طرح کسب و کار(طرح تجاری) در اصفهان

Business design
0
(0)

اگر می خواهید سرمایه گذاران بالقوه را جذب کنید ، به یک طرح تجاری نیاز دارید.”احتمالا برایتان این سوال به وجود میایید که طرح کسب و کار (طرح تجاری) چیست ؟ ، ما از تیم دیجیتال مارکتینگ  شرکت پدیده لرن تجارت  برای کمک به شما برای در درک عمیق مفهوم طرح کسب و کار ، این راهنما که  را توضیحات ، انواع ، اجزای یک برنامه تجاری و به ویژه برخی نکات مفید برای نوشتن آسان یک طرح تجاری را توضیح می دهدبرای ایجاد و اداره یک شرکت موفق ، شما همچنین باید یک برنامه تجاری ایجاد و تنظیم کنید ، امور مالی خود را ارزیابی کنید ، تمام مدارک قانونی را تکمیل کنید ، شرکای خود را انتخاب کنید ، برنامه های تحقیق برای رشد استارت آپ ها را انتخاب کنید.با ما همراه باشید تا شمارا در طرح کسب و کار(طرح تجاری) در اصفهان آگاه سازیم

Business design

طرح کسب و کارچیست؟

طرح کسب و کار به انگلیسی:  (business plan)  یک نوشته رسمی است که می تواند کسب و کار را تعیین کند ، دلایل این امکان را دارد که ذکر شود و برنامه ای را که برای دنبال کردن پیشنهاد می کند ارائه می دهد. همچنین می تواند شامل اطلاعات مربوط به پیشینه سازمان و تیم مجری باشد. طرح کسب و کار سندی مکتوب است که جزئیات کسب و کار پیشنهادی را مشخص می کند. این سند باید ضمن تشریح موقعیت کنونی ، نیازها ، انتظارات و نتایج پیش بینی شده را توضیح دهد و همه جوان را آن را آزمایش کند.

آماده سازی یک طرح کسب و کار نتیجه نهایی طرح نهایی نیست ، بلکه طرح تحقق می یابد ، هدف نهایی است. با این وجود نوشتن طرح یک مرحله میانی مهم است. طرح نشان داده شده است که بمنظور یک کسب و کار محرز است ، دقیقاً در ایجاد کسب و کار انجام شده انحوه راه اندازی تجارت در این مرحله ، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که از کجا شروع کنید. آیا باید بر روی نام و نشان تجاری خود کار کنید یا ساختار کسب و کار خود را برطرف کنید؟ آیا منطقی است که از قبل درخواست وام را شروع کنید یا روی توسعه محصول تمرکز کنید؟

دانستن مراحل های درست برای برداشتن مشکل است. اما مشکلی نیست شروع کار شخصی همه چیز درمورد آزمون و خطا است. در حال انجام فرایند برای پیدا کردن آنچه برای شما مفید است و چه چیزی مورد توجه مشتریان بالقوه است.

مراحلی که برای تجارت باید شروع کنید؟

۱_تعیین کنید که آیا کارآفرینی همان چیزی است که می خواهید

قبل از غرق شدن در جزئیات مشاغل بالقوه خود ، بهتر است خود و وضعیت خود را بررسی کنید.

    چرا می خواهید یک کار تجاری راه اندازی کنید؟ آیا پول ، آزادی و انعطاف پذیری برای حل یک مشکل است یا دلیل دیگری؟

    مهارت های تو چیست؟

    چه صنایعی را می شناسید؟

    آیا می خواهید خدمات یا محصولی ارائه دهید؟

    می خواهی چه کار بکنی؟

    چه مقدار سرمایه برای ریسک دارید؟

    آیا این یک کار تمام وقت یا پاره وقت خواهد بود؟ست و برای راه اندازی آن ، کارآیی کارآفرینی انجام داده است.

۲_ایده خود را اصلاح کنید

وقتی دانستید که چرا می خواهید یک کسب و کار راه اندازی کنید ، وقت آن است که ایده خود را پیدا کنید و توسعه دهید. به احتمال زیاد ، شما پس از گذراندن ارزیابی شخصی خود ، چیزی در ذهن خود دارید. اما اگر به الهام نیاز دارید ، می توانید نمونه کتابخانه برنامه ما را برای کاوش در صنایع مختلف بررسی کنید یا ایده های نوپای راه اندازی را بخوانید.

اکنون کافی نیست که فقط فکر کنید ایده خوبی دارید و با آن کار می کنید. شما باید تأیید کنید که نیازی وجود دارد. شما همچنین باید شروع به پرداختن به اینکه این ایده پایدار است یا خیر ، کنید.

۳_انجام تحقیقات بازار

هنگامی که در مورد شغلی متناسب با اهداف و سبک زندگی خود تصمیم گرفتید ، وقت آن است که ایده خود را ارزیابی کنید. چه کسی محصول یا خدمات شما را خریداری می کند؟ رقبای شما چه کسانی خواهند بود؟ این فرایند به شما کمک می کند تا از فرصت ، پیشنهاد ارزش ، اندازه بازار و رقابت در بخش برنامه ناب خود استفاده کنید.

روش های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد ، از جمله:

 1.      انجام جستجوی عمومی در Google ،
 2.      صحبت با افرادی که قبلاً در صنعت هدف شما کار می کنند
 3.      خواندن کتاب توسط افراد صنعت شما
 4.      تحقیق درباره افراد کلیدی
 5.      خواندن سایتهای خبری مرتبط و مجلات صنعتی
 6.      شرکت در یک کلاس یا دو کلاس (در صورت امکان)

حتی نیازی به انجام حضوری این روند نیست. در عوض ، می توانید:

 •     نظرسنجی ها را ارسال کنید
 •     به انجمن ها و گروه های فیس بوک بپیوندید
 •     تبلیغات را اجرا کنید
 •     فروش پیش سفارش ها

نکته مهم این است که تعیین کنید موفقیت چگونه به نظر می رسد. بدانید که به چه آستانه ای نیاز دارید تا ضربه بزنید و مایل به تحریک ایده یا مخاطب هدف خود هستید ، اگر آنطور که انتظار دارید تغییر نمی کند.

۴_برنامه کاری خود را بنویسید

اگر به دنبال تأمین مالی خارج از کشور هستید ، یک طرح تجاری یک ضرورت است. اما ، حتی اگر قرار باشد خودتان سرمایه گذاری را تأمین مالی کنید ، یک طرح تجاری به شما کمک می کند بفهمید برای شروع کار چقدر پول لازم دارید ، چه کاری برای سودآوری کسب و کار شما لازم است ، چه کاری باید انجام شود و کجا شما هدایت می کنید

۵_تجارت خود را قانونی کنید

واقع بینانه ، ثبت کسب و کار شما اولین قدم در جهت واقعی سازی آن است. با این حال ، همانند مرحله ارزیابی شخصی ، وقت خود را صرف کنید تا با مزایا و معایب نهادهای مختلف تجاری آشنا شوید.

در صورت امکان ، با یک وکیل همکاری کنید تا جزئیات را شرح دهید. این منطقه ای نیست که بخواهید اشتباه کنید. همچنین باید مجوزها و پروانه های کسب و کار مناسب را دریافت کنید. بسته به مشاغل ، ممکن است مقررات شهر ، شهرستان یا ایالت نیز وجود داشته باشد. این زمان ، زمان بررسی بیمه و یافتن یک حسابدار خوب است.

۶_تجارت خود را تأمین مالی کنید

بسته به اندازه و اهداف سرمایه گذاری شما ، ممکن است لازم باشد از یک سرمایه گذار “فرشته” یا از یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر تأمین مالی کنید. اما ، بیشتر مشاغل کوچک با وام ، تأمین اعتبار از کارت های اعتباری ، کمک از طرف دوستان و خانواده و غیره شروع می شوند.

گزینه های سرمایه گذاری و وام شامل موارد زیر است:

سرمایه گذاری خطرناک

سرمایه گذاری فرشته (مشابه سرمایه خطرپذیر)

بانک های تجاری)

وام های مدیریت مشاغل کوچک (SBA)

متخصصان حساب های دریافتنی

دوستان و خانواده

کارت های اعتباری

۷_مکان کسب و کار خود را انتخاب کنید

برنامه کاری شما ارائه شده است ، پول در بانک است و شما آماده رفتن هستید. اگر تجارت شما آنلاین است و نیازی به ویترین فروشگاه ندارید ، احتمالاً به دنبال ایجاد وب سایت و انتخاب راه حل سبد خرید هستید. شاید بتوانید به جای اجاره یا خرید فضای اداری ، در یک دفتر کار در منزل یا محل کار خود کار کنید. اما اگر کسب و کار شما به یک مکان آجر و ملات اختصاصی احتیاج دارد ، نکات زیادی وجود دارد.

یافتن مکان. مذاکره در مورد اجاره خرید موجودی کالا. نصب تلفن ها چاپ لوازم التحریر. استخدام نیرو تعیین قیمت های خود برپایی یک مهمانی افتتاحیه باشکوه.

در هر یک از این مراحل با دقت فکر کنید. موقعیت شغلی شما نوع مشتری شما را جذب می کند ، چه نوع تبلیغاتی را می توانید اجرا کنید و چه مدت طول می کشد تا رشد کنید. اگرچه یک مکان عالی لزوما موفقیت شما را تضمین نمی کند ، اما یک مکان بد می تواند به شکست منجر شود.

علاوه بر این موارد ذکر شده برای کسب و کار داشتن موفق باید به این نکات توجه کنید:

در حالی که به این فکر می کنید که می خواهید که چگونه فروشگاه راه اندازی کنید، موارد زیر را در نظر بگیرید:

قیمت: آیا واقعاً می توانید از عهده خرید در مکانی که می خواهید باشید؟ اگر نه ، یا اگر خوب آن را برش می دهید ، به جستجوی خود ادامه دهید.

قابلیت مشاهده: آیا افراد به راحتی قادر به یافتن شما خواهند بود؟ آیا آنها تبلیغات و پیشنهادات شما را می بینند؟ آیا در مرکز شهر هستید یا بیرون؟ این چطور روی شما تأثیر می گذارد؟

دسترسی به پارکینگ یا حمل و نقل عمومی: آیا افراد می توانند به راحتی شما را از گزینه های موجود پارکینگ و مسیرهای حمل و نقل پیدا کنند؟ اگر مجبور باشند بیش از حد سخت نگاه کنند ، ممکن است منصرف شوند.

توزیع رقبا: آیا رقبای زیادی به شما نزدیک هستند؟ در این صورت ، این ممکن است نشانه آن باشد که مکان برای مشتریانی که می خواهید جذب کنید حق بیمه است. همچنین ممکن است به این معنی باشد که شما کاری ندارید. با دقت در نظر بگیرید که چگونه می خواهید به این نوع شرایط نزدیک شوید.

قوانین و مقررات محلی ، شهری و فرهنگی: به مقررات نگاه کنید ، زیرا مناطق ممکن است از سایر مناطق سختگیرانه تر باشند. اطمینان حاصل کنید که محدودیتی وجود ندارد که فعالیت شما را محدود کند یا به عنوان موانعی برای فروشگاه شما عمل می کند.

مزایای نوشتن طرح کسب و کار(Business Plan):

 • شما را بعنوان یک کارآفرین جهت شروع کسب و کار آماده می­کند.
 • کسب و کار مد نظر شما را توصیف می کند.
 • دوام و بقای کسب و کار مورد نظر شما را برای سایر افراد اثبات می­ نماید.
 • آرمان های موردنظر شما را با واژه های شفاف بیان می­ کند.
 • سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری متقاعد می­کند.
 • یک ابزارعالی برای ارتباط با بانک ها، سرمایه گذاران، صندوق های حمایتی و … است.
 • طرح تجاری پتانسیل بازار را به دقت بیان می­ کند و راه­ های بدست آوردن قسمتی از آن را مشخص می­کند.
 • با استفاده از ترازهای مالی احتمالی، توضیح می­ دهد که چقدر پول نیاز دارید.
 • مهم­ترین خطرات را با نگاه های موشکافانه مشخص می­کند و بدین وسیله شانس موفقیت شرکت را افزایش می­دهد.
 • برای سرمایه گذارانی که هیچ اطلاع و شناختی از شما و افکارتان ندارند، راهنمای مفیدی است تا بتوانند شما و شرکتتان را ارزیابی کنند.

انواع طرح کسب و کار

به تعداد کسب و کارها و نوع مخاطبی که قصد ارائه طرح را به ایشان دارید طرح های مختلف وجود دارد که می‌توان آنها را در سه دسته کلی جای داد:

۱- طرح‌های مقدماتی

این نوع نگارش بسیار مختصر است، در حدود ۱۰ صفحه تنظیم می‌شود و تنها یک تصویر کلی از کسب و کاری که می‌خواهید راه‌اندازی کنید در ذهن شما ایجاد می‌کند. برای امکان سنجی اولیه، معرفی و جلب نظر مخاطب (سرمایه گذار) مناسب است. این پلن به بیان کار اصلی شرکت، اهداف آن، محصول، مشتریان، بازار هدف، استراتژی بازاریابی، برنامه اجرایی و موضوعات مالی در حد پیش بینی یک سال آینده می‌پردازد.

۲- طرح‌های کامل

این طرح شامل ۲۰ تا ۴۰ صفحه است و علاوه بر اجزایی که طرح مقدماتی دارد به پیش بینی وضعیت مالی کسب و کار در ۳ تا ۵ سال آینده می‌پردازد، شرح دقیقتری از وضعیت مدیران، کارکنان و تیم اجرایی طرح ارائه می‌کند، همچنین تهدید‌ها و فرصت‌ها، ضعف‌ها و قوت‌ها، وضعیت رقابت، کانال‌های توزیع و فروش شرکت، ترازنامه، برنامه اجرایی و زمان‌بندی آن را بررسی می‌کند. این طرح بسیار حرفه‌ای تنظیم می‌شود، با استفاده از نمودارها، جدول ها و اشکال بسیار گویا و روی برگه های با کیفیت به صورت رنگی چاپ می شود و در نهایت صحافی می‌گردد.

۳- طرح‌های اداری

این نوع از طرح برای جلب نظر اعضاء و ذینفعان داخل شرکت نوشته می‌شود و هدف آن برنامه‌ریزی برای رشد و توسعه بیشتر و به روزسازی کار در یک قسمت و بخش خاص است. تعداد صفحات آن بسته به اهداف شما می‌تواند کمتر از ۲۰ یا بیش از ۴۰ صفحه باشد. در این طرح دیگر نیازی به بررسی پیشینه شرکت و تیم اجرایی طرح نیست و دقت در سایر موضوعات غیر از موضوع مورد نظر طرح، به اندازه طرح کسب و کار کامل، نیست.

سخن آخر:

طرح کسب و کار(طرح تجاری) در اصفهان ، نوشته‌ای توصیفی و جامع در مورد کسب و کار یک موسسه یا یک کارآفرین است. این طرح حاوی بررسی‌ های دقیقی در خصوص تولیدات یا خدمات یک شرکت، بازار و مشتریان، رقبا، منابع انسانی، منابع تأمین مالی، تکنولوژی و ابعاد فنی محصول یا خدمات و … است. یکی از مهم‌ترین کارکردهای طرح تجاری یا کسب و کار این است که با تدوین آن، کارآفرین می‌تواند عوامل داخلی و خارجی درگیر در یک کسب‌وکار را شناسایی و اثر آن‌ها را بر روی فعالیت خود بررسی نماید. یکی دیگر از کارکردهای طرح کسب و کار(طرح تجاری) در اصفهان این است که قضاوت در مورد سرمایه‌گذاری یا عدم سرمایه‌گذاری بر روی یک طرح را برای سرمایه‌گذاران یا وام دهندگان طرح تسهیل می‌کند کاررشناسان دیجیتال برندینگ پدیده با سالها تجربه گرد هم آماده اند تا علاوه بر ارائه مشاوره و تحلیل کسب و کار آنلاین شما ، با برگزاری دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ در اصفهان به آموزش  صفر تاصد هرآنچه که برای راه اندازی یک کسب کار اینترنتی باید بدانید و طراحی یک طرح کسب و کار کارآمد میپردازند.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید