آشنایی با پنل های پریمیر

معرفی پنل های پریمیر (قسمت اول)
0
(0)

آشنایی با پنل های پریمیر در مقاله قبل به  معرفی ابزارهای پریمیر (مقدماتی) پرداختیم و آخرین ابزارهای پریمیر در پنل تولبارز را معرفی کردیم. در این مقاله با موضوع آشنایی با پنل های پریمیر شروع به معرفی پنل های موجود در پریمیر خواهیم کرد.این مفاله پایه ای برای کار با فضای کاری Adobe Premiere Pro برای شما فراهم می کند. شما درک درستی از عناصر اصلی رابط Premiere Pro و نحوه پیکربندی آنها برای تأمین بهتر نیازها و ایجاد یک تدوین جذاب را پیدا خواهید کرد. برای کسب درک بهتری از پریمیر مقالات مرتبط از جمله آشنایی با پنل های پریمیر و مقالات مربوط به معرفی ابزارهای پریمیر و پریمیر را مطالع نمایید.

مقالاتی که در بحث آموزش پریمیر حتما باید بخوانید:

۱-معرفی نرم افزار پریمیر

۲-آموزش ابزارهای مقدماتی پریمیر

۳-آموزش ابزارهای پیشرفته پریمیر

پنل سورس مانیتور (Source Monitor)

پانل های مانیتور جایی است که شما کلیپ های ویدئویی و توالی های ویدیویی ویرایش نشده را مشاهده می کنید. صفحه سمت چپ مانیتور منبع است که به شما امکان می دهد کلیپ ها را پیش نمایش کرده و قبل از افزودن آنها به جدول زمانی(timeline) ، تنظیماتی انجام دهید.

مانیتور برنامه ای است که جدول زمانی فعال را به شما نشان می دهد. کنترل های زیر هر مانیتور به شما امکان می دهد تا در فیلم پیمایش کرده و نقاط ویرایش را تنظیم کنید. در گوشه سمت راست و بالای صفحه مانیتور یک منوی پرواز وجود دارد که شامل تعداد بیشماری از گزینه های مشاهده از جمله پنل های فنی است.

از Source Monitor می توان برای پخش و پیش نمایش کلیپ های جداگانه استفاده کرد. قبل از افزودن کلیپ ها به یک دنباله ، می توانید از Source Monitor برای تهیه کلیپ ها استفاده کنید. در Source Monitor می توانید نقاط داخل و خارج را تنظیم کنید ، نشانگرها را اضافه کنید و نحوه افزودن کلیپ به جدول زمانی را مشخص کنید. با کشیدن و انداختن آنها در پنل Source یا دوبار کلیک کردن ، می توانید کلیپ ها را در این نمایشگر مشاهده کنید.

یک نوار لغزنده آبی وجود دارد که می توانید برای انتخاب دقیق نقاط Mark In و Mark Out حرکت کنید. وقتی این کلیپ را به جدول زمانی بکشید ، این نقاط شروع و پایان می یابد. لازم نیست کاملاً دقیق باشید زیرا همیشه می توانید در جدول زمانی بیشتر ویرایش کنید ، اما این کار یک کار تمیزتر را برای شما فراهم می کند. مزیت این روش این است که وقتی به تدوین واقعی رسیدید ، کار با فیلم های شما بسیار راحت تر خواهد بود. اگر کلیپ ها را فقط برای استفاده از تصاویر قابل استفاده از پیش اصلاح کنید ، فقط آن قسمت اصلاح شده را به جدول زمانی خود می کشید. این مورد مخصوصاً در مواردی مفید است که ممکن است مجبور شوید بیش از یک بار از یک کلیپ خاص استفاده کنید ، یا اگر فضای شروع و انتهای فیلم خود را فضای زیادی ندارید.

با کشیدن Grip In / Out ، که با سه خط در مرکز دو نقطه نشان داده می شود ، می توانید نقاط In و Out را با هم حرکت دهید. این باعث می شود مدت زمان یکسان باشد ، در حالی که نقاط به خودی خود منتقل می شوند. حذف امتیازات در صورت قرار دادن نکته در نقطه اشتباه ، چند گزینه پیش رو دارید. اگر به سادگی نقطه را به یک قاب اشتباه کشیده اید ، می توانید براکت نقطه In یا Out را به زمان دیگری بکشید. اگر می خواهید به طور کامل از شر آن خلاص شوید ، بسته به نوع نشانگرهایی که می خواهید پاک کنید ، نشانگرها سپس پاک کردن ، پاک کردن یا پاک کردن داخل و خارج را انتخاب کنید. این بر روی کلیپ های موجود در جدول زمانی کار نخواهد کرد.

از کلید I برای افزودن نقطه In و کلید O برای نقطه Out استفاده کنید. پس از افزودن ، می توانید منطقه انتخاب شده را در جدول زمانی کوچک در پایین پانل مشاهده کنید. با کشیدن این منطقه ، کلیپ های خود را تنظیمات بیشتری انجام دهید. برای مشاهده صدا ، به سادگی نماد صدا را انتخاب کنید.

معرفی پنل های پریمیر (قسمت دوم)

معرفی پنل های پریمیر (قسمت دوم)

علاوه بر افزودن نکات In و Out در مانیتور منبع ، می توانید ویرایش های Insert ، Overwrite ، Overlay و Replace را فقط با کشیدن مستقیم کلیپ های خود روی مانیتور Program انجام دهید. بدانید که قسمت پخش شما در جدول زمانی قرار دارد ، زیرا در آنجا ویرایش انجام می شود. همچنین می توانید کلیپ ها را مستقیماً از پانل Project بر روی جدول زمانی بکشید ، تعدادی میانبر صفحه کلید به شما امکان می دهد ویرایش های خاصی را انجام دهید.

معرفی پنل های پریمیر (قسمت دوم)

آشنایی با پنل پروژه (Project)

پنل پروژه یا فضای کاری پیش فرض. پنل پروژه جایی است که شما تمام عناصر مورد نیاز برای ایجاد فیلم تمام شده خود را ذخیره می کنید. این می تواند شامل کلیپ های ویدئویی جداگانه ، کلیپ های صوتی ، عناوین ، عکس ها و تصاویر گرافیکی باشد. هنگام وارد کردن موارد جدید ، آنها به طور خودکار در پانل پروژه ظاهر می شوند. پانل پروژه همچنین شامل توالی هایی است که شامل تمام داده ها در یک جدول زمانی خاص است. هنگام ایجاد یک پروژه جدید ، پانل پروژه شامل یک توالی واحد است که Sequence 01 نامیده می شود.

همانطور که قبلاً ذکر شد ، پانل Project شامل ارجاع به تمام فایلهای فیلم (ویدیو ، صدا و تصاویر) است که شما در Premiere Pro وارد کرده اید. به همین ترتیب ، این مرکز خلاقیت برای تمام افرادی است که با این برنامه ایجاد خواهید کرد. علاوه بر اشاره به تصاویر وارد شده شما ، در پانل ترتیب ها و عناوینی که می توانید در داخل برنامه ایجاد کنید در آن نگهداری می شود و محلی است که می توانید مواردی را که می خواهید به جدول زمانی اضافه کنید قرار دهید.جابجایی و ترتیب موارد رسانه ای در پانل Project مانند جابجایی و مرتب سازی پرونده ها بر روی هارد دیسک شما است.

آشنایی با پنل های پریمیر ، از آنجا که پانل Project در مقایسه با رابط کلی Premiere Pro بسیار کوچک است ، دیدن همه ستونها به طور هم زمان غیرممکن است. اولین کاری که خواهید کرد این است که پانل را به اندازه تمام صفحه گسترش دهید. توجه داشته باشید که حتی در حالت تمام صفحه بسته به وضوح نمایشگر ممکن است نتوانید هر ستون داده را در صفحه پروژه مشاهده کنید.برای انتخاب هر قسمت از صفحه پانل ، کلیک کنید. می دانید که هنگامی انتخاب شده است که حاشیه نارنجی در اطراف خود داشته باشد.

معرفی پنل های پریمیر (قسمت اول)

معرفی پنل های پریمیر (قسمت اول)

پنل پروژه علاوه بر این که به عنوان مخزن تمام کلیپ های شما عمل می کند ، پانل Project گزینه های مهمی را برای تفسیر رسانه در اختیار شما قرار می دهد. به عنوان مثال تمام فیلم های شما دارای fps (فریم در ثانیه یا فریم بر ثانیه) و نسبت ابعاد پیکسل خواهند بود. ممکن است بخواهید این تنظیمات را به دلایل خلاقانه تغییر دهید.Premiere Pro از فراداده مرتبط با فیلم استفاده می کند تا بداند چگونه آن را پخش می کند. اگر می خواهید فراداده کلیپ را تغییر دهید ، می توانید این کار را در پانل Project انجام دهید

قسمت Preview Area چندین نوع اطلاعات مفید درباره کلیپی را که در صفحه Project انتخاب می کنید به شما نشان می دهد ، از جمله اندازه قاب ، نسبت ابعاد پیکسل و مدت زمان آن.اگر قبلاً انتخاب نشده است ، روی دکمه List View (view_button.jpg) در پایین سمت چپ پانل Project کلیک کنید. در این نمای اطلاعات زیادی در مورد هر کلیپ در پانل پروژه خواهید یافت ، اما برای دیدن آن باید به صورت افقی پیمایش کنید.در واقع ، اگر از Premiere استفاده می کنید و از Media Browser استفاده نمی کنید ، یک روش کلیدی برای “سریعتر کردن آن” را از دست داده اید. بگذار توضیح بدهم.Media Browser بلافاصله در سمت راست پانل Project واقع شده است و به شما امکان می دهد قبل از وارد کردن آن به یک پروژه ، رسانه را مرور کنید. برای فعال کردن نام ، روی آن کلیک کنید ؛ با یک جعبه آبی در اطراف صفحه نمایش داده می شود.

معرفی New Item

معرفی پنل های پریمیر (قسمت اول)

سکانس (Sequence)

اولین مورد در لیست دکمه New Item به شما امکان می دهد Sequence جدیدی ایجاد کنید. Sequence جدیدی را براساس یک از پیش تعیین شده ایجاد کنید یا Sequence خود را با تنظیمات منحصر به فرد فیلم و صدا – حتی پیکربندی های خاص آهنگ – سفارشی کنید. اگر می خواهید از تنظیمات سفارشی خود استفاده مجدد کنید ، به سادگی یک پیش تعیین شده Sequence را ذخیره کنید.

فایل آفلاین (Offline File)

می توانید یک فایل آفلاین ایجاد کنید تا به عنوان حافظه مکان برای یک اثر ناتمام یا عکس انیمیشن استفاده شود. هنگام ایجاد یک فایل آفلاین جدید ، شما می توانید تنظیمات صوتی و تصویری را سفارشی کنید.

لایه های تنظیم (Adjustment Layer)

از لایه های تنظیم برای افزودن جلوه به چندین کلیپ در هر زمان خاص استفاده کنید. به عنوان مثال ، من می توانم یک لایه تنظیمات اضافه کنم ، و سپس یک اثر ویدئویی مانند روشنایی و کنتراست اضافه کنم. این اثر همه لایه های زیر لایه تنظیم را تغییر می دهد.

عنوان (Title)

انتخاب عنوان از منوی کشویی دکمه New Item ، پنجره طراح عنوان را راه اندازی می کند. در اینجا می توانید انواع مختلفی از عناصر گرافیکی ، از جمله متن و اشکال اساسی را ایجاد کنید. به متن ساده بچسبید ، یا با سبک های عنوان و ویژگی های عنوان به کار خود ادامه دهید.

میله و تن (Tone)

نوارها و آهنگ ها اگر در صدا و سیما کار می کنید ، ممکن است هنگام تحویل محتوای خود میله ها و لحن را اضافه کنید. نوارها و لحن به مهندسان فیلم و اپراتورهای کنترل اصلی اجازه می دهد تا استانداردهای پخش را برآورده کنند. می توانید میله های HD را بیابید و در لیست موارد جدید پایین تر صدا کنید.

فیلم سیاه (Black Video)

ویدیوی سیاه به عنوان یک تصویر ثابت در جدول زمانی نشان داده می شود. از فیلم سیاه برای پر کردن شکاف در Sequence خود یا به عنوان انتقال بین چندین لایه کلیپ ویدیویی استفاده کنید. به سادگی یک کلیپ کوتاه از فیلم سیاه را در لایه بالایی قرار دهید ، و سپس حلال متقاطع را به کلیپ اضافه کنید.

زیرنویس (Captions)

اکنون می توانید به سرعت و به راحتی زیرنویس های باز یا بسته را در داخل Premiere Pro ایجاد کنید. زیرنویس ها به سادگی متن روی ویدیو هستند. زیرنویس های باز متن را در صادرات ویدیوی نهایی شما می سوزاند ، در حالی که زیرنویس های بسته می توانند یک فایل خارجی باشند که به مخاطبان شما اجازه می دهد زیرنویس ها را روشن یا خاموش کنند.

مات رنگی (Color Matte)

مات رنگی هنگام کار با گرافیک می تواند مفید واقع شود. می توانید رنگ یک دارایی را مطابقت دهید و سپس به سرعت پس زمینه ای برای مطابقت ایجاد کنید. در واقع با هر رنگی که ترجیح می دهید پس زمینه ایجاد کنید.

رهبر شمارش جهانی ( Universal Counting Leader)

یک رهبر شمارش جهانی به شما کمک می کند تا هنگام پخش همزمان صدا و تصویر شما هماهنگ باشد. شما می توانید رهبر شمارش خود را متناسب با محتوای قلب خود تنظیم کنید ، از جمله تنظیمات ویدیو و طرح رنگ واقعی رهبر.

فیلم شفاف (Transparent Video)

وقتی می خواهید از جلوه ویدئویی استفاده کنید که تصویر خودش را تولید می کند و شفافیت را حفظ می کند ، از ویدیوی شفاف استفاده کنید. اثر تایم کد یک مثال عالی است. یک کلیپ ویدیویی شفاف ایجاد کنید ، جلوه تایم کد را اضافه کنید و کلیپ را به هر طولی که نیاز دارید گسترش دهید.

بطور خلاصه

موضوع مقاله آشنایی با پنل های پریمیر بود،در سری مقالات پریمیر درمورد  معرفی و آموزش پریمیر و معرفی ابزار های پریمیر قسمت مقدماتی و قسمت پیشرفته پرداختیم . اکنون در این مقاله به معرفی پنل های پریمیر پرداختیم. هر ویرایش با وارد کردن شروع می شود. نحوه وارد کردن رسانه به Premiere Pro می تواند سرعت و کارایی کلی گردش کار شما را به ویژه در پروژه های بزرگتر یا در حال اجرا تغییر دهد. بیشتر ویرایشگران حرفه ای مرورگر رسانه را برای وارد کردن فیلم به Premiere Pro ترجیح می دهند و این روش توصیه شده توسط Adobe است. در این مقاله ما پنل پروژه و مرورگر Media Browser را معرفی کردیم ، روشی منحصر به فرد برای تنظیم سریع صفحه مرورگر رسانه میباشد. اگر مایل به یادگیری این نرم افزار بصورت حرفه ای هستید، می توانید با خرید پکیج آموزش پریمیرپرو پدیده لرن که توسط تیم پدیده لرن با سال ها تجربه آموزش نرم افزار های ساخت انیمیشن و تدوین ویدیو تهیه و تدوین شده است به راحتی در خانه از آموزشهای تخصصی لذت ببرید. 

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید