تبلیغات اینستاگرام چیست و نحوه تبلیغ در آن

تبلیغات اینستاگرام چیست و نحوه تبلیغ در آن
1
(1)

اینستاگرام بعد از اینکه توسط فیس بوک در سال ۲۰۱۳ خریداری شد ، مکان های تبلیغاتی را برای انتخاب مشاغل شروع کرد. بعد از اینکه آنهاتبلیغات اینستاگرام درست در سمت مدیر تبلیغات فیس بوک مدیریت می شود و به تبلیغ دهندگان امکان دسترسی به انبوه گزینه های هدفگیری را می دهد و همچنین ایجاد تبلیغات برای هر دو سیستم عامل را به طور همزمان امکان پذیر می کند. برای تبلیغات فقط در اینستاگرام ، می توانید تبلیغاتی را ایجاد کنید که در خبرخوان مخاطبان شما ظاهر می شود و همچنین تبلیغات Story که بین داستان های کاربر پخش می شود ، همانطور که کاربران از Story به Story ضربه می زنند.

 

نحوه ایجاد تبلیغات اینستاگرام

همانطور که اشاره کردیم ، شما تبلیغات اینستاگرام خود را درست در داخل مدیر تبلیغات Facebook ایجاد می کنید. از آنجا که می توانید تبلیغات فیس بوک و اینستاگرام خود را در همان مکان مدیریت کنید ، این کار آسان است.

برای شروع ایجاد اولین تبلیغ اینستاگرام خود ، وارد حساب فیس بوک خود شوید ، به مدیر تبلیغات خود مراجعه کرده و یک کمپین جدید شروع کنید.

 

هزینه تبلیغات اینستاگرام چقدر است؟

هزینه تبلیغات اینستاگرام بسیار به عوامل مختلفی بستگی دارد – قیمت متوسط یا معیاری وجود ندارد. برخی از عوامل هزینه عبارتند از:

 1. هدف قرار دادن شما
 2. رقابت پذیری صنعت شما
 3. زمان سال (هزینه ها اغلب در دوره های خرید تعطیلات در Q4 مانند جمعه سیاه افزایش می یابد)
 4. قرار دادن (هزینه ها می توانند بین تبلیغات نمایش داده شده در فیس بوک و اینستاگرام متفاوت باشند)

بهترین راه برای ارزیابی بودجه شما ایجاد پیش نویس کمپین در Ads Manager و جستجوی ماژول تعریف مخاطب و نتایج تخمینی روزانه است که به شما می گوید آیا تنظیمات بودجه شما برای رسیدن به مخاطب مورد نظر شما در مدت زمان مورد نظر کافی است یا خیر.

بنابراین چگونه می توانید این مورد را در بودجه فعلی بازاریابی خود قرار دهید؟ مهم است که بر اهداف و اهداف کلیدی خود در سال تمرکز کنید و فقط پول خود را به تبلیغات و کمپین هایی اختصاص دهید که به نتیجه نهایی شما کمک می کنند.

پشت پست ها و محتوایی که می دانید عملکرد ارگانیک شما خوب است پول بگذارید. همه چیز را امتحان کنید تا ببینید بهترین عملکرد را دارد و بیشتر تبلیغات خود را به آن اختصاص دهید. اطمینان حاصل کنید که موفقیت آگهی خود را اندازه گیری کرده و هر آنچه را که به خوبی انتظار نداشته اید ، یادداشت کنید.

مقاله مربوطه:  آموزش کسب درآمد از اینستاگرام

 

تبلیغات اینستاگرام چیست و نحوه تبلیغ در آن

انواع تبلیغات اینستاگرام

انواع مختلفی از قالب های تبلیغاتی در اینستاگرام وجود دارد ، از جمله:

 

 1. تبلیغات تصویری
 2. داستان های تبلیغاتی
 3. تبلیغات ویدیویی
 4. تبلیغات چرخ فلک
 5. آگهی های مجموعه
 6. تبلیغات را کاوش کنید
 7. تبلیغات IGTV
 8. تبلیغات خرید
 9. تبلیغات قرقره

دامنه وسیع به این معنی است که شما می توانید بهترین نوع تبلیغ را متناسب با هدف تجاری خاص خود انتخاب کنید. هر قالب آگهی دارای گزینه های تماس برای اقدام است که در زیر لیست شده است.

مقاله مربوطه: ساخت تیزر تبلیغاتی در اصفهان

شرایط تبلیغ در پیج‌های بزرگ اینستاگرام چیست؟

خب…تا اینجا متوجه شدیم که یک پیج بزرگ در اینستاگرام چه پیجی است و چه ویژگی‌هایی دارد. حالا باید چکار کنیم؟ قدم بعدی کدام است؟ قدم بعدی این است که با هزینه تبلیغات در اینستاگرام آشنا شویم تا یک تبلیغ درست و حسابی انجام دهیم. چون ما می‌خواهیم تبلیغمان برای ما افزایش فالوور در اینستاگرام بیاورد تا آنها از ما خرید کنند و پول را به جیب ما سرازیر کنند.

تبلیغات در صفحات بزرگ به ۳ صورت انجام می‌گیرد:

۱) تبلیغات بنری

در این نوع تبلیغ در اینستاگرام منظور من از بنر، تنها عکس است، نه ویدئو.  شما یک بنر تبلیغاتی درست می‌کنید و به یک صفحه بزرگ برای تبلیغ در اینستاگرام می‌سپارید. (راستی…تا یادم نرفته بگویم که نکته بسیار مهم در این نوع تبلیغات این است که طراحی بنر شما به اندازه صفحه‌ای که انتخاب می‌کنید مهم است. اگر بنر شما آن جذابیت لازم را نداشته باشد حتی اگر در بهترین و پرفالوور ترین پیج‌های اینستاگرام هم تبلیغ کنید خیلی تاثیری نخواهد داشت. اما اصلا نگران نباشید…برای ساختن یک بنر تبلیغاتی اصلا نیاز نیست که شما متخصص عکاسی یا گرافیست باشید. تنها کافی است مقاله رازهای طراحی بنرهای فووق‌العاده برای اینستاگرام را بخوانید. نرخ این نوع تبلیغ در اینستاگرام معمولا به صورت ساعتی محاسبه می‌شود و قرار دادن یک بنر تبلیغاتی در پیج‌های بزرگ اینستاگرام برای شما به شرح زیر آب می‌خورد:

اگر گرافیست حرفه‌ای نیستید، ولی قصد دارید بنرها و پست‌های اینستاگرامتان را خودتان طراحی کنید، آموزش طراحی پست اینستاگرام را از دست ندهید. در این دوره به شما یاد می‌دهیم در کمترین زمان و بدون هیچ هزینه‌ای پست‌ها و بنرهای فوق‌العاده‌ای طراحی کنید.

صفحه هنرمندان محبوب یک صفحه معتبر در اینستاگرام است که بیشتر اوقات ویدئوهای تبلیغاتی هم می‌گذارد. می‌ توانید برای دیدن نمونه‌ی ویدئوهای تبلیغاتی در این صفحه جستجو کنید.

 

۲) تبلیغات ویدئویی

همانطور که از اسم آن مشخص است، این مدل تبلیغات فقط مختص ویدئو است. یعنی شما یک ویدئو از کار و بارتان می‌سازید و به صفحات بزرگ برای تبلیغ در اینستاگرام می‌دهید. از آنجا که ویدئو با تبلیغات بنری کمی فرق دارد، نحوه محاسبه قیمت آن هم کمی متفاوت است. صفحات بزرگ اینستاگرام معمولا برای محاسبه قیمت تبلیغات ویدئویی دو پیشنهاد دارند:

روش اول دقیقا مانند تبلیغات ساعتی بنری است. یعنی شما ویدئوی خود را در یک صفحه بزرگ برای تبلیغ در اینستاگرام می‌گذارید و در ازای ۲۴ ساعت و یا مدت زمان مورد نظرتان برای آن هزینه می‌پردازید. قیمت‌ها تقریبا شبیه همان قیمت‌های تبلیغات بنری است.

در روش دوم هزینه تبلیغ در اینستاگرام شما بر اساس میزان بازدید آن محاسبه می‌شود. برای مثال شما می‌گویید که من برای ویدئوی خودم ۱۰۰۰ بازدید می‌خواهم و ادمین صفحه مورد نظر پس از از اینکه ویدئوی شما ۱۰۰۰ بازدید به دست آورد، آن را پاک می‌کند.دیدوگرام تمام اطلاعات راجع به تبلیغات در اینستاگرام و هزینه‌ آن را در اختیار شما می‌گذارد. اگر به سایت ما بروید لیست کامل صفحات بزرگ و معتبر برای تبلیغات را می‌بینید.

۳)تبلیغات استوری

تبلیغات استوری هم که همان تبلیغات در استوری است. در این مدل شما برای تبلیغ در اینستاگرام، بنر خود را به یک صفحه بزرگ می‌دهید تا برای ۲۴ ساعت آن را در استوری خود قرار دهد. تبلیغات در استوری بسیار مناسب کسانی است که محصولی برای فروش دارند یا می‌خواهند مخاطبان تبلیغ از وب‌سایتشان دیدن کنند. زیرا اینستاگرام به صفحاتی که بالاتر از ۱۰ هزار فالوور دارند، این قابلیت را داده است که در استوری خود لینک قرار دهند.

نتیجه:

روش‌های مختلفی برای تبلیغات در فضای اینستاگرام وجود دارد که برخی از آن‌ها صرفا پول و زمانتان را هدر می‌دهند اما بعضی از این روش‌ها واقعا موثر هستند و قدرت و کارایی خود را به اثبات رسانده‌اند. کافی است با صرف کمی زمان درمورد آن‌ها مطالعه کنید تا در نهایت بهترین روش های تبلیغات در اینستاگرام را بشناسید در کل برای آموزش تخصصی اینستاگرام توسط اساتید مجرب به شما پکیج تخصصی کاپیتان اینستاگرام شو را به صورت انلاین و همچنین شرکت در کلاس های کاملا تخصصی را در شرکت پدیده تجارت با سال ها تجربه در این زمینه پیشنهاد میکنیم.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 1 / 5. تعداد رای 1

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید