معرفی ابزارهای اصلی افتر افکت (Main toolbar)

معرفی ابزارهای اصلی افتر افکت (Main toolbar)
0
(0)

در مقاله قبل درمورد آشنایی و معرفی افترافکت (Adobe After Effects) برای علاقه مندان به نرم افزارهای تدوین ویدیو توضیحاتی ارائه دادیم تا از ابتدا با نرم افزار افترافکت آشنایی پیدا کنند حال در این سری مقالات آموزش افتر افکت در  پدیده لرن قصد معرفی ابزارهای اصلی افتر افکت (Main toolbar) را داریم.افترافکت بخشی از Adobe Creative Cloud است و برای هنرمندان۳D گردش تصاویر متحرک و علاقه مندان به تدوین ویدیو شناخته شده است زیرا طیف گسترده ای از ابزارها را فراهم می کند که می تواند برای تعداد زیادی از کارها از عناوین آسان و متون برای تکمیل ترکیب بندی فیلم های سه بعدی به محض کشیدن یک فیلم به فضای کاری افترافکت کار خود را آغاز کند. اما قبل از آن بایستی با ابزارهای موجود در پانل ابزار که در قسمت پنجره نرم افزار After Effects قابل دسترسی هستند آشنا شوید. اگر از نرم افزار Adobe دیگری مانند فتوشاپ استفاده کرده باشید ، ابزارهایی مانند ابزار دستی و ابزار انتخاب برای شما قابل تشخیص خواهند بود. پانل ابزار شامل چندین آیکون است که با کلیک کردن شما را قادر می سازد تا بین ابزار حرکت کرده و همچنین به صورت نوری تأیید کنید که کدام ابزار در حال حاضر انتخاب شده است. بسیاری از این ابزارها دارای منوهایی هستند که برای شما باز می شود و به شما امکان می دهد از میان گزینه های موجود در این ابزار مانند فرم های اصلی مشخص برای شکل و لایه های ماسک ، انتخاب کنید.  پس درصورت تمایل به آموزش ابزارهای اصلی افترافکت تا پایان مقاله که برای شما علاقه مندان آماده شده است با ما همراه باشید.

آشنایی با نوار ابزار اصلی در افتر افکت  (Main toolbar)

نوار ابزار اصلی ، پرکاربرد ترین نوار در افتر افکت  در قسمت بالایی پنجره برنامه شما قرار دارد. نوار ابزار حاوی تمام ابزارهایی است که شما نیاز دارید تا فایل ها و لایه های کار را در افتر افکت ایجاد کنید.در زیر نوار منو، نوار ابزار را مشاهده خواهید کرد.

معرفی ابزارهای اصلی افتر افکت (Main toolbar)

selection tool  :

ابزاری آشنا برای جابجایی و تغییر سایز دادن آبجکت ها در افتر افکت که مشابه آن را در دیگر نرم افزار های ادوبی مانند فتوشاپ دیده اید.

معرفی ابزارهای اصلی افتر افکت (Main toolbar)

hand tool :

با استفاده از ابزار دست در افتر افکت می توانید پانل کامپوزیشن را حرکت دهید. هر زمانی که شما برای بزرگنمایی استفاده می کنید، می توانید از این ابزار برای حرکت کامپوزیشن استفاده کنید. استفاده از این ابزار در خروجی تاثیری نخواهد داشت.

معرفی ابزارهای اصلی افتر افکت (Main toolbar)

zoom tool :

برای بزرگنمایی و بلعکس کوچک کردن نمای دید کاربر استفاده می شود. استفاده ازاین ابزار تاثیری در خروجی نخواهد داشت.

معرفی ابزارهای اصلی افتر افکت (Main toolbar)

Rotation tool :

به وسیله این ابزار می توانید اشیا را بچرخانید. البته برای بهتر انجام دادن چرخش استفاده از این ابزار در ترنسفرم توصیه می شود چون بصورت دقیق تری می توان در آن قسمت این عمل را انجام داد.

unified camera tool :

ابزاری قدرتمند در زمینه سه بعدی استفاده زیادی از این ابزار می شود که مانند یک دوربین می توان از سمت های مختلف اشیا را نمایش در آورد.

 

pan behind :

یکی از پر کاربرد ترین ابزار در افتر افکت pan behind یا anchor point می باشد که اشاره به مرکز ثقل آبجکت یا کامپوزیشن دارد.

Anchor Point

هنگامی که شما هر جسم را انتخاب می کنید، می توانید نقطه ای را در مرکز شیء مشاهده کنید که نقطه  آنچور پوینت نامیده میشود. بنابراین اگر میخواهید موقعیت این نقطه را تغییر دهید، ابزار  (Anchor Point) را انتخاب کنید و موقعیت نقطه پایانی را تغییر دهید. سپس اگر بخواهید شی ء را بچرخانید، می توانید شیء را با توجه به نقطۀ انکر پوینت یا مرکز ثقل در نظر گرفته به چرخش در آورید.

معرفی ابزارهای اصلی افتر افکت (Main toolbar)

Rectangle tool :

برای ترسیم چند بعدی و شیپ لایر به کار می رود و در مواردی بصورت حالت ماسک نیز در افتر افکت به کار می رود.

معرفی ابزارهای اصلی افتر افکت (Main toolbar)

Pen tool :

ابزاری کار آمد برای ترسیم خط و یا ساخت شی ء و ماسک استفاده های گوناگونی از این ابزار می شود.

معرفی ابزارهای اصلی افتر افکت (Main toolbar)

type tool :

برای قرار دادن متن در محیط افتر افکت از ابزار type استفاده میشود.

معرفی ابزارهای اصلی افتر افکت (Main toolbar)

brush tool :

یک قلم مو برای ترسیم روی شی ء به کار می رود. همانند ابزار براش در فتوشاپ، البته با کار برد های بیشتر در افتر افکت.

معرفی ابزارهای اصلی افتر افکت (Main toolbar)

clone stamp tool :

نمونه این ابزار را نیز در فتوشاپ دیده اید. به طور کلی با همان خواص یعنی جایگزین کردن قسمتی از شی ء در محلی دیگر.

معرفی ابزارهای اصلی افتر افکت (Main toolbar)

eraser tool :

ابزاری برای پاک کردن بخشی از تصویر و یا شی ء

معرفی ابزارهای اصلی افتر افکت (Main toolbar)

Roto brush tool :

از این ابزار برای انتخاب بخشی از تصویر با استفاده از تفکیک هایی که در تصویر موجود دارد را با حساسیت های خود انتخاب می کند. به نوعی مانند قلم سحر آمیز در فتوشاپ البته به شکلی دیگر

معرفی ابزارهای اصلی افتر افکت (Main toolbar)

puppet pin tool :

از این ابزار بیشتر در زمینه موشن گرافیک و به حرکت در آوردن شی ء و یا تصویر استفاده می شود و می توان از اشیا یک انیمیشن به وجود آورد.

با کلیک کردن بر روی آیکون هایی که مثلث کوچکتر در گوشه سمت راست پایین دارند، می توانید منوی کشویی را باز کنید که گزینه های بیشتری را در آن انتخاب خاص ابزار فراهم می کند. پس از انتخاب، برخی از ابزارها دسترسی به کنترل های ابزار فعال را، همانطور که در تصویر بالا دیده می شود، باز می کنند. در زیر، می توانید مواردی را که گزینه های بیشتری در منوی کشویی خود دارند انتخاب کنید.

roto brush tool

سخنان پایانی

افترافکت به شما امکان می دهد برای پروژه های مربوط به انیمیشن, ویدیوها و موشن گرافیک جلوه های ویژه ایجاد کنید. با استفاده از ابزارهای مختلف و افزونه های اختیاری می توانید برای متحرک سازی ، تغییر و ترکیبی از رسانه استفاده کنید. این برنامه به طور گسترده توسط متخصصان حرکت گرافیک ، طراحان وب سایت و هنرمندان جلوه های بصری برای  تولید در فیلم های دیجیتال ، DVD ، ویدئو و وب مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله به معرفی ابزارهای اصلی افتر افکت (Main toolbar) پرداختیم و به کاربرد این ابزار ها اشاره کردیم.در سری مقالات بعدی آموزش پنل های افترافکت با ما همراه باشید تا ابزارهای بیشتری از این نرم افزار تدوین ویدیو را به شما معرفی کنیم. می توانید با کلیک بر روی لینک مقاله به صفحات مورد نظر دسترسی پیدا کنید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید