اینفلوئنسر مارکتینگ و کابرد آن

آشنایی با اینفلوئنسر مارکتینگ و کابرد آن
0
(0)

بازاریابی اینفلوئنسر اکنون نوعی بازاریابی آنلاین است. مدتی است که رسانه های اصلی مرتباً به آن اشاره می کنند. با این حال ، هنوز هم افرادی وجود دارند که واقعاً نمی دانند که بازاریابی تأثیرگذار چیست. در واقع ، برخی از افراد برای اولین بار با این عبارت روبرو می شوند و فوراً تعجب می کنند ، حال اگر شما هم جزو همان افراد هستید ما در این مقاله درمورد اینفلوئنسر مارکتینگ و کابرد آن صحبت خواهیم کرد پیشنهاد می کنیم در این مقاله با ماهمراه باشید.

آشنایی با اینفلوئنسر مارکتینگ

بازاریابی آنفلوانسر (بازاریابی تأثیرگذار) نوعی بازاریابی در رسانه های اجتماعی است که شامل تاییدیه ها و قرار دادن محصول از تأثیر گذاران ، افراد و سازمانهایی است که از سطح علمی و دانش آگاهانه و یا تأثیرگذاری اجتماعی در حوزه خود برخوردار هستند. محتوای اینفلوئنسرممکن است به عنوان تبلیغات توصیفی قاب بندی شود. تأثیرگذاران نقش یک خریدار بالقوه را بازی می کنند ، یا ممکن است به عنوان شخص ثالث درگیر شوند. این اشخاص ثالث را می توان در زنجیره تأمین (مانند خرده فروشان یا تولید کنندگان) یا به عنوان تأثیرگذار ارزش افزوده مانند روزنامه نگاران ، دانشگاهیان ، تحلیلگران صنعت و مشاوران حرفه ای مشاهده کرد. بازاریابی اینفلوئنسر نوعی همکاری است. یک شخص با نفوذ می تواند با یک تجارت همکاری کند تا یک محصول ،خدمات یا کمپین را تبلیغ کند.

بازاریابی اینفلوئنسر شامل بازاریابی محصولات و خدمات به کسانی است که نسبت به چیزهایی که سایرین خریداری می کنند ، تردید دارند. این تأثیر بازار به طور معمول ناشی از تخصص ، محبوبیت یا شهرت یک فرد است. بازاریابی برای مخاطبان تأثیرگذار شبیه به بازاریابی به دهان و دهان است ، اما به توصیه های صریح تکیه نمی کند. بازاریابی اینفلوئنسر با هدف افزایش آگاهی از برند و فروش محصولات ، در حال دستیابی به یک تأثیرگذار موجود است که شهرت زیادی از برند تجاری زیر و قوی را در یک مکان خاص برای حمایت از نام تجاری شما ، تأیید محصول شما یا ایجاد محتوای ایجاد کرده است.

بازاریابی اینفلوئنسر اغلب با دو شکل دیگر بازاریابی دست به دست می شود: بازاریابی رسانه ای اجتماعی و بازاریابی محتوا. بیشتر کمپین های تأثیرگذار نوعی مؤلفه رسانه های اجتماعی دارند که به موجب آن انتظار می رود تأثیر گذاران این کلمه را از طریق کانال های اجتماعی شخصی خود پخش کنند. بسیاری از کمپین های تأثیرگذار همچنین دارای یک عنصر محتوا هستند که در آن یا شما برای تأثیر گذاران محتوا ایجاد می کنید ، یا خود آنها محتوا را ایجاد می کنند. گرچه رسانه های اجتماعی و بازاریابی محتوا اغلب درگیر کمپین های تأثیرگذار هستند ، اما آنها مترادف با بازاریابی تأثیرگذار نیستند.

تفاوت بین بازاریابی وردپرس و بازاریابی اینفلوئنسر چیست؟

اگرچه برخی از افراد از بازاریابی لفظی و بازاریابی تأثیرگذار به صورت متقابل استفاده می کنند ، اما تفاوت واقعی بین این دو رشته وجود دارد. در حالی که بازاریابی تأثیرگذار مفهوم مشغول کردن افراد کلیدی برای افزایش نفوذ خود در بین دوستان و خانواده است ، بازاریابی کلمه به دهان راهی واقعی است که توسط آن ارتباط برقرار می شود. بنابراین ، تقریباً تمام بازاریابی های تأثیرگذار ، فعالیتهای بازاریابی کلمه ای را با توجه به ماهیت خود شامل می شوند ، اما همه بازاریابی های دهان به دهان توسط کمپین های تأثیرگذار هدایت نمی شوند.

نحوه ایجاد استراتژی اینفلوئنسر مارکتینگ (بازاریابی تأثیرگذار)

۱-نحوه یافتن و پرداخت تأثیرگذار رسانه های اجتماعی

دقیقاً مانند هر استراتژی ، تحقیق اولین قدم است. ابتدا شبکه ای را که می خواهید روی آن متمرکز شوید، انتخاب کنید.

۲- تنظیم بودجه و استراتژی مدیریت

باید بودجه خود را ایجاد کنید. مطمئن باشید که برای برنامه ریزی ، اجرای و بررسی استراتژی خود نیز در زمان عامل هستید.

۳- در مورد اهداف و پیام تصمیم بگیرید

دو دلیل عمده استفاده از بازاریابی تأثیرگذار افزایش آگاهی از برند و افزایش فروش است.

۴- تأثیرگذار خود را پیدا کرده و با آنها تماس بگیرید

بازگشت به مرحله اول: تحقیق،  با طرحی که در اطراف شبکه شما ، اهداف و انواع تأثیر گذارانی که می خواهید هدف قرار دهید ، انجام می شود

مزایای اینفلوئنسر مارکتینگ

۱-نیازی به بودجه بزرگ نیست

بازاریابی اثرگذار می تواند وسیله تبلیغاتی بسیار مقرون به صرفه باشد.

۲-بازاریابی تأثیرگذار بر خریدهای مشتری شما تأثیر می گذارد

این یک مزیت اصلی استفاده از بازاریابی تأثیرگذار است و اثبات شده که واقعاً کار می کند.

۳- هنگامی که می خواهید اعتماد مصرف کننده را بدست آورید

اینفلوئنسرها با پیروان وفادار صحبت می کنند که ویدیوهای آنها را تماشا کنند و پست هایشان را درباره محصولات بخوانند. آنها به مرور زمان به عقاید خود اعتماد دارند.

۴-مخاطب صحیح را مطرح کنید

همکاری با تأثیرگذار مربوط به مشاغل شما منجر به افزایش مخاطبان خواهد شد.

۵-دسترسی شما را گسترش می دهد

با کار با تأثیرگذارهای مربوط به پیشنهاد خود ، مارک و / یا کالای خود را برای مخاطبان زیادی تبلیغ کنید.

سخنان پایانی

اینفلوئنسر مارکتینگ  یکی از زیر شاخه های دیجیتال مارکتینگ است .اگر صنعت شما هنوز در طبقه همکف فرار دارد و درآمد چشم گیری از آن کسب نمی کنید شما می توانید با آشنایی با اینفلوئنسر مارکتینگ و کابرد آن، حضور در کلاس های آموزشی، کسب حرفه لازم در این زمینه و با ایجاد یک برنامه بازاریابی تأثیرگذار می توانید به کسب و کار خود رونق بخشید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید