معرفی پنل های کاربردی افترافکت

معرفی پنل های کاربردی افترافکت
0
(0)

در سری مقالات پدیده لرن در رابطه با آموزش و معرفی افترافکت ،معرفی ابزارهای اصلی و آموزش پنل های افترافکت صحبت کردیم.اکنون به معرفی پنل های کاربردی افترافکت جهت تکمیل اطلاعات شما در مورد این نرم افزار خواهیم پرداخت. به طور پیش فرض ، After Effects از یک رابط متصل به پنل برای سازماندهی محل کار استفاده می کند. به کل پیکربندی رابط ، فضای کاری گفته می شود و After Effects شامل انواع فضاهای کاری از پیش ساخته شده برای جای دادن سبک ها و وظایف مختلف کاری است که برای انجام آنها ممکن است لازم باشد. همچنین می توانید هر پانل را به صورت مستقل برای حرکت تنظیم کنید.

رابط کاربری After Effects به پانل هایی تقسیم می شود که در آنجا بیشتر کار خود را انجام خواهید داد. برخی از پانل ها برای پیش نمایش فیلم یا انیمیشن هستند و برخی دیگر گزینه هایی را برای ابزارها تعیین می کنند ، در حالی که برخی دیگر برای ایجاد انیمیشن هستند. تمام پنل های موجود در After Effects از طریق منوی Window قابل دسترسی هستند. جهت مطالعه مقاله معرفی پنل های کاربردی افترافکت با ما همراه باشید.

پنل کنترل اثر (Effect Controls)

پانل  Effect Controls بخشی از فضای کاری پیش فرض نیست ، اما هر زمان که افکت را به لایه ای از ترکیب خود اضافه می کنید ، به طور خودکار آشکار می شود. همچنین می توانید از منوی Window باز کنید.

برای ویرایش جلوه هایی که در لایه های Compositions خود اعمال کرده اید ، از پانل Effect Controls استفاده کنید. در حالی که این پانل بخشی از فضای کاری استاندارد نیست ، با انتخاب Window> Effect Controls می توانید با استفاده از منوی Window به آن دسترسی پیدا کنید. برای دسترسی به جلوه هایی که روی یک لایه اعمال کرده اید ، ابتدا باید لایه را با کلیک کردن روی آن در پنل Timeline یا Composition یا با استفاده از میانبر صفحه کلید انتخاب کنید. اگر از یک صفحه کلید در اندازه کامل استفاده می کنید ، اعداد لایه موجود در ترکیب فعال شما با ارقام موجود در صفحه شماره مطابقت دارد. اگر لایه انتخابی ندارید یا اگر لایه انتخاب شده هیچ تاثیری روی آن اعمال نکند ، این صفحه خالی است. در حالی که بخشی از فضای کاری استاندارد نیست ، اولین باری که Effect را روی هر لایه اعمال می کنید ، پانل اضافه می شود.

یادگیری جلوه ها و منوی ایستگاه از پیش تنظیم شده (Effects and Presets)

تا زمانی که یکی از لایه های خود را در داخل رایانه خود انتخاب کرده باشید ، می توانید بر روی صفحه Effects and Presets در سمت راست پنجره برنامه خود کلیک کنید. همچنین می توانید از کادر جستجو برای یافتن Effects and Presets  خاصی که ممکن است به دنبال آن باشید ، استفاده کنید. پس از اثرات استفاده از Effects and Presets پس از یافتن اثر یا از پیش تعیین شده ای که می خواهید استفاده کنید ، می توانید روی آن دوبار کلیک کنید یا آن را به لایه ای که می خواهید تحت تأثیر قرار بگیرد بکشید. این به طور خودکار صفحه کنترل جلوه ها را ایجاد می کند که به شما امکان می دهد Effects and Presets  تازه اضافه شده خود را تنظیم کنید. همچنین می توانید با کلیک روی منوی بالای جلوه های برنامه و انتخاب جلوه های خود از لیست ، جلوه ها را اعمال کنید. روش دیگر کلیک راست روی لایه خود و انتخاب اثرات است.

معرفی پنل های کاربردی افترافکت

پنل اطلاعات (Info panel)

گر از قبل فعال نیست ، روی برگه Info panel کلیک کنید تا فعال شود و آن را به قسمت جلوی گروه پنل خود بیاورید. روی X در بالای پانل اطلاعات کلیک کنید تا پنهان شود. با این کار پنل Audio در این گروه فعال است. برای بستن صفحه صوتی روی نماد X کلیک کنید

معرفی پنل های کاربردی افترافکت

پنل تراز کردن (Align panel)

وقتی می خواهید دو یا چند عنصر صفحه را با یکدیگر یا در یک منطقه محتوا تراز کنید ، پانل Align مفید است.برای مشاهده پانل تراز کردن ، Window> Align را انتخاب کنید یا روی تب Align کلیک کنید تا در مجموعه پانل فعال شود. هنگامی که صفحه Align باز است ، یک علامت در کنار گزینه Align در منوی Window نمایش داده می شود.

معرفی پنل های کاربردی افترافکت

پنل کارکتر (character panel)

character panel به طور معمول پیش نمایش فونت را با متن ، “نمونه” نشان می دهد. با این حال من فهمیدم که پس از افکت ، ایجاد خطا در نمایش قلم پیش فرض به جای قلم انتخاب شده ، انجام می شود. این خطا را برطرف می کند

معرفی پنل های کاربردی افترافکت

پنل پیش نمایش (Preview panel)

می توانید هنگام کار ، پیش نمایش تمام یا بخشی از ترکیب خود را بدون ارائه به خروجی نهایی انجام دهید. بسیاری از کنترل های پیش نمایش در پنل Preview وجود دارد. برای پخش فیلم و صدا از Preview استفاده کنید After Effects RAM را برای پخش فیلم و صدا در جدول زمانی ، لایه یا صفحه با سرعت واقعی اختصاص می دهد. تعداد فریم هایی که می توانند برای پخش در زمان واقعی ذخیره شوند ، به میزان RAM موجود و تنظیمات موجود در پنل Preview بستگی دارد. پانل پیش نمایش به طور پیش فرض در اکثر فضاهای کاری بعد از اثر باز است. با این وجود ، اگر پانل Preview بسته است ، Window> Preview را انتخاب کنید تا باز شود. تنظیمات پیش فرض پیش نمایش را برای همه کلیدهای میانبر بازیابی کنید.

معرفی پنل های کاربردی افترافکت

سخنان پایانی

Adobe After Effects یکی از نرم افزارهای ترسناک و پیچیده ای است که هر ویرایشگر فیلم و طراح گرافیک حرکتی باید در برخی موارد یاد بگیرید. به سازماندهی و موقعیت یابی تمام صفحه ها روی صفحه ، فضای کاری گفته می شود. After Effects مجهز به مجموعه ای از فضاهای کاری از پیش تعیین شده است که می توانید از آنها استفاده کنید. After Effects بسته به فضای کاری انتخاب شده پانل های خاصی را نمایش می دهد و براساس وظایف مشترکی که ممکن است لازم باشد انجام دهید ، نامگذاری می شوند. برخی از این فضاهای کاری پیش فرض عبارتند از: همه پانل ها ، انیمیشن ، حداقل ، ردیابی حرکت ، رنگ ، استاندارد ، متن و پانل های بدون قفل. وقتی After Effects را برای اولین بار اجرا می کنید ، برنامه فضای کاری استاندارد را نمایش می دهد. در این مقاله در رابطه با معرفی پنل های کاربردی افترافکت صحبت کردیم. طی مقالات اخیر اطلاعات جامعی در زمینه افترافکت ه شما عزیزان دادیم. شرکت پدیده تجارت با برگزاری کلاسهای خصوصی و تخصصی آموزش افترافکت در اصفهان می تواند از صفر تا صد نرم افزار افترافکت را بصورت پروژه محور به شما آموزش دهد تا به راحتی بتوانید انیمیش های حرفه ای طراحی کنید و یک تدوینگر حرفه ای شوید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید