بازاریابی محتوا (Content Marketing) چیست؟

بازاریابی محتوا (Content Marketing) چیست؟
0
(0)

محتوای مفید باید در هسته بازاریابی شما باشد.بازاریابی سنتی در هر دقیقه کمتر و کمتر می شود. شما به عنوان یک بازاریاب آینده نگر ، می دانید که باید راهی بهتری وجود داشته باشد.بازاریابی محتوا را وارد کنید.بازاریابی محتوا یک رویکرد استراتژیک بازاریابی است که با هدف ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند ، مرتبط و مداوم برای جذب و حفظ مخاطب کاملاً تعریف شده – و در جهت ، هدایت عملکرد سودآور مشتری انجام می شود.شما به جای این که محصولات یا خدمات خود را به دام بیندازید ، محتوای واقعی و مفیدی را در اختیار مشتری خود قرار می دهید تا به آنها در حل مشکلات خود کمک کنید.درمقالات قبلی درمورد دیجیتال مارکتینگ و شیوه های آموزشی آن توضیحات زیادی دادیم و در این مقاله می خواهیم درمورد بازاریابی محتوا (Content Marketing) چیست؟ ومزایای آن و غیره صحبت کنیم پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

بازاریابی محتوا (Content Marketing) چیست؟

بازاریابی محتوا فرایند برنامه ریزی ، ایجاد ، توزیع ، اشتراک و انتشار مطالب برای رسیدن به مخاطب هدف شماست. به عنوان یک تجارت ، این تاکتیک می تواند به شما در بهبود آگاهی از برند ، رونق فروش ، ارتباط با اعضای مخاطب مورد نظر خود و درگیر کردن چشم اندازها و مشتریان کمک کند. بازاریابی محتوا توسط مارک های پیشرو استفاده می شود.بازاریابی محتوا نوعی بازاریابی است که در ایجاد ، انتشار و توزیع محتوا برای مخاطبان هدفمند بصورت آنلاین متمرکز است. اغلب توسط مشاغل به منظور زیر استفاده می شود:

۱-توجه را جلب کرده و منجر به تولید می شود

۲–پایه مشتری خود را گسترش می دهد

۳-فروش آنلاین را ایجاد یا افزایش دهید

۴-آگاهی یا اعتبار برند را افزایش دهید

۵-یک انجمن آنلاین از کاربران را درگیر کنید

بازاریابی محتوا چشم اندازها را به خود جلب می کند و با ایجاد و به اشتراک گذاری محتوای رایگان با ارزش ، چشم اندازها را به مشتری تبدیل می کند. بازاریابی محتوا به شرکتها کمک می کند تا وفاداری به مارک پایدار ایجاد کنند ، اطلاعات ارزشمندی را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند و تمایل به خرید محصولات از شرکت را در آینده ایجاد می کنند. این شکل نسبتاً جدید بازاریابی شامل فروش مستقیم نمی شود. در عوض ، اعتماد و گزارش را با مخاطب ایجاد می کند.
برخلاف سایر اشکال بازاریابی آنلاین ، بازاریابی محتوا بر خلاف ایجاد تقاضا برای یک نیاز جدید ، به پیش بینی و برآورده کردن نیاز مشتری فعلی به اطلاعات متکی است. هنگامی که مشاغل بازاریابی محتوا را دنبال می کنند ، تمرکز اصلی باید نیازهای مشتری باشد. هنگامی که یک کسب و کار نیاز مشتری را تشخیص داد ، می توانید اطلاعات را در قالب های مختلفی از جمله اخبار ، فیلم ، روزنامه های سفید ، کتابهای الکترونیکی وغیره ارائه دهید. ، عکس ، وبلاگ و غیره بیشتر این قالب ها متعلق به کانال بازاریابی دیجیتال هستند.

بازاریابی دیجیتال چیست؟

بازاریابی محتوای دیجیتال یک فرایند مدیریتی است که از کانالهای الکترونیکی برای شناسایی ، پیش بینی و برآورده کردن نیازهای محتوای مخاطب خاص استفاده می کند. این باید به طور مداوم به روز شود و به آن افزوده شود تا بر رفتار مشتریان تأثیر بگذارد.

چرا بازاریابی محتوا مهم است؟

بازاریابی محتوا به عنوان یک استراتژی بازاریابی می تواند برای آموزش مخاطبان هدف شما و کمک به آنها در کسب و کار شما هیجان انگیز باشد. همچنین این یک راه خوب برای ارتباط با مشتریان و جذب مجدد مشتریان موجود است.علاوه بر گسترش دسترسی شما ، بازاریابی محتوا به تجارت شما کمک می کند:

۱-راهنمایی و چشم انداز خود را در مورد محصولات و خدماتی که ارائه می دهید آموزش دهید

۲-تبدیل ها را تقویت کنید

۳-روابط بین مشتریان و تجارت خود ایجاد کنید

۴-با مخاطبان خود در ارتباط باشید تا به آنها نشان دهید چگونه محصولات و خدمات شما چالش های خود را حل می کنند

۵-ایجاد یک حس جامعه در مورد نام تجاری خود

انواع بازاریابی محتوا

۱- بازاریابی محتوای رسانه های اجتماعی

۲- بازاریابی محتوا Infographic

۳-بازاریابی محتوای وبلاگ

۴-بازاریابی محتوای پادکست

۵- بازاریابی محتوای ویدیویی

استراتژی بازاریابی محتوا (Content Marketing) چیست؟

با اجرای یک استراتژی ، می توانید اطمینان حاصل کنید که تلاشهای بازاریابی محتوایی شما در تبدیل و رسیدن به اعضای مخاطبان تأثیرگذار و مؤثر است.

۱- . اهداف SMART را تنظیم کنید:

بخش اول استراتژی بازاریابی محتوای شما تعیین اهداف SMART است. اینها باید مختص تجارت شما باشد – آنها به احتمال زیاد اهداف بازاریابی گسترده تری و اهداف شرکت شما را تکمیل می کنند. ۲- KPI های خود را تعیین کنید.چ

۲- KPI های خود را تعیین کنید:

در مرحله بعد ، شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) را برای اهداف SMART خود تنظیم کنید. KPI نقاط داده قابل اندازه گیری هستند که می توانید برای اندازه گیری عملکرد واقعی خود در برابر هدف خود استفاده کنید.

۳- درمورد نوع محتوا تصمیم بگیرید:

در مرحله بعد ، نوع محتوا را ایجاد خواهید کرد. برای این کار ، با فکر کردن در مورد مخاطب مورد نظر و خریداران خود شروع کنید.

۴- کانال های محتوای خود را انتخاب کنید:

پس از تصمیم گیری در مورد نوع محتوا که با آن به بازار عرضه می شوید ، زمان آن رسیده که کانال های محتوای خاص خود را انتخاب کنید. برای برخی از انواع محتوا ، کانال مورد نیاز برای کار با آن آشکار خواهد بود. به عنوان مثال ، اگر شما محتوای وبلاگ را ایجاد می کنید ، کانال شما خود وبلاگ خواهد بود.

۵- بودجه تعیین کنید:

اکنون بودجه خود را تعیین کنید. به نوع محتوایی که ایجاد می کنید فکر کنید و از کدام کانال استفاده می کنید که در آن بازاریابی می کنید.

۶- ایجاد و توزیع محتوا:

محتوای خود را ایجاد و توزیع کنید تا اعضای مخاطبان بتوانند آن را مصرف کنند – و احتمالاً تبدیل کنند. برای اطمینان از اینکه به طور مداوم محتوا تولید می کنید و آن را در بین چشم اندازها و مشتریان خود به اشتراک می گذارید ، از تقویم رسانه های اجتماعی یا تقویم محتوای سرمقاله استفاده کنید.

۷- تجزیه و تحلیل و اندازه گیری نتایج:

در آخر ، نتایج خود را تحلیل و اندازه گیری کنید. این امر به شما امکان می دهد تا برای تقویت تلاشهای بازاریابی محتوا و دستیابی به تعداد بیشتری از مخاطبان ، تغییرات لازم را انجام دهید.

مزایای استفاده از بازاریابی محتوا

۱-مطالب بیشتر در سایت:

ممکن است این یک مشاهده ساده به نظر برسد ، اما زمان بیشتری برای بازاریابی محتوا صرف می شود به این معنی است که در سایت خود محتوای بیشتری خواهید داشت.

۲- دید بالاتر در موتورهای جستجو:

هر ارسال جدیدی که به وبلاگ خود اضافه می کنید صفحه دیگری است که گوگل آن را فهرست می کند.

۳-اختیارات دامنه بالاتر:

نوشتن بیشتر ، محتوای با کیفیت بالاتر باعث افزایش تخصص درک شده ، اقتدار ، ارتباط و اعتماد سایت شما می شود.

۴- ترافیک ارجاع بیشتر:

این مورد بستگی به تعهد شما به بخش مهمان نشر استراتژی محتوای شما دارد. وقتی به عنوان مهمان در انتشارات خارجی مشارکت می کنید ، می توانید به سایت خود پیوند دهید.

۵-بیشتر ترافیک اجتماعی (و پیروان!):

برای افزایش قرار گرفتن در معرض ، محتوای خود را در سیستم عاملهای رسانه اجتماعی خود تنظیم کنید. اگر این کار را انجام دهید ، کاربران بیشتری مطالب شما را خواهند دید و خواهند خواند. به علاوه ، کاربران این فرصت را خواهند داشت تا محتوای شما را با دوستان و دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارند ، و این باعث افزایش چشمگیر حلقه پیروان شما می شوند.

۶-افزایش پتانسیل تبدیل:

اهداف اصلی شما با محتوا مشارکت ، اطلاع رسانی ، کمک و ارزشی برای خوانندگان شما است. پس از مراقبت ، می توانید از هر فضای باقیمانده ای که برای تأمین یکی از محصولات یا خدمات خود دارید استفاده کنید.

۷- شهرت برند بهبود یافته است:

وقتی افراد مطالب شما را می خوانند ، تصویری از مارک شما ایجاد می کنند. اگر آنچه را که مفید ، آموزنده یا روشنگری می خوانند پیدا کنند ، بیشتر به مارک شما فکر می کنند.

۸- روابط مشتری / خواننده تنگ تر:

شهرت بیشتر برند می تواند به اندازه و شناخت مخاطبان شما کمک کند ، اما محتوای عالی همچنین می تواند وفاداری و نزدیکی روابط مشتری شما را افزایش دهد.

۹-ابزار جهانی:

هیچ چیزی به عنوان یک صنعت “بد” برای بازاریابی محتوا وجود ندارد. به معنای واقعی کلمه ، هر مشاغل در هر صنعتی می تواند از محتوا به عنوان یک استراتژی اساسی استفاده کند.

۱۰-کاهش هزینه های بازاریابی و ارزش ترکیبی:

بازاریابی محتوا فقط هزینه دارد. این فوق العاده مقرون به صرفه و حتی بهتر است – بازده ترکیبی را ارائه می دهد.

بظور خلاصه

در این مقاله درمورد بازاریابی محتوا (Content Marketing) چیست؟ به طور مفصل صحبت کردیم. بازاریابی محتوا یک تکنیک بازاریابی برای ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند ، مرتبط و مداوم برای جذب و دستیابی به مخاطب کاملاً مشخص  با هدف هدایت اقدام سودآور مشتری است. برای استفاده از دیجیتال مارکتینگ و زیر مجموعه های آن مثل بازاریابی محتوا و غیره ابتدا باید دوره های آموزشی مربوطه را طی کرده و مهارت های لازم را کسب کنید.شرکت پدیده تجارت با تجربه بالا و کادر آموزشی کاملا حرفه ای آماده برگذاری کلاس های آموزشی در زمینه های مختلفی مثل دیجیتال مارکتینگ، طراحی سایت، موشن گرافیک و غیره هستند.برای آموزش می توانید مراجعه کنید.

 

 

 

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید