دیجیتال برندینگ (Digital branding) چیست؟

دیجیتال برندینگ (Digital branding) چیست؟
0
(0)

چه آن را دوست داشته باشیم و چه نخواهیم ، اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است بلکه یک ضرورت زندگی روزمره است. بسیاری از مردم در طول روزهای هفته خود بیش از آفلاین وقت می گذرانند (افراد ناشناس در این امر مقصر هستند …) و بدون شک اینترنت برای جلب اطلاعات در مورد هر چیز دیگری به جایی می رسد. برای مشاغلی که از اینترنت برای توسعه یک برند دیجیتال استفاده می کنند ، این یک چیز عالی است ، اما بسیاری از شرکت ها در طیف گسترده ای از صنایع ، وقتی صحبت از تسهیل حضور قوی دیجیتال می شود ، در عصر سنگ زندگی می کنند. اهمیت برندهای دیجیتال در همه حال بسیار زیاد است زیرا زندگی ما بیشتر و بیشتر با کامپیوترها و دنیای دیجیتال در هم تنیده می شود.امروزه مشاغل به یک مجموعه متنوع از ابزارهای مارک دیجیتال (دیجیتال برندینگ) نیاز دارند تا حضورشان را در دنیای واقعی تقویت کنند. درمقالات قبلی بطور مفصل درمورد دیجیتال مارکتینگ  صحبت کردیم اما . در این مقاله ما در مورد دیجیتال برندینگ (Digital branding) چیست؟ ،فواید استفاده از دیجیتال برندینگ و مزایای آن بحث خواهیم کرد.

دیجیتال برندینگ (Digital branding) چیست؟

دیجیتال برندینگ یک تکنیک مدیریت برند است که از ترکیبی از برندسازی اینترنتی و بازاریابی دیجیتال استفاده می کند ؛ بازاریابی آنلاین برای توسعه یک برند در طیف وسیعی از مکانهای دیجیتالی از جمله روابط مبتنی بر اینترنت ، برنامه های مبتنی بر دستگاه  یا محتوای رسانه ای. طی دهه گذشته به همراه ریشه های آن از بازاریابی مستقیم پدید آمده است. افزایش تعداد دستگاه های شخصی و استفاده از آنها به این معنی است که بازاریاب های تجاری روش های بیشتری برای برقراری ارتباط مستقیم و تعاملی با مصرف کنندگان یا مشتریان هدف خود دارند.

برندهای دیجیتالی نحوه طراحی و ساختن نام تجاری خود به صورت آنلاین از طریق وب سایت ها ، برنامه ها ، رسانه های اجتماعی ، فیلم و… است. برندسازی دیجیتال از ترکیبی از بازاریابی دیجیتال و برندهای اینترنتی برای توسعه آنلاین یک برند است.

در ساده ترین شکل ، برندسازی دیجیتال با هدف استفاده از دارایی های دیجیتالی (وب سایت ، کانال های اجتماعی و …) برای ارتباط و ایجاد تصور در مردم فعالیت می کند.

فواید استفاده از دیجیتال برندینگ

۱-هرج و مرج طولانی برای اطلاعات در مورد شرکت ها و مصرف کنندگان در سنین طولانی وجود داشته است. این افزایش محدودیت ها به عنوان دسترسی به اطلاعات ، جدایی جغرافیایی و تعامل بین مشتریان است. اما اکنون وجود اینترنت و وب سایتهایی که داده ها را گردآوری می کنند و اطلاعات جامعی در اختیار ما قرار می دهند ، تعامل بیشتر بین مارک ها و مشتریان را تسهیل کرده است.

۲-هم اکنون شرکت ها وسیله ای قدرتمند برای نشان دادن هویت و ارزش برند در قالب های نوآورانه و کارآمد دارند. دیجیتالی شدن باعث شده است تا برندها روشهای جدیدی از جذب مشتری را پیدا کرده و قوام توانمندسازی برند خود را مدیریت کنند. این ارتباط بین مارک ها و مشتریانی که در گذشته فاقد آن بودند ، افزایش یافته است.

۳- تأثیر دیگر در شیوه های برندسازی ، ظهور ایجاد ارزش آفرینی به عنوان راهی جایگزین برای روابط طولانی مدت مشتری ، وفاداری مشتری و سودآوری نهایی است. در اینجا ،طی تلاش مشترک بین شرکت ها و مشتریان طی مراحل مختلف محصول شکل می گیرد. که این پیوند را تقویت می کند و باعث ایجاد وفاداری و جذب مشتری می شود.

۴-در کنار تعامل با مشتریان ، همکاری فزاینده و فعال بین شرکت ها و واسطه های تجاری آنها وجود دارد. این امر منجر به ارتقاء مشارکتی سالم ، طراحی مجدد نوآورانه و احساس همزیستی در بین رقبا در بازار می شود.

۵-اینترنت حاوی جمعیت گسترده ای از افرادی است که به یک محصول یا خدمات نیاز دارند. آنچه برندسازی دیجیتال انجام می دهد این است که به درستی موقعیت یک مارک تجاری یا تجارت را به گونه ای انجام دهد که به مخاطبان خود متصل شود.

۶-حضور قوی دیجیتال باعث می شود که مشتریان احساس کنند شخصاً درگیر یک شرکت یا محصول هستند. مارک تجاری خوب باعث ایجاد روابط با کاربران می شود و به شما امکان می دهد مستقیماً با مصرف کنندگان از طریق تعامل روزانه روی سکوهایی که قبلاً از آنها استفاده می کنید صحبت کنید.

تفاوت بین دیجیتال برندینگ و بازاریابی دیجیتال چیست؟

۱-در حالی که برندسازی دیجیتال بر ارائه ارزش و الهام بخشیدن به وفاداری و شناخت برند متمرکز است ، در بازاریابی دیجیتال همه چیز در مورد یافتن مشتری جدید و تولید فروش است.

۲-تبلیغات مرتباً آنلاین می شوند ، حتی اگر متوجه آن نشوید. این بهترین بازاریابی دیجیتال است. تبلیغات ممکن است به صورت یک celeb در اینستاگرام باشد که از آرایش مورد علاقه خود یا یک کوپن پاپ آپ در وب سایت تبلیغ کند.

۳-بر خلاف تبلیغات سنتی ، برندهای دیجیتال با شما صحبت نمی کند. به دنبال این است که با شما درگیر شود. این امر بیشتر در مورد ایجاد یک هویت آنلاین و احساسات مثبت است ، نه اینکه مردم را به یک بار خرید تشویق کنید.

مزایای دیجیتال برندینگ

مهمترین مزیت بازاریابی دیجیتال این است که به مخاطب هدفمند می توان با روشی مقرون به صرفه و قابل اندازه گیری دست یافت. از دیگر مزایای بازاریابی دیجیتال می توان به افزایش وفاداری به برند و رانندگی در فروش آنلاین اشاره کرد.

۱-دسترسی به جهان:

من فکر می کنم سیستم عامل های کمتری وجود دارند که بتوانند این کار را انجام دهند ، زیرا می توانید به هر شخص در هر کجای این دنیا دسترسی داشته باشید.

۲-هزینه کمتر:

یک کمپین بازاریابی دیجیتال به درستی برنامه ریزی شده و به درستی هدفمند می تواند با هزینه بسیار کمتری نسبت به روشهای سنتی بازاریابی به دست مشتریان مناسب برسد.

۳-نتایج قابل ردیابی ، قابل اندازه گیری:

اندازه گیری بازاریابی آنلاین شما با آنالیز وب و سایر ابزارهای متریک آنلاین ، می تواند تعیین کند که تبلیغات شما تا چه اندازه مؤثر بوده است. می توانید اطلاعات دقیقی در مورد نحوه استفاده مشتریان از وب سایت شما یا پاسخ دادن به تبلیغات شما بدست آورید.

۴-شخصی سازی :

اگر پایگاه داده مشتری شما به وب سایت شما مرتبط است ، هر وقت شخصی به سایت مراجعه کرد ، می توانید با پیشنهادات هدفمند از آنها استقبال کنید. هرچه آنها از شما بیشتر بخرد ، بیشتر می توانید مشخصات مشتری خود را تصفیه کرده و به طور موثری برای آنها بازاریابی کنید.
ارز اجتماعی – بازاریابی دیجیتال به شما امکان می دهد با استفاده از تاکتیک های بازاریابی محتوا ، کمپین های جذاب ایجاد کنید.

۵-نرخ تبدیل بهتر شده :

در صورت داشتن یک وب سایت ، مشتریان شما تنها از چند خرید فاصله دارند. برخلاف سایر رسانه هایی که مردم را مجبور به بلند شدن و برقراری تماس تلفنی یا مراجعه به یک فروشگاه می کند ، بازاریابی دیجیتالی می تواند یکپارچه و فوری باشد.

 

سخنان پایانی

در این مقاله در مورد دیجیتال برندینگ (Digital branding) چیست؟ ،صحبت کردیم.بر خلاف بازاریابی دیجیتال ، دیجیتال برندینگ با هدف ایجاد ارتباط بین مصرف کنندگان و کالاها یا خدمات ارائه شده  است تا شناخت برند در دنیای دیجیتال برقرار شود. به طور خلاصه ، هدف دیجیتال برندینگ لزوماً امروزه فروش را هدایت نمی کنند ، بلکه به منظور ارتقاء آگاهی ، تصویر و سبک برند ، به نوبه خود باعث وفاداری طولانی مدت مشتری می شود. برای استفاده از فابلیت های دیجیتال برندینگ و مزیت های دیجیتال مارکتینگ ابتدا باید در دوره های آموزشی حضور پیدا کرده تا مهارت لازم را کسب کنید.شرکت پدیده تجارت  با کادرآموزشی کاملا مجرب و حرفه ای آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

 

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید