معرفی ابزارهای پریمیر (پیشرفته)

معرفی ابزارهای پریمیر (ابزارهای تولبارز قسمت پنجم)
0
(0)

اگر قصد یادگیریم نرم افزار پریمیر را دارید اصلا نگران نباشید با آشنایی ابزارها و پنل های آن در پدیده لرن و کمی تلاش به راحتی می توانید برای تدوین فیلم های خود از این نرم افزار گرافیکی استفاده کنید.اگر در ابتدای راه آموزش هستید بهتر است به مطالعه مقاله معرفی و آموزش نرم افزار پریمیر (Adobe Premiere Pro) بپردازید و پس از آن به مقاله ی معرفی ابزارهای پریمیر (مقدماتی) رفته آن را مطالعه کنید.در ادامه ی این مقاله با ما همراه باشید تا با معرفی ابزارهای پریمیر (پیشرفته) با دیگر ابزارهای آن آشنا شوید.

Adobe Premiere یک بسته نرم افزاری ویرایش ویدئو است که هم برای علاقه مندان به موشن گرافیک و هم برای افراد حرفه ای مناسب است.مانند فتوشاپ و افتر افکت ، Adobe Premiere دارای مجموعه ای قوی از ابزارهایی برای پوشاندن ، تاری و اصلاح رنگ بخشهای خاصی از قاب است. در مقاله ی معرفی ابزارهای پریمیر (پیشرفته) به طور خاص ، ابزار Pen به شما امکان می دهد این ماسک ها را با دست بکشید ، بنابراین می توانید آنها را بسیار دقیق کنید. حتی می توانید از قلم برای رسم عناوین سفارشی برای ویدیوی خود استفاده کنید ، بنابراین ابزاری کاملاً همه کاره است. می توان آن را به تنهایی یا در کنار برنامه های دیگر مانند Adobe Photoshop ، After Effects  و غیره استفاده کرد.

معرفی ابزارهای پریمیر قسمت پیشرفته

Pen Tool چیست؟

معرفی ابزارهای پریمیر (پیشرفته) ، ابزار Adobe Premiere Pen که در پانل جلوه ها یافت می شود ، دقیقاً مانند ابزارهای Ellipse و Rectangle Shape است ، اما شما می توانید هر شکلی را که دوست دارید ترسیم کنید. هنگامی که یک شکل را ترسیم کردید ، می توانید جلوه هایی را در قسمت خارج یا داخل مرزهای شکل اعمال کنید. به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید هنگام مصاحبه با یک شخص در مورد یک موضوع حساس ، چهره او را تار کنید. همچنین ممکن است یک منطقه از عکس بسیار اشباع شده وجود داشته باشد ، بنابراین می توانید آن قسمت را با رنگ اصلاح کرده و بقیه قسمت های قاب را دست نخورده نگه دارید.
ابزار Pen وجود دارد که می تواند برای ترسیم اشکال استفاده شود.بله ، یک ابزار قلم در صفحه عنوان وجود دارد که برای ترسیم اشکال مانند سایر محصولات Adobe استفاده می شود.ابزار Pen به شما امکان می دهد فریم های کلیدی را به یک کلیپ اضافه کنید. می توانید تعداد زیادی از ویژگی ها از جمله کدورت ، مقیاس ، موقعیت و حتی حجم یک کلیپ صوتی را از روی کلید تنظیم کنید. کلید alt را نگه دارید و می توانید منحنی های bezier را به فریم های اصلی خود اضافه کنید. میانبر صفحه کلید Penمی باشد.

ابزار Pen کمی متفاوت از ابزار قلم مو یا مداد است. می توانید از ابزار Pen برای ایجاد مسیرهایی مستقیم یا منحنی ، باز یا بسته استفاده کنید. اگر با ابزار Pen آشنا نیستید ، استفاده از آن در ابتدا گیج کننده است. شناخت عناصر یک مسیر و چگونگی ایجاد این عناصر با ابزار Pen ترسیم مسیرها را بسیار آسان می کند.از آنجا که Adobe از نماد “قلم” در آنجا استفاده می کند ، باید شامل نوعی نقاشی باشد ، اما مستندات لازم در این مورد وجود ندارد!از ابزار pen که در نوار ابزار کنار جدول زمانی قرار دارد ، برای ویرایش ویژگی های اثر روی جدول زمانی استفاده می شود.

معرفی صفر تا صد ابزارهای پریمیر (پیشرفته)

ایجاد ماسک با ابزار Pen

روی فلش کشویی کنار جلوه مورد نظر خود کلیک کنید ، نمادهای سه ابزار شکل را مشاهده خواهید کرد. ابزار Pen را انتخاب کرده و نقاشی خود را شروع کنید.دقیقاً مانند سایر برنامه های Adobe ، Pen می تواند قسمتهای مسیر مستقیم یا منحنی را ترسیم کند ، در این بین نقاط راس وجود دارد. با این کار می توانید هر قسمت را دقیق تنظیم کرده و خطوط جهت را بکشید تا انحنای آن تغییر کند. ابتدا ، برای ایجاد یک نقطه راس کلیک کنید ، و سپس دوباره کلیک کنید تا یک نقطه راس دوم ایجاد کنید ، با یک بخش خط بین این دو. برای جلب امتیاز بیشتر ، کلیک کنید تا زمانی که از مسیر راضی باشیدبرای پایان دادن به یک مسیر ، ابزار Pen را روی اولین نقطه راس خود قرار دهید ، تا یک دایره کوچک در کنار مکان نما Pen ببینید ، و سپس بر روی راس کلیک کنید.

برای اعمال جلوه ها روی قسمت خاصی از فریم در ویدیوی خود ، از ابزارهای ماسک کردن Premiere Pro استفاده کنید.
با استفاده از ماسک ها می توانید یک منطقه خاص را در یک کلیپ مشخص کنید که می خواهید آن را تار ، پوشانده ، برجسته ، جلوه ها یا صحیح رنگ را تنظیم کنید. شما می توانید ماسک های مختلفی مانند Ellipse یا Rectangle ایجاد و اصلاح کنید.می توانید با استفاده از ابزار Ellipse یک ماسک دایره ای یا بیضی شکل یا یک ابزار Rectangle برای ایجاد یک چند ضلعی چهار طرفه ایجاد کنید. برای ایجاد یک ماسک به شکل بیضی شکل ، روی ابزار Ellipse shape کلیک کنید یا برای ایجاد یک ماسک مستطیل شکل ، روی ابزار Rectangle shape کلیک کنید.شما می توانید با استفاده از ابزار Pen اشکال آزاد ایجاد کنید Pen Tool. به شما اجازه می دهد تا آزادانه اشکال پیچیده ماسک را در اطراف اشیا draw بکشید.

معرفی صفر تا صد ابزارهای پریمیر (پیشرفته)

معرفی صفر تا صد ابزارهای پریمیر (پیشرفته)

 

ابزار تیغ یا (Razor)

اساساً ، ابزار Adobe Premiere Razor به شما امکان می دهد بدون تغییر موقعیت کلیپ ، یک کلیپ را در جدول زمانی تقسیم کنید. خود کلیپ بدون تغییر است ، اما هر یک از بخشهای کلیپ دارای نقاط ورودی و خروجی جدید هستند. شما می توانید ابزار Razor را در صفحه اصلی ابزار Premiere پیدا کنید ، یا برای انتخاب آن کلید C را فشار دهید.

 

معرفی صفر تا صد ابزارهای پریمیر (پیشرفته)

تقسیم کلیپ

ابتدا پروژه Premiere فعلی خود را بارگیری کرده و ابزار Razor را از صفحه Tools انتخاب کنید. برای تقسیم یک کلیپ کامل (صوتی و تصویری) ، روی هر کلیپ دنباله ای کلیک کنید و ویرایش از طریق آن ایجاد می شود. اگر از برشی که اخیراً ایجاد کرده اید راضی نیستید ، Ctrl + Z را فشار دهید تا واگرد شود.

معرفی صفر تا صد ابزارهای پریمیر (پیشرفته)

هنگامی که شما یک کلیپس را با ابزار Razor تقسیم می کنید ، برش حاصل “از طریق ویرایش” (Through Edit) نامیده می شود. با یک مثلث کوچک سفید که به برش اشاره دارد ، یک ویرایش از طریق به شما این امکان را می دهد تا دوباره به کلیپ بپیوندید ، زیرا در واقع هنوز آن را تغییر نداده اید. به محض اینکه کلیپ های شکاف را از یکدیگر دور کنید ، مثلث های سفید ناپدید می شوند.

معرفی صفر تا صد ابزارهای پریمیر (پیشرفته)

 

ابزارهای ویرایش

Ripple Edit

Ripple Edit یک ابزار اصلاح است که برای برش کلیپ و موج دار کردن بقیه کلیپ ها در جدول زمانی استفاده می شود و به طور موثر شکاف بین دو نقطه ویرایش را کاهش می دهد. هنگام استفاده از ابزار Ripple Edit ، مطمئن شوید که نقاط ویرایش صحیح را انتخاب کرده اید. همچنین باید از این موضوع آگاه باشید که کدام آهنگ ها قفل شده اند. اگر به اشتباه از ابزار Ripple Edit استفاده کنید می توانید خیلی از چیزها را به سرعت از همگام سازی خارج کنید. ویرایش موج دار به معنای جابجایی یک نقطه ویرایش است و باعث می شود بقیه جدول زمانی برای جبران آن همان مقدار را جابجا کنند. در Adobe Premiere ، می توان از ابزار ویرایش موج دار برای انتقال یک نقطه ویرایش و کل دنباله کلیپ های بعدی استفاده کرد. وقتی می خواهید یک کلیپ خاص را کوتاه یا طولانی کنید و بقیه جدول زمانی خود را تحت تأثیر قرار ندهید ، این بسیار مفید است. میانبر صفحه کلید: Bمی باشد.

معرفی صفر تا صد ابزارهای پریمیر (پیشرفته)

Rolling Edit

معرفی ابزارهای پریمیر (پیشرفته)، Rolling Edit یکی دیگر از ابزارهای پیشرفته و اصلاح شده است که برای تنظیم دقیق و تنظیمات استفاده می شود. شما با حرکت دادن یک نقطه ویرایش به جلو یا عقب در دنباله ، Rolling Edit را انجام می دهید. Rolling Edit نقطه Out کلیپ اول و In Point ویدیوی دوم را جابجا می کند. ابزار ویرایش نورد Adobe Premiere به شما امکان می دهد طول یک صحنه خاص را حفظ کنید ، در حالی که در نقاط ویرایش نیز حرکت می کند. به عنوان مثال ، اگر دو کلیپ به ترتیب ۱۰ ثانیه داشته باشید و بخواهید مکان اول و دومین کلیپ را تنظیم کنید ، می توانید بدون تغییر طول کلی ، از ابزار ویرایش غلتک استفاده کنید. میانبر صفحه کلید: N می باشد.

معرفی صفر تا صد ابزارهای پریمیر (پیشرفته)

Rate Stretch

ابزار Rate Stretch کلیپ را سرعت می بخشد یا کند می کند. نقاط ورودی و خروجی کلیپ ثابت است ، اما مدت زمان و سرعت کلیپ با توجه به مقدار “کشش” شما از روی تریم تغییر می کند. بزرگ کردن نقطه Out کلیپ باعث کاهش سرعت می شود ، در حالی که کوتاه کردن کلیپ باعث افزایش سرعت می شود با ابزارهای ویرایشی مفیدی همراه است که می تواند فیلم های شما را سریع تر ، کندتر یا ترکیبی از این دو کند. اساساً ، ابزار Rate Stretch به شما امکان می دهد طول کلیپ را با کاهش سرعت ، یا “کشش” آن تغییر دهید. به عنوان مثال اگر سه کلیپ ویدیویی در جدول زمانی Premiere شما بارگذاری شده است و بین Clip 1 و Clip 2 فاصله وجود دارد ، ممکن است لازم باشد که Clip 1 را برای پر کردن کل فضا گسترش دهید. با این حال ، ممکن است کلیپ ۱ فیلم دیگری در دسترس نداشته باشد. در این صورت ، برای کاهش سرعت کلیپ ۱ ، باید از ابزار Rate Stretch استفاده کنید و طول آن را تا رسیدن به کلیپ ۲ افزایش دهید. برعکس ، برای سرعت بخشیدن به کلیپ ها و کوتاه شدن آنها می توان از Rate Stretch نیز استفاده کرد. میانبر صفحه کلید: R می باشد.

معرفی صفر تا صد ابزارهای پریمیر (پیشرفته)

ابزار ویرایش لغزش (Slip Edit)

ویرایش لغزش به معنای تنظیم همزمان نقاط ورودی و خروجی یک کلیپس با همان مقدار در همان جهت است. مدت زمان کلیپ ثابت است.Slip Edit Tool برای انجام ویرایش لغزش ، ابزار ویرایش لغزش (تصویر سمت راست) را از پانل ابزار انتخاب کنید. ماوس را روی کلیپ در جدول زمانی قرار دهید ، کلیک کرده و به چپ یا راست بکشید. این ابزار بدون تغییر مدت زمان یا موقعیت آن در جدول زمانی و بدون تأثیر بر کلیپ های مجاور ، فریم های شروع و پایان کلیپ را تغییر می دهد.

ویرایش لغزش باعث تغییر زمان می شود ، اما طول کلیپ تغییر نمی کند. فیلم در طول جریان کلیپ ها به جلو یا عقب می چرخد. به این ترتیب ، سایر کلیپ های دنباله را مانند Ripple Edit تأثیر نمی دهد. بسیاری از ویراستاران از یک ویرایش لغزش برای تکمیل یک حرکت استفاده می کنند (اجازه دهید یک شخصیت درون کادر قرار بگیرد یا از آن خارج شود) یا عملکردی را از یک عکس به عکس دیگر مطابقت دهد. هدف از ابزار لغزش این است که به شما اجازه دهد همزمان نقاط ورودی و خروجی یک کلیپ را در جدول زمانی خود تغییر دهید. می توانید هنگام تنظیم ثابت فاصله زمانی بین آن نقاط ، چنین تنظیماتی را انجام دهید.

 

معرفی صفر تا صد ابزارهای پریمیر (پیشرفته)

 

ابزار ویرایش اسلاید (Slide Edit)

ویرایش اسلاید کل کلیپ را روی دو کلیپ مجاور اسلاید می کند ، آن کلیپ های مجاور را کوتاه و طولانی می کند بدون تغییر طول کلیپ انتخاب شده یا نقاط داخل و خارج.با ویرایش اسلاید ، ضمن حفظ نقاط ویرایش کلیپ اصلی ، نقاط داخل و خارج کلیپ های مجاور تغییر می کند.

اگر می خواهید یک کلیپ زودرس یا دیرتر در یک جدول زمانی / توالی رخ دهد ، می توانید از معرفی ابزارهای پریمیر (پیشرفته) از جمله ابزار ویرایش اسلاید استفاده کنید. همانطور که از نام آن مشخص است ، ویرایش اسلاید در واقع یک کلیپ را از جدول زمانی Premiere Pro شما بالا یا پایین می کند.اسلاید ویرایش ۳ کلیپ را بررسی می کند و کلیپ وسط را اسلاید می کند ، طول ۲ کلیپ دیگر تغییر می کند تا کلیپ اسلاید شود. مانند لغزش ، سایر کلیپ های دنباله را تحت تأثیر قرار نمی دهد.

اسلاید ویرایش در پریمیر به شما امکان می دهد تا کلیپس را از جدول زمانی فیلم خود به بالا یا پایین بکشید ، و امکان تنظیم بسیار آسان آن را فراهم می کند.این ابزار تضمین می کند که مدت زمان کلیپ مورد نظر شما همیشه یکسان باشد ، در حالی که مدت زمان کلیپ های دیگر بر این اساس تنظیم می شود. بسته به تنظیمات ، مدت زمان یک کلیپ ممکن است افزایش یابد ، در حالی که دیگری کاهش می یابد.

معرفی صفر تا صد ابزارهای پریمیر (پیشرفته)

بطور خلاصه

موضوع این مقاله معرفی ابزارهای پریمیر (پیشرفته) بود. Premiere یک ابزار ویرایش قدرتمند است که قادر به تولید ویدئویی با کیفیت پخش و کیفیت بالا است. این یک بسته بسیار محبوب در میان علاقه مندان به فیلم و از جمله برنامه های حرفه ای است . اگر شما هم جزو علاقه مندان به یادگیری نرم افزارهای گرافیکی و ساخت انیمیشن مانند نرم افزار پریمیر هستید می توانید با خرید پکیج جامع پریمیرپرو پدیده لرن که بصورت کاملا تخصصی به آموزش نرم افزار پریمیرپرو اختصاص داده شده و توسط دپارتمان تدوین پدیده لرن تهیه شده است ، در خانه لذت آموزش حضوری را احساس کنید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید