قیف فروش Sales Funnel چیست ؟

قیف فروشsales-funneچیست؟
0
(0)

قیف فروش Sales Funnel چیست ؟ ، برای دانستن مفهوم آن , یک قیف در دنیای واقعی را تصور کنید. در بالای آن قیف ، مقداری ماده ریخته می شود که به سمت یک مقصد محدود فیلتر می شود. در فروش ، چیزی مشابه این موضوع اتفاق می افتد.

آیا هرگز به این موضوع فکر کرده اید که بیشتر کسب و کارها و یا حتی همکاران شما چگونه به یک فروش مداوم دست پیدا میکنند؟ با توجه به رقابت های موجود در بین کسب و کارهای آنلاین ، به فروش رساندن محصولات و یا ارائه خدمات و رساندن سطح  فروش به بالا ترین میزان ممکن برای کسانی که در این زمینه تخصص و آگاهی نداشته باشند کمی دشوار است. ممکن است فروش داشته باشید اما رسیدن به جایی که بتوانید درآمد منظم داشته باشید دشوار است که نکته کلیدی در ساخت فروش مداوم قیف فروش در این نکته نهفته است.

با ما همراه باشید تا درمورد سوال قیف فروش Sales Funnel چیست ؟ و مراحل قیف فروش و نمونه هایی از نحوه استفاده مشاغل از آن برای دستیابی به رشد مداوم  توضیحاتی ارائه دهیم.

برای درک بهتر مفهوم قیف فروش و چگونگی اجرای آن در مشاغل شخصی خود بیایید به تصویر زیر از Shutterstock نگاه کنیم. در سمت چپ تصویر ، یک آهنربا را مشاهده می کنید. آن آهنربا مشتری را به خود جذب می کند ، که این امر با چندین راه اتفاق می افتد. از تولید محتواهای قدرتمند و جذاب تا مدیریت شبکه های اجتماعی گرفته تا تبلیغات پولی , نحوه جذب مخاطبین و ماندگاری آنها در وب سایت شما و هر آنچه در این میان است  تاثیری در موفقیت قیف شما دارد. شما به راحتی با آموزش های تکنیک های فروش که در حال حاضر مهمترین آن شبکه اجتماعی اینستاگرام و مدیریت پیج اینستاگرام است می توانید مخاطبین خود را جذب کرده و به افزایش مداوم فروش خود دست یابید.

آشنایی با قیف فروش

آنچه در مورد قیف فروش اهمیت بیشتری دارد این است که شما بتوانید بازدید کننده ها را از طریق راه های متنوعی مانند ثبت نام در خبرنامه نامه الکترونیکی (البته این راه ها امروزه تاثیر کمتری نسبت به سالهای قبل دارند) ، صفحه ی فرود , شبکه های اجتماعی و یک پیشنهاد فریبنده وارد قیف فروش شما شوند.
هدف از کل قیف و بستر فروش شما رفع نیاز مشتری است. هنگامی که شما نیاز و مشکل را می دانید و برای ساختن آنها محتوای می سازید ، سپس یک محصول یا خدمت برای حل مشکل به آنها پیشنهاد می دهید ، این زمانی است که جادوی واقعی اتفاق می افتد. با این حال ، رسیدن به آن مرحله از کار داشتن آگاهی و دانش کافی در این رابطه را میطلبد.

قیف فروش نشان دهنده مسیری ایده آل است که کسب و کارها امیدوارند خریداران برای مشتری شدن این مسیر را در پیش بگیرند. بیشتر شرکت ها از مفهوم قیف به عنوان روشی برای ردیابی چشم اندازها در طی مراحل فروش و هم ترازی اهداف ، فعالیت ها و فرآیندهای بازاریابی و فروش استفاده می کنند. . قیف فروش هر اقدامی است که شخصی برای تبدیل شدن به مشتری شما باید انجام دهد.

مراحل قیف فروش چیست؟

مرحله ۱: آگاهی

در این مرحله ، مخاطب در مورد راه حل ، محصول یا خدمات موجود شما می آموزد. آنها همچنین ممکن است از مشکلات خود که برای حل آنها و راه های ممکن برای مقابله با آن آگاهی دارند آگاه شوند.این زمانی است که آنها برای اولین بار به وب سایت شما مراجعه می کنند ، که آنها از یک آگهی ، جستجوی گوگل ، پستی که در رسانه های اجتماعی یا منبع ترافیکی دیگری پیدا شده است ، پیدا کردند.

مرحله ۲: علاقه

در این مرحله ، مخاطب در مورد راه حل ، محصول یا خدمات موجود شما می آموزد. آنها همچنین ممکن است از مشکلات خود که برای حل آنها و راه های ممکن برای مقابله با آن آگاهی دارند آگاه شوند. این در شرایطی است که می توانید با برخی از مطالب عالی آنها را جذب کنید.اکنون زمان آن است که وی علاقه خود را نسبت به محصول یا خدمات شما ابراز کند. او شما را در رسانه های اجتماعی دنبال می کند و در لیست شما مشترک می شود

مرحله ۳: تصمیم گیری

در این مرحله ، آینده نگر تصمیم گیری می کند که او می خواهد از راه حل شما بهره ببرد.آنها بیشتر به آنچه شما ارائه می دهید ، از جمله بسته ها و گزینه های مختلف توجه بیشتری می کنند ، بنابراین او می تواند تصمیم نهایی را برای خرید بگیرد.این در شرایطی است که پیشنهادات فروش با استفاده از صفحات فروش ، وبینار ، تماس و غیره انجام می شود.

مرحله ۴: عمل

در این مرحله ، مخاطب  با نهایی کردن معامله با شما ، به مشتری تبدیل می شود.آنها قرارداد را امضا می کنند و روی دکمه خرید کلیک می کنند.سپس پول به حساب بانکی شما منتقل می شود.بیان این نکته مهم است که اگر مراحل اضافی برای قیف فروش شما وجود داشته باشد، تعامل شما با مشتری به مرحله موفقیت

مزایای قیف فروش در کسب و کارها

۱-بهبود نرخ مکالمه

ورود افراد به وب سایت شما آسان است. شما می توانید هرچه بیشتر افراد را جذب کنید و آنها را برای عضویت در سایت خود بدست آورید.

۲-پیش بینی حجم فروش و پاسخگویی

قیف فروش برای نشان دادن اینکه چگونه بسیاری از افراد به مرحله نهایی که همان خرید است حرکت کرده اند کمک می کند. به این ترتیب ، به راحتی می توانید بگویید چه کسی خریدی انجام داده است و چه کسی انجام نداده  است.

۳-فروش مداوم

به عنوان یک شخص شغلی ، باید جریان درآمد مداوم داشته باشید تا بتوانید به طور مؤثر تجارت خود را اداره کنید. قیف فروش به شما امکان می دهد تا مشتری های جدیدی وارد کرده و آنها را تا انتهای قیف فیلتر کنید. شما می توانید تجارت خود را بدون اینکه تلاش زیادی انجام دهید بازاریابی کنید و در پایان با برخی از مشتریان همراه باشید.

۴- مشکلات را شناسایی کنید

در دنیای تجارت ، خطاهای زیادی وجود دارد که می توانید بدون تحقق آن انجام دهید. بیشتر این اشتباهات بر روی مشتریان شما تأثیر می گذارد. از طریق مشتریان می توانید هر مشکلی را شناسایی کرده و آن را قبل از کنار آمدن برطرف کنید.

۵-بازاریابی آسان تر

چالش برانگیزترین بخش اداره یک تجارت جنبه بازاریابی است.قیف فروش با ارائه یک نمای دقیق از تعداد اتصالات وارد قیف شما می شود و این کار را آسان تر می کند.

۶- حداقل خطاها

قیف های فروش بیشتر اتوماتیک هستند. از این رو شما اکثر اوقات نیازی به مداخلات انسانی نخواهید داشت. عدم مداخله انسان نیز به معنای خطاهای کمتری است.

سخن پایانی

ما در این مفاله در رابطه با قیف فروش چیست  بطور مختصر و مفید صحبت کردیم. قیف فروش کمک زیادی به افزایش درآمد ورونق کسب و کار شما می کند و همچنین مزایای برجسته ی دیگری نیز دارد که برای بهره مندی از آن ها ابتدا باید در دوره های دیجیتال مارکتینگ حضور پیدا کرده و مهرت های لازم را فراگیری کنید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید