جدیدترین تکنیک لینکسازی داخلی 2023

تکنیک لینک سازی داخلی برای مقالات
0
(0)

بسیاری از سایت های اینترنتی با توجه به میزان رقابت و سختی کلمات کلیدی هدف نیازی به لینک سازی خارجی نداشته و با رعایت استانداردهای سئو تکنیکال، ارائه محتوای با کیفیت و توجه به لینک سازی داخلی می توانند جایگاه مناسبی در نتایج جستجو داشته باشند.با ما در مقاله یتکنیک لینک سازی داخلی برای مقالات جدید همراه باشید.

لینک سازی داخلی چیست؟

لینک سازی داخلی یعنی؛ صفحه ای از یک سایت را به صفحه دیگری از همان سایت متصل کنیم. کاربران با کلیک بر روی این لینک ها به سایر صفحات و بخش های مرتبط در سایت شما منتقل میشوند و ربات های گوگل میتوانند صفحات جدید و مرتبط را به راحتی پیدا کنند

تمام لینک هایی که در منوی اصلی سایت، سایدبار، محتوای صفحه، بنرهای گرافیکی، فوتر و سایر بخش های صفحه قرار میگیرند بر درک ارتباط صفحات و تعیین مسیر حرکت کاربر تاثیر گذار بوده و از انواع لینک سازی داخلی محسوب میشوند.

به عنوان مثال ، این صفحه در دامنه Databox در حال پیوند دادن (به پیوند لینک) به صفحه دیگری در SEO برای مبتدیان در همان دامنه است. پیوندهای داخلی نیز معمولاً در ناوبری اصلی ، پاورقی و زیر تصاویر یافت می شوند.

پیوندهای داخلی به سه روش کمک می کنند:

۱_ آنها امکان بازدید از سایت شما را برای بازدید کنندگان سایت آسان می کند. این باعث افزایش زمان سکونت یا زمانی که آنها در صفحه شما می گذرانند می شود (به عبارت دیگر ، نرخ گزاف گویی کاهش می یابد).

۲_ آنها آب پیوند یا قدرت رتبه بندی را از یک صفحه به صفحه دیگر منتقل می کنند. بنابراین ، اگر یک صفحه با رتبه پایین را به یک صفحه با رتبه بالا پیوند دهید ، صفحه دوم می تواند برخی از اختیارات پیوند خود را به صفحه اول منتقل کند ، و به آن کمک می کند رتبه بهتری داشته باشد.

۳_ آنها به Google کمک می کنند تا از طریق سایت شما بخزد و سلسله مراتب سایت شما را درک کند. این به نوبه خود به موقعیت موتور جستجوی سایت شما کمک می کند.

چرا تکنیک لینک سازی داخلی برای مقالات جدید برای سئو مهم هستند؟

پیوندهای داخلی به Google کمک می کند تا تمام صفحات سایت شما را پیدا ، فهرست بندی و درک کند.

اگر از آنها به طور استراتژیک استفاده می کنید ، پیوندهای داخلی می توانند صفحه صفحه را (که به آن PageRank نیز می گویند) به صفحات مهم بفرستند.

به طور خلاصه: پیوند داخلی برای هر سایتی که می خواهد رتبه بندی بالاتری در Google داشته باشد کلیدی است.

 

چگونه یک ساختار لینک داخلی خوب ایجاد می‌کنید؟

چیزی که ساختار لینک داخلی شما به نظر می‌رسد بسته به اهداف اصلی شما متفاوت خواهد بود ( همان طور که خواهید دید هنگامی که به استراتژی‌های ارتباطی خاص شیرجه می‌زنیم ) ، اما چند مولفه باید همیشه یک‌سان باشند :

حفظ یک عمق میدان کم . در طی یک شرکت گوگل Webmaster در میانه سال ۲۰۱۸ ، جان مولر تایید کرد که تعداد کمتری کلیک برای رسیدن به صفحه‌ای از صفحه خانگی شما بهتر است . توصیه می‌کنم تا حد امکان ساختار سایت خود را تا حد امکان کم نگه دارید ، هر صفحه را در فاصله دو تا سه کلیک از صفحه خانگی نگه دارید ، و یا از breadcrumbs ، ابر برچسب ، و جستجوی داخلی برای تسهیل استفاده در وب سایت‌های پیچیده‌تر استفاده کنید .

لینک‌هایی را در صفحات شما قرار دهید . دو نوع پیوند درونی وجود دارد : ناوبری و زمینه‌ای . لینک‌های ارتباطی شامل لینک‌هایی در header ، پاصفحه و bars کش برای کمک به کاربران برای یافتن صفحات دیگر در همان حوزه به عنوان موتورهای جستجو در وب سایت شما هستند . لینک‌های متنی – که همان چیزی است که در این مقاله در مورد محتوای صفحات شما ظاهر می‌شویم – مقدار SEO بالاتر است

 

کلمات کلیدی را در متن anchor خود قرار دهید . اکثر SEOs ها در مورد استفاده از کلمات کلیدی تطبیق یافته در متن لنگر لینک داخلی توصیه می‌کنند , اما توصیه بهتر این است که اطمینان حاصل شود که تمام متن لنگر به خوانندگان اطلاع می‌دهد که چه چیزی را از محتوای مرتبط انتظار داشته باشند . گنجاندن کلمات کلیدی در متن لنگر شما نباید یک مشکل باشد اگر شما قبلا ً محتوای بسیار بهینه را ایجاد کرده‌اید . همچنین , به خاطر داشته باشید که تصویر لینک‌های alt را که شامل کلمات کلیدی ( مانند متن لنگر برای لینک‌های متن ) می‌شوند , به تصویر بکشید .

تعداد معقولی از پیوندها در هر صفحه را حفظ کنید . دستورالعمل‌های گوگل Webmaster توصیه می‌کند که تعداد لینک‌های ورودی به یک عدد معقول را محدود کنید . این دو به قابلیت خواندن آن‌ها کمک می‌کند و به شما کمک می‌کند تا اسپم بمانید . همچنین به خاطر داشته باشید که اگر شما به همان نشانی اینترنتی چندین بار در همان صفحه اشاره کنید ، اولویت به متن اولیه لنگر داده می‌شود و لنگرهای بعدی نسبتا ً بی‌اهمیت هستند .

اطمینان حاصل کنید که هر صفحه مهم به هم متصل است . موتورهای جستجو اغلب می‌توانند صفحات یتیم را پیدا کنند – صفحاتی که با هیچ صفحه دیگری مرتبط نیستند – اما کاربران نمی‌توانند . بسته به ماهیت این صفحات ، ممکن است بخواهید آن‌ها را حذف کرده ، به آن‌ها لینک بدهید یا آن‌ها را از indexation جدا کنید .

چگونه لینک‌های داخلی خود را ساختار بندی کنید :

در حالی که لینک‌های جهت‌یابی شما هنوز به کاربران کمک می‌کنند تا محتویات شما را پیدا کنند و صفحات جدیدی را در وب سایت خود کشف کنند ، بیشتر لینک‌های زمینه‌ای شما باید از طریق متن مرتبط با متن لینک به صفحه خانگی شما لینک شوند ( به عنوان مثال ، کلمات کلیدی هدف به اضافه synonyms نزدیک ) .

از لحاظ ساختاری این به این معنی است که شما لینک بیشتری به صفحه خانگی تان دارید تا به صفحه دیگر . این به این معنی است که بازدیدکنندگان دیگر صفحات کمکی با کیفیت بالا در سایت شما باید به سرعت خودشان را در صفحه اصلی اطلاعات تان پیدا کنند .

همانطور که در بالا ذکر شد ، اگر شما به همان نشانی اینترنتی چندین بار در همان صفحه اشاره کنید ، اولویت به اولین متن لنگر داده می‌شود . با توجه به این موضوع ، چیزی که برخی از webmasters به آن متوسل می‌شوند ، محدود کردن دسترسی به لینک‌های جهت‌یابی برای رباتیک موتورهای جستجو در بالای صفحه هستند تا برجستگی بیشتری را به لینک‌های متنی نشان دهند .

این یعنی چه ؟

تنها هدف این استراتژی کمک به بهبود رتبه صفحه خانگی تان است . شما از هر فرصت استفاده می‌کنید و از هر قطعه جدید استفاده می‌کنید تا بازدیدکنندگان آلی بیشتری به صفحه خانگی خود ارسال کنید .

فقط به خاطر داشته باشید که تمام صفحات دوم و دارایی‌های محتوایی ( اگر چه آن‌ها هنوز باید مفید باشند و برای جذب لینک‌های خارجی مناسب باشند ) برای رتبه بالایی از کلمات کلیدی طراحی نخواهند شد – همه این عصاره پیوند برای صفحه خانگی شما مقدر شده‌است  بهترین بک لینک را از سایت خودتان بگیرید، فوت کوزه گری در لینک سازی

لینک سازی خارجی میتواند به افزایش اعتبار و بهبود جایگاه شما کمک کند ولی در نظر داشته باشید که ورود به آن ممکن است موجب جریمه سایت شما و خروج از نتایج جستجو شود. در واقع لینک سازی خارجی زمانی کاربرد دارد که در یک رقابت دشوار و در صفحه اول گوگل باشیم. تا زمانیکه جایگاه خود را در صفحه اول نتایج جستجو تثبیت نکرده ایم بهترین راه برای تقویت صفحه استفاده از لینک سازی داخلی است

معمولا زمانیکه یک صفحه جدید در سایت ایجاد میکنیم فرآیند لینک سازی داخلی برای صفحات قدیمی تر را نیز در آن انجام میدهیم ولی این صفحه جدید نیز نیاز به تقویت و لینک سازی دارد. برای این کار پیشنهاد میکنیم با استفاده از دستور Site: و جستجوی عبارت کلیدی صفحه جدید در گوگل صفحات قدیمی و مهم سایت که توسط گوگل ایندکس شده و مرتبط با این موضوع هستند را پیدا کنیم. سپس از این صفحات جهت لینک سازی داخلی برای مقالات جدید استفاده می کنیم.

 

با استفاده از این روش علاوه بر اینکه می توانیم صفحات ارزشمند سایت را به روزرسانی و تقویت کنیم، بخشی از اعتبار صفحه را با استفاده از لینک سازی داخلی به صفحات جدید منتقل کرده ایم.

سخن آخر:

روش لینک سازی داخلی ارزشمند را در این بخش سعی کردیم به طور مجزا خدمت شما توضیح دهی تکنیک لینک سازی داخلی برای مقالات جدید جدید یکی از بهترین، کم هزینه ترین و مهم تر از همه کم ریسک ترین روش های سئو سایت بوده که از آن می‌توان در کنار محتوای خوب برای بهبود رتبه سایت و مقالات حتی در کلمات کلیدی پر رقابت و دشوار نیز استفاده کردبرای راهنمایی بیشتر و آموزش های خصوصی شرکت پدیده تجارت با سال ها تجربه میتواند شما را در امر راهنمایی کند.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید