تقویم محتوایی چیست؟

تقویم محتوایی
0
(0)

در هر کاری داشتن الگو ,نظم و پلن باعث موفقیت در آن خواهد شد. اگر در زمینه دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی محتوا شروع به فعالیت کرده اید مسلما کسب و کارتان به تولید محتوا وابسته است و باید ساخت تقویم محتوا در اولویت کاریتان باشد,درست است که این کار بسیار پیچیده تر از تولید محتوا و نگارش آن به نظر میرسد ولی تاثیر بسیار زیادی در کسب و کارتان خواهد داشت.شما نباید اهمیت آن را دست کم بگیرید.در این راه اصلا نگران نباشید ما در این مقاله شما را با تقویم محتوایی چیست؟ و چرا برای بازاریابی محتوا ضروری است آشنا خواهیم کرد. قبل از شروع تولید محتوا باید بدانید آنها کجا و چه زمانی منتشر می شود. باید به طور منظم و مداوم انجام شود, این دقیقاً همان جایی است که تقویم های محتوا وارد عمل می شوند.پس با ما همراه باشید:

چرا باید تقویم محتوایی داشته باشیم؟

دلایل زیادی برای استفاده از تقویم شبکه های اجتماعی وجود دارد ،قبل از اینکه وقت خود را برای ساختن یک سرمایه گذاری کنید ، احتمالاً می خواهید بدانید که منافع واقعی آن چیست. در اینجا چهار نکته اساسی برای بررسی وجود دارد:

 1. تبدیل هرج و مرج به هماهنگی. مدیریت چندین حساب شبکه های اجتماعی می تواند به سرعت کثیف شود. این نوع بی نظمی باعث از بین رفتن کارایی شما خواهد شد.
 2. مسئولیت دادن به تیم ها. تقویم ها برای تعیین مهلت عالی هستند. تأخیر در مواقع انعطاف پذیر یا عدم وجود مهلت مقررات آسان است. طرح یک برنامه مشخص ، بهانه های عدم دانستن محتوای منتشر شده در کانال های اجتماعی شما را از بین می برد.
 3. صرفه جویی در وقت که می توانید برای انجام کارهای واقعی استفاده کنید. هیچ کس هرگز وقت کافی ندارد. با این حال ، برنامه ریزی ارتباط رسانه های اجتماعی خود با یک تقویم به شما امکان می دهد از وقت خود بیشترین استفاده را ببرید.
 4. به طور قابل توجهی نتایج خود را بهبود می بخشد. این فایده ای است که جایگزین تمام مزایای دیگر می شود. به هر حال ، کارایی بدون اثربخشی فقط به معنای انجام سریع ، ضعیف کارها است.

چه کسی می‌تواند از تقویم رسانه اجتماعی استفاده کند؟

هر کسی که محتوای اجتماعی ایجاد می‌کند – چه برای یک کسب‌وکار , شرکت رسانه‌ای , یا یک وبلاگ جدی – باید از یک تقویم استفاده کرد.

تیم‌های بازاریابی : فعالیت‌های بازاریابی اغلب بخش‌های متحرک زیادی دارند , از جمله مولفه‌های اجتماعی . نگهداشتن تیم‌ها و اطمینان از اینکه همه درگیر یک پروژه هستند , برنامه ارتقا اجتماعی کلیدی است .

کسب و کاره‌ای کوچک : سازماندهی با یک تقویم , صرفه‌جویی در زمان و حفظ سازگاری را بسیار ساده‌تر می‌کند . این برای کسب و کاره‌ای کوچک مهم است , جایی که منابع محدود هستند .

مشاوران : دریافت تمام مشتریان شما با تقویم خود می‌تواند به کنترل آشوب مدیریت چندین حساب کمک کند .

شرکت‌های رسانه‌ای : اگر محتوای سرمقاله را احیا کنید , به تبلیغ رسانه‌های اجتماعی نیاز دارید . همه این‌ها را روی تقویم خود بگذارید.

وبلاگ نویسان : اگر وبلاگ شما کسب‌وکار شما است , نباید با ابزارهای ناکارآمد وقت تلف کنید . دقت کنید که هر پست در تقویم تبلیغ شود .

چگونه یک تقویم محتوی را تنظیم کنیم ؟

 • با وجود ابزار انتخاب‌شده در مورد قالب‌های تقویم محتوای عمومی که با آن موضوعات را برنامه ‌ریزی می‌کنید ، نکات اصلی ایجاد بهترین برنامه‌ریز محتوا در اینجا آورده شده‌است .
 • تمام ایده‌های مربوط به موضوعات آینده که در ذهنتان هستند را یادداشت یا تایپ کنید .
 • اگر شما در شبکه‌های اجتماعی مختلف درگیر هستید ، موضوعات را با توجه به یک شبکه خاص تقسیم کنید .
 • توصیه : فراموش نکنید که برای یک مخاطب خاص می‌نویسید . ” درد و مشکلات ” خود را در نظر بگیرید و به حل آن‌ها با محصول خود کمک کنید .
 • ذخیره یا ایجاد تصاویر مناسب و یا هر گونه جلوه‌های بصری دیگر .
 • شما ممکن است ” طرح‌های زبر ” ایجاد کنید و مولفه‌های بصری در روز انتشار را نهایی کنید .
 • به نظم و ترتیب نشریات فکر کنید .
 • اگر برای یک وبلاگ بنویسید ، فرکانس در حدود سه بار در ماه است . اگر برای شبکه‌های اجتماعی می‌نویسید ، دفعات انتشار را همان طور که می‌خواهید مشخص کنید : چند پست در روز یا فقط یک .
 • ایده‌ها و موضوعات را با تاریخ‌های مختلف توزیع کنید .
 • تاریخ‌ها را پخش کرده و reminders را ارائه کنید . مولفه‌های بصری را به گونه‌ای اضافه کنید که طراحی مقاله بعدا ً آماده باشد .
 • مطالب پست شده و یا موضوعاتی که هنوز به بهبود نیاز دارند را برجسته کنید .
 • یک تصویر کلی از ” تاریخچه محتوی ” خود را مشاهده کنید .

۴ مرحله برای تنظیم تقویم محتوایی:

مرحله شماره ۱: تعیین طول تقویم

اولین چیزی که باید تعریف کنید این است که تقویم محتوای شما چه مدت طول می کشد. اگر نمی دانید به چه تعداد نیاز دارید ، نمی توانید شروع به ایده پردازی کنید. تعیین طول تقویم تنها راه حل این مشکل است.۳ نوع نمایش وجود دارد که باید در محتوای خود شناسایی کنید:

۱ ماه

۳ ماه

۶ ماه

۱ سال

ما توصیه می کنیم یک سال را به عنوان بازه زمانی خود انتخاب کنید ، زیرا به شما فرصت کافی می دهد تا ایده های لازم را برای فصول مختلف و تعطیلات ارائه دهید. این بدان معنا نیست که شما باید یک تقویم دقیق داشته باشید که با وقوع رویدادهای جدید قابل تغییر نیست. برعکس ، یک تقویم یک ساله باید به شما کمک کند تا زمان و تلاش خود را بدون از بین بردن انعطاف پذیری ، کارآمد برنامه ریزی کنید.

اگر شما هرگز برای سایت خود محتوا تولید نکرده اید و نمی خواهید کارها را بیش از حد پیچیده کنید ، پس می توانید یک بازه زمانی سه ماهه را به عنوان نسخه آزمایشی انتخاب کنید و سپس یکی از برنامه های سال را دنبال کنید.

مرحله دوم: هسته محتوای خود را دریابید!

بسیار خب ما تا به اینجای کار برای ساخت تقویم محتوا، ابتدا اهداف بازاریابی محتوایی خود را مشخص کردیم. و سپس یک لیست از موضوعات پست‌ها تهیه کردیم. الان وقتش رسیده که با توجه به اهدافمان، لیست موجود را از فیلتر بگذرانیم. به این ترتیب موضوعات که ما را زودتر به خواسته‌هایمان می‌رسانند، اولویت بیشتری می‌گیرند. و موضوعاتی که برایمان سودآوری کمتری دارند، می‌مانند برای آینده.

تقویم محتوایی چیست؟ و چرا برای بازاریابی محتوا ضروری است

مرحله شماره ۳: نوع محتوای منتشر شده را تعریف کنید

بین برنامه ریزی برای نوشتن یک مقاله ۱۵۰۰ کلمه ای و ایجاد یک اینفوگرافیک تفاوت وجود دارد – شما باید متناسب با آن مطالب خود را برنامه ریزی کنید.

کاری که شما باید در اینجا انجام دهید بسیار ساده است: تعریف کنید چه نوع محتوایی را قرار است منتشر کنید. این ممکن است بی اهمیت به نظر برسد ، اما اینطور نیست. توسعه ، ویرایش و طراحی محتوای طولانی تر و پیچیده تری از قبیل کتاب های الکترونیکی و اینفوگرافی ها ممکن است هفته ها به طول انجامد.

تعداد محدودی از انواع محتوا وجود دارد که می توانید توسعه دهید:

مقالات کوتاه (زیر ۱k کلمه)
مقالات با اندازه متوسط ​​(بین ۱k تا ۲k کلمات)
مقالات طولانی (بیش از ۲ هزار کلمه)
کتابهای الکترونیکی و مقالات سفید
اینفوگرافیک ها
بروشورها
عرشه های کشویی
پادکست ها
نسخه های صوتی مقالات
وبینارها
فیلم های

اگر منابع کمیاب دارید ، بر ساده ترین موارد تمرکز کنید: مقالات. این همیشه یک شروع خوب است. با این حال ، به یاد داشته باشید که اکثر شرکت های دیگر نیز احتمالاً همین کار را خواهند کرد. انتخاب نوع پیچیده تری از محتوا ، یک مزیت رقابتی به شما می دهد که می تواند ضمن داشتن بازدید و بازده بیشتر ، در تمایز خود نیز به شما کمک کند.
یتیوپ از انواع مختلفی از محتوا برای جلب مخاطبان خود استفاده می کند ، از جمله کتابهای الکترونیکی ، وبینارها و موارد دیگر.

مرحله شماره ۴: مهمترین قسمتهای محتوا را برای تولید تعریف کنید.

به یاد دارید وقتی در مرحله شماره ۲ به تمام ایده های محتوایی خود رسیدید؟ در آن زمان گفته شد که به دنبال ایده های بیشتر باشید و نیازی به انتقاد از ایده هایی نبوده است که ارائه داده اید. اکنون زمانی است که باید آن لیست را ویرایش کنید تا در نهایت با ایده های با کیفیت بالا مواجه شوید.

اول از همه ، اطمینان حاصل کنید که لیست شما خوب به نظر می رسد. اگر احساس می کنید ایده های شما کم است ، بیشتر با برخی ایده ها همراه شوید. فقط هنوز هیچ ایده ای را حذف نکنید. اگر در بین این مراحل ایده های بیشتری پیدا کردید ، یا حتی پس از پایان مراحل این مقاله ، حتما آنها را یادداشت کنید.

تقویم محتوایی چیست؟ و چرا برای بازاریابی محتوا ضروری است

انواع تقویم محتوایی:

آنها معمولاً با استفاده از یکی از سه قالب مختلف ساخته می شوند: کاغذ چاپی ، صفحه گسترده یا خدمات نرم افزاری.

   ۱)  تقویم های کاغذی: رویکرد مکتب قدیمی برای کسانی که ترجیح می دهند یک سازمان نوشته شده باشد.

   ۲)  صفحات گسترده: مسیری مقرون به صرفه برای برنامه ریزی قبل از زمان ارسال پست ها، صفحات گسترده در ابتدا راه حل های مفیدی هستند و هنگام شروع کار گزینه بسیار خوبی هستند.

   ۳)  خدمات نرم افزاری: گزینه ای حرفه ای با قابلیت اتوماسیون قدرتمند و صرفه جویی در وقت.

موارد قابل پست در تقویم محتوایی:

 1. تصاویر . این می‌تواند شامل تصاویر تکی یا posts گالری باشد .
 2. ویدیو . این می‌تواند شامل پخش زنده ویدیویی ( قبلی : فیس بوک ) یا بیشتر محتوای ویدیویی آپلود شده باشد .
 3. متن . گاهی اوقات کپی جذاب تمام چیزی است که شما نیاز دارید .
 4. پیوندها . پیوند به محتوای خارجی ( مالکیت یا اصلاح ) تحت این مقوله قرار خواهد گرفت

چند ترفند برای استفاده از تقویم محتوا:

برنامه‌ریزی کنید .

زمان‌بندی یادآوری برای داستان‌ها و پست‌ها .

قبل از برنامه‌ریزی مکان را به پست‌های خود اضافه کنید .

در اولین اظهار نظر خود را در نظر بگیرید .

مراحل قبل از زمان‌بندی را بررسی کنید .

تمام صفحات پیش‌نویس , برنامه‌ریزی‌شده و در حال صف را در نمای تقویم مرور کنید .

۳ نوع نمایش وجود دارد که باید در محتوای خود شناسایی کنید:

نمایش های بی نظیر:

این نمایش ها ابتکارات محتوای بزرگ و مداومی هستند که از مضمون و قالب یکسانی برخوردار هستند. آنها باید حداقل دو مخاطب را هدف قرار دهند ، در غیر اینصورت ارزش تولید و صرف وقت یا تلاش را ندارند. اینها غالباً پادکست ، مجموعه ویدیویی ، مجموعه وبینار ، مقاله سفید ، گزارش و غیره هستند. شما باید بتوانید این نمایش را حداقل دو بار در ماه اجرا کنید. این موارد نیز ابتدا به تقویم شما متصل می شوند.

نمایش های یک بار مصرف:

این نمایش ها ویژه نمایش های فصلی یا سالانه هستند که به یک نقطه یا موضوع اصلی درد مشتری حمله می کنند. اگرچه تعداد نمایش آنها در مقایسه با نمایش های بسیار پررنگ کمتر است ، اما هنوز هم محتوای نسبتاً بزرگی هستند. به مقاله های سفید ، مقالات پژوهشی ، مسابقات ، کمپین های محتوایی تولید شده توسط کاربر و غیره فکر کنید. اینها نباید از همان سطح سازگاری برخوردار باشند ، اما همچنان باید با مارک تجاری ، صدا و لحن شما مطابقت داشته باشند.

برنامه ریزی منظم برنامه ریزی شده:

این نمایش ها ابتکارات محتوایی مداوم هستند که تقویم شما را جمع بندی می کنند و لازم نیست حتماً کاملاً به هم متصل شوند یا از نظر مضمون ۱۰۰ درصد سازگار باشند. مانند مورد پست های وبلاگ ، بسته به محتوا ، ممکن است نویسنده ، موضوع یا قالب دیگری داشته باشند ، اما همیشه با استراتژی محتوا ارتباط برقرار می کنند و حداقل یک مخاطب روشن در ذهن دارند. به آنها فکر کنید همانطور که یک برنامه خبری شبانه محلی برای هر شبکه تلویزیونی بزرگی ارائه می دهد.

نکات مهم در نگارش تقویم محتوایی

۱_اهداف خود را مشخص کنید

هنگام برنامه ریزی محتوای آینده خود ، با این سوال شروع کنید هدف اصلی آن چیست؟ باید از پاسخ سوال به عنوان مبنای تعیین کانال و قالب مناسب استفاده شود. آیا این محتوا برای تولید هدایت های جدید ، هدایت خوانندگان به یک وب سایت ، کسب دید یا احتمالاً افزایش تعداد دنبال کنندگان اینستاگرام شما است؟

 اهداف تعیین شده تأثیر قابل ملاحظه ای بر این دارد که شما در چه کسی ، کجا و چند بار محتوای خود را منتشر می کنید. بنابراین مهم است که تیم شما درک روشنی از اهداف شما قبل و یا طی مراحل برنامه ریزی داشته باشد. بنابراین تعیین اهداف خود باید اولین قدم برای اجرای تقویم محتوا باشد. بیرون کشیدن محتوا بدون هدف مشخص به درد شرکت شما نمی خورد – این فقط باعث اتلاف منابع می شود. شخصی که روی هر پروژه یا مورد تقویم کار می کند باید ایده روشنی از نتایج مورد انتظار داشته باشد

 ۲_الگویی برای تقویم ایجاد کنید

ابزارهای فراوانی وجود دارد که ویژگی های تقویم را در وب ارائه می دهند – در صورت تمایل هر کدام از الگوها را برای شما مناسب تر انتخاب کنید. با این حال ، همانطور که استفاده از یک نرم افزار جدید می تواند زمانبر باشد ، تقویم محتوای شما می تواند به اندازه یک صفحه گسترده ساده باشد.

۳_کانال های خود را انتخاب کنید

ببینید مشتریان فعلی و بالقوه شما از کدام کانال ها استفاده می کنند. این به شما کمک می کند نوع محتوایی را که باید روی ایجاد آن تمرکز کنید ، تعریف کنید. آیا باید مقالاتی را در وبلاگ خود منتشر کنید؟ تصاویر در اینستاگرام و توییتر؟ فیلم ها در YouTube؟ نظر سنجی در فیس بوک؟

انتشار مطالب در سیستم عامل های مختلف و در چندین قالب می تواند سودمند باشد ، زیرا این امر باعث گسترش مخاطبان شما می شود. با این حال ، اطمینان حاصل کنید که منابع کافی برای تمرکز بر روی سیستم عامل هایی که برای نمایش در آنها انتخاب می کنید ، دارید. مهمترین کانالهای خود را در اولویت قرار دهید و به جای ارسال بی هدف در همه سیستم عامل هایی که فکر می کنید ، بر ایجاد محتوای با کیفیت بالا تمرکز کنید.

پست های شبکه های اجتماعی ساده ترین و کمترین زمان برای تولید محتوا هستند. با این حال ، اطمینان حاصل کنید که تقویم محتوای شما فقط یک تقویم رسانه های اجتماعی نیست ، بلکه شامل مطالب عمیق تر دیگری نیز می باشد.

اطلاعیه های مطبوعاتی ، مقالات تخصصی و وبلاگ های مهمان باید در برنامه ارتباطات و بازاریابی سال قرار گیرند ، زیرا احتمالاً با ارائه اطلاعات بیشتر ارزش بیشتری برای مشتریان بالقوه شما به ارمغان می آورند.

علاوه بر این ، رسانه های اجتماعی می توانند به عنوان یک روش موثر برای تبلیغ متقابل و به اشتراک گذاشتن محتوای دقیق تر شما استفاده شوند. ارسال یک اینفوگرافیک از یک پست وبلاگ در اینستاگرام خود ، یا به اشتراک گذاشتن مقاله در LinkedIn یا Twitter باعث ایجاد ترافیک بیشتر و جذب مشتری به وب سایت شما می شود.

۴_با سال تقویم شروع کنید

هنگام شروع برنامه ریزی برای محتوای خود ، از سال تقویم به عنوان پایه استفاده کنید. تمام رویدادهای مهمی را که می خواهید محتوای خود را در آن ایجاد کنید – تعطیلات ، نمایشگاه های تجاری ، سمینارها و آموزش ها – علامت گذاری کنید. این مرحله آسان به شما کمک می کند تا نوع محتوای فصلی مورد نیاز خود را در آینده تعیین کنید و به شما کمک می کند تا میزان کار آینده را تخمین بزنید ، که به تیم شما امکان می دهد از قبل آماده شود.

۵_محتوای خود را اضافه کنید

پس از نوشتن تمام تاریخ های مهم ، شروع به پر کردن جای خالی ایده های مربوط به محتوای مربوطه می کنید.

جمع آوری مقاله تقویم محتوایی چیست؟ و چرا برای بازاریابی محتوا ضروری است

سعی کنید یک برنامه واقع بینانه و قابل اجرا بچینید. نقاط ضعف و قدرت تیم خود را شناسایی کنید و هر کسی را در جایی قرار دهیدکه بهترین بازدهی را دارد. در تقویم خود جای انعطاف باقی بگذارید. آن را آنقدر فشرده نکنید که بعدها نتوانید وظایف دیگری اضافه کنید. چون گاهی ممکن است برخی وظایف یکباره پیش بیایند. گاهی هم استعفای یکی از اعضای تیم باعث می‌شود اجرای برنامه دچار اختلال شود. تمام این موارد را پیش‌بینی کنید و در نظر بگیرید.در این مقاله سعی کردیم با تمام نکات و تقویم محتوایی چیست؟ و چرا برای بازاریابی محتوا ضروری است آشنایی پیدا کنید و حالا زمان آن است که برای پیشی گرفتن ار رقبا تقویم تولید محتوای خود را بسازید.

ما در تیم دیجیتال مارکتینگ پدیده می توانیم خدمات دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوای شما که یکی از زیرمجموعه های کوچک اما بسیار مهم آن نگارش استراتژی و تقویم محتوایی را برای کسب و کار شما عزیزان تهیه کنیم همچنین درصورتی که از علاقه مندان به رشته دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارتان هستید و یا میخواهید در این رشته فعالیت و کسب درآمد کنید برای شما عزیزان دوره تخصصی آموزش دیجیتال مارکتینگ در اصفهان آماده است که میتوانید با شرکت در این دوره تخصصی شروع به فعالیت برای کسب و کارتان کنید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید