تقویم تولید محتوای اینستاگرام و مزایای آن

Instagram content production calendar
0
(0)

آیا تا به حال با گشت و گذار در اینستاگرام و پیج های مختلف اینستاگرام متوجه زمان بندی پست های آن شده اید؟باید بدانید که استفاده از یک تقویم محتوایی که با استفاده از آن پست های زمانبندی شده و استراتژیک در اینستاگرام بگذارید به عنوان یکی از ابزارهای قوی بازاریابی محتوا بایستی مورد توجه شما قرارگیرد.برنامه‌ریزی محتوای اینستاگرام و یا تقویم محتوایی اینستاگرام به شما کمک می‌کند محتوای خود را تازه نگه دارید و ثابت بمانید. در پژوهش حاضر, اینستاگرام موثرترین بستر رسانه اجتماعی برای افزایش ارتباط با مشتریان بالقعل و تبدیل آنها به مشتری وفادار است.استراتژی رسانه‌های اجتماعی نقش مهمی در رشد و افزایش تعامل با مخاطبانتان ایفا می‌کند.ما در این مقاله نحوه ساخت تقویم تولید محتوای اینستاگرام و مزایای آن را میگوییم با ما همراه باشید اما توصیه میشود قبل از خواندن این مقاله به مقاله ی تقویم محتوایی چیست؟مراجعه کنید و با تقویم محتوایی و اهمیت استفاده از آن آشنا شوید.

چرا باید تقویم محتوایی اینستاگرام داشته باشیم؟

از ویژگیهای مهم استفاده از تقویم محتوایی اینستاگرام و انتشار پست های برنامه ریزی شده در اینستاگرام :

۱_با کمک یک برنامه ‌ریز اینستاگرام , شما زمان زیادی را ذخیره خواهید کرد . به جای صرف زمان در ارسال هر روز , شما می‌توانید انتشار خودکار اینستاگرام از تعدادی پست را برنامه‌ریزی کنید .

۲_ابزارهای بازاریابی اینستاگرام اجازه می‌دهند تا عکس‌های شما یک فیلتر مشابه , پالت رنگ , و توضیحات داشته باشند و در نتیجه به شما در ایجاد ثبات در میان پست‌ها کمک می‌کند .

۳_با کمک انتشارات خودکار اینستاگرام , می‌توانید به دفعات بیشتری ارسال کنید و در نتیجه تعامل را تشویق کنید .این کار به پیدا کردن توضیحات بهتر کمک می‌کند .

۴_زمان‌بندی پست‌های اینستاگرام به شما در ایجاد تعادل با پست‌ها کمک می‌کند.برای مثال , زمانی که برنامه زمان‌بندی می‌کنید , باید بدانید که آیا نوع عکس مشابهی وجود دارد یا نه .

۵_با توجه به تحقیقات انجام‌شده توسط شرکت کنندگان در زمینه گرایش‌های بازاریابی برای کسب‌وکارهای کوچک ۳۶% از کسب‌وکارهای کوچک استراتژی‌های بازاریابی رسانه‌های اجتماعی را مفید می‌دانند . کسب و کارهایی که از این استراتژی‌ها استفاده نمی‌کنند ممکن است فرصت‌ها را از دست بدهند .

padideit-Instagram-Content-Calendar

قسمت‌های مختلف یک تقویم محتوایی اینستاگرام چیست؟

۱تاریخ‌ها

مهم‌ترین نقش یک تقویم محتوا در بازاریابی محتوایی این است که شما تاریخ‌ها را فراموش نکنید و مطابق آن‌ها مطالب را منتشر کنید. برای این که محتواهای باکیفیت منتشر کنید، برای هر محتوا یک تاریخ نوشتن، تاریخ ویراستاری، تاریخ طراحی (برای محتواهای دیداری مانند پست‌های شبکه‌های اجتماعی)، و تاریخ انتشار مشخص کنید.

۲نام مسئول هر بخش

نام نویسنده‌ها، ویراستارها، طراح‌ها و مسئولان انتشار برای هر مطلب باید در تقویم محتوایی ذکر شود. این کار باعث شفاف شدن حدود فعالیت‌ها و پایبندی تیم شما به کار می‌شود

پس بهتر است توجه خود را بیشتر روی تولید محتوای با کیفیت و جذاب گذاشته و در استراتژی محتوای خود با ریتم مشخص و به اندازه‌ای محصولات و خدمات خود را معرفی کنیم تا احساس رضایت بیشتری را در مخاطبمان ایجاد کنیم.

حال که اهمیت استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام را بیشتر درک کردیم، نوبت آن رسیده که به بررسی راه‌های مختلف انجام آن بپردازیم.

۳موضوع و عنوان

جدولی از موضوع و عنوان‌هایی تهیه کنید که قرار است به آن‌ها بپردازید. آن‌ها را اولویت‌بندی کنید و داخل تقویم قرار دهید تا بدانید که به کدام موضوع‌ها پرداخته‌اید و کدام موضوع‌ها هنوز دست‌نخورده باقی مانده‌اند.

۴اولویت‌بندی

مطالبی که قرار است منتشر کنید را اولویت‌بندی کنید تا اعضای تیم بدانند اول باید به کدام موضوع‌ها بپردازند. یک روش اولویت‌بندی مناسب برای این کار، استفاده از سه رنگ قرمز برای اولویت بالا، زرد برای اولویت متوسط و سبز برای اولویت پایین است.

۵هشتگ و کلمات کلیدی

هشتگ‌ها در شبکه‌های اجتماعی و کلمات کلیدی در پست‌های وبلاگ از جمله عواملی هستند که باعث می‌شوند موتورهای جست‌وجو کاربران را به سمت شما بیاورند. پس در انتخاب آن‌ها دقت کنید و موارد مناسب را برای هر موضوع انتخاب کنید.

۶بسترهای انتشار

بستر انتشار هر پست را مشخص کنید. یا اگر پستی قرار است در تمام شبکه‌های اجتماعی منتشر شود، دقت کنید که شبکه اجتماعی جا نماند.

بنابراین شما باید برای ۳۰ روز هرماه محتوا تولید کنید و بدانید که امروز باید چه محتوایی قرار دهید. به‌طور مثال شنبه‌ها و سه‌شنبه‌ها پست آموزشی در رابطه با خدمات و محصولات قرار می‌دهید. یک‌شنبه‌ها به سؤال رایجی پاسخ می‌دهید و دوشنبه‌ها نکته‌ای در رابطه با کسب‌وکارتان بیان می‌کنید.

برای برنامه‌ریزی اینستاگرام سعی کنید در ابتدا دسته‌هایی را انتخاب کنید که بیشترین مخاطب را دارند. البته این مورد برای کسب‌وکارهایی هست که زیرمجموعه‌های زیادی دارد. به‌طور مثال در حوزه دیجیتال مارکتینگ بیشترین مخاطبان مربوط به اینستاگرام مارکتینگ و سئو می‌باشد. بنابراین بهتر است برای پست گذاشتن ابتدا از این دسته‌ها شروع کنیم تا سریع‌تر بتوانیم مخاطبین هدف را جذب کنیم.

Instagram-content-calendar-sections

 

نکات مهم در نگارش تقویم محتوایی اینستام :

 1. تمام دسته‌ها و قسمت‌هایی که مربوط به حوزه کاریتان می‌شود را مشخص کنید
 2.  آن‌ها را به‌صورت منظم از پرمخاطب تا کم مخاطب قرار دهید
 3.  جذاب‌ترین دسته را سه بار در هفته تکرار کنید
 4.  باقی‌مانده دسته‌ها را با توجه به تعداد آن پخش کنید
 5.  نوع هر پست در هفته را مشخص کنید مثلا آموزشی باشد و یا معرفی کردن و یا برطرف کردن مشکل

ایده مناسب در تولید محتوا برای اینستاگرام:

پس از شروع کار تولید محتوا در اینستاگرام به یک برنامه  محتواهای جالب نیاز است به عنوان مثال:

 • نقل قول از افراد مشهور
 • ساختن محتوای آموزشی مثلا اگر فروشنده مواد غذایی هستید دستور غذایی که مطابق با شغل شما است را آموزش دهید .
 • انتشار مصاحبه با مدیر عامل برند و یا حتی رقیبان برند و آن را توسط لایو و یا استوری نمایش دهید .
 • به ترند ها دقت کنید یکی از این ترندها چالشی است که در فضای مجازی باب شده است

Instagram content calendar

جمع بندی تقویم تولید محتوای اینستاگرام و مزایای آن:

در کل باید بدانید برای اینکه در اینستاگرام موفق باشید و برای پشی گرفتن از رقبا  باید تقویم محتوای اینستاگرام داشته باشید. به قول آقای بنیامین فرانکلین «عدم برنامه‌ریزی، برنامه‌ریزی برای شکست است». بنابراین قبل از ارسال هر پستی برای پست‌ها و حتی استوری ها شروع به برنامه‌ریزی کنید.اما نکته مهمی که باید حتما به آن اشاره کنیم زمان پست گذاشتن در اینستاگرام است ما در این مقاله به شما از نحوه تقویم تولید محتوای اینستاگرام و مزایای آن گفتیم .

تیم دیجیتال مارکتینگ پدیده با بهترین مشاورین و اساتید در این زمینه, می تواند مشاور شما عزیزان در راه اندازی اینستاگرام که یکی از زیرشاخه های دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی اینترنتی باشد و همچنین برای علاقه مندان به رشته دیجیتال مارکتینگ و اینستاگرام که امروزه یکی از مشاغل پرطرفدار و پردرآمد در دنیا تبدیل شده است دوره تخصصی آموزش دیجیتال مارکتینگ در اصفهان و همچنین دوره تخصصی آموزش اینستاگرام در اصفهان را بصورت خصوصی و کارگاهی برگزار می کند.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

  محبوبه فرید
  2022-04

  ممنون از مطالب خوب ومفیدتون میشه اطف کنید تلفنتون رو هم پایین مطالبتون با آدرستون بنویسید متشکر

  0
  0
   کارشناس پدیده لرن
   2023-01

   درود بر شما.
   شماره تماس پدیده لرن: ۰۹۰۲۲۲۷۵۵۶۱

   موفق باشید

   0
   0

نظر دهید