برنامه نویسی بک اند چیست؟ + معرفی بهترین دوره

برنامه نویسی بک اند (Backend) چیست؟
0
(0)

اگر از افراد علاقه مند به رشته برنامه نویس هستید در ابتدای بایستی با دو مبحث مهم این رشته یعنی برنامه نویسی فرانت اند و برنامه نویسی بک اند آشنایی داشته باشید. نگران آن نباشید ما در مقاله ی برنامه نویسی فرانت اند چیست به تفصیل شما را با مبحث برنامه نویسی فرانت اند آشنا کردیم,حال در این مقاله قصد داریم به توضیح و آشنایی با برنامه نویسی بک اند بپردازیم . این مقاله میتواند به سوال برنامه نویسی بک اند (Backend) چیست؟ پاسخ دهد و به شما برای شروع راه برنامه نویسی کمک کند.

آشنایی با برنامه نویسی بک اند

مهارتی است که به وب قدرت می دهد. با وجود این که  کار را بطور متوسط ​​و بدون فنون انجام می دهد – به افراد اجازه می دهد سایت های موردعلاقه خود را جستجو کنند.توسعه بک اند به توسعه سمت سرور اشاره دارد. این اصطلاح استفاده شده برای فعالیت های پشت صحنه است که هنگام انجام هرگونه اقدام در یک وب سایت اتفاق می افتد. می تواند وارد حساب کاربری شما شود.توسعه دهنده بک اند بر روی پایگاه های داده ، برنامه نویسی و معماری وب سایت ها تمرکز دارد. کد نوشته شده توسط توسعه دهندگان بک تندبه ارتباط اطلاعات پایگاه داده به مرورگر کمک می کند.

متداول ترین نمونه برنامه نویسی بک اند هنگام خواندن مقاله در وبلاگ است. قلم ها ، رنگ ها ، طرح ها و غیره ظاهر صفحه را تشکیل می دهند. در حالی که محتوای مقاله از یک سرور تهیه شده و از یک پایگاه داده گرفته می شود. بک اند قسمت باطن برنامه است. توسعه بک اند می تواند به عنوان یک سرویس مستقل در قالب BaaS به عنوان یک سرویس ارائه شود.

به چه کسی برنامه نویس بک اند میگویند؟

برنامه نویس بک اند در درجه اول در نحوه کار یک وب سایت متمرکز هستند. آنها کدی را می نویسند که بر عملکرد و منطق تأمین برنامه ای که در آن کار می کنند متمرکز شده است ، و فناوری که روی آن کار می کنند هرگز توسط کاربران مشاهده نمی شود.فناوری بک اند ترکیبی از سرورها ، برنامه ها و پایگاه های داده است.برنامه نویسان باطن می تواند شامل نوشتن API ، نوشتن کد برای تعامل با بانک اطلاعاتی ، ایجاد کتابخانه ، کار روی فرآیندهای تجاری و معماری داده ها و موارد دیگر باشد. این اغلب به نقش و شرکت خاص بستگی دارد.

تفاوت برنامه نویسی بک اند و فرانت اند

۱-تفاوت اصلی این است که در حالی که تبرنامه نویسیان بک اند نحوه عملکرد یک وب سایت را ایجاد می کنند ، برنامه نویسان فرانت اند رابط کاربری را طراحی می کنند و نحوه طراحی سایت به کاربران را تعیین می کنند.

۲-در معماری نرم افزار ، ممکن است بین سخت افزار و کاربر نهایی لایه های بسیاری وجود داشته باشد. قسمت فرانت اند انتزاعی است و با فراهم آوردن یک رابط کاربر پسند ، مؤلفه اصلی را ساده می کند ، در حالی که قسمت بک اند معمولاً با ذخیره داده ها و منطق تجارت کار می کند.

۳-در ارتباطات از راه دور ، فرانت اند می تواند به عنوان وسیله یا خدمات در نظر گرفته شود ، در حالی که بک اند آن زیرساخت هایی است که از ارائه خدمات پشتیبانی می کند.

۴-برنامه نویس وب بک اند کد بنیادی را ایجاد می کند که وب سایت ها را قادر می سازد تا اقداماتی را که کاربران در قسمت ظاهری انجام می دهند پردازش کند و در عوض اطلاعات صحیح را تحویل دهد.

نقش ها و مسئولیت های برنامه نویس بک اند

۱- برنامه نویس بک اند باید اهداف وب سایت را بشناسد و راهکارهای موثری را ارائه دهد
۲-ذخیره داده ها و همچنین اطمینان از نمایش آنها برای کاربری که قرار است به آن دسترسی داشته باشد
۳-مسئول توسعه سیستم ، ذخیره ایمن اطلاعات و پرداخت هزینه های مربوطه
۴-منابع API را که در دستگاهها کار می کنند مدیریت کند
۵- در معماری یک سیستم و تجزیه و تحلیل داده ها نقش مهمی دارد.

۶- برنامه نویسیان وظیفه دارند منطق سیستمی را که در دستگاههای مختلف اجرا می شود ، سامان دهند
۷ برنامه نویس بک اند همچنین باید در ساخت چارچوب ها یا معماری نقش داشته باشد تا برنامه ریزی در برابر آن راحت تر شود.
۸- برنامه نویسیان بک اند باید مهارت لازم برای اجرای الگوریتم ها و حل مشکلات مربوط به سیستم را داشته باشند.

بطور خلاصه

بک اند به راحتی قابل یادگیری برای علاقه مندان برنامه نویسی است. شما به راحتی می توانید با آموزش برنامه نویسی بک اند مهارت های لازم این حوزه را یادبگیرید ،بدانید برنامه نویسی بک اند (Backend) چیست؟ و به عنوان یک توسعه دهنده ی بک اند مشغول به کار شوید و برای خود و دیگران وب سایتهای حرفه ای طراحی کنید.

 

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید