تفاوت فرانت و بک اند چیست

تفاوت فرانت و بک اند چیست
0
(0)

تفاوت فرانت و بک اند چیست ؟تفاوت فرانت و بک اند چیست ؟فرانت اند (Frontend) و بک اند (Back end) دو اصطلاح پرکاربرد در صنعت رایانه هستند ، به نوعی  آنها تبدیل به واژه های پر سر و صدا شدند. آنها نوع کار شما به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار ، فن آوری های استفاده شده و میزان حقوق شما را تعیین می کنند.بنابراین ، بیایید به تفاوت فرانت و بک اند چیست  بپردازیم، اینکه چرا آنها اصالتاً وجود دارند و مسیرهای مختلفی که می توانید در حرفه توسعه نرم افزار خود طی کنید.

توسعه فرانت اند (Frontend) چیست ؟

توسعه Front End بخشی از توسعه وب سایت است که عناصر ظاهری یک وب سایت را کد گذاری و ایجاد می کند ، این ویژگی هایی هستند که توسط کاربر نهایی یا مشتری به طور مستقیم قابل مشاهده و دسترسی هستند. اساساً ، یک توسعه فرانت اند (Frontend) مسئول همه چیزهایی است که می بینید و برای اطمینان از یکپارچه بودن تجربه کاربر ، تلاش می کند. آنها علاوه بر اشکال زدایی و استفاده از تجزیه و تحلیل کد استاتیک ، به ایجاد طراحی کلی و زیبایی کمک می کنند.

توسعه دهنده بک اند (back end)  چیست ؟

برنامه نویسی بک اند به درستی برای توسعه وب نامگذاری شده است که در انتهای برنامه ها اتفاق می افتد. بر خلاف توسعه front end ، که بر روی محصولات و برنامه های مشتری مدار تمرکز دارد ، توسعه back end منطق و یکپارچه سازی برنامه وب سمت سرور را نشان می دهد. توسعه دهندگان پایان برنامه برای کمک به برقراری ارتباط با پایگاه داده و برنامه ، کدی می نویسند. اساساً ، یک توسعه دهنده بک اند آنچه را که نمی بینید مدیریت می کند. آنها مسئول مخفی یک وب سایت هستند که شامل سرورها ، پایگاه داده ها و برنامه ها است.

تفاوت فرانت و بک اند چیست

توسعه دهندگان Front-End بر روی آنچه کاربر می تواند ببیند کار می کنند در حالی که توسعه دهندگان back-end زیرساخت هایی را پشتیبانی می کنند که قابل دید برای کاربر نیست .

هر دو مولفه مولفه های لازم برای یک برنامه کاربردی یا وب سایت با عملکرد بالا هستند

غیر معمول نیست که شرکت ها هنگام تلاش برای استفاده از توسعه نرم افزار جدید ، از تقسیم “جلو درمقابل” عقب میمانند

به هر حال ، تعداد زیادی از ابزارها در بازار وجود دارد که هدف آنها کمک به توسعه دهندگان جهت گیری است ، بنابراین برای غیر تکنسین ها آسان است تصور کنند که تفاوت زیادی بین متخصصان جلو و عقب وجود ندارد.

توسعه دهندگان Front-End و Back-End به طور همزمان برای ایجاد سیستم های لازم برای عملکرد صحیح یک برنامه یا وب سایت کار می کنند. با این حال ، آنها نگرانی های مخالف دارند.

اصطلاح “front-end” به رابط کاربری اشاره دارد ، در حالی که “back-end” به معنی سرور ، برنامه و پایگاه داده است که در پشت صحنه کار می کنند تا اطلاعات را به کاربر تحویل دهند

کاربر از طریق رابط کاربری درخواست را وارد می کند

سپس تأیید شده و به سرور منتقل می شود ، که داده های لازم را از پایگاه داده بیرون می کشد و آنها را به کاربر می فرستد

همانطور که در بالا مشاهده کردید ، توسعه وب Front-End و توسعه وب Back-End تفاوتهای زیادی دارند.

در حالی که Front-End به شدت به طراحی وب سایت شما برای جذابیت هرچه بیشتر وب مبتنی است ، Back-End با همه موارد پیچیده و ناموزونی که در واقع باعث می شود وب سایت شما اجرا شود (مانند عملیات پایگاه داده ، تأیید اعتبار کاربر ، منطق برنامه و غیره) سرو کار دارد. به همین دلیل است که front-end اغلب به عنوان سمت مشتری شناخته می شود در حالی که back-end معمولاً به عنوان server-side برای یک برنامه وب شناخته می شود.

 

علی رغم اختلافاتی که بین Front-End Web Development و Back-End Web Development وجود دارد ، آنها در واقع دو روی یک سکه هستند !!! هر دوی آنها به یک اندازه مهم هستند و یک وب سایت فقط وقتی به طور همزمان کار می کند که درست کار کند.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید