تفاوت افترافکت و پریمیر چیست

تفاوت افترافکت و پریمیر چیست؟
0
(0)

تفاوت افترافکت و پریمیر چیست ؟ ، After Effects و Premiere Pro دو مورد از برنامه های شاخص تولید پس از تولید Adobe هستند. اما برای کدام کار به کدام یک نیاز دارید؟ ،هنگامی که در حال ایجاد یک پروژه جدید هستید ، دانستن اینکه چه زمانی از Premiere استفاده کنید و چه زمانی از After Effects استفاده کنید می تواند پروژه شما را سخت کند. هر دو برنامه فوق العاده قدرتمندی هستند که بعضی اوقات می توانند عملکردهای یکسانی را انجام دهند ، اما بیشتر اوقات ، یکی از آنها در کاری بهتر از دیگری است.اکنون تفاوت بین این دو برنامه برای کسی که قبلاً از آن استفاده کرده است کاملاً مشهود است. اما ، اگر تازه وارد این مجموعه شده اید ، تعیین اینکه برای انجام یک کار خاص پس از تولید باید یکی را یاد بگیرید ، گیج کننده خواهد بود. با مطالعه مقاله تفاوت افترافکت و پریمیر چیست نگاهی به دو ابزار اصلی نرم افزار تولید فیلم Adobe بیندازید و ببینید این دو برنامه چه کار انجام می دهند و اینکه چه زمانی از یکی دیگر استفاده کنیم.ما سعی کریم در پدیده لرن مقالات جذاب و کاربردی زیادی قرار دهیم که به شما برای رسیدن به موفقیتزکمک زیادی خواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات ما را دنبال کنید.

مقالات مرتبط:

آموزش پنل های پریمیر در اصفهان

آموزش پریمیر (Adobe Premiere Pro) در اصفهان

آموزش افترافکت (Adobe After Effects) در اصفهان

آموزش ابزارهای اصلی افترافکت

آموزش پنل های افترافکت

تفاوت افترافکت و پریمیر

 

پریمیر (Adobe Premiere Pro) چیست؟

پریمیر یک ویرایشگر غیرخطی است که وظیفه اصلی آن ویرایش کلیپ های ویدئویی به صورت توالی است. این برنامه ای است که اکثر مبتدیان برای ایجاد یک ویدیوی ساده با چند کلیپ و موسیقی از آن استفاده می کنند. فوق العاده مقیاس پذیر است. استفاده از آن برای مبتدیان آسان است و هنوز هم برای ویرایشگر اصلی به اندازه کافی قدرتمند است. این تقریباً همه مواردی است که برای تکمیل یک فیلم حرفه ای نیاز دارید: ویرایشگر کلیپ ، ابزارهای اصلاح رنگ ، برنامه های صوتی و حتی نرم افزارهای گرافیکی.

وظایف برتر پریمیر

ویرایش ویدئو با کلیپ های موجود وارد شده از دوربین.

ویرایش صدا در ویدیوی شما – عملکردهای صوتی Premiere بسیار بیشتر از AE است.

قرار دادن انتقال بین کلیپ ها در جدول زمانی خود.

ایجاد / پرداخت هر نوع ویدئو – فیلم کوتاه ، ویدیو موسیقی ، فیلم اجتماعی و غیره

تفاوت افترافکت و پریمیر چیست

افترافکت (Adobe After Effects) چیست؟

Adobe After Effects یک پلت فرم گرافیکی حرکتی دیجیتال است که برای ایجاد انیمیشن های ساده یا توالی های گرافیکی پیچیده استفاده می شود. این برنامه حرکت به لایه ها و دارایی ها را اضافه می کند که نمی توانستید در Premiere انجام دهید. ابزارهای حرکتی آن بسیار بهتر از Premiere است و ابزار ترجیحی برای افزودن حرکت به فیلم ها ، تصاویر و طرح هاست. این یک نوع برنامه “دشوار است برای یادگیری ، تسلط بر آن آسان است” و برای ایجاد موشن گرافیک یا جلوه های بصری برای پروژه های شما ضروری است.

وظایف پس از اثر:

ایجاد بسته های گرافیکی متحرک برای پروژه های خود.

اضافه کردن حرکت تاری و حرکت به دارایی ها و لایه ها.

دستکاری توالی های چند لایه که به کادربندی دقیق نیاز دارند.

ایجاد توالی های عنوان شامل انیمیشن های مبتنی بر keyframe.

تفاوت افترافکت و پریمیر چیست

ویژگی های پریمیر و افترافکت

Premiere Pro و After Effects دو برنامه پر کاربرد در صنعت تولید فیلم و فیلم هستند. آنها ابزارهای مختلفی برای عملکردهای مختلف هستند. Premiere Pro یک برنامه ویرایش ویدیوی خبره است که در سالهای اخیر به استاندارد صنعت تبدیل شده است. After Effects ابزاری ترکیبی است که برای جلوه های بصری و گرافیک پیشرفته استفاده می شود.

در واقع ، هر دو ابزار کاملاً با هم کار می کنند. ویدئو به طور کلی در Premiere Pro ویرایش می شود ، سپس از طریق پیوند پویا به یکباره به افترافکت منتقل می شود. در After Effects ، کار آهنگسازی که انجام شده است به طور خودکار در جدول زمانی Premiere شما ظاهر می شود بدون اینکه مجبور به انتقال و از دست دادن پیکسل های ارزشمند باشید.

با این حال ، هر دو برنامه را می توان به روش های مشابه برای انواع مختلف کاربران استفاده کرد. ما از هر دو این برنامه ها به طور گسترده استفاده کردیم.

تفاوت افترافکت و پریمیر چیست

 

تفاوت افترافکت و پریمیر

۱-رابط

Premiere Pro. هنگام راه اندازی ، Premiere Pro نسبت به After Effects کمی کاربر پسند و کاربردی به نظر می رسد. این فقط هنگام استفاده از برنامه ها تأکید می شود. بیشتر مبتدیان به جای مغز آهنگساز یا انیماتور با مغز ویرایشگر غیر خطی فکر می کنند. رابط کاربری Premiere به طور متوسط ​​در روز اول ویدئوهایی را تهیه می کند که از بین می روند. در حالی که افتر افکت به برخی از آموزشهای جدی برای مشاهده و آزمایش و خطا نیاز دارد. ۲

۲-سهولت استفاده

Premiere Pro. Premiere Pro به دلیل رابط کاربرپسندتر ، برنده رده سهولت استفاده است. این برنامه غیر خطی برای سردبیران طراحی شده است تا مجذوب استفاده از آن شوند. و هنگامی که شروع به استفاده از آن خواهید کرد ، خواهید دید! از طرف دیگر ، After Effects منحنی جدی یادگیری دارد. اما پس از آنکه این قوز را پشت سر گذاشتید ، After Effects از نظر جلوه های بصری پیشرفته به یک ماشین قدرتمندتر تبدیل می شود.

۳- جلوه های اساسی

Premiere Pro. بیشتر جلوه هایی که After Effects می تواند انجام دهد ، Premiere نیز می تواند انجام دهد. مسلماً ، جلوه ها در Premiere به اندازه After Effects خوب نیستند ، ویرایشگر متوسط ​​با استفاده از تنها برنامه Premiere ، هر آنچه را بخواهند در اختیار خواهد داشت.

۴-جلوه های بصری پیشرفته

افتر افکت. اینجا جایی است که افتر افکت تا صفحه بالا می رود. با استفاده از ابزارهایی مانند Keylight و Rotoscoping ، افتر افکت توانایی ایجاد حرکت گرافیکی سه بعدی را دارد ، در حالی که Premiere اینگونه نیست. افترافکت همچنین به انیمیشن متن و گرافیک پیشرفته خود افتخار می کند. اگرچه درست است که Premiere می تواند بسیاری از کارهایی را که After Effects می تواند انجام دهد انجام دهد ، After Effects آنها را بهتر انجام می دهد.

۵-انیمیشن

افتر افکت. اول از همه ، انیمیشن کارتونی با After Effects امکان پذیر است و نه با Premiere. اما در مورد سایر انیمیشن ها ، مانند متن و حرکت گرافیکی ، افتر افکت از Premiere برتر است.

۶-متن

افتر افکت. افترافکت در هنگام استفاده با Premiere در بهترین حالت است. Premiere ویرایش را انجام می دهد و After Effects متن و جلوه های بصری را انجام می دهد. در حالی که Premiere می تواند کارهای زیادی با متن انجام دهد ، After Effects یک برنده کلی در این قسمت است. افتر افکت حتی توانایی افزودن حرکت سه بعدی به متن را دارد.

۷- گردش کار

Premiere Pro. برای ویرایش کارآمد ، Premiere Pro تمام برش ها و ویرایش ها را نگه می دارد در حالی که After Effects جلوه های بصری را اضافه می کند. با استفاده از Adobe’s Dynamic Link ، از Premiere Pro و After Effects می توان به صورت یکپارچه استفاده کرد. به حدی که هر تغییر و تاثیری که با After Effects ایجاد کنید ، تغییر در Premiere نیز منعکس خواهد شد.

 ۸-قیمت گذاری

برنده: کراوات. قیمت گذاری در اینجا مساوی است ، زیرا هر دو برنامه ماهانه ۲۰٫۹۹ دلار و هر سال ۳۹۹٫۸۸ دلار هزینه دارند. همچنین قیمت گذاری دانشجو ، معلم و تجارت در دسترس است.

تفاوت افترافکت و پریمیر چیست؟

سخنان پایانی

در این مقاله درمورد تفاوت افترافکت و پریمیر چیست ، صحبت کردیم . نتیجه مقایسه‌ ما این بود که هر دو نرم‌افزار از حرفه‌ای‌ترین ابزارهای موجود‌ در حوزه ویرایش فیلم و ویدئو هستند که هریک بر بخش خاصی متمرکز شده‌اند و به نحوی مکمل یکدیگرند؛ یعنی برای اعمال برخی از تغییرات در ویدئو بهتر است از پریمیر و در برخی موارد دیگر از افتر افکت باید استفاده کرد. البته فراموش نکنید که پریمیر بهترین گزینه برای ویرایش و تدوین ویدیو و افتر افکت برترین ابزار برای خلق جلوه‌های بصری خارق‌العاده است.

شرکت پدیده تجارت با برگزاری دوره های آموزش پریمیر و آموزش افترافکت بصورت تخصصی می تواند شما عزیزان را برای حضور در بازار کار آماده کند . در این دوره های آموزشی که بصورت پروژه ای می باشد تمامی مباحث مورد استفاده در پروژه های واقعی به شما آموزش داده می شود.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید