تفاوت اپلیکیشن هایبرید و نیتیو چیست؟

تفاوت اپلیکیشن هایبرید و نیتیو چیست؟
0
(0)

در این مقاله ، شما می آموزید که تفاوت اپلیکیشن هایبرید و نیتیو چیست؟، مزایای اصلی آنها در چیست؟ و همچنین ما به فناوریهای مورد استفاده برای توسعه ترکیبی و بومی غوطه ور خواهیم شد تا بتوانید مناسب ترین مطالب  را د ر اختیار شما فرار دهیم . ما در این مقاله سعی داریم پاسخی را بیابیم ، اما پیشنهاد می کنیم این سؤال را تغییر دهید که “چه چیزی برای شرکت شما بهتر است؟” از آنجا که برنامه های ترکیبی و بومی نقاط قوت و ضعف خود را دارند و همچنین شرکت های مختلف دارای اهداف مختلف ، محدودیت در بودجه و زمان ، استراتژی های بازاریابی و مراحل چرخه زندگی تجاری هستند. جواب درست برای همه وجود نخواهد داشت. بنابراین توسعه برنامه های ترکیبی و بومی ممکن است به بهترین روش برای شرکت های مختلف تبدیل شود. هدف از این مقاله درک صحیح از انواع مختلف برنامه های موجود و کمک به تصمیم شما در مورد اینکه از چه فناوری باید برای ساخت برنامه خود استفاده کنید ، کمک می کند.

برنامه های بومی نیتیو (Native) چیست؟

برنامه بومی یک نرم افزار یا برنامه است که برای انجام برخی کارهای خاص در محیط یا سیستم عامل خاص تهیه شده است.
برنامه بومی با استفاده از ابزارهای توسعه نرم افزار (SDK) برای یک چارچوب نرم افزاری خاص ، پلت فرم سخت افزاری یا سیستم عامل ساخته شده است. در محاسبات ، نرم افزارهای بومی یا فرمت های داده آنهایی هستند که برای اجرای بر روی یک سیستم عامل خاص طراحی شده اند. به معنای فنی تر ، کد بومی کدی است که به طور خاص برای پردازنده خاص نوشته شده است. در مقابل ، نرم افزار cross-platform بر روی چندین سیستم عامل ویا معماری رایانه قابل اجرا است.

برنامه های ترکیبی (Hybrid) چیست؟

برنامه های ترکیبی فقط برنامه های بومی هستند زیرا می توانند از فروشگاه برنامه های پلتفرم مانند برنامه بومی بارگیری شوند. این می تواند به همه ویژگی های سیستم عامل بومی دسترسی پیدا کند. این می تواند عملکردی نزدیک به برنامه بومی داشته باشد. یک برنامه ترکیبی در واقع یک برنامه کالج است که ترکیبی از عناصر یادگیری آنلاین و یادگیری سنتی است. به جای گذراندن هر کلاس در کلاس و در محوطه دانشگاه ، این شانس را خواهید داشت که نیمی از اعتبار مورد نیاز یا حتی بیشتر را از طریق کلاس های آنلاین دریافت کنید. بسیاری از این برنامه ها نیاز دارند که شما برخی از کلاس های استاندارد را در محوطه دانشگاه بگذرانید ، و این اطمینان را به شما می دهد که قبل از پیشرفت ، درک درستی از دوره های مقدماتی داشته باشید. این کلاس ها مزایای بزرگی برای دانشجویان دارد

تفاوت اپلیکیشن هایبرید و نیتیو چیست؟

برای پاسخ دادن به این سوال که کدام یک از برناکه ها برای شرکت شما بهتر است؟ ، شما باید انتخاب کنید که چه نوع برنامه ای را برای توسعه ارائه می دهید ، اما در نهایت چگونه تصمیم می گیرید؟بیایید با پرسیدن چند سوال شروع کنیم تا به شما کمک کنیم درک کنید چه چیزی برای شما ، نام تجاری و مشتریانتان بهترین است:

۱-جدول زمانی شما چیست؟

یکی از اولین مواردی که باید تعیین کنید این است که چه زمانی می خواهید برنامه را به بازار عرضه کنید. آیا می خواهید اولین کسی باشید که می توانید این نوع برنامه را منتشر کرده و رقابت خود را شکست دهید؟ اگر چنین است ، یک برنامه ترکیبی بهترین شرط بندی شماست. اگر زمان بیشتری دارید (مثلاً هشت ماه یا بیشتر) ، پس یک برنامه بومی یک انتخاب عالی است.

۲-بودجه شما چقدر است؟

چقدر می توانید در برنامه خود سرمایه گذاری کنید؟ اگر با بودجه محدود کار می کنید ، یک برنامه ترکیبی با هزینه کمتری ساخته می شود. اما اگر بودجه زیادی برای بازی با آن دارید ، بومی را در نظر بگیرید.

۳-آیا برنامه شما به روز رسانی های مکرر نیاز دارد؟

هر برنامه به روز رسانی را در طول راه منتشر می کند ، اما فکر می کنید چند نفر به برنامه شما نیاز دارند؟ اگر انتظار دارید که به روزرسانی های مکرر یا رفع اشکال داشته باشید ، ممکن است یک برنامه ترکیبی را ترجیح دهید ، که نیاز به نگهداری کمتری دارد.

۴– آیا داشتن یک اتصال اینترنتی یک مورد نیاز است؟

بیشتر ما برای انجام کارها به اینترنت وابسته هستیم. اما اگر می خواهید یک برنامه بسازید ، آیا حالت آفلاین مهم است؟ برنامه های ترکیبی برای عملکرد به اینترنت نیاز دارند. برنامه های بومی این کار را نمی کنند. همچنین ، از آنجا که برنامه های ترکیبی نیاز به اتصال به اینترنت ثابت دارند ، معمولاً بارگیری آنها بیشتر طول می کشد. فقط چیزی که باید از دیدگاه UX در خاطر داشته باشید.

۵-هزینه توسعه و زمان

برنامه های ترکیبی کمترین زمان را برای توسعه می گیرند و نسبت به برنامه بومی با قیمتی نسبتاً ارزانتر تولید می شوند. ساختن یک برنامه ترکیبی به معنای حفظ تنها یک کد است در حالی که با کد بومی به یک برنامه نویس برای هر سیستم عامل نیاز دارید. اما این بدان معنا نیست که برنامه های بومی بد هستند زیرا مزایای خاص خود را دارند.

مزایای برنامه های ترکیبی

۱-یک پایه کد برای هر سیستم عامل

مطمئناً این بزرگترین مزیت برنامه های ترکیبی است. توسعه دهندگان یک بار کد می نویسند و آن را در هر سیستم عامل اجرا می کند

۲-آسانتر و سریعتر برای توسعه و نگهداری

نیازی به استخدام دو تیم بزرگ از توسعه دهندگان نیست و ماه ها یا سال ها را صرف توسعه کنید. تیم کوچکی از متخصصان می توانند در مدت زمانی نسبتاً کوتاه ، محصولی را ایجاد ، آزمایش و راه اندازی کنند.

۳-مقرون به صرفه بودن

قیمت آن در مقایسه با توسعه برنامه های بومی به دلیل کوتاه بودن زمان لازم برای نوشتن کد برای تیم ها پیچیده نیست.

مزایای برنامه های بومی

۱-عملکرد

بر خلاف برنامه های ترکیبی ، شما فقط نمی توانید همان کد را در سیستم عامل های مختلف اعمال کنید. برنامه هایی که برای یک سکوی خاص نوشته می شوند برای عملکرد صاف ، سریع و طراحی قابل اعتماد شناخته شده اند.

تجربه کاربر

سبک هر سیستم عامل کاملاً متفاوت است و حتی یک معمار نبوغ نیز نمی تواند برنامه ای بسازد که کاملاً مناسب با IOS و Android باشد.

۳-انعطاف پذیری

برنامه های بومی به راحتی می توانند به دستگاههای داخلی مختلف مانند تقویم ، دوربین ، GPS ، کتاب آدرس یا موارد مشابه دسترسی پیدا کرده و از آنها استفاده کنند.

۴-امنیت

امنیت موثر برنامه های بومی یک مزیت مهم دیگر نسبت به برنامه های ترکیبی است. به همین دلیل موسسات مالی ، شرکتهای بیمه و بانکها به دلیل محافظت از داده های مشتریان ، این نوع برنامه را انتخاب می کنند.

سخنان پایانی

ما در این مفاله درمورد تفاوت اپلیکیشن هایبرید و نیتیو چیست؟ ،امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تفاوت بین یک برنامه بومی و ترکیبی را پیدا کنید و انتخاب صحیح برای شما راحت تر شود. هر دو آن ها مزایایی دارند که برای پروژه های خاص ضروری است. علاوه بر این ، شما می توانید با توجه به قابلیت های توسعه خود ، فناوری مورد نظر خود را انتخاب کنید. با در نظر گرفتن تمام این معیارها ، می توان نتیجه گرفت که هر رویکرد متناسب با موارد خاص است. وظیفه شما این است که مهمترین معیارهای خود را ترسیم کنید و مشورت با متخصصین را فراموش نکنید. اما فبل از هرکاری شما باید در دوره های آموزشی برنامه نویسی حضور پیدا کنید و پس از کسب مهارت مورد نیاز ازهایبرید و نیتیو و مزایای آنها برای رونق کسب و کار و افزیش درآمد خورد استفاده کنید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید