freelancing برای ایجاد یک app جدید برای آیفون انجام دهید .

چگونه موشن گرافیک را برای تجارت خود مناسب سازید؟

ایجاد محتوای تصویری باعث می شود تا مردم بتوانند تجارت شما ، کار شما و دلیل اینکه چرا باید از شما خریداری کنند را درک کنند. اگر شما یک سازمان غیرانتفاعی هستید و برای برقراری ارتباط با مخاطبان خود به تصاویر جالب توجهی نیاز دارید ، حرکت گرافیکی ابزاری ایده آل برای استفاده خواهد بود. آمار پیچیده را نشان دهید و مفاهیم پیچیده را در یک رسانه جذاب و جذاب توضیح دهیدکار Graphics را برای کسب‌وکار خود انجام دهید ایجاد محتوای تصویری برای مردم آسان‌تر است که کسب‌وکار شما را درک کنند ، کاری که می‌کنید و چرا آن‌ها باید از شما خرید کنند . اگر شما یک – غیر انتفاعی و نیاز به جلوه‌های بصری قابل‌توجه برای اتصال با مخاطبین خود دارید ، گرافیک حرکت یک ابزار ایده‌آل برای استفاده خواهد بود .
آمار پیچیده را ترسیم کرده و مفاهیم پیچیده را در محیط جذاب و جذاب توضیح می‌دهد .

سخن پایانی

آموزش موشن گرافیک یک دوره عالی برای کسانی است که یک جهش تازه به دنیای گرافیک های متحرک خواهند داشت ، آنهایی که می خواهند مهارت های موجود خود را ارتقاع دهند ، به کسب و کار خود رونق بخشند و همه افرادی که به این زمینه علاقه مند هستند می توانند شیوه های آموزشی موشن گرافیک و مزایای آن را یاد بگیرند و به راحتی از آن کسب درآمد کنند.اگر آرزوی رشد پیشرفت شغلیتان را دارید؟ پس به دوره های آموزشی آموزش موشن گرافیک در اصفهان در شرکت پدیده تجارت بپیوندید و مانند یک حرفه ای موشن گرافیک های جذاب طراحی کنید. این  مقاله یک راهنمای خلاصه بر اهمیت و لزوم استفاده از جادوی موشن گرافیک ومزایای آن در کسب و کارتان می باشد.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید