آموزش پنل های پریمیر در اصفهان-پیشرفته

آموزش پنل های پریمیر در اصفهان
0
(0)

اگر میخواهید پنل هایAdobe Premiere Pro را بصورت حرفه ای یاد بگیرید ما در مقاله ی آموزش پنل های پریمیر در اصفهان به شما آموزش های لازم را خواهیم داد. پریمیر از یک رابط متصل به پنل استفاده می کند. به کل به پیکربندی رابط ، فضای کاری گفته می شود. این برنامه دارای پنج فضای کاری از قبل ساخته شده برای مطابقت با سبک های مختلف کار و وظایف مختلفی است که شما باید انجام دهید. شما بیشتر کارهای ویرایش خود را در پنل های مختلف رابط برنامه انجام خواهید داد. این پنل ها به شما امکان می دهند رسانه خود را وارد کرده ، سازماندهی کرده و فیلم ویدئویی و صوتی خود را پیش نمایش کنید. اگر میخواهید اطلاعاتی در رابطه با پنل های پریمیر ،ابزارها و دیگر کاربرد های آن کسب کنید ؛ پیشنهاد میکنم مقالات ما را در پدیده لرن در زمینه آموزش پریمیر (Adobe Premiere Pro) در اصفهان و … مطالعه نمایید.

معرفی پنل های حرفه ای پریمیر (Adobe Premiere Pro)

پنل جدول زمانی (timeline panel)

صفحه جدول زمانی محلی است که فیلم شما شکل می گیرد. با کشیدن موارد از پنل پروژه یا مانیتور منبع(Source Monitor) و قرار دادن آنها به ترتیب دلخواه ، دنباله ای(squence) از کلیپ ها و رویدادها را ایجاد می کنید که در جدول زمانی از چپ به راست پخش می شوند. با استفاده از موارد موجود در جدول زمانی ، می توانید: نقاط ویرایش را تنظیم کنید ، کلیپ ها را کوتاه یا طولانی کنید ، یا با گذشت زمان آنها را کش دهید. ایجاد چندین لایه ویدیویی به عنوان مثال عناوین ، تصاویر روی هم و غیره ؛ایجاد چندین لایه صوتی ، به عنوان مثال صداگذاری ، موسیقی و غیره؛ انتقال ، فیلترها ، جلوه های ویژه و غیره ؛را اضافه کنید. همچنین می توانید دنباله های “تو در تو” ایجاد کنید تا به کنترل جدول زمانی کمک کند. پس از اتمام ویرایش جدول زمانی ، می توانید آن را در زمان واقعی پخش کنید یا در قالب های مختلف صادر کنید.

پنل تایم لاین پنل ارتباطی بین بقیه ی پنل ها در پریمیر است.در این پنل شما میتوانید با مارکر گزاری و کات زدن و با استفاده از ترنزیشن های مناسب ویدیوی خود را به بهترین شکل تدوین کنید . برای یادگیری جزئیات این پنل شما میتوانید به کلاس های پیشرفته پدیده مراجعه کنید.

در حالت پیش فرض چیزی در محیط تایم لاین پریمیر مشاهده نخواهید کرد زیرا کاملا غیرفعال بوده و گزینه ای جهت تدوین وجود ندارد. برای فعال کردن محیط تایم لاین پریمیر ابتدا باید یک سکانس ایجاد کنید. سکانس همانند یک ظرف عمل می‌کند که با توجه به ابعاد و مشخصات وارد شده، فیلم شما در آن شکل می‌گیرد. همانطور که در مقاله ی آشنایی با پنل های پریمیر آموختید ،برای ایجاد سکانس میتوانید از طریق پنجر project اقدام کنید و همینطور می‌توانید با کشیدن یک فیلم یا آهنگ و درگ کردن آن در محیط تایم لاین یک سکانس جدید با ساختار همان فیلم ایجاد کنید.

مدیریت صدا و تصویر در timeline

پنجره timeline پریمیر، فایل های وارد شده در محیط سکانس را به دو بخش صدا و تصویر تقسیم می‌کند و شما می‌توانید به صورت مجزا بر تصویر یا صدای فیلم ها مدیریت داشته باشید. هر فیلمی که در این پنجره قرار دهید تصویر آن در بخش نوار های بالایی و فایل صدای آن در بخش نوار های پایین قرار خواهد گرفت.

تنظیمات سکانس در تایم لاین

هر سکانس یک پنجره در محیط تایم لاین تشکیل میدهد که در سربرگ هرکدام از آنها یک X جهت بسته شدن سربرگ و نام سکانس و سه خط افقی که بر روی هم قرار داده شده است می‌بینیم. با انتخاب این خطوط به تنظیمات سکانس ها در تایم لاین دسترسی خواهیم داشت. اولین گزینه با نام Close panel ، این سکانس  را برای شما خواهد بست.

گزینه بعدی با نام Anlock panel سکانس شما را از حالت منظم در صفحه خارج کرده و به صورت پنجره ای شناور برای شما فعال می‌کند.

از گزینه های مهم دیگر این بخش میتوان به ابزار Work Area bar یا نوار منطقه کار اشاره کرد که به شما جهت مشخص کردن قسمتی از پروژه جهت کار های متفاوت کمک خواهد کرد. شما با انتخاب هر یک از گزینه های موجود در این منو میتوانید مواردی را برای خود در timeline پریمیر فعال یا غیر فعال کنید

آموزش پنل های پریمیر در اصفهان

پانل کنترل اثر(Effect Controls)

جلوه های ویژه را می توان به کلیپ های ویدیویی و صوتی در Timeline اضافه کرد. به عنوان مثال ، برخی از افکت ها می توانند فیلم رنگی را به سیاه و سفید تغییر دهند ، در حالی که برخی دیگر تعادل رنگ تصویر را تغییر می دهند یا می توانند به شبیه سازی ظاهر فیلم کمک کنند. پنل Effect Controls به شما امکان می دهد جلوه هایی را که برای کلیپ های شما اعمال شده است ویرایش کنید. برای دسترسی به این موارد ، باید کلیپ موردنظر را در Timeline با کلیک روی آن انتخاب کنید. اگر کلیپ انتخابی ندارید ، پنل خالی می ماند.

همچنین می توانید از پنل برای دسترسی به ویژگی های ذاتی Motion ، Opacity و Audio کلیپ ها استفاده کنید.خیلی کم پیش می‌آید در فیلم  هایی که توسط فیلمبردارها ضبط می‌شود نیازی به اصلاح در تدوین نداشته باشد. این اصلاح ممکن است در نحوه کادر بندی یا رنگ و … باشد. درواقع یکی از وظایف اصلی تدوینگران، برطرف کردن ایرادات جزئی و اصلاح فیلم‌های ضبط شده است. تمام این تغییرات و تنظیماتی که بر روی یک صحنه از فیلم صورت می‌گیرد، بهتر است در پنل افکت کنترل پریمیر مدیریت شود. البته می‌توان بسیاری از این تغییرات را به نرم‌افزاهای تخصصی تر ارجاع داد اما اگر نرم افزار پریمیر تمام نیاز های شما را برطرف می‌کند می‌توانید از پنجره افکت کنترل پریمیر به مدیریت افکت‌های خود بپردازید. چرا که در نرم افزار پریمیر پرو، پریست ها و افکت های فراوانی وجود دارد که هرکدام در زمینه خاصی می‌توانند به شما در تدوین فیلم کمک کنند. پنل effect controls به شما کمک می‌کند بعد از اعمال هر یک از افکت ها، بتوانید بر شدت و نحوه اعمال آن بر فیلم مدیریت کنید. برای مثال اگر می‌خواهید قسمتی از تصویر را بلور یا تار کنید، کافیست یکی از افکت های blur را در ویدیو مورد نظر خود درگ کرده و سپس از قسمت افکت کنترل پریمیر محدوده مورد نظر و شدت تاری آن را تنظیم کنید. در ادامه بیشتر با این مبحث آشنا خواهیم شد.

ما در افکت کنترل چه چیز هایی مشاهده می کنیم؟

پنل effect controls در پریمیر دارای سه گزینه اصلی برای کنترل افکت در  فایل های تصویری (فیلم و تصویر) می‌باشد. این سه گزینه motion (حرکت)، Opasity (وضوح تصویر) و time remapping (سرعت) نامگذاری شده اند. درواقع این سه مورد اصلی ترین و پرکاربرد ترین گزینه ها برای تغییرات در یک فیلم می‌باشند که یک تدوین گر به آنها نیاز پیدا خواهد کرد. همچنین برای فایل های صوتی نیز سه گزینه اصلی وجود دارد که به نام های Volume و channel volume و همچنین panner در این قسمت معرفی شده اند. البته در بسیاری از فیلم های حرفه ای کار صدا گذاری و ویرایش صدا بر عهده افراد متخصص می باشد ولی هر تدوینگر برای بسیاری از کارهای خود نیاز دارد با تمامی این موارد در سطح قابل قبولی آشنا باشد. در ادامه به کاربرد ها و توضیحاتی در رابطه با هریک از این گزینه ها خواهیم پرداخت.

آموزش پنل های پریمیر در اصفهان

کاربرد گزینه موشن Motion در افکت کنترل پریمیر

با استفاده از این گزینه می‌توانید به تنظیم موقعیت مکانی تصویر در کادر فیلم با توجه به نیاز خود بپردازید. در این قسمت  مواردی همچون position، scale، Rotation و … وجود دارند که کاربرد های آنها در تدوین بسیار قابل توجه است. ما به چهار مورد از اصلی ترین گزینه های آن پرداخته ایم.

آموزش پنل های پریمیر در اصفهان

Position:

با استفاده از این گزینه می‌توانید موقعیت مکانی تصویر خود را در محور X و Y حرکت داده و نتیجه را که در صفحه نمایشگر programنشان داده می‌شود مشخص کنید.

آموزش پنل های پریمیر در اصفهان

scale :

با استفاده از این گزینه  می‌توانید سایز تصویر خود را با توجه به نیاز در فیلم بزرگ یا کوچک کنید. عدد ۱۰۰ برای این گزینه نمایانگر اندازی واقعی تصویر است. در صورتی که عدد را به سمت چپ حرکت دهید از مقدار آن کم شده و سایز تصویر نیز کوچکتر می‌شود؛ و در صورتی که عدد را به سمت راست درگ کنید مقدار آن تا حداکثر ۱۰۰۰۰ افزایش یافته و سایز تصویر نیز بزرگتر می‌شود.

آموزش پنل های پریمیر در اصفهان

Rotation:

این گزینه صرفا جهت چرخش تصویر است. با استفاده از این مورد می‌توانید تصویر خود را از صفر تا ۳۶۰ درجه بچرخانید. در صورتی که عمل چرخش بیشتر از ۳۶۰ درجه افزایش یابد، در کنار آن بر عددی دیگر ضرب می‌شود که نمایش دهنده تعداد چرخش آن است. البته در ادامه با مبحث کی فریم و نحوه حرکت دادن تصاویر بیشتر آشنا خواهیم شد.

آموزش پنل های پریمیر در اصفهان

Anchor point:

قطعا با این مورد در نرم افزار هایی همچون فتوشاپ یا ایلاستریتور و … آشنا شده اید. این مورد مرکز تصویر شما را مشخص می‌کند. در حالت پیش فرض Anchor point در وسط تصویر قرار می‌گیرد. اما در صورتی که بخواهید چرخش تصویر شما از گوشه آن صورت بگیرد و یا تنظیمات دیگرتان به وسط تصویر متکی نباشد، می‌توانید آن را بر قسمت های دیگر سوژه  مورد نظر خود تنظیم کنید.

آموزش پنل های پریمیر در اصفهان

پنل متادیتا (Metadata panel)

متادیتا مجموعه ای از اطلاعات است که محتوا یا خصوصیات یک فایل را توصیف می کند. فایل های صوتی و تصویری به طور خودکار شامل اطلاعات مربوط به اندازه پرونده ، قالب ، تاریخ ایجاد و مدت زمان آن هستند. متادیتا همچنین می تواند شامل اطلاعات اضافی مانند مکان ، کارگردان ، صحنه ، عکس و غیره باشد. پانل متادیتا به شما امکان می دهد این ویژگی ها را ویرایش و مشاهده کنید ، بنابراین می توانید از آنها برای سازماندهی و مرتب سازی پرونده ها یا به اشتراک گذاری با سایر برنامه های Adobe استفاده کنید.

پنل مانیتور(Program Monitor)

مانیتور زنده شما است. این فقط برای پخش و پیش نمایش کلیپ های موجود در Timeline استفاده می شود.

در مقاله آموزش پنل های پریمیر در اصفهان میخواهیم برخی از تنظیمات مربوط به مانیتور بخش Program برنامه پریمیر را مورد بررسی قرار دهیم. به عنوان مثال درصورتی‌که بخواهیم در مانیتوری که در ناحیه Program پنجره پریمیر قرار دارد یک عکس تهیه کنیم لازم است از دکمه Export Frame استفاده کنیم با استفاده از این دکمه در مانیتور Program می‌توانیم با تغییراتی که بر روی فیلم ویدئویی انجام دادیم یک عکس تهیه کنیم مثلاً ما در ویدئوی انتخابی یکسری تغییراتی را انجام می‌دهیم.

حالا می‌خواهیم از ویدئو یک عکسی تهیه کنیم در هر مرحله از کار که باشیم فرقی نمی‌کند می‌توانیم با کلیک بر روی دکمه Export Frame یک عکس تهیه کنیم لغزنده را در یک‌حالتی قرار می‌دهیم با کلیک بر روی دکمه Export Frame یا کلید میانبر آن یعنی Ctrl+Shift+E در کادری که برای ما نشان داده می‌شود در ناحیه Name می‌توانیم یک نام تایپ کنیم مثلاًAmoozesh.it باشد فرمت آن را تعیین می‌کنیم مثلاً GPJ

بعد باید مشخص کنیم که کجا تصویر را ذخیره کنیم که خود درایو E را انتخاب می‌کنیم بعد از شما می‌پرسد این عکسی که تهیه کردید می‌خواهی در Import پنجره Project هم نشان داده شود اگر بخواهیم نشان داده شود با تیک آن را فعال می‌کنیم درصورتی‌که بخواهیم نشان داده نشود تیک را غیرفعال می‌کنیم بر روی دکمه OK کلیک می‌کنیم.

آموزش پنل های پریمیر در اصفهان

پنل مرورگر رسانه (Media Browser)

به شما کمک می کند تا فایل ها را در هارد دیسک خود مرور و پیش نمایش کنید. می توانید مرورگر رسانه را باز بگذارید و آن را متصل کنید ، درست است

سخن پایانی

مقاله آموزش پنل های پریمیر در اصفهان ، پایه ای برای کار با فضای کاری Adobe Premiere Pro برای شما فراهم می کند. برای آموزش کامل Adobe Premiere Pro ، مقالات ما را در زمینه معرفی و آموزش نرم افزار پریمیر (Adobe Premiere Pro) مطالعه کنید.

اگر دوست دارید به یک تدوین گر حرفه ای تبدیل شوید بهترین راه,خرید پکیج آموزش پریمیر پرو پدیده لرن هست که آموزشهای مجازی از صفر تا صد این نرم افزار حرفه ای را به شما ارائه میدهد و در همین دوره شروع به انجام پروژه های عملی خواهید کرد و پروژه های واقعی تدوین و انیمیشن سازی را انجام می دهید.تفاوت پدیده لرن ,ارائه آموزشهای مخصوص بازار کار به شما عزیزان است.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید