بازاریابی ویروسی چیست ؟

وایرال مارکتینگ(بازاریابی ویروسی)چیست؟
0
(0)

تقریبا هر روز چیز های زیادی راجب بازاریابی ویروسی می شنویم ، یک فیلم جدید و محتوای ویروسی که با سرعت نور پخش می شود و تمامی محتویات مارا در بر می گیرد. اما این دقیقا چه نوع ویروسی است ؟.آیا این ویروس یک محصول مخرب ویروسی است . که وارد سسیستم ما شود یا تبلیغات ویروسی ، کمپین های ویروسی و غیره.محتوای ویروسی معمولاً یک استراتژی ویروسی است که در این مقاله به توضیح ببازاریابی ویروسی چیست ؟ ، نحوه عملکرد یک کمپین ویروسی و مزایای بازاریابی می پردازیم .اگرمی خواهید از اسرار کمپین های بازاریابی ویروسی مطلع شوید با ما همراه باشید.

آشنایی با بازاریابی ویروسی

بازاریابی ویروسی یا تبلیغات ویروسی یک استراتژی تجاری است که از شبکه های اجتماعی موجود برای تبلیغ یک محصول استفاده می کند. دقیقاً به همان روشی که ویروس از شخصی به شخص دیگر گسترش می یابد. این نوع تبلیغات نیز به صورت دهان به دهان انتقال یافته ، یا با اثرات شبکه اینترنت و شبکه های تلفن همراه تقویت شود.

بازاریابی ویروسی عبارت است از قابلیت ایجاد علاقه و فروش بالقوه برند یا کالایی از طریق پیامهایی که مانند ویروس گسترش می یابد. به دلیل سرعت و سهولت در اشتراک محتوا ،زیستگاه طبیعی این نوع بازاریابی شبکه های اجتماعی می باشد. گسترده ترین نمونه در زمان های اخیر ، ایجاد فیلم های احساسی ، شگفت آور ، خنده دار یا بی نظیر در یوتیوب است که سپس دراینستاگرام، فیس بوک ، توییتر و کانال های دیگر به اشتراک گذاشته می شوند.

بازاریابی وایرال می تواند یک شمشیر دو لبه باشد. یادآوری این نکته حائز اهمیت است که در این نوع کمپین ، قسمت مهمی از کنترل به دست کاربران بوده و این خطر وجود دارد که نوع پیام دوچار تغییرات شود. از طرف دیگر ، یک کمپین ویروسی موفق می تواند برای نتایج برند شما معجزه کند.

همه نمونه های بازاریابی ویروسی – عمدی یا تصادفی – سه چیز مشترک دارند: پیام ، پیام رسان و محیط. برای ایجاد یک کمپین موفقیت آمیز در بازاریابی ویروسی باید از هر قسمت مختلف آن استفاده کنید. این کمپینها ممکن است از تعدادی ابزار مانند فیلم ، بازی ، تصاویر ، ایمیل و پیام کوتاه ، محصولات رایگان ، بالا بردن آگاهی نسبت به یک امر ارزشمند و ساختن چنین محصولات ، ایده ها یا رسانه ها استفاده کنند.

چگونه یک کمپین ویروسی کار می کند

یک فیلم یا نوع دیگری از مطالب را که برای اهداف شما جذاب است ، ایجاد کنید و آن را درو آن را درشبکه های اجتماعی خود قرار دهید، تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که منتظر بمانید تا کاربران شروع به اشتراک گذاری آن کنند.
در برخی موارد بازاریابی وایرال(بازاریابی ویروسی) به طور تصادفی اتفاق می افتد. به عنوان مثال ، هنگامی که یک ویدیوی توسط یک کاربر بارگذاری می شود ، ناگهان محبوب می شود و شروع به گردش در سراسر اینترنت می کند.

مزایای بازاریابی ویروسی

۱-کم هزینه

آنچه که رقابت در بازاریابی ویروسی را مشخص می کند ، این است که کاربران بخش قابل توجهی از کار را برای برند انجام می دهند ، که هزینه های پراکندگی را به شدت کاهش می دهد.

۲-پتانسیل ودستیابی زیاد

یک فیلم ویروسی در اینترنت امکان دستیابی به مخاطبان عظیم بین المللی را بدون نیاز به سرمایه گذاری مقدار قابل توجهی پول و یا انجام هرگونه تلاش اضافی امکان پذیر می کند.

۳- به ساخت برند شما کمک می کند

ما چنان محتوا ایجاد می کنیم که کاربران تصمیم بگیرند آنرا به اشتراک بگذارند و از این رو یک ارتباط شخصی با نام تجاری شما ایجاد می کنند. بدون شک ابزاری فوق العاده قدرتمند است که در مورد برندسازی و آگاهی به شما کمک می کند.

۴-افزایش اعتبار

شناخت باعث ایجاد اعتماد و پذیرش برند شما توسط مخاطبین می شود از این رو افراد به احتمال زیاد مایل هستند محصول شما را امتحان کنند.

بطور خلاصه

در این مقاله بطور خلاصه و مفید درمورد وایرال مارکتینگ توضیح دادیم بازار یابی ویروسی با رشد اینستاگرام طرفداران زیادی پیدا کرده و یکی از موثر ترین اقدامات در فروش محصولات و خدمات به حساب می آید پس شما هم اگر تا کنون به فکر وارد به شیکه های مجازی و اینستاگرام نیوفتاده اید باید پا به این عرصه گذاشته و کمپین تبلیغاتی و بازاریابی خود را آغاز کنید.

 

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید