انواع استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

انواع استراتژی های دیجیتال مارکتینگ
0
(0)

ما در مقاله قبلی در مورد استراتزی دیجیتال مارکتینگ صحبت کردیم , استراتژی بازاریابی با سنجش و بررسی آنچه شما در دست دارید (جامعه هدف، برند، بودجه و…) و آنچه ممکن است از دست داده باشید، بهترین و بهینه ترین راه برای محقق شدن اهداف بازاریابی را در اختیار شما قرار می‌دهد ما تا هدف بازاریابی توضیح دادیم و در این مقاله قصد داریم انواع استراتژی های دیجیتال مارکتینگ را بگوییم پس توصیه میشود مقاله ی قبلی ما را اگر نخواندید مطالعه کنید در ادامه ی  مقاله قبلی قصد داریم  به ایمیل مارکتینگ/بهینه سازی جستجوی صوتی/بازاریابی ویدئویی/مزیت استراتژی بازاریابی و اهداف آن بپردازیم با ما همراه باشید

ایمیل مارکتینگ چیست؟

انواع بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ

یکی از انواع استراتژی های دیجیتال مارکتینگ بازاریابی از طریق ایمیل است که بر حفظ مشتریان موجود و همچنین به دست آوردن مشتریان جدید متمرکز است. این یک روش عالی برای ایجاد آگاهی از نام تجاری ، بالا بردن ذهن شرکت شما و تشویق خریدهای مکرر است.

بخش اصلی بازاریابی از طریق ایمیل توسعه و اصلاح کمپین های شما و همچنین افزایش مخاطبان است. مانند بازاریابی محتوا ، بازاریابی از طریق ایمیل همچنین بر ارائه اطلاعات ارزشمند به کاربران تمرکز دارد – در غیر این صورت ، افراد مشترک نمی شوند.

ایده این است که اگرچه این کاربران اکنون ممکن است به خدمات یا محصولات شما نیازی نداشته باشند ، اما وقت آن است که زمان خرید شما باشد ، نام تجاری شما را به یاد می آورند. این آگاهی از نام تجاری آنها را ترغیب می کند تا وقتی آماده خرید هستند ، شرکت شما را انتخاب کنند.

به عنوان مثال ، یک استراتژی بازاریابی HVAC ممکن است با استفاده از ایمیل برای ایجاد ارتباط با صاحبان خانه و مشاغل از طریق به اشتراک گذاری نکاتی برای حفظ سیستم گرمایش و سرمایش ، کاهش قبض های انرژی و موارد دیگر. در مقایسه ، یک استراتژی بازاریابی تجهیزات پزشکی می تواند با استفاده از ایمیل پیشرفت های طراحی ، کنفرانس های صنعت و تخفیف های عمده برای محصولات را برجسته کند.

هنگامی که آن مشترکان به خدماتی اعم از تعمیر و نگهداری ، اضطراری یا نصب نیاز دارند ، شانس بیشتری در انتخاب آن مشاغل HVAC دارند زیرا شرکت خود را به عنوان دانش و اعتماد قابل اعتماد نشان داده است.

یکی از مزایای این استراتژی این است که می توانید مخاطبان خود را نیز تقسیم بندی کنید و کمپین های ایمیل خود را شخصی سازی کنید. به عنوان مثال ، ممکن است برای کاربرانی که محصول خاصی را خریداری کرده اند یا از یک صفحه وب خاص بازدید کرده اند ، کمپینی ایجاد کنید.

هدف بازاریابی از طریق ایمیل چیست؟

هدف اصلی بازاریابی از طریق ایمیل به عنوان یک ابتکار بازاریابی دیجیتال این است که در ذهن مشتریان بالقوه باقی بماند و اطلاعات مفیدی مانند اخبار مربوط به صنعت و محتوای شخصی مانند کوپن های محصول را در اختیار مشتریان فعلی قرار دهید که باعث بازگرداندن آنها می شود.

بازاریابی در شبکه های اجتماعی چیست؟

بازاریابی در شبکه های اجتماعی چیست؟

بازاریابی شبکه های اجتماعی بر ایجاد آگاهی از برند و افزایش تبدیل ها متمرکز است. یک کمپین بازاریابی در شبکه های اجتماعی ، بسته به مخاطب هدف شما و تنظیمات ترجیحی آنها ، می تواند یک یا چند سیستم عامل رسانه اجتماعی را نشان دهد.

چند مورد از محبوب ترین سیستم عامل های این استراتژی بازاریابی اینترنتی عبارتند از:

۱_فیس بوک

۲_توییتر

۳_اینستاگرام

۴_Pinterest

۵_LinkedIn

این استراتژی علاوه بر بازاریابی شرکت شما در شبکه های اجتماعی ، غالباً روی تبلیغات نیز متمرکز است.

هدف بازاریابی در شبکه های اجتماعی چیست؟

هدف اصلی بازاریابی در شبکه های اجتماعی افزایش آگاهی و تبدیل برند و همچنین ایجاد و حفظ اعتبار شرکت شما است. به همین دلیل بازاریابی در شبکه های اجتماعی بر ایجاد محتوای اطلاعاتی و تبلیغاتی ، به علاوه تعامل با کاربران در سیستم عامل های مختلف تمرکز دارد.

بهینه سازی جستجوی صوتی

بهینه سازی جستجوی صوتی

بهینه سازی جستجوی صوتی یکی از جدیدترین استراتژی های بازاریابی اینترنتی برای شرکت ها است

بهینه سازی جستجوی صوتی چیست؟

یکی دیگر از انواع استراتژی های دیجیتال مارکتینگ با بهینه سازی جستجوی صوتی است ، مثلا شرکت شما محتوای وب سایت موجود و جدید را برای جستجوی گفتاری بهینه می کند. هدف این است که به وب سایت خود قطعه ویژه یا مکان صفر در نتایج جستجوی Google را بدست آورید. دستیارهای مختلف صوتی ، مثلا سیری(Siri )در گوشی های آیفون، از قطعه ویژه برای پاسخگویی به جستجوهای صوتی استفاده می کنند. بنابراین ، اگر کاربری بپرسد ، “چگونه یک ماشین ظرفشویی متعفن را تمیز کنم؟” Siri با قطعه ویژه پاسخ می دهند ، که در زیر مشاهده می کنید.

از آنجا که نمایش داده های جستجو هنگام استفاده از صدا متفاوت هستند ، در مقایسه با متن ، بهینه سازی جستجوی صوتی مهم است. اگر یک مشاغل محلی هستید ، این استراتژی بسیار مهم تر است ، زیرا بسیاری از کاربران برای پیدا کردن یک رستوران ، سالن یا فروشگاه سخت افزار در نزدیکی خود به دستگاه های تلفن همراه خود – و جستجوی صوتی – اعتماد می کنند

هدف بهینه سازی جستجوی صوتی چیست؟

هدف از بهینه سازی جستجوی صوتی بدست آوردن قطعه ویژه برای کلمات کلیدی مرتبط با مخاطبان و مشاغل هدف شما است. با رتبه بندی برای موقعیت صفر ، شرکت شما قابلیت مشاهده آنلاین خود را برای مصرف کنندگان افزایش می دهد ، که می تواند منجر به بازدید از فروشگاه ، خرید محصول و موارد دیگر شود.

چرا باید از بهینه سازی جستجوی صوتی به عنوان یک استراتژی بازاریابی دیجیتال استفاده کرد؟

با خرید بیشتر افراد تلفن های هوشمند و همچنین بلندگوهای فعال صوتی ، جستجوی صوتی در حال تبدیل شدن به یک روش جدید – و محبوب – برای جستجو است. در نتیجه ، این یکی از جدیدترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال برای شرکت ها است.

چند انگیزه اضافی برای سرمایه گذاری در بهینه سازی جستجوی صوتی عبارتند از:

تقریباً ۵۰ درصد بزرگسالان هر روز از جستجوی صوتی استفاده می کنند در چند سال آینده ، تحلیلگران انتظار دارند این درصد حتی بیشتر شود. به نوبه خود ، پذیرندگان اولیه بهینه سازی جستجوی صوتی بیشترین سود را خواهند برد  وب سایت های آنها از قبل به عنوان قطعه های برجسته رتبه بندی می شوند ، که منجر به افزایش بازدید از مصرف کنندگان در بازار هدف شما می شود.

بازاریابی ویدئویی

بازاریابی ویدئویی

بازاریابی ویدئویی یکی دیگر از استراتژی های بازاریابی دیجیتال برای مشاغلی است که قصد دارند درآمد کسب کنند

بازاریابی ویدئویی چیست؟

از طریق بازاریابی ویدئویی ، شرکت شما توانایی خود را افزایش می دهد ، درآمد خود را افزایش می دهد و فعالیت های خود را گسترش می دهد. مانند بازاریابی محتوا و همچنین بازاریابی از طریق ایمیل ، تجارت شما روی ایجاد فیلم های اطلاعاتی و ارزشمند برای مخاطبان هدف خود تمرکز دارد.

چند نوع فیلم برای بازاریابی ویدیویی عبارتند از:

اموزشی

اعلامیه

پشت صحنه

رویداد

و بیشتر

مهم نیست که انواع ویدیوها را ایجاد کنید ، شما در تلاش برای ایجاد آگاهی از نام تجاری در میان مخاطبان خود هستید. مانند رسانه های اجتماعی ، ایمیل و بازاریابی محتوا ، این آگاهی از نام تجاری بعداً می تواند منجر به تبدیل با ارزش شود.

به همین دلیل است که بازاریابی ویدیویی می تواند بیش از ۸۵ درصد تبدیل را بهبود بخشد.

هدف بازاریابی ویدئویی چیست؟

بازاریابی ویدئویی بر بهبود آگاهی از نام تجاری ، نرخ تبدیل و درآمد شرکت متمرکز است. این اهداف را با ایجاد محتوای با ارزش و با کیفیت برای کاربران محقق می کند. این استراتژی ، مانند بهینه سازی جستجوی صوتی ، رفتارهای فعلی کاربر را نیز جلب می کند.

به عنوان مثال ، بزرگسالان حداکثر پنج ساعت در روز را صرف تماشای فیلم می کنند. ناگفته نماند ، آگاهی از نام تجاری پس از تماشای کاربر توسط یک ویدیو ، اعم از اعلام محصول ، نحوه عمیق ساختن و یا عقب ماندن از پشت صحنه ، تقریباً ۱۴۰ درصد افزایش می یابد.

 

چرا از بازاریابی ویدیویی به عنوان یک استراتژی بازاریابی دیجیتال استفاده می کنید؟

با قابلیت بهبود نرخ تبدیل ، بازاریابی ویدئویی در حال تبدیل شدن به یک استراتژی بازاریابی آنلاین است. این همچنین یک افزودنی عالی برای بازاریابی از طریق ایمیل و بازاریابی محتوا است که هر دو از استفاده از فیلم بهره مند می شوند.

چرا دیگر از استراتژی شرکت خود از بازاریابی ویدئویی استفاده می کنید؟

حدود ۹۰ درصد از کاربران برای تصمیم گیری در مورد خرید اعتبار فیلم را قبول می کنند مانند بازاریابی محتوا ، فیلم های شما نیز می توانند بر خریدهای کاربران تأثیر بگذارند. به عنوان مثال ، یک ویدئو چگونگی نحوه استفاده ، می تواند کاربران را متقاعد کند که محصول شما بهترین محصول برای تجارت یا سبک زندگی آنهاست. اگر شرکت شما در بازاریابی تأثیرگذار سرمایه گذاری کند ، فیلم تأثیرگذار همچنین می تواند کاربران را ترغیب کند تا شما را انتخاب کنند. صفحات دارای ویدئو ۵۳ برابر بیشتر احتمال دارد که در صفحه اول نتایج جستجو قرار بگیرند کسب رتبه برتر در نتایج جستجو بسیار مهم است ، به همین دلیل بهبود بهینه سازی صفحات ضروری است. با استفاده از ویدئوها برای تکمیل محتوای خود ، می توانید برای کلمات کلیدی رقابتی رتبه بهتری کسب کنید ، که می تواند منجر به بازدید بیشتر و منجر به کسب و کار شما شود.

 

آماده ایجاد یک کمپین بازاریابی ویدیویی برای تجارت خود هستید؟

شریک آژانس پیشرو عملکرد محور برای مشاغل متوسط ​​، WebFX. با استراتژی های برنده جایزه و نرم افزار قدرتمند هوش مصنوعی ، یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ایجاد خواهیم کرد که تجارت شما را به یک رقیب برتر تبدیل می کند.

مزیت انواع استراتژی های دیجیتال مارکتینگ:

۱_نتایج قابل اندازه گیری

هیچ روش موثری برای اندازه گیری تعداد افرادی که بیلبورد یا آگهی شما را مشاهده می کنند، وجود ندارد. با دیجیتال مارکتینگ، شما گزارش های واقعی و ملموسی فراهم می کنید که نتایج دقیق تعداد افرادی که ایمیل باز کرده اند یا بر روی لینک خاصی کلیک کرده اند را نشان می دهند.

۲_انعطاف پذیری

امروره مشتریان به دنبال سفر مشتری سفارشی و خصوصی هستند که با بازاریابی سنتی ، که ماهیت عمومی دارد، به سادگی فراهم نمی شود. دیجیتال مارکتینگ به شما این امکان را می دهد تا از علاقه و ترجیحات هر شخص استفاده کنید و پیام بازاریابی مناسبی که آنها دریافت می کنند را به درستی ایجاد کنید. خصوصی سازی ممکن است بزرگترین دارایی دیجیتال و آنلاین مارکتینگ باشد.

۳_کاهش موانع برای ورود

فعالیت های بازاریابی سنتی با هزینه های زیادی همراه است. بیلبوردها، تبلیغات تلویزیونی و آگهی های رادیویی قطعاً ارزان نیستند. ابزار های قابل استفاده در دیجیتال مارکتینگ قابل اندازه گیری هستند، در نتیجه کسب و کارهای کوچک، متوسط و بزرگ، همگی می توانند از این محصولات برای به دست آوردن مخاطبان خود بهره ببرند.

۴_دستیابی به مخاطبان بزرگتر

به دلیل اینکه دیجیتال مارکتینگ آنلاین است، مخاطبان جهانی و بزرگتری هم به دست می آورد. این در حالیست که با بازاریابی سنتی، شما به یک محدوده جغرافیایی محدود می شوید، دیجیتال مارکتینگ به شما این امکان را می دهد تا از طریق رسانه های موثر به مخاطبان بین المللی دسترسی داشته باشید.

سخن آخر:

ایجاد انواع استراتژی های دیجیتال مارکتینگ بسیار مهم است بدون استراتژی های بازاریابی اینترنتی ، کسب و کار شما برای دستیابی به اهداف خود نقشه ای ندارد. شما می دانید که چه کاری می خواهید انجام دهید ، اما نمی دانید چگونه. این اغلب منجر به راه اندازی یک کمپین بازاریابی دیجیتال می شود که نمی تواند نتیجه ای به همراه داشته باشد. اگر می خواهید در بازاریابی دیجیتال سرمایه گذاری کنید ، باید در یک برنامه بازاریابی دیجیتال سرمایه گذاری کنید. شرکت پدیده تجارت با داشتن سال ها تجربه و تیم پدیده لرن در این زمینه و ارائه مشاوره و تحلیل کسب و کار آنلاین میتواند شما را راهنمایی و مشاوره بدهد.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید