معرفی کامل زبان برنمه نویسی پایتون

آموزش زبان برنامه نویسی پایتون در اصفهان
0
(0)

آیا شما کاملاً در برنامه نویسی تازه کار هستید؟ در غیر این صورت ، فرض می کنیم شما به دنبال اطلاعاتی در مورد چرایی و نحوه شروع کار با پایتون باشید. خوشبختانه یک برنامه نویس با تجربه در هر زبان برنامه نویسی (هر چه که باشد) می تواند پایتون را خیلی سریع تحویل بگیرد. استفاده و یادگیری برای مبتدیان نیز آسان است. پایتون یک زبان برنامه نویسی تفسیری ، تعاملی ، شی گرا است. این شامل ماژول ها ، استثناها ، تایپ پویا ، انواع داده های دینامیکی بسیار سطح بالا و کلاس ها است.موضوع ما در این مقاله آموزش نرم افزار پایتون در اصفهان می باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر تا ادامه مقاله مارا دنبال کنید.

پایتون چیست؟

پایتون یک زبان برنامه نویسی تفسیر شده ، شی گرا و سطح بالا با معنایی پویا است. سطح بالای ساخته شده در ساختار داده ها ، همراه با تایپ پویا و اتصال پویا ، آن را برای توسعه سریع برنامه و همچنین استفاده به عنوان یک اسکریپت یا زبان چسب برای اتصال اجزای موجود به یکدیگر بسیار جذاب می کند. نحو ساده و آسان یادگیری پایتون بر خوانایی تأکید دارد و بنابراین هزینه تعمیر و نگهداری برنامه را کاهش می دهد. پایتون از ماژول ها و بسته ها پشتیبانی می کند ، که باعث تشویق مدولار بودن برنامه و استفاده مجدد از کد می شود. مفسر پایتون و کتابخانه استاندارد گسترده به صورت منبع یا باینری بدون هیچ گونه هزینه ای برای همه سیستم عامل های اصلی در دسترس هستند و می توانند بصورت آزاد توزیع شوند. فلسفه طراحی پایتون که توسط Guido van Rossum ایجاد و برای اولین بار در سال ۱۹۹۱ منتشر شد ، با استفاده قابل توجه از فضای سفید ، بر خوانایی کد تأکید دارد. ساختارهای زبان و رویکرد شی گرا آن برای کمک به برنامه نویسان برای نوشتن کد منطقی واضح برای پروژه های کوچک و بزرگ است.

اغلب ، برنامه نویسان به دلیل افزایش بهره وری که فراهم می کند ، عاشق پایتون می شوند. از آنجا که مرحله تدوین وجود ندارد ، چرخه ویرایش، تست واشکال زدایی بسیار سریع است. اشکال زدایی از برنامه های پایتون آسان است: اشکال یا ورودی بد هرگز باعث خطای تقسیم بندی نمی شود. در عوض ، وقتی مفسر خطایی را کشف می کند ، یک استثنا را مطرح می کند. وقتی برنامه استثنا را نمی گیرد ، مفسر ردیابی پشته را چاپ می کند. یک خطایاب سطح منبع امکان بازرسی متغیرهای محلی و جهانی ، ارزیابی عبارات دلخواه ، تعیین نقاط شکست ، عبور همزمان از یک خط کد همزمان و غیره را فراهم می کند. اشکال زدایی در خود پایتون نوشته شده است و گواه قدرت درون نگری پایتون است. از طرف دیگر ، اغلب سریعترین راه برای رفع اشکال در برنامه ، افزودن چند دستور چاپ به منبع است: چرخه سریع ویرایش، تست واشکال زدایی ، این روش ساده را بسیار موثر می کند.

پایتون به معنای زبانی است که به راحتی قابل خواندن است. قالب بندی آن از نظر بصری شلوغ نیست و اغلب از کلمات کلیدی انگلیسی در جایی که زبانهای دیگر از علائم نگارشی استفاده می کنند استفاده می شود. برخلاف بسیاری از زبانهای دیگر ، از براکت های مجعد برای تعیین محدودیت بلوک ها استفاده نمی شود ، و ویرگول های بعد از عبارات اختیاری هستند. استثنائات نحوی و موارد خاص کمتری نسبت به C یا پاسکال دارد

ویژگی های پایتون

پایتون یک زبان برنامه نویسی چند پارادایمی است. برنامه نویسی شی گرا و برنامه نویسی ساخت یافته کاملاً پشتیبانی می شود و بسیاری از ویژگی های آن از برنامه نویسی کاربردی و برنامه نویسی جنبه محور (از جمله با برنامه نویسی متاپوگرام  و متاوبژه ها (روش های جادویی)) پشتیبانی می کنند. بسیاری از پارادایم های دیگر از طریق برنامه های افزودنی پشتیبانی می شوند ، از جمله طراحی با قرارداد و برنامه نویسی منطقی.

پایتون از تایپ پویا و ترکیبی از شمارش مرجع و یک جمع کننده زباله تشخیص دهنده چرخه برای مدیریت حافظه استفاده می کند. این همچنین از وضوح نام پویا (اتصال دیرهنگام) ، که متدها و نام های متغیرها را در حین اجرای برنامه متصل می کند ، برخوردار است.طراحی پایتون پشتیبانی از برنامه نویسی عملکردی را در سنت Lisp ارائه می دهد. دارای فیلتر ، نقشه برداری و کاهش توابع است. به جای اینکه همه قابلیت های آن در هسته اصلی آن تعبیه شده باشد ، پایتون بسیار قابل توسعه طراحی شده است. این مدولار جمع و جور باعث محبوبیت ویژه آن به عنوان وسیله ای برای افزودن رابط های قابل برنامه ریزی به برنامه های موجود شده است.

 نصب پایتون

نصب پایتون به طور کلی آسان است ، و امروزه بسیاری از توزیع های لینوکس و یونیکس شامل یک پایتون اخیر هستند. اکنون حتی برخی از رایانه های ویندوزی (به ویژه رایانه های HP) با پایتون که از قبل نصب شده است ، ارائه می شوند. اگر نیازی به نصب پایتون هستید و نسبت به این کار اطمینان ندارید ، می توانید چند یادداشت در صفحه ویکی پدیای BeginnersGuide / بارگیری کنید ، اما نصب در اکثر سیستم عامل ها قابل توجه نیست.

کاربرد پایتون

۱-توسعه وب / ساخت وب برنامه های کلی

۲-محاسبات علمی + علم داده

۳-یادگیری زبان ماشین

۴- استارتاپ ها

۵- FinTech  +صنعت مالی

مزایای استفاده از پایتون

۱-پایتون محبوب است و به طور گسترده ای پشتیبانی می شود

پایتون به سرعت در حال صعود به خط مقدم محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در جهان است. رشد باورنکردنی پایتون توسط StackOverflow به وضوح نشان داده شده است.

۲-نوشتن کد پایتون آسان است ، که سرعت توسعه را افزایش می دهد

از نظر طراحی پایتون قابل دسترسی است و از نظر سرعت توسعه یکی از سریعترین زبانها است.یک محیط کاربر پسند در دست تیم توسعه دهنده شما به معنای زمان کمتری برای مبارزه با ابزار ساختمان شما و صرف زمان بیشتر برای ساختن است.

۳-خواندن کد پایتون بصری است و باعث می شود تعمیر و نگهداری یک نسیم باشد

نحو پایتون روشن و مختصر است. این زبان به گونه ای طراحی شده است که قابل خواندن و نزدیک به انگلیسی واقعی باشد ، رمزگشایی آن را آسان می کند. پایتون همچنین برای دستیابی به نتیجه در مقایسه با زبانهایی مانند C یا Java به خطوط کد کمتری نیاز دارد

.سادگی پایتون به شما کمک می کند تا کدی را که نوشته اید یا کدی را از توسعه دهنده دیگر بخوانید. وقتی کد کمتری برای مرور دارید ، بازبینی کد بسیار سریعتر انجام می شود و کد مانند انگلیسی خوانده می شود. همچنین هنگام تغییر کد ، “جبران” کمتری درگیر است – می توانید خیلی سریع بفهمید که هر عملکردی قرار است چه کاری انجام دهد.

۴-پایتون مقیاس پذیری آزمایش شده و آزمایشی شده ای را برای شما فراهم می کند

هیچ کس واقعاً نمی تواند پیش بینی کند که چه زمانی شماره کاربر شما شروع به افزایش می کند و مقیاس پذیری به یک اولویت تبدیل می شود. به همین دلیل بهتر است از زبانی استفاده کنید که مقیاس عالی داشته باشد و همانطور که در بالا ذکر شد ، نگهداری آن آسان است.

مزایای پایتون

زبان پایتون برنامه های متنوعی را در شرکت های توسعه دهنده نرم افزار مانند بازی ، چارچوب وب و برنامه ها ، توسعه زبان ، نمونه سازی اولیه ، برنامه های طراحی گرافیکی و غیره ایجاد کرده است. این زبان نسبت به سایر زبان های برنامه نویسی مورد استفاده در صنعت ، زبان را در اختیار شما قرار می دهد. برخی از مزایای آن عبارتند از:

۱-پشتیبانی گسترده از کتابخانه ها

این کتابخانه استاندارد بزرگی را شامل می شود که شامل مناطقی مانند عملیات رشته ای ، اینترنت ، ابزار سرویس وب ، رابط های سیستم عامل و پروتکل ها است.

۲-ویژگی ادغام

پایتون یکپارچه سازی برنامه های سازمانی را ادغام می کند که توسعه خدمات وب را با فراخوانی اجزای COM یا COBRA آسان می کند.

۳- بهره وری برنامه نویس بهبود یافته

این زبان دارای کتابخانه های پشتیبانی گسترده و طرح های شی گرا تمیز است که ضمن استفاده از زبانهایی مانند Java ، VB ، Perl ، C ، C ++ و C # ، دو تا ده برابر بهره وری از برنامه نویس را افزایش می دهد.

۴-بهره وری

با ویژگی های یکپارچه سازی فرآیند قوی ، چارچوب تست واحد و قابلیت های کنترل پیشرفته به افزایش سرعت اکثر برنامه ها و بهره وری از برنامه ها کمک می کند

بطور خلاصه

موضوع ما در این مقاله آموزش نرم افزار پایتون در اصفهان بود. پایتون یک زبان برنامه نویسی عمومی با کاربرد عمومی ومزایای زیادی است که می تواند برای کاربردهای بسیار متنوعی مورد استفاده قرار گیرد.شرکت پدیده تجارت دارای کادر آموزشی کاملا حرفه ای، مجرب و سال ها تجربه در این زمینه است. و درحال برگذاری انواع کلاس های آموزشی از جمله: اندروید،موشن گرافیک،طراحی سایت وغیره می باشد.شما می توانید برای آموزش نرم افزار پایتون در اصفهان نیز به این شرکت مراجعه کنید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید