چگونه محتوای ارزشمند تولید کنیم؟

محتوای-ارزشمند
0
(0)

بسیاری از سایت ها هنگام تولید محتوا مطالب مفیدی در زمینه کاری خود منتشر نمی‌کنند و خیلی از نکات مربوط به سئو و بهینه سازی سایت را مد نظر قرار نمی دهند. همه ما می‌‌دانیم یک محتوای خوب از لحاظ سئو بسیار با اهمیت است و منظور از محتوای خوب محتوایی است که بتواند نیاز مخاطبان را بر آورده کند و از نظر سئو در سطح بالایی قرار داشته باشد.

 اما معیار ارزشمندی یک محتوا برای سئو چیست؟ در ادامه این مقاله با ما همراه باشید:

تاثیر محتوا ی خوب بر سئو سایت

محتوا زمانی رتبه بندی وب سایت شما را بالا می‌برد که به خوبی از آن استفاده کرده باشید و زمانی به عنوان یک محتوای ارزشمند شناخته می‌شود ‌که ارزش انتشار را داشته باشد. این بدان معناست که متخصصان باید هدف خود را در کسب و کار تعیین کنند و متناسب با هدف خود برای مخاطبان محتوایشان را تولید و انتشار دهند.

پس برای تولید یک محتوای ارزشمند و قابل قبول برای سئو  ویژگی های زیر را در نظر بگیرید:

ویژگی های یک محتوای ارزشمند

۱- با کپی مطالب بی کیفیت در سایت‌های دیگر، هیچ امیدی برای رتبه گرفتن در موتورهای جستجو وجود ندارد. بنابراین در محتوایتان خلاقیت به خرج دهید و سعی کنید موارد متفاوت و جدید را به موضوعتان اضافه نمایید.

۲- موضوع و مطالب جذاب برای مخاطب خود بنویسید، برای این کار می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی کمک بگیرید که با نوشتن چکیدهایی از مطلبی که می‌خواهید در مورد آن صحبت کنید، کاربر را تشویق به خواندن ادامه مطالب کنید.

۳- نشانه گیری خواسته های مخاطبان ازجمله مواردی است که در موضوع محتوای ارزشمند و سئو مورد بررسی قرار می‌گیرد. درواقع شما برای مخاطب می‌نویسید. پس خواسته او را در نظر بگیرید که طبعا این خواسته در لیست جستجوی گوگل است و مخاطبان در  گوگل به دنبال آن می‌گردد.

۴-در نظر گرفتن یک تقویم کاری به شما کمک خواهد کرد که محتوای ارزشمند تولید کنید. می‌توانید تصمیم بگیرید چه زمانی مطالب جدید در محتواهایتان قرار دهید و یا حتی می‌توانید نوع محتوای خود را تعیین کنید.

در واقع می‌توانید برای این کار یک فایل اکسل طراحی کنید و تمامی عناوین پیشنهاد شده، تاریخ شروع محتوا و هرچیزی که برای کار به آن نیاز دارید را قبل از شروع محتوا بنویسید. شما با در نظر گرفتن تقویم، نظم خاصی به محتواهایتان خواهید بخشید.

۵-از دیگر نکات مهم در تولید محتوای ارزشمند برای سئو، در نظرگرفتن کلمات کلیدی متناسب با کسب و کار شماست. انتخاب کلمات کلیدی قدرتمند که بیشترین میزان جستجو را داشته باشند، به کاربران کمک می‌کند که بتوانند در موتور‌های جستجو به راحتی به سایت شما دسترسی پیدا کنند.

۶- استفاده از تگ های نوشتاری برای گوگل حائز اهمیت است. برای اینکار از تگ‌ های H1 تاH6  استفاده کنید. با استفاده از تگ ها می‌توانید موضوعات را دسته بندی کنید و به مخاطب کمک کنید تا موضوع را بهتر درک کند.

تگ H1 برای گوگل اهمیت زیادی دارد و استفاده از این تگ برای وب سایت ها مهم و ضروری است. در مقابل تگ H6 از اهمیت کمتری برخوردار است و برای جدا کردن عناوین کم اهمیت بکار می‌رود.

۷- از دیگر مواردی که بعد از تولید محتوا برای سئو سایت اهمیت دارد، تحلیل محتوای نوشته شده است. بعد از اینکه محتوایتان را تولید می‌کنید باید آن را تحلیل کنید تا متوجه میزان اثر‌ بخشی آن بر روی کاربر شوید. می‌توانید تحلیل محتوا را با استفاده از ابزارهایی مانند گوگل آنالیتیکس، گوگل وب مسترتولز و غیره انجام دهید.

۸-در محتوای ارزشمند برای رتبه گرفتن در گوگل از قدرت لینک سازی استفاده کنید. برای این کار می‌‌توانید از همان صفحه ای که کاربر در آن قرار دارد به صفحات دیگر همان سایت لینک دهید که این کار به عنوان لینک سازی داخلی شناخته می شود و همچنین می‌توانید از سایت‌های معتبر دیگر به محتوای خود لینک دهید و کاربر را به سمت محتوا سوق دهید.

سخن پایانی

می‌توان نتیجه گرفت موضوع تازگی و منحصر به فرد بودن محتوا از موضوعات مهمی است که برای موتور های جستجو اهمیت زیادی دارد؛ بنابراین برای بهتر ارتباط برقرار کردن با کاربران و مخاطبان خود همچنین رتبه گرفتن از گوگل، سعی کنید محتوای ارزشمند تولید کنید و در این زمینه از رقبای خود پیشی بگیرید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید