روش های دیجیتال مارکتینگ (قسمت اول)

روش های دیجیتال مارکتینگ (قسمت اول)
0
(0)

ما درسال های اخیر با موارد اینترنتی ، شاهد رشد عظیم بازاریابی دیجیتال بوده ایم. در مقایسه با چاپ ، بازاریابی و تبلیغات در تلویزیون و رادیو ارزان تر است. کمپین های بازاریابی دیجیتال به راحتی راه اندازی ، اجرا ، نظارت می شوند و نتایج قابل پیگیری و اندازه گیری است به گونه ای که بازاریابی و تبلیغات غیر دیجیتال نمی تواند ارائه دهد. به زبان ساده ، ما واقعاً در عصر دیجیتال هستیم.اما برای مشاغل که اولین قدم خود را به دنیای بازاریابی دیجیتال برمی دارند ، می تواند کمی دلهره آور به نظر برسد. مشکل اصلی که مانع از سرمایه گذاری اکثر شرکت ها در بازاریابی دیجیتال می شود این است که آنها نمی دانند چه چیزی نیاز دارند.موضوع ما در این مقاله روش های دیجیتال مارکتینگ (قسمت اول) می باشد. ما می خواهیم هر یک از این دسته ها را با جزئیات مرور کنیم ، بنابراین شما می توانید به طور کامل درک کنید که در چه مواردی باید سرمایه گذاری کنید. در حالی که بزرگترین مشاغل جهان انگشت خود را در هر پای استعاره می گذارند ، یک تجارت کوچک می تواند فقط  با استفاده از چند سرویس به اهداف خود برسد. همه اینها به نوع مشاغل شما و اهداف شما نیز بستگی دارد. گمان نکنید که به هر سرویس ارائه شده نیاز دارید. مگر اینکه اهداف شما با همه خدمات ارائه شده در یک راستا باشد.

بازاریابی “قدیمی”

در حالی که ما متخصص بازاریابی دیجیتال هستیم و کمی مغرضانه عمل می کنیم ، به هیچ وجه نباید تمام پول خود را صرف یک بودجه دیجیتالی کنید. بازاریابی چاپی هنوز یک روش موثر برای تولید برخی از سودها است ، اما با گذشت سالها کاهش می یابد. بازاریابی دیجیتال در حال تسخیر است ، اما روش های “قدیمی” بازاریابی به طور کامل فراموش نشده است. با این حال ، توجه داشته باشید که بازاریابی چاپی هرچه کمتر مورد توجه قرار می گیرد ، اما کاملاً منسوخ نمی شود. با حرکت همه چیز به سمت دیجیتالی شدن ، می توانید دلیل آن را ببینید. مجلات در دستگاه های قرص خوانده می شوند و آگهی ها در خبرهای اجتماعی ما ظاهر می شوند ، بنابراین چاپ در حال خروج است. ممکن است به آرامی از بین برود ، اما در نهایت کاملاً اتفاق خواهد افتاد.بنابراین بهتر است به دنبال دیجیتال مارکتینگ باشیم.و روش های بازار یابی دیمی را فرامووش کنیم.

انواع روش های دیجیتال مارکتینگ

۱-بازاریابی موتور جستجو(SEM)

۲-بهینه سازی موتور جستجو(SEO)

۳-پرداخت به ازای هر کلیک(PPC)

۴-بازاریابی رسانه های اجتماعی(SMM)

۵-بازاریابی محتوا

۶-بازاریابی ایمیلی

۷-اینفلوئنسر / بازاریابی وابسته

۸-بازاریابی ویروسی

۹-رادیو تبلیغات

۱۰-تبلیغات تلویزیونی

۱۱-تبلیغات موبایل

انواع دیجیتال مارکتینگ

معرفی انواع روش های دیجیتال مارکتینگ (قسمت اول)

۱- SEM

SEM یا بازاریابی موتور جستجو به طور کلی در نظر گرفته می شود که هم کارهای PPC و هم SEO را پوشش می دهد. آوردن ترافیک به وب سایت خود از طریق موتورهای جستجو کار ساده ای نیست ، به همین دلیل است که SEO و PPC تلاش می کنند.ترافیک گفته شده را از دو طریق پولی و غیر پرداختی بررسی کنند. PPC به تبلیغات پرداخته و سئو ، که در ایجاد ترافیک ارگانیک کار می کند. این به این معنی نیست که کار با سئو رایگان است ، اما ما به جزئیات زیر خواهیم پرداخت.

کلید واژه ها

کلمات کلیدی در پایه و اساس هر استراتژی بازاریابی موتور جستجو نهفته است. در ابتدا باید کلمات کلیدی مرتبط با خدمات یا محصولات کسب و کار خود را شناسایی کنید. کلمات کلیدی باید کلماتی باشند که مشتریان احتمالی شما در هنگام جستجوی جستجو از آنها استفاده کنند. یک راه آسان برای شروع کار با کلمات کلیدی استفاده از Google Keyword Planner است.

۲– سئو

ما با سئو شروع می کنیم که مخفف بهینه سازی موتور جستجو است. سئو کار می کند تا تجارت شما را برای موتورهای جستجو مانند Google و Bing را بهینه کند. همه چیز در مورد بالا بردن شما در رتبه بندی صفحه نتایج موتور جستجو است تا دید بهتری برای کاربرانی که وب سایت شما را جستجو می کنند داشته باشد.

استراتژی

سئو یک استراتژی در حال انجام است و هرچه بیشتر روی آن سرمایه گذاری کنید ، نتایج بیشتری به بار می آورد.

۳- PPC

PPC یا Pay-per-click نوعی تبلیغات در موتورهای جستجو مانند Google و Bing است. این راهی برای انتقال به بالای صفحات نتایج موتور جستجو از طریق پرداخت هزینه است. این PPC نامیده می شود زیرا حساب تبلیغ شما هر بار که روی یکی از تبلیغات شما کلیک می شود شارژ می شود. هزینه هر تبلیغ یا CPC (هزینه هر کلیک) به نمره کیفیت وب سایت شما و رقابت کلمه کلیدی انتخابی بستگی دارد. کمپین های PPC می تواند یک راه حل کوتاه مدت باشد و بسیاری از آن برای جابجایی محصولات یا معاملات فصلی به عنوان راهی برای افزایش درآمد استفاده می کنند.

استراتژی

بسیاری از مشتریان ما از مبارزات کوتاه مدت و طولانی مدت PPC استفاده می کنند. بسته به آنچه از PPC استفاده می کنید ، می تواند هر دو باشد.

۴- بازاریابی شبکه های اجتماعی

حدس می زنید از طریق رسانه های اجتماعی ، بازاریابی در شبکه های اجتماعی فرآیند کار بر روی بازاریابی است. با رشد سیستم عامل های اجتماعی مانند فیس بوک ، توییتر و اینستاگرام و غیره ، مشاغل آنلاین نیاز به سرمایه گذاری در بازاریابی شبکه های اجتماعی دارند تا بتوانند طرفداران خود را افزایش دهند و به مشتریان جدید بالقوه دسترسی پیدا کنند. وابسته به نوع کسب و کار شما ، یک شبکه اجتماعی برای شما وجود دارد. همه مشاغل خوب است که در فیس بوک باشند ، اما اگر در B2B تخصص دارید ، LinkedIn یکی از موارد مناسب شماست. اگر شما یک “تجارت بصری” هستید ، Instagram ایده آل است.

از طریق کمپین های مشابه و تبلیغات هدفمند ، هدف این است که به دنبال کسب و کار بیشتر از طریق این سیستم عامل ها ، طرفداران خود را در شبکه های اجتماعی افزایش دهید. سایتهایی مانند فیس بوک اطلاعاتی راجع به علاقه مندی ها و علایق شما ، و همچنین عوامل شخصی مانند سن ، موقعیت مکانی و غیره جمع آوری می کنند. همه این اطلاعات در اختیار کاربران تجاری فیس بوک است تا تبلیغات هدفمندی را برای نمایش در خبرخوان اخبار جمعیتی ایجاد کنند. می توان از این تبلیغات برای تبلیغ محصولات ، خدمات و یا ترغیب کاربران برای “پسندیدن” صفحه شما ، به روز نگه داشتن آنها درمورد پست های شما استفاده کرد.

استراتژی

SMM می تواند هم سرمایه گذاری بلند مدت و هم کوتاه مدت باشد. در حالی که حفظ رسانه های اجتماعی مهم است ، اما استفاده از تبلیغات هدفمند از طریق این سرویس لازم نیست که برای همیشه ادامه یابد – در غیر این صورت ممکن است هزینه زیادی داشته باشد.

۵- بازاریابی محتوا

این سبک بازاریابی با سبک قبلی که ذکر کردیم کمی متفاوت است. این فقط به معنای بازاریابی مستقیم محصولات و خدمات به مشتریان نیست ، بلکه ایجاد محتوای غنی و ارزشمند است که تجربه مشتری را افزایش می دهد. برخی از بزرگترین مارک های جهان به طور فعال وبلاگ ها ، تصاویر و فیلم های مربوط به تجارت خود را سرگرم کننده و آموزنده نیز ارسال می کنند. این چیزی است که تجارت شما را به عنوان یک برند تاسیس می کند و اساساً باعث می شود مشتریان شما را بیشتر دوست داشته باشند. این مانند تبلیغ نام تجاری شما بدون هدف ایجاد انگیزه برای فروش هر چیزی در پشت پست های شما است – صرفاً ارائه اطلاعاتی که هم غنی کننده و هم جذاب باشند.

استراتژی

بازاریابی محتوا باید یک سرمایه گذاری طولانی مدت باشد ، و مانند سئو باید به طور مداوم روی آن کار شود تا نتیجه دهد.

سخنان پایانی

ما در مقالات قبلی طی موضوعات و مقالات زیادی در مورد دیجیتال مارکتینگ صحبت کردیم و موضوع ما در این مقاله انواع روش های دیجیتال مارکتینگ (قسمت اول) بود همانطور که در ابتدا ی مقاله گفتیم ۱۱ روش در دیجیتال مارکتینگ وجود دارد که ما در این مقاله به ۵ مورد آن پرداختیم اگر تمایل به مطالعه ادامه آن دارید در مقاله بعدی با موضوع  روش های دیجیتال مارکتینگ (قسمت دوم) همراه ما باشید و اگر علاقه مند به آموزش و یادگیری دیجیتال مارکتینگ دارید در شرکت پدیده تجارت با مدرسان کاملا حرفه ای در خدمت شما هستیم.

 

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید