گوگل ادز چیست؟ + آموزش استفاده از گوگل ادز در ایران

تبلیغات گوگل ادز چیست
0
(0)

( گوگل ادوردز ) یک پلتفرم تبلیغاتی آنلاین است که توسط گوگل توسعه ‌یافته است , جایی که تبلیغ کنندگان برای نمایش تبلیغات کوتاه , ارائه خدمات , فهرست محصول و یا ویدئوهای مربوط به کاربران وب پیشنهاد می‌دهند .Google Ads می‌تواند تبلیغات را هم در نتایج موتورهای جستجو مانند جستجوی گوگل ( شبکه جستجوی گوگل ) و در وب سایت‌های بدون جستجو , اپلیکیشن موبایل و ویدئوها ایجاد کند . خدمات تحت یک مدل قیمت‌گذاری براساس بابت هر کلیک ارائه می‌شوند . تبلیغات گوگل منبع اصلی درآمد این شرکت است که در میلیون ‌ها دلار کمک می‌کند .محتویات در هر ثانیه چند جستجو در گوگل انجام می‌شود و اکثر صفحات نتایج جستجو شامل تبلیغات گوگل می‌باشند. تبلیغات گوگل می‌تواند روشی بسیار موثر برای ترافیک وب سایت شما باشد دقیقا ً زمانی که افراد به دنبال انواع محصولات یا خدماتی هستند که کسب‌وکار شما ارائه می‌دهد . در این مقاله یاد می‌گیرید که تبلیغات گوگل چه هستند , گوگل چگونه کار می‌کند و چرا باید تبلیغات گوگل خود را اجرا کنید .برای اینکه بدانید تبلیغات گوگل ادز چیست؟چگونه به رشد کسب و کار ما کمک می‌کند در ابتدا

تبلیغات گوگل چیست؟

گوگل آگهی‌های پرداختی را ارائه می‌دهد که در نتایج جستجو با استفاده از تبلیغات گوگل و تبلیغات گوگل که در دیگر وب سایت‌ها از طریق شبکه نمایش و برنامه گوگل ظاهر می‌شود , ظاهر می‌شود

googel adwors

Google Ads

نتایج حمایت شده یا تبلیغات (در کادر قرمز) با برچسب “آگهی” سبز نشان داده می شوند. از نتایجی که در زیر تبلیغات (در کادر سبز) نشان داده می شود ، به عنوان نتایج ارگانیک یاد می شود.

Google همچنین Display Ads را که در شبکه نمایش Google نشان داده می شوند ، ارائه می دهد. Display Network مجموعه گسترده ای از وب سایت های شخص ثالث خارج از کشور است که با Google همکاری کرده و برای ارائه تبلیغات Google توافق کرده اند. تبلیغات Google در شبکه نمایش می تواند در قالب متن ، تصویر ، ویدئو یا رسانه غنی باشد و به گونه ای دیگر مورد هدف قرار گیرد. این شامل بازاریابی مجدد و تبلیغات بنری است.

در صورت استفاده از AdSense ، تبلیغات شما در مناطق انتخاب شده در یک وب سایت نمایش داده می شود

همانطور که احتمالاً می توانید تصور کنید ، این “تبلیغات متنی” یک فرصت عالی برای جذب کاربرانی است که در مراحل تحقیق و خرید کانال فروش دیجیتال هستند. تبلیغات متنی با یک برچسب کوچک “آگهی” در کنار URL سایت مشخص شده اند.

Google Display Network طور دیگری عمل می کند. “تبلیغات نمایشی” یا “تبلیغات بنری” به جای نمایش تبلیغات به کاربرانی که به طور آنلاین در جستجوی یک محصول یا خدمات هستند ، در وب سایت هایی قرار می گیرند که فکر می کنید هدف شما در آن قرار خواهد گرفت.

چرا تبلیغات گوگل ظاهر می‌شوند؟

حراج تبلیغات گوگل در اطراف کلمات کلیدی متمرکز شده‌است – تبلیغ کنندگان فهرستی از کلمات کلیدی را انتخاب می‌کنند که به پیشنهادها تجاری شان مربوط هستند , کلماتی که مردم در جستجوی محصولاتشان به احتمال زیاد از آن استفاده می‌کنند . سپس آن‌ها براساس این کلمات کلیدی , هر پیشنهاد را براساس میزان تمایل به پرداخت برای یک کاربر گوگل برای کلیک بر روی آگهی خود پیشنهاد می‌کنند . این پیشنهاد , همراه با یک امتیاز کیفیت که توسط گوگل براساس کیفیت آگهی پیشنهادی شما تعیین شده‌است , مشخص می‌کند که کدام آگهی گوگل در سایت گوگل ظاهر می‌شود . وقتی کاربران روی آگهی‌ها کلیک می‌کنند , آگهی هزینه مشخصی را پرداخت می‌کند ( هزینه هر کلیک یا cpc ) که طبق فرمول زیر محاسبه می‌شود :

حراج تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل روی یک سیستم حراج کار می‌کند که هر بار که یک کاربر یک جستجوی کلید واژه را انجام می‌دهد .برای ” برنده ” در حراج‌های گوگل و دیدن آگهی گوگل برای کلمات کلیدی مرتبط , باید نمره کیفیت و مبلغ پیشنهادی خود را بهینه کنید . هر چه امتیاز کیفی بالاتر باشد , موقعیت آگهی شما بهتر خواهد بود. عوامل زیر بر امتیاز کیفی شما تاثیر می‌گذارند :

  • ارتباط تبلیغ Google شما با درخواست جستجو
  • ارتباط کلمه کلیدی Google با گروه تبلیغات شما
  • ارتباط تبلیغ شما با صفحه فرود آن
  • نرخ کلیک تاریخی (CTR) آگهی و گروه تبلیغات آن
  • عملکرد کلی حساب تاریخی

همچنین داشتن نمره با کیفیت بالا مزایای کلی دارد:

هزینه های کمتر – Google با کاهش هزینه هر کلیک (CPC) به تبلیغ دهندگان با امتیازات کیفیت بالا پاداش می دهد و به بهبود ROI کمک می کند.

قرار گرفتن در معرض بالاتر – هنگامی که امتیازات با کیفیت بالا داشته باشید ، تبلیغات شما بیشتر اوقات ، در موقعیت های بهتر در SERP – بالا در مقابل پایین صفحه ، نمایش داده می شوند. این به شما امکان می دهد بدون نیاز به افزایش پیشنهادات خود ، کلیک و تبدیل بیشتری دریافت کنید.

برای اطلاعات بیشتر ، به این اینفوگرافیک مراجعه کنید تا عملکرد حراج Google Ads را بهتر درک کنید.

هزینه های گوگل ادز و چرایی تبلیغ در آن:

هزینه گوگل ادورز بر اساس عوامل مختلفی از جمله رقابت کلمات کلیدی و صنعت ، موقعیت جغرافیایی ، کیفیت کمپین های تبلیغاتی و موارد دیگر متفاوت است. گوگل یک شبکه تبلیغاتی محبوب در تمام جهان و به خصوص در ایران است که میلیارد ها جستجو در ماه را به خود اختصاص داده است. با تبلیغات در گوگل ادوردز محصولات و خدماتتان را به مشتریان بالقوه آینده تان، در لحظه نمایش دهید. با نمایش بهینه آن چه که به دنبالش هستند، شانس خرید و مشتری شدن آن ها را افزایش می دهید. در ایالات متحده ، متوسط ​​هزینه هر کلیک برای تبلیغات جستجوی Google در همه صنایع ۲٫۳۲ دلار است. در کشورهای دیگر ، هزینه های متوسط ​​برای Google Ads اغلب بسیار کمتر است.

آیا باید Google AdWords امتحان کنم؟

این روزها ، تعداد زیادی سیستم عامل PPC برای انتخاب وجود دارد. شما دارای پلت فرم تبلیغات فیس بوک و اینستاگرام ، تبلیغات توییتر ، Pinterest Pin promoted هستید … این لیست همچنان ادامه دارد. در حقیقت ، Google AdWords حتی تنها بستر تبلیغاتی موتور جستجو نیست – تبلیغات بینگ و تبلیغات جستجوی یاهو نیز گزینه هایی هستند! با این وجود ، علی رغم همه رقابت ها ، Google AdWords هنوز یکی از بهترین راه ها برای دستیابی به مخاطبان هدف شما است.

Facebook Ads و سایر سیستم عامل های PPC مطمئناً می توانند کار کنند و می توانند فوق العاده خوب کار کنند. همانطور که گفته شد ، امکان دستیابی به مشتریانی که در جستجوی محصولات ، مارک ها و محتوایی مانند شما هستند (گزینه ای که در بیشتر سیستم عامل های PPC رسانه های اجتماعی وجود ندارد) یک فرصت استثنایی (و سودآور) است که نباید آن را دست کم گرفت. این می تواند به شما این فرصت را بدهد که قبل از اینکه رقیب شما فروش آسان را بدست آورد.

آیا AdWords گران است؟

بله ، گوگا ادورزها می تواند کمی گران باشد ، به خصوص اگر در یک صنعت کاملاً رقابتی فعالیت می کنید. همانطور که گفته شد ، یک کمپین AdWords به خوبی طراحی شده و بهینه شده ارزش سرمایه گذاری را دارد! نکته کلیدی در اینجا تهیه یک کمپین AdWords به خوبی طراحی شده و بهینه شده است. اگر کمپین های AdWords شما به خوبی هدف گذاری شده ، به درستی بهینه سازی شده و پیشنهاد CPC مناسبی داشته باشند ، می توانید تبلیغات متمرکز را به مخاطبان پاسخگو در مخاطبان هدف خود نشان دهید و نزدیک به تضمین ROI مثبت هستید. اگر کمپین ها به درستی بهینه یا هدفمند نباشند ، می توانید هزینه های زیادی را برای کلیک هایی که هرگز تبدیل نمی شوند ، انجام دهید. این جایی است که اکثر مشاغل اشتباه می کنند – آنها وقت نمی گذارند و کمپین هایی ایجاد می کنند که افراد مناسب را بطور خاص هدف قرار داده و جذب کند.

هزینه شما در واقع به عوامل زیادی در سیستم پیشنهادات بستگی دارد ، از جمله:

  • کلمات کلیدی خاصی را که انتخاب می کنید
  • چقدر در شبکه رقابت دارید (اوج سال می تواند باعث افزایش زیاد هزینه شود)
  • آنچه در واقع پیشنهاد می دهید

تمام آنچه گفته شد ، در حالی که شما بابت هر کلیک بر روی تبلیغات AdWords هزینه پرداخت می کنید ، اگر بابت هر دلار در AdWords 5-10 دلار یا بیشتر درآمد کسب می کنید ، سرمایه گذاری بسیار خوبی است.

کلام آخر:

در مقاله تبلیغات گوگل ادز چیست؟چگونه به رشد کسب و کار ما کمک می‌کند باید دانست که گوگل ادوردز می‌تواند یک سرمایه‌گذاری بزرگ باشد ، هم در زمان و هم در زمان، اما خوب است . شبکه جستجو می‌تواند اطمینان حاصل کند که تبلیغ شما در جستجوی کاربرانی است که به دنبال نام‌های تجاری مانند شما هستند ، و شبکه نمایش می‌تواند برای فعالیت‌های جدید یا اکتشاف مورد استفاده قرار گیرد . اگر چه این سیستم می‌تواند پیچیده باشد ، باید از استفاده از آن بسیار بهره برد ، و کاملا ً ممکن است که کمپین ‌های سودآور با CPC کم را حتی در کم‌ترین بودجه بازاریابی اجرا کند . آیا لازم است با تبلیغ گوگل ادوردز برای کسب‌وکار خود شروع به کار کنید ؟ یک پیام برای ما بفرستید و ببینید که چه کاری می‌توانیم برای شما انجام دهیم . شما چه فکر می‌کنید ؟ آیا در گوگل ادوردز سرمایه‌گذاری کرده‌اید ؟ شما با این سکو چه چالش‌هایی دارید ؟ می‌خواهید چه نوع محتوا را در سوژه مشاهده کنید ؟با ما در ارتباط باشید و به ما اطلاع دهید .

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید