استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

Digital Marketing Strategies
0
(0)

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ طرحی است که به طور خلاصه بیان می کند چگونه کسب و کار شما از طریق کانال های آنلاین مانند جستجو و رسانه های اجتماعی به اهداف بازاریابی خود می رسد. بیشتر برنامه های استراتژی خلاصه می کند که از کدام کانال های آنلاین و تاکتیک های بازاریابی دیجیتال استفاده خواهید کرد  به علاوه اینکه چه مقدار در این کانال ها و تاکتیک ها سرمایه گذاری خواهید کرد. از نمونه های استراتژی های دیجیتال مارکتینگ شامل یک کمپین رسانه های اجتماعی است که شامل مشارکت با اینفلوئنسرها ، یک استراتژی بازاریابی محتوا است که از راهنماهای آنلاین برای هدایت سرنخ استفاده می کند ، یا یک استراتژی بازاریابی رشد که با استفاده از رسانه های اجتماعی و ایمیل باعث ایجاد وفاداری مشتری می شود ما در این مقاله از پدیده لرن قصد داریم شمارا با انواع استراتژی های دیجیتال مارکتینگ اشنا کنیم.

چرا استراتژی های دیجیتال مارکتینگ مهم است؟

ایجاداستراتژی های دیجیتال مارکتینگ بسیار مهم است بدون استراتژی های بازاریابی اینترنتی ، کسب و کار شما برای دستیابی به اهداف خود نقشه ای ندارد. شما می دانید که چه کاری می خواهید انجام دهید ، اما نمی دانید چگونه. این اغلب منجر به راه اندازی یک کمپین بازاریابی دیجیتال می شود که نمی تواند نتیجه ای به همراه داشته باشد. اگر می خواهید در بازاریابی دیجیتال سرمایه گذاری کنید ، باید در یک برنامه بازاریابی دیجیتال سرمایه گذاری کنید.

 

انواع استراتژی های دیجیتال مارکتینگ:

 

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

۱_سئو

۲_PPC

۳_بازاریابی محتوا

۴_بازاریابی ایمیلی

۵_بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

۶_سئو صدا

۷_بازاریابی ویدیویی

۸_بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) امروزه یکی از موثرترین اقدامات بازاریابی دیجیتال است.

 

سئو چیست؟

SEO فرآیند بهبود وب سایت شما است به طوری که رتبه بالایی در نتایج موتور جستجو برای کلمات کلیدی و عبارات مربوط به تجارت شما دارد. هرچه کلمات کلیدی بیشتری رتبه بندی کنید – و هرچه رتبه بالاتری کسب کنید – افراد وب سایت و تجارت شما را بیشتر می بینند و با آن آشنا می شوند.

 

هدف SEO چیست؟

هدف سئو این است که بازدید بیشتری از اعضای مخاطبان شما را به وب سایت شما هدایت کند. اینها مشتریانی هستند که به طور فعال در جستجوی محصولات و خدماتی هستند که شما ارائه می دهید و همچنین کاربرانی که در جستجوی اطلاعات بیشتری از محتوای قیف هستند.

 

به عنوان مثال ، اگر شما یک محوطه ساز هستید ، ممکن است از SEO برای افزایش رتبه خود در نتایج جستجو برای کلمه کلیدی ، “طراحی محوطه سازی مسکونی” و “علف های هرز چمن معمولی” استفاده کنید. در حالی که این کلمات کلیدی اهداف مختلفی دارند ، یکی معامله ای و دیگری اطلاعاتی ، آنها مخاطبان شما را هدف قرار می دهند.

با توجه به این هدف ، شما بازدید کنندگان وب سایت خود را از کاربران مهم تشویق می کنید

تبلیغات برای هر کلیک (PPC)

استراتژی بازاریابی آنلاین قدرتمند و مقرون به صرفه دیگر تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک (PPC)  است.

PPC چیست؟

PPC نوعی تبلیغات پولی است که به یک سیستم مبتنی بر حراج متکی است.

با PPC ، شما کلمات کلیدی را که می خواهید تبلیغات شما برای آن نمایش دهند پیشنهاد می دهید – هنگامی که جستجوی کاربر شامل کلمه کلیدی شما می شود ، تبلیغ شما باعث می شود. این تبلیغات سپس در بالای نتایج جستجو ، بالاتر از لیست های ارگانیک ظاهر می شوند. اگر کاربری تصمیم بگیرد روی تبلیغات شما کلیک کند ، پس هزینه آن کلیک را پرداخت می کنید.

به عبارت دیگر ، شما هزینه فضای تبلیغات را نمی پردازید – فقط برای نتایج.

به عنوان مثال ، اگر چکمه های زمستانی برای کودکان می فروشید ، هنگام جستجوی کاربر ، “چکمه های زمستانی کودکان” می توانید در نتایج جستجو تبلیغ کنید. این کلمه کلیدی بیشتر معامله ای است ، همان چیزی است که شما برای یک کمپین PPC می خواهید – این تبلیغات پولی است ، بنابراین شما می خواهید بازگشت سریع سرمایه (ROI)  داشته باشید.

PPC می تواند شامل تبلیغات در موتورهای جستجو و همچنین رسانه های اجتماعی و سایر سیستم عامل ها باشد. حتی می توانید در برنامه هایی مانند WeChat تبلیغ کنید.

 

هدف PPC چیست؟

هدف PPC دستیابی به جستجوگران با سوالات معاملاتی است ، به این معنی که آنها آماده خرید محصولات یا خدمات شما هستند. وقتی آنها روی تبلیغ شما کلیک می کنند ، به صفحه مقصد شما می رسند و یک فراخوان برای اقدام (CTA) را برای تبدیل می بینند ، چه با خرید یک محصول ، چه برای ثبت نام در خبرنامه ایمیل یا اقدام دیگری.

چرا از PPC به عنوان یک استراتژی بازاریابی دیجیتال استفاده کنیم؟

PPC یکی از مقرون به صرفه ترین روش های تبلیغاتی با هزینه است.

برای بسیاری از مشاغل تازه شروع به کار با بازاریابی دیجیتال یا جستجوی افزایش سریع ، PPC یک استراتژی بازاریابی آنلاین است. این وب سایت شما را به بالای نتایج جستجو هدایت می کند ، که اگر رتبه بندی نتایج جستجوی ارگانیک شرکت شما چندین صفحه باشد ، می تواند به شما کمک کند.

از آنجا که تبلیغات PPC کلمات کلیدی را با هدف معامله هدف قرار می دهند ، تعجب آور نیست که بسیاری از کاربران یک محصول یا خدمات را خریداری می کنند. با این حال ، این یک واقعیت است که نشان می دهد چرا PPC یک جز critical مهم در یک استراتژی جامع بازاریابی اینترنتی است.

 

حتی اگر شرکت شما حضور مطلوبی در نتایج جستجو داشته باشد – بگویید شما برای چندین کلمه کلیدی با ارزش بالا در صفحه یک رتبه بندی می کنید – PPC می تواند تبدیلات شما را حتی بیشتر بهینه کند. به همین دلیل است که PPC و SEO اغلب برای رسیدن به اهداف بازاریابی دیجیتال شما همکاری می کنند.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوایی امروزه یکی دیگر از استراتژی های بازاریابی آنلاین برای شرکت ها است.

بازاریابی محتوا چیست؟

در بازاریابی محتوا ، تجارت شما متمرکز بر دستیابی ، تعامل و ارتباط با مصرف کنندگان از طریق محتوا است. این محتوا ، که می تواند شامل فیلم ، پست وبلاگ ، اینفوگرافیک و موارد دیگر باشد ، مقادیری را در اختیار کاربران قرار می دهد. این کپی فروش محور نیست – اطلاعاتی است.

 

به عنوان مثال ، اگر مشاغلی در زمینه فروش لوازم اسکی و اسنوبرد اداره می کنید ، می توانید مقاله ای درباره آنچه که یک مبتدی برای اولین گردش خود به آن نیاز دارد بنویسید. همچنین می توانید مقالاتی در مورد نحوه مراقبت از اسنوبرد و اینکه چه لوازم جانبی می تواند به بهبود عملکرد اسکی کمک کند ، بنویسید.

 

با استفاده از این تکه های محتوا ، کلمات کلیدی خاصی را هدف قرار می دهید.

به عنوان مثال مقاله شما در مورد مراقبت از اسنوبرد ممکن است کلمه کلیدی “نحوه نگهداری اسنوبرد” یا “نحوه واکس زدن اسنوبرد” را هدف قرار دهد. با داشتن تیم برنده جایزه در کنار شما ، ما می توانیم محتوا را برای جستجو و کاربران بهینه کنیم.

 

مهم نیست که برای محتوای خود چه قالبی انتخاب می کنید ، مهم است که برای مخاطبان شما مرتبط و مفید باشد. شما می خواهید محتوای اصلی و با کیفیت ایجاد کنید که باعث شود کاربران بخواهند آن را با دوستان ، خانواده ، همکاران و سایر افراد در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارند.

هدف بازاریابی محتوا چیست؟

هدف کلی بازاریابی محتوا به عنوان یک استراتژی رسانه دیجیتال ، ارائه اطلاعات ارزشمند به مخاطبان هدف شما ، افزایش بازدید و ایجاد تبدیل است. از نقطه نظر فنی ، بازاریابی محتوا همچنین به بهینه سازی محتوای شما برای موتورهای جستجو برای بهبود دید شما در نتایج جستجو می پردازد.

برای ادامه ی این مقاله لطفا مقاله ی انواع استراتژی های دیجیتال مارکتینگ مطالعه کنید.

سخن آخر:

ما برای پیگیری و طرح استراتژی های دیجیتال مارکتینگ اصولی، نیاز به یک استراتژی بازاریابی دیجیتال جامع و قدرتمند داریم. قبل از اینکه باهم به بررسی استراتژی بازاریابی دیجیتال بپردازیم باید ببینیم استراتژی بازاریابی چیست و انواع استراتژی های دیجیتال مارکتینگ , استراتژی بازاریابی با سنجش و بررسی آنچه شما در دست دارید (جامعه هدف، برند، بودجه و…) و آنچه ممکن است از دست داده باشید، بهترین و بهینه ترین راه برای محقق شدن اهداف بازاریابی را در اختیار شما قرار می‌دهد شرکت پدیده تجارت با داشتن سال ها تجربه و تیم پدیده لرن padidelern در این زمینه و ارائه مشاوره و تحلیل کسب و کار آنلاین میتواند شما را راهنمایی و مشاوره بدهد.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید