اپلیکیشن چیست وچه مزایایی دارد؟

اپلیکیشن چیست وچه مزایایی دارد؟
0
(0)

شاید شنیده باشید که افرادی در مورد استفاده از یک برنامه یا اپلیکیشن  صحبت می کنند. اما دقیقا به چه معنی است؟ به زبان ساده ، برنامه نوعی نرم افزار است که به شما امکان می دهد کارهای خاصی را انجام دهید. برنامه هایی که برای رایانه های رومیزی یا لپ تاپ وجود دارد ، گاهی اوقات اپلیکیشن های رومیزی نامیده می شوند ، در حالی که برنامه های مربوط به دستگاه های تلفن همراه ، اپلیکیشن تلفن همراه هستند. وقتی برنامه را باز می کنید ، داخل سیستم عامل اجرا می شود تا زمانی که آن را ببندید. در بیشتر اوقات ، همزمان بیش از یک برنامه باز خواهید داشت که به چند وظیفه معروف است. برای درک بهتر موضوع ما مقاله ای درمورد اپلیکیشن چیست وچه مزایایی دارد؟ نوشته ایم میتوانید آنرا مطالعه کنید.

اپلیکیشن چیست؟

اپلیکیشن یک اصطلاح رایج برای یک برنامه است ، به ویژه برای برنامه های ساده ای که می توان آنها را ارزان یا حتی رایگان بارگیری کرد. بسیاری از اپلیکیشن ها برای دستگاه های تلفن همراه و حتی برخی تلویزیون ها نیز در دسترس هستند.تعداد بیشماری برنامه دسک تاپ وجود دارد و آنها در چندین دسته قرار می گیرند. برخی از آنها دارای ویژگی های کاملتری هستند (مانند Microsoft Word) ، در حالی که دیگران ممکن است فقط یک یا دو کار را انجام دهند (مانند برنامه ساعت یا تقویم).

یک اپلیکیشن ، که به عنوان برنامه کاربردی یا نرم افزار کاربردی نیز شناخته می شود ، بسته نرم افزاری رایانه ای است که عملکرد خاصی را مستقیماً برای کاربر نهایی یا در برخی موارد برای برنامه دیگری انجام می دهد. یک اپلیکیشن می تواند مستقل یا گروهی از برنامه ها باشد. این برنامه مجموعه ای از عملیات است که برنامه را برای کاربر اجرا می کند.
نمونه هایی از اپلیکیشن ها  شامل پردازنده های کلمه ، برنامه های پایگاه داده ، مرورگرهای وب ، ابزارهای توسعه ، ویرایشگرهای تصویر و سیستم عامل های ارتباطی است. برنامه ها از سیستم عامل رایانه و سایر برنامه های پشتیبانی کننده ، معمولاً نرم افزار سیستم ، برای عملکرد استفاده می کنند. یک برنامه از طریق یک رابط برنامه نویسی برنامه (API) از سایر خدمات درخواست خدمات می کند و با آنها ارتباط برقرار می کند.

یک برنامه کاربردی (که بیشتر به عنوان برنامه شناخته می شود) نرم افزاری است که ویژگی های خاصی را به روشی در دسترس قرار می دهد که برای کاربر قابل دسترسی است. میلیون ها برنامه در فروشگاه App و فروشگاه برنامه Android وجود دارد که خدمات (یا عمودی) ارائه می دهند.آنچه یک برنامه را منحصر به فرد می کند این است که برای تعامل با کاربر نهایی رایانه یا دستگاه طراحی شده است. به کاربر در انجام کارهای خاص کمک می کند. از آنجا که برنامه ها برای کاربران ساخته شده اند ، دارای یک رابط کاربر گرافیکی هستند – جایی که کاربر با برنامه تعامل دارد.

چرا اپلیکیشن ها مهم هستند؟

برنامه ها پایه و اساس اقتصاد موبایل هستند. از زمان ورود آیفون در سال ۲۰۰۷ و فروشگاه App در سال ۲۰۰۸ ، برنامه ها به اصلی ترین راه استفاده کاربران از انقلاب تلفن های هوشمند تبدیل شده اند. این برنامه ها به ایجاد تعدادی از صنایع چند میلیارد دلاری کمک کرده است. به عنوان مثال ، بازی های موبایل اکنون بیش از ۳۰ میلیارد دلار درآمد در سال دارند ، در حالی که برنامه های شرکت های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک هر سه ماهانه به درآمد چند میلیارد دلاری آنها کمک می کند.
این افزایش گسترده محبوبیت تأثیر ناگهانی برای تبلیغ کنندگان داشته است. استفاده گسترده از آنها استفاده از تلفن همراه به عنوان یک کانال تبلیغاتی کلیدی را برای شرکتها بیش از پیش مهم کرده است. خواه شرکت ها از طریق برنامه ها یا تبلیغات در دستگاه های تلفن همراه کسب و کار تولید کنند ، برنامه ها تبلیغات موبایل را به صنعتی ارزشمند در مقیاس جهانی تبدیل کرده اند.برنامه های تلفن همراه نیز به دلیل قابلیت کاربردی بودن بسیار مهم هستند. معروف ترین عمودی برنامه شامل موارد زیر است.

مزایای طراحی اپلیکیشن

۱-کارهای تکراری را خودکار کنید

۲-تسهیل همکاری

۳-هر کس می تواند به داده های مورد نیاز خود دسترسی پیدا کند

۴-امنیت

۵-سرمایه گذاری در فناوری را به حداکثر برسانید

سخنان پایانی

موضوع ما در این مقاله  درمورد اپلیکیشن چیست وچه مزایایی دارد؟ یود. اپلیکیشن مجموعه ای از دستورالعمل ها است که به کامپیوتر می گوید چه کاری انجام دهد اپلیکیشن ها به زبان های مختلف برنامه نویسی مانند پایتون ، PHP ، جاوا و بسیاری دیگر نوشته می شوند. نرم افزار به برنامه هایی گفته می شود که توسط رایانه استفاده می شود. این اصطلاح برای توصیف عملکرد رایانه ای است که سخت افزار یا میان افزار نیستند. برنامه ها به نرم افزار سیستم، برنامه هایی که با کامپیوتر تعامل دارند  متکی هستند زیرا نمی توانند به تنهایی اجرا شوند. رنامه همچنین نوعی نرم افزار است و در حقیقت ، گاهی اوقات نرم افزار کاربردی نیز نامیده می شود. مانند سایر نرم افزارها ، برنامه ها از یک برنامه یا مجموعه ای از برنامه ها ساخته می شوند ، اما همه نوع نرم افزار یا برنامه ها یک برنامه نیستند.شما نیز می توانید یک اپلیکیشن پرکاربرد  و جذاب را طراحی کنید و به کسب و کار ود رونق بخشید اما ابتدا باید دوره های خصوصی آموزش طراحی اپلیکیشن را بصورت کاملا خصوصی و حرفه ای طی کرده و خود نیز حرفا ای شوید. میتوانید برای آموزش به شرکت پدیده تجارت مراجعه کنید.

 

 

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید