ریسپانسیو کردن سایت + تاثیر آن در سئو و رتبه

ریسپانسیو بودن یک سایت و تاثیر آن برسئو
0
(0)

مطمئناً قبلاً اصطلاح “طراحی سایت ریسپانسیو” را شنیده اید ؟ میدانید طراحی سایت ریسپانسیو چگونه کار میکند؟ و یا ریسپانسیو بودن یک سایت و تاثیر آن برسئو را می دانید؟ تاثیر آن بر سایر فاکتورهای بازاریابی دیجیتال را چطور؟ اینها موضوعات بسیار مهمی برای راه اندازی وب سایت هستند که در این مقاله به توضیح آن ها خواهیم پرداخت. به خصوص با توجه به اینکه Google اخیراً روش ها و الگوریتم های بسیار هوشمندی استفاده می کند, واکنش پذیری به معنای “توانایی عکس العمل سریع” است ، مانند پاسخگویی مخاطبان در کنسرت خواننده مورد علاقه ی همه آنها. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد طراحی سایت ریسپانسیو ،مقاله ی ریسپانسیو بودن یک سایت و تاثیر آن برسئو را مطالعه کنید.

طراحی وب ریسپانسیو چیست؟

responsive-website

طراحی وب ریسپانسیو روشی برای طراحی سایت ها است که آنها را در انواع دستگاه ها و اندازه های مختلف صفحه نمایشگرها بسیار جذاب و یکپارچه مورد نمایش قرار میدهد.

هدف از طراحی وب واکنش گرا ترجمه همان تجربه در سایت یا تجربه کاربری در تمام دستگاههایی است که کاربر ممکن است از طریق آن به وب سایت شما دسترسی داشته باشد ، از جمله رایانه, لپ تاپ,تلفن همراه,تبلت و … ،

قبل از طراحی وب ریسپانسیو، اکثر وب سایت ها استاتیک بودند ، به این معنی که کاربران موبایل,نسخه دقیق وب سایت در حالت دسکتاپ را به صورت مینیاتوری مشاهده می کردند. که این امر دکمه های کوچک نوشتاری و تعامل با وب سایت در یک دستگاه تلفن همراه را بسیار دشوار می کند ، و در نتیجه تجربه کاربری ضعیفی از یک وب سایت و تعامل با مخاطبان ارائه میداد.

برخلاف استاتیک ، وب سایتهای واکنش گرا عناصر را با تغییر اندازه ی مرورگر تغییر می دهد تا اندازه مطلوب متن ، ویدیو ، CTA و سایر عناصر را حفظ کند. به معنای واقعی کلمه این تکنولوژی کدنویسی می تواندد برند و حضور کسب و کار شما در دنیای آنلاین و اینترنت را متحول کند.

و ما در ادامه مقاله دقیقاً نحوه وقوع آن را به شما خواهیم گفت.

طراحی سایت ریسپانسیو چگونه کار می کند؟

RWD بر سه اصل اصلی استوار است.

اصل شماره ۱: شبکه های سیال

صفحه خود را مانند ظرفی در مناطق محتوایی که شبکه ای تشکیل می دهند ، در نظر بگیرید. هنگامی که اندازه صفحه تغییر کرد ، مناطق محتوا بر اساس آن تنظیم می شوند تا در ظرف بمانند.

در پایان شبکه با شکلی متفاوت ظاهر می شود اما محتوا همچنان وجود دارد. توانایی حرکت محتوا به عنوان “سیال” مشخص می شود.

اصل شماره ۲: سوالات رسانه

نمایش داده های رسانه فیلترهایی هستند که به وب سایت شما کمک می کنند تا با عرض و ارتفاع مناسب سازگار شود. این فیلترها به منظور تأمین نیازهای دستگاه ارائه دهنده محتوا ، چیدمان صفحه را تغییر می دهند.

هرچند که به نظر پیچیده می رسد ، اما ابزارهایی مانند Bootstrap ، H5P و Elucidat وجود دارند که به این روند کمک می کنند.

تأثیر ریسپانسیو بودن سایت در سئو

Responsive-effect-on-SEO

جدا از بحث ریسپانسیو بودن سایت، در سال ۲۰۱۶ حدود ۹۷ درصد افراد دنیا با استفاده از موبایل کارهایشان را انجام می‌‌گرفت، از تاکسی گرفتن تا پیدا کردن بهترین هتل و بهترین پرواز، همچنین خرید منزل و خودرو و غیره.

اطلاعات بالا نشان می‌دهد که ازاین‌پس تراکنش‌های بسیاری توسط کاربران موبایلی در اینترنت انجام می‌شود و بهتر است به بازاریابی موبایلی بیشتر بپردازید و از واکنش گرا بودن سایت خود مطمئن شوید. چراکه طبق الگوریتم Google Mobile Friendly، گوگل سایت‌های رسپانسیو را در اولویت نمایش نتایج موبایلی قرار خواهد داد.خود را از این سهم بالا محروم نکنیم!

هرچند این اطلاعات مربوط به سال ۲۰۱۶ بوده است! ما الآن در سال ۲۰۲۰ با رشد بیشتر تکنولوژی مواجه هستیم و از آنجایی که اکثر سرویس‌های آنلاین مثل اسنپ و تپسی فعالیت خود را حتی در شهرستان‌ها هم شروع کرده‌اند، قطعاً این ارقام بالاتر خواهد بود.

چرا به یک وب سایت ریسپانسیو نیاز دارید؟

طبق آمار استاتیستا ، بیش از نیمی از افرادی که در وب سایت شما قرار می گیرند از طریق تلفن همراه وارد می شوند. وب سایت شما اگر بهتر از نسخه دسک تاپ نباشد ، باید با همان کلیپ کار کند ، کار کند و پاسخ دهد.

سازگاری با نام تجاری و تجربه کاربری یکنواخت (UX) کلیدی است. مارک های جهانی توانایی متمایز در ترجمه پیام ، احساس و انرژی خود را صرف نظر از زمینه دارند. وب سایت شما نیز باید همین کار را انجام دهد. دسکتاپ ، موبایل یا رایانه لوحی ، کاربر باید یک تجربه یکنواخت و یکپارچه داشته باشد.

Google flat out آن را توصیه می کند. سهولت در به اشتراک گذاشتن URL ها ، کمک به نمایه سازی ، زمان کمتری برای مهندسی و صرفه جویی در مصرف منابع در هنگام جستجوی Googlebot در سایت شما ، تنها برخی از دلایلی است که توسط موتور موردنظر برای رتبه بندی ارائه شده است.

برای برداشتن یک گام جلوتر ، Google اخیراً اعلام کرده است که از نمایه سازی همراه اول استفاده خواهد کرد. معنی آن چیست؟ این نسخه عمدتا نسخه موبایل وب سایت را خزنده ، فهرست بندی و رتبه بندی می کند.

پس از اعلامیه ، بهترین روش های نمایه سازی تلفن همراه برای اولین بار ارائه شد. به سرعت مشخص می شود که داشتن یک وب سایت پاسخگو چیز خوبی نیست. این یک چیز ضروری است 

مزیت ریسپانسیو بودن یک سایت و تاثیر آن برسئو

Responsive-Website-Benefits

۱_دستگاه تلفن همراه

مزیت اساسی ریسپانسیو بودن یک سایت این است که بدون در نظر گرفتن دستگاه یا اندازه صفحه نمایش کاربر ، تجربه بهینه ای را ارائه می دهد. یک وب سایت ریسپانسیو خود را متناسب با آن تطبیق می دهد. طراحی وب ریسپانسیو با قابلیت سازگار بودن با دستگاه تلفن همراه ،کار را برای  موتورهای جستجو آسانتر می کند تا وب سایت شما را در هر دستگاهی فهرست کنند .

۲_عملکرد بهتر

وب سایت ریسپانسیو یک وب سایت سریع است. رویکرد ایجاد طراحی وب ریسپانسیو با تمام استانداردهای مدرن وب ، از جمله W3C و ADA مطابقت دارد که استفاده از فناوری های وب نوظهور را تأیید می کند. با پیروی از توصیه های آنها ، اطمینان حاصل می کنید که وب سایت شما برای سرعت و سازگاری بین مرورگر برای کاربران در دستگاه های مختلف بهینه شده است. با کد به حداقل رسانده شده ، Google می تواند با سرعت بیشتری به صفحات وب شما سرویس دهد.

۳_نرخ های برگشت پایین

Google نرخ جستجوی شما را تجزیه و تحلیل می کند ، درصد بازدیدکنندگان سایت که به وب سایت شما می آیند و پس از فقط یک صفحه از آنجا خارج می شوند و بخشی از آن بسته به این آمار نمره کیفیت وب سایت شما را تعیین می کند. نرخ گزاف گویی بالا منجر به کاهش SEO و میزان ترافیک کمتر خواهد شد در حالی که نرخ گزاف گویی پایین به ترتیب پاداش خواهد گرفت. با داشتن یک طراحی وب ریسپانسیو، شما اطمینان می دهید که کاربران در همه اندازه صفحه نمایش و دستگاه ها تجربه بهینه را تجربه می کنند. این امر منجر به صرف وقت بیشتر آنها در سایت شما و مشاهده چندین صفحه خواهد شد ، که این امر بسیار حائذ اهمیت است.

۴_بهبود تجربه کاربری بهری

ما می دانیم که طراحی وب پاسخگو برای کاربران تلفن همراه چقدر مهم است ، اما چگونه تجربه کاربر را بهبود می بخشد؟ ساده. یک طراحی وب پاسخگو باعث بهبود رتبه بندی ارگانیک سئو و جذب بازدیدکنندگان بیشتر سایت خواهد شد. با انتخاب داشتن یک طراحی وب پاسخگو به جای چندین دامنه ، محتوایی را ارائه می دهید که خود را با دستگاهی که کاربر در آن سازگار است ، سازگار کند. این امر برای ناوبری بصری وب سایت و یک رابط تمیز و جذاب فراهم می کند ، به طور موثر تجربه کاربر را به سطح بالاتری ارتقا می دهد.

سخن آخر:

تقریبا تمام وبمستران از اهمیت ریسپانسیو بودن وب سایت آگاه هستند و می دانند که اگر سایتی به صورت ریسپانسیو و یا همان واکنش گرا  طراحی نشده باشد احتمال به دست آوردن سئوی بهتر در گوگل و به تبغ آن مشتریان بالقوه را از دست میدهند. به دلیل اهمیت بالای واکنش گرا بودن صفحات یک وب سایت ،در این سری از مقالات پدیده لرن دپارتمان تولید محتوای ما به بیان  اهمیت ریسپانسیو و تاثیر آن بر کسب و کارتان پرداخته است.  اگر میخواهید یک وب سایت استاندارد با سئوی خوب در موتور جستجوی گوگل داشته باشید و با کلمات کلیدی مهمتان در صفحات اولیه ی گوگل باشید،پیشنهاد میکنیم با کارشناسان ما در تماس باشید تا در جلسات مشاوره ای به بهبود عملکرد وب سایتتان در رشد کسب و کارتان بپردازند و ایده ها و پیشنهادات ویژه ای برای کسب و کارتان به شما ارائه کنند.

تیم طراحی سایت و سئو پدیده همیشه و هر زمان همراه شما و آماده پاسخ گویی به سوالات شما عزیزان است .

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید