معرفی ابزارهای پریمیر (مقدماتی)

معرفی ابزارهای پریمیر (ابزارهای تولبارز قسمت دوم)
0
(0)

اگر جزو علاقه مندان به یادگیری نزم افزار های تدوین فیلم هستید اصلا نگران نباشید ما در پدیده لرن,سری مقالات آموزش نرم افزار پریمیر (Adobe Premiere Pro) به معرفی اجمالی ابزارها و پنل های این نرم افزار پرداختیم و اکنون در مقاله معرفی ابزارهای پریمیر (مقدماتی) ,ابزارهای نرم افزار پریمیر را به شما معرفی میکنیم تا مقدمه ای باشد بر یادگیری این نرم افزار.پس با ما همراه باشید.

Adobe Premier یک نرم افزار قدرتمند برای ویرایش فیلم و ساخت فیلم است. معرفی ابزارهای پریمیر (مقدماتی) افزودن پوشش های نوشتاری Premier Pro و همچنین استفاده از ابزارهای مختلف برای شخصی سازی یک ویدیوی منحصر به فرد است. خوشبختانه افزودن این عناصر در Premier بسیار آسان است. در بیشتر موارد ، اضافه کردن متن و همپوشانی عنوان چند ثانیه طول می کشد. همچنین می توانید قلم ها و فرم های دلخواه متن را اضافه کنید. اگر در Adobe Premiere Pro تازه کار هستید ، ممکن است برای انجام بیشتر ویرایش ها از ابزار انتخاب اصلی پیروی کنید. یادگیری جزئیات و ابزارهای اضافی ویرایش Premiere Pro می تواند به سرعت چشمگیر روند کار شما کمک کند. بیایید نگاهی دقیق به بقیه ابزارهای موجود در نرم افزار پریمیر بیندازیم.

Panel Tools

معرفی ابزارهای پریمیر (مقدماتی) در نرم افزار پریمیر ابزارها را از پنل Tools انتخاب کنید یا از میانبر صفحه کلید استفاده کنید. می توانید اندازه پنل Tools را تغییر دهید و آن را به صورت عمودی یا افقی تغییر جهت دهید.تصویر زیر که مشاهده می کنید نمایی از پنل تولبارز یا پنل Tools است که در این مقاله به معرفی قسمتی از ابزارهای آن میپردازیم.

tools-panel-premiere

ابزار انتخاب(Selection)

ابزار Selection به شما امکان می دهد انتخاب ها و ویرایش های اساسی را انجام دهید. می توانید نقاط ویرایش خاص را انتخاب کرده و اصلاحات ساده را انجام دهید. چند کلیپ را انتخاب کنید و آنها را در جدول زمانی از مسیر به مسیر دیگر منتقل کنید. میانبر صفحه کلید V میباشد. ابزار Selection ابزار پیش فرض است. این برای همه موارد غیر از توابع تخصصی استفاده می شود. اگر برنامه مطابق انتظار شما پاسخ نمی دهد ، مطمئن شوید که ابزار Selection انتخاب شده است.با کلیک روی آن یا فشار دادن میانبر صفحه کلید ، هر ابزاری را برای فعال کردن در یک صفحه Timeline انتخاب کنید. اجازه دهید تا مکان نما بر روی ابزاری قرار بگیرد تا نام و میانبر صفحه کلید آن را ببیند.ابزار استاندارد برای انتخاب کلیپ ها ، موارد منو و سایر اشیا in در رابط کاربری. معمولاً انتخاب ابزار انتخاب هنگام استفاده از سایر ابزارهای تخصصی تر ، روش خوبی است

ابزار Razor

قطعاً برش یکی از مهمترین قسمتهای ویرایش است. این عملکرد اصلی ویرایش نرم افزار است. قطع کلیپ ها و قرار دادن آنها به ترتیب خاص برای ایجاد داستان. و سپس ، بعد از اینکه همه چیز مرتب شد ، ممکن است مجبور شوید حتی بیشتر از این قسمت ها را بردارید و آهنگ های ویدیویی و صوتی دیگری را شانه کنید ابزار Razor اولین چیزی است که یاد می گیرید هنگام ویرایش اولین پروژه خود استفاده کنید ، زیرا این مستقیم ترین ابزار برش است. برای مبتدیان ، این یک ابزار واقعا آسان است که از آن آگاه شوند ، زیرا بسیار ساده است. همچنین هنگام ایجاد پرش مونتاژ بسیار مفید است زیرا شما فقط می توانید خط را قطع کرده و بخشهایی از کلیپ را که نیازی ندارید حذف کنید.ابزار ریش تراش برای برش همزمان تصویر و صدا استفاده می شود. و سپس با یک کلیک ساده بر روی بخش صوتی یا تصویری و کلیک بر روی حذف ، صدا و تصویر حذف می شود. سپس می توانم بقیه کلیپ (صدا و تصویر) را به هر کجای جدول زمانی بکشیم. هر کاری اشتباهی که انجام دهیم ، اکنون تیغ ​​فقط صدا یا تصویر را قطع می کند و سپس باید روی خط صوتی یا تصویری کلیک کرده و آنها را جداگانه برش دهیم. ابزار تیغ محدودیت هایی دارد. اگر می خواهید تا روی قسمت پخش شما مغناطیسی شود ، باید گزینه magnetize را انتخاب کنید و تغییر مکان نما از Razor Tool می تواند خسته کننده شود (حتی اگر فقط فشار دادن کلید C باشد. استفاده از آن در جدول زمانی با فاصله زیاد نیز ممکن است مشکل باشد و ممکن است چند قاب را که قصد اصلاح آن را ندارید قطع کند.ابزار Razor همچنین در کار با جدول زمانی بزرگ با چندین آهنگ بسیار کمک می کند زیرا شما می توانید با قرار دادن تیغ ​​خود بر روی آن ، کلیپی را که می خواهید برش دهید انتخاب کنید. بنابراین ، در اصل ، اگر شما نیاز دارید که یک دسته برش پشت سر هم انجام دهید ، Razor ابزاری برای کار است.

ابزار دست (Hand)

با استفاده از ابزار Hand می توانید در جدول زمانی به جلو و عقب بروید. میانبر صفحه کلید  H می باشد. از این ابزار برای انتقال ناحیه مشاهده یک Timeline به سمت راست یا چپ به عنوان جایگزین نوار پیمایشی در پایه صفحه Timeline استفاده کنید

 معرفی صفر تا صد ابزارهای پریمیر (مقدماتی)

 ابزار بزرگنمایی دستی (Zoom)

کلیپ های ویدیویی که می خواهید در یک پروژه استفاده کنید ، گاهی اوقات می تواند حاوی جزئیات مهمی باشد که می خواهید برجسته کنید. در این شرایط ، بهترین راه حل این است که روی آن جزئیات بزرگنمایی کرده و به وضوح در معرض دید بیننده قرار دهید. یکی دیگر از مزایای قابل توجه این است که بزرگنمایی یا بزرگنمایی یک عکس می تواند جلوه بصری زیبایی ایجاد کند که احتمالاً پیروان شما را در شبکه های اجتماعی تحت تأثیر قرار دهد.

ابزار بزرگنمایی به شما امکان می دهد مناطق مختلف جدول زمانی را بزرگ و کوچک کنید. استفاده از این ابزار ویرایش Premiere Pro آسان است و می تواند نحوه کار شما را تغییر دهد. میانبر صفحه کلیدZ می باشد.  این ابزار را برای بزرگنمایی یا کوچک کردن در منطقه مشاهده Timeline انتخاب کنید.

 معرفی صفر تا صد ابزارهای پریمیر (مقدماتی)

ابزار متن (Type Tool)

ابزار متن را در پانل ابزار پیدا کنید. به طور پیش فرض در پایین این پانل است. روی این ابزار کلیک کنید ، به پنل پیش نمایش خود بروید و کلیک کنید، هرچه می خواهید تایپ کنید.

در جدول زمانی متوجه خواهید شد که یک لایه جدید “گرافیکی” ایجاد شده است. این لایه گرافیکی متن شما را در خود جای داده است. (یک لایه گرافیکی منفرد می تواند متن و عناصر گرافیکی متعددی را اضافه کند) روی لایه گرافیکی کلیک کنید. برای کنترل اثرات بالا بروید. متوجه خواهید شد که لایه متن در اینجا قرار دارد. از اینجا می توانید هر یک از تنظیمات را با متن تنظیم کنید. اگر به متن اصلی بروید. می توانید روی کرونومتر متحرک در کنار آن کلیک کنید و در واقع متن را با گذشت زمان متحرک کنید. همچنین می توانید متن را با ابزار ماسک درست در زیر نام آن برش داده و ماسک بزنید. از پنجره Effect Control می توانید قلم ، مرکزیت ، برگه ها و شکل ظاهری را تنظیم کنید. همچنین ، اگر پنل Essential Graphics را باز کنید ، می توانید همه این موارد را تنظیم کنید. Adobe استفاده از این ابزار را بسیار آسان کرده است. کمی با آن بازی کنید و قادر خواهید بود به سرعت آن را در گردش کار خود بگنجانید.

 معرفی صفر تا صد ابزارهای پریمیر (مقدماتی)

 معرفی صفر تا صد ابزارهای پریمیر (مقدماتی)

بطور خلاصه

Adobe Premiere Pro احتمالاً یکی از بهترین نرم افزارهای ویرایش فیلم است زیرا کاربران خود را قادر می سازد حتی سخت ترین کارهای ویرایش ویدئو را نیز انجام دهند. موضوع مقاله ما معرفی ابزارهای پریمیر (مقدماتی) و مقاله بعد درمورد معرفی ابزارهای پریمیر (پیشرفته) خواهد بود . Adobe Premiere Proیک نرم افزار کاربردی است که به طور گسترده برای ویرایش ویدئو در سیستم عامل mac یا رایانه های ویندوزی استفاده می شود. Premiere Pro برای ویرایش فیلم ها ، تبلیغات و سایر فیلم ها ، تلویزیون و فیلم های آنلاین استفاده می شود. این یک نرم افزار جامع برای ویرایش فیلم است و به عنوان بخشی از مجموعه برنامه های Adobe Creative Cloud نیز در دسترس است. Premiere Pro اغلب همراه با افتر افکت و فتوشاپ در پروژه های خلاقانه استفاده می شود. همانطور که گفتم ما شروع به توضیح کامل ابزارها و پنل های نرم افزار پریمیر کرده ایم اگر تمایل به آشنایی با این مبحث را دارید مقالات ما را دنبال کنید . ما در شرکت پدیده تجارت با ارائه دوره های تخصصی آموزش پریمیر به صورت آموزش مجازی  از صفر تا صد نرم افزار پریمیر به همراه پروژه های عملی انیمیشن و تدوین فیلم را به شما عزیزان یاد میدهیم. شما میتوانید با تهیه پکیج جامع آموزش پریمیرپرو پدیده لرن که توسط تیم پدیده لرن تدوین و آماده سازی شده است لذت آموزش در خانه را تجربه کنید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

  امید
  2021-09

  بسیار عالی!
  منتظر بقیه مقالاتتون هستم

  0
  0
   کارشناس پدیده لرن
   2023-01

   درود بر شما.
   از محبت شما سپاسگزاریم. مقالات آموزشی در حوزه تدوین و گرافیک در حال آماده سازی اند و به زودی در سایت قابل دسترس هستند.

   0
   0

نظر دهید