ریتارگتینگ یا هدف گیری مجدد چیست؟

Retargeting Marketing
0
(0)

آیا تا کنون اصطلاح “ریتارگتینگ” یا هدف گیری مجدد را شنیده اید؟ آیا میدانید ریتارگتینگ یا هدف گیری مجدد چیست؟ آیا هدف ریتارگتینگ را میدانید؟ این شیوه تبلیغاتی توانسته با فراهم کردن هدفمندی بالاتر، رضایت تبلیغ‌ دهندگان را بدست آورد و از محبوبیت بالایی برخوردار شود. اما ریتارگتینگ دقیقاً چیست؟ در این مقاله، قصد داریم درباره تعریف ریتارگتینگ و تفاوت ریتارگتینگ و بازاریابی مجدد صحبت کنیم.

ریتارگتینگ یا هدف گیری مجدد چیست؟

 

ریتارگتینگ یا هدف گیری مجدد چیست؟

 

ریتارگتینگ (هدف گیری مجدد) ، که به عنوان ریمارکتینگ (بازاریابی مجدد) نیز شناخته شده ، نوعی تبلیغات آنلاین است که می تواند به شما کمک کند نام تجاری خود را پس از خروج از وب سایت خود در مقابل بازدیدهای پررونق نگه دارید. … هدف گیری مجدد ابزاری است که برای کمک به شرکت ها در رسیدن به ۹۸٪ کاربرانی که فوراً تبدیل نمی کنند ، طراحی شده است.

چه تفاوتی بین هدف گیری مجدد و بازاریابی مجدد (remarketing)وجود دارد؟

 

ریتارگتینگ یا هدف گیری مجدد چیست؟

 

در حال حاضر در بازاریابی برای افرادی که قبلاً با نام تجاری شما تماس گرفته اند فن آوری زیادی وجود دارد. این که آیا آنها از سایت شما بازدید کرده اند ؟ تبلیغی را در مکان دیگری مشاهده کرده اند؟ ، روی تبلیغات PPC کلیک کرده اند؟ یا فرم را در سایت شما پر کرده اند؟! ، اکنون شما می توانید دوباره آن افراد را بازاریابی کنید. نکته قابل توجه در مورد این ابزارها این است که این ابزارها به بازاریاب ها این توانایی را می دهند تا کاربرانی را که از قبل به محصول یا خدمات شما علاقه مند هستند ، هدف قرار دهند. شما می توانید از قبل در چرخه خرید به مشتریان که بازاریابی شده اند (و این موارد میزان بالایی از قصد خرید را بیان کرده اند) و از آنجا که این ابزارها معمولاً بسیار ارزان قیمت هستند ، می توانید ROI باورنکردنی ایجاد کند. در حالی که کلمات “هدف گذاری مجدد” و “بازاریابی مجدد” گاهی به جای هم استفاده می شوند ، اما تفاوت های مهمی دارند. وقتی نوبت به هدف گذاری مجدد در برابر بازاریابی مجدد می رسد ، تفاوت اصلی در استراتژی است. هدف گذاری مجدد بیشتر مربوط به ارائه تبلیغات به مشتریان بالقوه بر اساس کوکی است در حالی که بازاریابی مجدد معمولاً براساس ایمیل انجام می شود. بازاریابی مجدد با جمع آوری اطلاعات کاربران و ایجاد لیست هایی انجام می شود که بعداً برای ارسال ایمیل های فروش استفاده می شوند. هدف گذاری مجدد و بازاریابی مجدد هر دو در نوع خود روشهای موثری هستند ، با این وجود ترکیبی از هر دو ممکن است بهترین استراتژی برای تقویت فعالیت بازاریابی دیجیتال و بهبود خط اصلی شما باشد.

 تفاوت ریتارگتینگ با سایر تبلیغات بنری آنلاین چیست؟

در تبلیغات ریتارگتینگ، تنها افرادی را مورد هدف قرار می‌دهید که در گذشته از سایت شما بازدید کرده و آشنایی با برند شما را دارند. در ریتارگتینگ، می‌توانید انتخاب کنید که تنها همان کاربرانی که به بخش خاصی از وبسایت شما رفته‌اند مورد هدف قرار گیرند یا به‌طور کلی، کاربرانی که از وبسایت شما بازدید کرده‌اند مجدداً مورد هدف قرار گیرند؛ هر انتخابی که داشته باشید، در تبلیغات ریتارگتینگ این اطمینان وجود دارد که تنها بابت جذب کاربرانی هزینه می‌پردازید که قبلا از وبسایت شما بازدید کرده‌اند. همین موضوع، اثربخشی تبلیغات شما را به صورت چشمگیری افزایش می‌دهد.
در تبلیغات آنلاین معمولی و رایج شما باید تبلیغات خود را برای هدف گیری افرادی که در سطح اولیه قیف خرید شما قرار می‌گیرند انجام دهید، زیرا در این نوع از تبلیغات، تبلیغ شما به تمامی افرادی که حتی وبسایت شما را ندیده‌‌اند نمایش داده می‌شود. در این نوع تبلیغات شما باید به معرفی شرکت خود، جلب اعتماد، به طور موثری برندینگ و کارهایی از این دست بپردازید.

بازاریابی مجدد ریتارگتینگ درمقابل هدف گذاری مجدد:

هنگام صحبت درباره ی این رویکرد ، دو اصطلاح اصلی می شنوید. بازاریابی مجدد و هدف گذاری مجدد. از آنجا که تقریباً یکسان به نظر می رسند ، اما تفاوت هایی هم دارند بیایید تفاوت های این دو را بررسی کنیم ، از ابزارهای مختلفی که برای اجرای این کارزارها در دسترس است ، و از موارد استفاده در هر یک از این تاکتیک ها صحبت میکنیم.

 

ریتارگتینگ یا هدف گیری مجدد چیست؟

 

نکات مهم از ریتارگتینگ:

چند نکته مهم در مورد راه اندازی کمپین‌های ریمارکتینگ را که باید بدانید.

۱)زمان

یادتان باشد که مشتریه بعضی از محصولات، برای خرید کردن محدودیت زمانی دارد. مثلاً فرض کنید، یک نفر به سایت دیجیکالا وارد شده و قصد دارد برای همین امروز کالا بگیرد. پس اینکه بخواهیم بعداً و به کمک ریتارگتینگ در سایت‌های پربازدید او را به سمت خرید محصول هدایت کنیم؛ کار اشتباهی است. بهترین راهکار برای بازگردانی مخاطبان در چنین حالتی، کمک گرفتن از کمپین‌های زودبازده مثل ریمارکتینگ گوگل است تا در این شرایط مخاطب به محض انجام یک جستجو دیگر در همان روز، با محصول ما روبرو شود البته اگر هدف افزایش آگاهی از برند باشد و نه تبدیل سریع، ریتارگتینگ برای چنین مخاطبی که احتمالاً در آینده هم قصد خرید اینترنتی بلیط هواپیما را دارد، فکر خوبی است.

۲)شخصی سازی

برای اینکه بتوانید بازدهی بیشتری از تبلیغات ریتارگتینگ بگیرید؛ باید تا جای ممکن مخاطبان را شناسایی کرده و تبلیغات را شخصی‌سازی کنید. این یعنی مخاطبان را نسبت به علایق، رفتار و… دسته بندی کرده و سعی کنید در ریتارگتینگ تبلیغاتی را برایشان ارسال کنید که مختص این مخاطبان باشد و یا به علایقشان نزدیک باشد.

۳)صفحات فرود

یک نکته مهم: تبلیغ ریتارگتینگ یا هدف گیری مجدد مرحله بعد از شخصی سازی صفحات فرود است! این یعنی اگر صفحات خرید محصول و… سایتتان هنوز به درستی بهینه نشده‌اند، توانایی ترغیب کاربر به خرید را ندارند و به خوبی در تبدیل کاربر عمل نمی‌کنند؛ نباید به سراغ بازاریابی مجدد بروید. ما همیشه در نوین قبل از اجرای تبلیغات گوگل و تبلیغات ریمارکتینگ گوگل، اول نکاتی را برای بهینه‌سازی صفحات فرود به مشتریان گوشزد کرده و سپس کمپین را شروع می‌کنیم. به وضوح دیده‌ایم که این موضوع در نتیجه نهایی تأثیر خیلی زیادی دارد.

۴)پیشنهاد بهتر

چون کاربر یکبار از خرید محصول شما منصرف شده، در بازاریابی مجدد باید با یک پیشنهاد بهتر و وسوسه‌انگیزتر به سراغش بروید تا ترغیب به خرید شود.

 

کلام آخر

بالاخره به انتهای مقاله ریتارگتینگ یا هدف گیری مجدد رسیدیم؛ در این مقاله با هم از چیستی تا جزئیات بازاریابی مجدد را بررسی کردیم. اما به عنوان کلام آخر میخواهم یک موضوع مهم باید بدانید که در دنیای دیجیتال مارکتینگ موضوعی به اسم قیف فروش وجود دارد. این قیف به مسیر خرید مشتری شما اشاره میکند و درک کردن آن میتواند به شدت روی افزایش فروش سایتتان تاثیر بگذارد. هر قیف فروش از ۳ تا ۶ بخش ساخته شده که مشتری قبل از خرید باید آنها را بگذراند. مثلا مرحله آگاهی، بررسی، مقایسه و… پیشنهاد میکنم حتما مقاله قیف فروش را بخوانید. با توجه به دانسته‌هایی که در حال حاضر نسبت به تبلیغات ریتارگتینگ دارید، با یادگیری مفهوم قیف فروش به خوبی متوجه میشوید که در هر مرحله از مسیر خرید مشتری باید چطور از ریتارگتینگ و به طور کلی تبلیغات استفاده کرده و فروش بیشتری به دست بیاورید برای اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله ی آشنایی با ریتارگتینگ و کاربرد آن را در پدیده لرن مطالعه کنید ممنون که با ما همراه بوده اید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید