معرفی نرم افزار اندروید استودیو و ویژگی آن

معرفی نرم افزار اندروید استدیو
0
(0)

معرفی نرم افزار اندروید استودیو

اندروید استدیو محیط رسمی توسعه یکپارچه (IDE) برای توسعه برنامه اندروید است. این برنامه مبتنی بر IntelliJ IDEA ، یک محیط توسعه یکپارچه جاوا برای نرم افزار است و ابزار ویرایش و توسعه کد آن را در خود جای داده است.

برای پشتیبانی از توسعه برنامه ها در سیستم عامل Android ، اندروید استدیو از سیستم ساخت مبتنی بر Gradle ، شبیه ساز ، الگوهای کد و یکپارچه سازی Github استفاده می کند. هر پروژه در Android Studio دارای یک یا چند روش با کد منبع و فایلهای منبع است. این موارد شامل ماژول های برنامه اندروید ماژول های Library و ماژول های Google App Engine است.

ویژگی های اندروید استودیو

در معرفی نرم افزار اندروید استدیو: ویژگی های جدید با عرضه هر یک از نسخه های جدید اندروید استودیو ارائه می شوند. ویژگی های زیر در ورژن ثابت کنونی ارائه شده اند:

– پشتیبانی از Build  مبتنی بر Gradle
– بازنویسی کد و اصلاحات فوری مخصوص اندروید
– ابزارهای Lint  برای رفع مشکلات عملکرد، کارایی، سازگاری ورژن ها و مشکلات دیگر
– ادغام با ProGuard و قابلیت های App Signing
– پنجره های Wizard  مبتنی بر Template برای ایجاد طرح ها و مولفه های رایج اندروید
– یک Layout Editor غنی که به کاربران اجازه می دهد مولفه های محیط کاربری را درگ و دراپ کنند و گزینه ای برای پیش نمایش Layout ها در چندین پیکربندی صفحه نمایش وجود دارد.
– پشتیبانی از ساخت برنامه های Android Wear
– پشتیبانی داخلی از پلتفرم Google Cloud که اجازه ادغام با پیام رسانی و موتور برنامه Google Cloud را می دهد.

زبان برنامه نویسی اندروید استودیو چیست؟ 

گوگل محیط توسعه یکپارچه (IDE) یا یا Integrated Development Environment اندروید استودیو را به صورت رایگان در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهد. در این محیط توسعه از زبان جاوا برای نوشتن کدهای Back end (کدهای مربوط به عملکرد برنامه) و زبان XML برای طراحی رابط کاربری (Front end) استفاده می‌شود. البته در نسخه جدید اندروید استودیو امکان بکارگیری زبان کاتلین (Kotlin) نیز بجای زبان جاوا فراهم شده اما در حال حاضر آموزش ها بر اساس جاوا تهیه می‌شود.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید