اندروید جت پک (Android Jetpack) چیست؟

اندروید جت پک (Android Jetpack) چیست؟
0
(0)

همان طور که میدانید تکنولوژی ثابت نمی ماند و با توجه به پیشرفت گوشی های همراه ، شرکت گوگل برای توسعه اپلیکیشن‌های اندرویدی راهکار جدیدی را ارائه کرده است، که اندروید جت پک (Android Jetpack) یکی از آنهاست. من سخنران اصلی برنامه توسعه I / O 2018 Google را دیده ام و صفحه اصلی جت پک را در وب سایت توسعه دهنده اندروید خوانده ام ، اما نمی توانم درک کنم که واقعاً اندروید جت پک چیست. به نظر من فقط یک نام جدید برای مجموعه ای از API هایی است که ما قبلاً استفاده کرده ایم. تمام اجزای موجود در جت پک به مستندات اصلی اندروید آنها اشاره دارند و در واقع هیچ تفاوتی نسبت به قبل به نمایش نمی گذارند.  ما دراین مقاله به اندروید جت پک (Android Jetpack) چیست؟ وشامل چه بخش‌ها و امکاناتی است میپردازیم تا شما را با آن آشنا کنیم.

اندروید جت پک (Android Jetpack) چیست؟

اندروید جت پک مجموعه ای از مؤلفه ها ، ابزارها و راهنمایی ها برای ساختن برنامه های عالی اندروید است.
مؤلفه های اندروید جت پک به عنوان کتابخانه “جداشده” که بخشی از سیستم عامل اندرید نیستند ، ارائه می شوند. این بدان معناست که شما می توانید هر مولفه را با سرعت و در زمان خاص خود به کار بگیرید. وقتی قابلیت جدید اندروید جت پک در دسترس است ، می توانید آن را به برنامه خود اضافه کنید ، برنامه خود را در Play Store مستقر کنید و ویژگی های جدید را در یک روز به کاربران بدهید (اگر سریع باشید)! کتابخانه های جداگانه اندروید جت پک همه به فضای نام جدید androidx منتقل شده اند.
علاوه بر این ، برنامه شما می تواند روی نسخه های مختلف پلتفرم اجرا شود زیرا اجزای اندروید جت پک ساخته شده اند تا عملکرد خود را مستقل از هر نسخه خاص فراهم کنند ، و سازگاری به عقب را ارائه دهند.
علاوه بر این ، اندروید جت پک پیرامون شیوه های مدرن طراحی مانند تفکیک نگرانی ها و قابلیت آزمایش و همچنین ویژگی های بهره وری مانند ادغام کوتلین ساخته شده است. این کار ساخت برنامه های قوی و با کیفیت بالا با کد کمتر را برای شما بسیار آسان می کند. در حالی که اجزای اندروید جت پک برای کار با یکدیگر ساخته شده اند ، به عنوان مثال آگاهی از چرخه حیات و داده های زنده ، نیازی به استفاده از همه آنها نیستید. شما می توانید قسمت هایی از اندروید جت پک را که مشکلات شما را حل می کند ادغام کنید در حالی که قسمت هایی از برنامه شما که قبلاً عالی کار می کنند را حفظ می کنید.

اندروید جت پک مجموعه ای از کتابخانه ها ، ابزارها و راهنمایی های معماری برای کمک به ساخت سریع و آسان برنامه های اندرویدی است. این کد زیرساخت مشترکی را ارائه می دهد تا بتوانید روی آنچه برنامه شما را منحصر به فرد می کند تمرکز کنید.
از نظر فنی ، این کتابخانه پشتیبانی ، android-ktx و اجزای معماری اندروید است که به عنوان یک “نهاد” واحد مدولار مجدداً مارک می شوند.به همین دلیل است که همه کتابخانه های داخلی غیر اندروید مانند پشتیبانی و غیره دوباره در androidx بسته بندی می شوند.  تلاش گسترده تری برای بهبود تجربه توسعه دهنده است ، اما AndroidX پایه فنی را ایجاد می کند. از منظر فنی ، هنوز همان کتابخانه هایی است که در بخش پشتیبانی کتابخانه و معماری دیده اید.با تغییر بهترین شیوه ها ، همچنین ممکن است کتابخانه هایی را در بسته androidx. * مشاهده کنید که در جت پک وجود ندارد.

اجزای Android Jetpack مجموعه ای از کتابخانه ها هستند که ضمن بهره گیری از ویژگی های زبان Kotlin که باعث تولید ما می شود ، بصورت جداگانه قابل استفاده و ساخته شده برای همکاری با یکدیگر هستند.این مؤلفه های نرم افزاری در ۴ دسته تنظیم شده اند که به شرح زیر است:

۱-مؤلفه های بنیاد

۲-مؤلفه های معماری

۳-مؤلفه های رفتار

ررسی مؤلفه های اندروید جت پک

۱-مؤلفه های بنیاد

اجزای بنیاد موارد زیر را ارائه می دهند:

سازگاری به عقب

آزمایش کردن

پشتیبانی از زبان Kotlin.

کلیه مؤلفه های بنیاد به شرح زیر است:

سازگار با برنامه: در نسخه های قدیمی تر اندروید با پشتیبانی از اجرای رابط کاربری طراحی مواد ، با کمال میل تخریب کنید.

Android KTX: مجموعه ای از پسوندهای Kotlin برای نوشتن کد کوتین مختصر و اصطلاحات Kotlin.

Multidex: پشتیبانی از چندین فایل dex برای برنامه ها.

تست: یک چارچوب آزمایش برای تست UI واحد و زمان اجرا در Android.

۲-مؤلفه های معماری

مؤلفه های معماری در ساخت و ساز به ما کمک می کنند:

برنامه های قوی

برنامه های قابل آزمایش

برنامه های قابل حفظ

کلیه مؤلفه های معماری به شرح زیر است:

اتصال داده ها: عناصر UI را به صورت اعلانی به طرح خود به منابع داده برنامه ما ببندید.

چرخه های زندگی: فعالیت ها و چرخه های زندگی قطعه برنامه ما را مدیریت می کند.

LiveData: از تغییرات در پایگاه داده آگاه شوید.

پیمایش: همه چیز مورد نیاز برای ناوبری درون برنامه را مدیریت کنید.

صفحه بندی: به تدریج بارگیری اطلاعات در صورت تقاضا از منبع داده خود را بارگیری کنید.

اتاق: دسترسی به پایگاه داده روان SQLite.

ViewModel: داده های مربوط به UI را به روشی آگاهانه از چرخه زندگی مدیریت کنید.

WorkManager: مدیریت همه مشاغل پس زمینه در Android با شرایطی که ما انتخاب می کنیم.

۳-مؤلفه های رفتار

مؤلفه های رفتاری به ادغام با سرویسهای استاندارد Android مانند کمک می کند

اطلاعیه

مجوزها

اشتراک گذاری

دستیار

کلیه مؤلفه های رفتار به شرح زیر است:

مدیر بارگیری: با پشتیبانی از امتحان خودکار بارگیریهای بزرگ را در پس زمینه برنامه ریزی و مدیریت کنید.

پخش رسانه و پخش: API های سازگار به عقب برای پخش و مسیریابی رسانه ها (از جمله Google Cast).

اعلان ها: API اعلان سازگار با عقب را با پشتیبانی از Wear و Auto فراهم می کند.

مجوزها: API های سازگاری برای بررسی و درخواست مجوز در برنامه.

تنظیمات برگزیده: برای پیکربندی کاربران صفحه های تنظیمات تعاملی ایجاد کنید.

اشتراک گذاری: یک عملکرد اشتراک گذاری مناسب برای نوار اقدام برنامه را ارائه می دهد.

برش ها: عناصر UI انعطاف پذیر ایجاد کنید که می توانند داده های برنامه را در خارج از برنامه نمایش دهند و تا زمان بازگشت به Android 4.4 قابل گسترش هستند.

شروع کار با اندروید جت پک

جت پک مجموعه ای از کتابخانه های اندروید را شامل می شود که بهترین روش ها و سازگاری معکوس در برنامه های اندروید شما دارند.راهنمای جت پک برای معماری برنامه ، مروری بر بهترین روش ها و معماری پیشنهادی را ارائه می دهد که هنگام ساخت برنامه اندروید خود باید در نظر بگیرید. کتابخانه های جت پک ممکن است به تنهایی یا به صورت ترکیبی برای رفع نیازهای مختلف برنامه های شما استفاده شوند.کتابخانه های جت پک در فضای نامی androidx منتشر می شوند.صفحات مرجع API مبتنی بر کوتلین و جاوا برای همه کتابخانه های جت پک در دسترس است.

KTXAndroid

مؤلفه Android KTX مجموعه ای از پسوندهای Kotlin است. این کارایی Jetpack و API پلت فرم آندروید را برای استفاده از کوتلین بهبود می بخشد. هدف آن این است که با بهره گیری از ویژگی های موجود کوتلین مانند توابع / ویژگی های پسوند ، lambdas ، پارامترهای نامگذاری شده و مقادیر پیش فرض پارامتر ، توسعه اندروید را آسان تر ، مختصر و دلپذیر تر کند. Android Runtime (ART) در Android P به روزرسانی شده است ، بنابراین برنامه های ساخته شده در کوتلین سریعتر اجرا می شوند. همچنین لازم به ذکر است که هر ماه تعداد توسعه دهندگانی که از کوتلین استفاده می کنند در حال رشد است. در حال حاضر آن

اندروید جت پک با پنج مولفه جدید همراه است:

۱-انتشار آلفای WorkManager

۲-انتشار آلفا ناوبری

۳-انتشار پایدار

۴-برش آلفا را برش می دهد

۵-نسخه آلفای Android KTX (Kotlin Extensions)

مزایای اندروید جت پک (Android Jetpack) چیست؟

۱٫پیروی از بهترین روشها و نوشتن کد boilerplate.

۲٫ساختن کارهای پیچیده بسیار ساده است.

۳٫پیش از این چالش های بسیاری وجود داشت که به شرح زیر است:

۴٫مدیریت چرخه فعالیت.

۵٫پیکربندی بازمانده تغییر می کند.

جلوگیری از نشت حافظه.

همه این مشکلات عمده توسط مؤلفه های نرم افزاری اندروید جت پک برطرف شده است ،بنابراین ، راه حل برای همه مشکلات مؤلفه است.نکته مهم دیگر در مورد جت پک این است که بیشتر از سیستم عامل اندروید به روز می شود تا همیشه آخرین نسخه را بدست آوریم. جت پک شامل کتابخانه های بسته * androidx. * است که از API های پلتفرم جدا نشده است. این بدان معنی است که سازگاری به عقب ارائه می دهد.

بطور خلاصه

دراین مقاله درمورد اندروید جت پک اندروید جت پک (Android Jetpack) چیست؟صحبت کردیم اندروید جت پک زیر مجمموعه ی اندروید می باشد. اندروید جت مجموعه ای از کتابخانه ها است که به توسعه دهندگان کمک می کند تا بهترین روش ها را دنبال کنند و کدی را بنویسند که به طور مداوم در نسخه ها و دستگاه های اندروید کار کند تا توسعه دهندگان بتوانند روی کدی که برایشان مهم است تمرکز کنند. میتوانید برای آموزش به شرکت پدیده تجارت مراجعه کنید این شررکت کلاس های متعدد زیادی با کادری آموزشی کاملا حرفه ای  با موضوعات طراحی سایت، اندروید و غیره برگذار میکند.

 

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید