تفاوت بازاریابی سنتی و بازاریابی دیجیتال

تحلیلی بازاریابی سنتی و بازاریابی دیجیتال
0
(0)

هنگام بررسی اینکه کدام استراتژی بازاریابی برای تجارت شما بهتر است ، مخاطبان خود را در نظر بگیرید که از کجا اطلاعات خود را می گیرند و از آن برای تصمیم گیری استفاده کنید. هنگام تصمیم گیری بین بازاریابی سنتی در مقابل بازاریابی دیجیتال ، لزوماً درست نیست که یکی به سادگی از دیگری بهتر است زیرا اهداف متفاوتی دارند. نکته اصلی این است که شما برای انتخاب استراتژی بهتر باید کاملاً تجارت و مخاطبان خود را درک کنید.موضوع ما در این مقاله تفاوت بازاریابی سنتی و بازاریابی دیجیتال می باشد و به درک بهتر شما در این موضوع کمک می کند.پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

بازاریابی سنتی چیست؟

بازاریابی سنتی شامل روشهای بازاریابی است که می توان بدون اینترنت از آنها استفاده کرد. اینها روشی است که دهه ها وجود داشته و امروزه به طور معمول کمتر استفاده می شود. با این حال ، آنها از نقاط قوت خود بی بهره نیستندهنگام صحبت در مورد بازاریابی سنتی ، ما شامل همه کانالهای بازاریابی هستیم که قبل از تبلیغات آنلاین مطرح شده اند.این موارد را می توان به سه دسته اصلی تقسیم کرد: تبلیغات عمومی ، جستجوی سرنخ و ارتباط با مشتری.

روش های معمول بازاریابی سنتی عبارتند از:

۱-پخش تبلیغات (تلویزیون و رادیو)

۲-تبلیغات چاپی (روزنامه ها و مجلات)

۳-تبلیغات در فضای باز (تابلوهای تبلیغاتی و تبلیغاتی)

۴-فعال سازی نام تجاری (کیوسک ها و رویدادها)

۵-فروش خونه به خونه

۶-ایمیل مستقیم

۷-بازاریابی تلفنی

در بازاریابی سنتی ، همه چیز در مورد رسیدن به یک مخاطب عام بزرگ و برنده شدن با تعداد است. هرچه افراد تبلیغ شما را بیشتر ببینند ، بیشتر منجر به جذب شما می شود.در این روش فعال تبلیغ برند شما دارای کمبودهایی است. به عنوان مثال ، شما باید آن را ارائه دهید و توجه را به خود جلب کنید وقتی که بیشتر مردم برای خرید آنچه در آن زمان ارائه می دهید باز نیستند یا علاقه مند نیستند.این بدان معناست که کانالهای سنتی در ایجاد آگاهی از برند موثرتر از هدایت واقعی به تبدیل هستند. برای پیوند دادن در کل استراتژی بازاریابی نیاز به تلاش بیشتر و منابع بیشتر است.
فقط یک چیز برای یادداشت باقی مانده است: این کانال ها ، در بعضی موارد ، می توانند آنلاین نیز باشند. وقتی استراتژی های آفلاین را مستقیماً به دنیای دیجیتال ترجمه می کنید ، آنها همچنان سنتی هستند و فقط از ابزارهای مدرن تری استفاده می کنند.

بازاریابی دیجیتال چیست؟

بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ کارایی بیشتری نسبت به تبلیغات شما در اینترنت دارد. هسته اصلی آن ساده است: این یک استراتژی است که از ابزارها ، سیستم عامل ها و کانال های آنلاین برای تبلیغ یک محصول یا خدمات استفاده می کند. کلیه تبلیغات ، برقراری ارتباط و تعامل با مخاطبان هدف از طریق اینترنت انجام می شود.تعداد راه های انجام بازاریابی دیجیتال فقط با گذشت زمان در حال رشد است. آنها در حال حاضر بیشتر ، متنوع تر و محبوب تر از بازاریابی سنتی هستند.

روش های معمول بازاریابی دیجیتال عبارتند از:

۱-بازاریابی رسانه های اجتماعی (SMM)

۲-بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

۳-بازاریابی ایمیلی

۴-بازاریابی ورودی

روش دیجیتال مارکتینگ تبلیغات بیشتر به کارایی و کمتر به میزان صدا متمرکز است. هدف اصلی تولید تبلیغات و محتوای مربوطه متناسب با مشخصات افرادی است که تمایل بیشتری به خرید چیزی از شما دارند در این زمینه ، دیجیتال مارکتینگ برای اتوماسیون و هوش ارزش قائل است. این از حجم داده ای سود می برد که جمع آوری و تجزیه و تحلیل آن در حالی که کانال های سنتی تنها کانال های موجود بودند ، غیرممکن بود.این به معنای پیگیری در زمان واقعی و انعطاف پذیری برای تنظیم سریع کمپین ها است. این بهترین روش برای پذیرش کانالهای جدید ، سازگاری با تقاضاهای جدید و شناسایی فرصتهای جدید در بازار است.تمرکز بر داده ها و مشارکت در واقع هسته اصلی آن چیزی است که امروزه دیجیتال را نسبت به گذشته در بازاریابی سنتی بسیار متفاوت می کند.

بازاریابی سنتی و بازاریابی دیجیتال چه تفاوتی دارند؟

۱-یکی از تفاوتهای اصلی دیجیتال و سنتی در درک کارهایی است که برای موفقیت باید انجام دهید. این مسئله این است که به دنبال سرنخ های خود بروید در مقابل آنها را دعوت کنید تا به شما مراجعه کنند.

۲-استراتژی های سنتی ، مارک تجاری را با روش های تحریک آمیز به سرعت جلب توجه مخاطب می کند. آنها باید هر بار که تبلیغاتی نمایش داده می شود ، تأثیر بگذارند و اثری از خود برجای بگذارند.

۳-سپس کانال های آنلاین داریم که به روابط و ارتباطات متکی هستند ، یک خیابان دو طرفه که مردم را به بخشی از زندگی برند دعوت می کند.

۴-به جای اینکه فقط به آن دسترسی پیدا کنید ، دیجیتال مارکتینگ با استفاده از محتوای معنی دار راهی را می کشد که منجر به جذب جدید شود و آنها را مستقیماً به سمت شما هدایت می کند.

۵-یکی از تفاوت بزرگ بین هر دو روش این است که چگونه مارکتینگ سنتی فاصله بیشتری نسبت به دیجیتال دارد وقتی ما روابط تجاری و مشتری را تجزیه و تحلیل می کنیم.

۶-بازاریابی تلفنی یک روش سنتی برای باز کردن یک مکالمه مستقیم با سرب است ، اما معمولاً برای فروش مفید است ، نه برای تبلیغات. رویدادها نیز یک چیز هستند ، اما شما نمی توانید هر روز آنها را انجام دهید.

۷-در بازاریابی دیجیتال ، تعاملات حیاتی است. شما با لیدها ارتباط نزدیکتر ، مستقیم تر و کنترل شده تری برقرار می کنید.

۸-همچنین ، شما می دانید که استراتژی شما چگونه بر آنها تأثیر می گذارد و می توانید به سرعت از آن نتیجه بگیرید.

سخنان پایانی

دراین مقاله درمورد تتحلیل بازاریابی سنتی و بازاریابی دیجیتال صحبت کردیم. بازاریابی دیجیتال احتمالاً بهترین گزینه برای اکثر افراد است. اگر می خواهید به گروه خاصی از افراد ، در هر کجا که برسید ، در عین کم نگه داشتن هزینه ها ، با دیجیتال مارکتینگ همراه باشید. با انجام این کار همچنین به شما امکان می دهد بلافاصله اطلاعات ارزشمندی درباره مخاطبان خود جمع آوری کنید تا بتوانید حتی فعالیتهای بازاریابی موثرتری ایجاد کنید.برای استفاده از دیجیتال مارکتینگ و مزایای بی انتهای آن  ابتدا باید آموزش های لازمه را دیده باشیم.برای آموزش من به شما شرکت پدیده تجارت را معرفی می کنم این شرکت با داشتن سال ها تجربه و کادری آموزشی کاملا حرفه ای درحال برگزاری انواع دوره های آموزشی از جمله دیجیتال مارکتینگ، طراحی  سایت و غیره بصورت کاملا خصوصی می باشد.

تیم بازاریابی آنلاین (دیجیتال مارکتینگ) پدیده با تکیه بر سالها تجربه در این زمینه یکی از با سابقه ترین شرکتهای فعال در زمینه دیجیتال مارکتینگ در اصفهان می باشد. اگر صاحب کسب و کار هستید و تمایل دارید وارد دنیای دیجیتال مارکتینگ شوید می توانید از مشاوره های تیم پدیده بهره مند شوید و از این پس با برنامه ریزی و استراتژی بازاریابی آنلاین پیش بروید و نتیجه ی اعتماد به دنیای دیجیتال و بازخورد فوق العاده آن را مشاهده کنید. همچنین اگر از علاقه مندان به یادگیری این رشته هستید و میخواهید در بازار کار مشغول شوید برای شما دوره های تخصصی دیجیتال مارکتینگ آماده سازی شده است که بصورت کاملا خصوصی و کارگاهی برگزار می شود.

از هم اکنون به فکر ساخت آینده کسب و کارتان باشید…

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید