مفهوم بازاریابی خطی و غیر خطی

مفهوم بازاریابی خطی و غیر خطی
0
(0)

در تجارت ، بازاریابی ابزاری اساسی برای دستیابی به مصرف کنندگان و ارتقاء تصویر برند است. بازاریابی فرایند جذب مشتری یا مشتری بالقوه در محصولات و خدمات شما است. بازاریابی شامل تحقیق ، تبلیغ ، فروش و توزیع محصولات یا خدمات شما است. موضوع این مقاله مفهوم بازاریابی خطی و غیر خطی است. شاید درمورد آن شنیده باشید امروزه بازاریابی در رونق مشاغل نقش بسزایی دارد.در این مقاله بصورت مختصر و مفید در این مورد بحث خواهد شد و برای علاقه مندان به این ماجرا ارائه می شود.

 بازاریابی چیست؟

بازاریابی به فعالیتهایی گفته می شود که یک شرکت برای ارتقاء خرید یا فروش یک محصول یا خدمات انجام می دهد. بازاریابی شامل تبلیغات ، فروش و تحویل محصولات به مصرف کنندگان یا مشاغل دیگر است.مدیریت بازاریابی مشاغل کوچک مبتنی بر مجموعه اصولی است که شامل وظایف از برنامه ریزی تا ایجاد آگهی و نگهداری طولانی مدت است. این اصول در مشخصات خاص متفاوت است و توسط صنعت و مخاطبان هدف شما با آنها تعیین می شود. در حالی که معامله خوبی از مدیریت بازاریابی مشاغل کوچک باعث ایجاد علاقه از طرف مصرف کننده می شود ، این امر مستلزم ایجاد آگهی و عملکرد روزانه استراتژی بازاریابی نیز می باشد.

اصول مدیریت بازاریابی

۱-دانش

۲-سازمان

۳-خلاقیت
۴-بهره وری
۵-تطبیق پذیری

بازاریابی خطی (Linear Marketing) چیست؟

بازاریابی خطی هرگونه فعالیت بازاریابی است که به عنوان روش ارائه آن به رسانه های صوتی و تصویری صریح و مستقر و مبتنی بر زمان یا خطی متکی است. بازاریابی خطی در زمان مشخص و برای مدت زمان از پیش تعیین شده صورت می گیرد. این بدان معنا نیست که بازاریابی خطی فقط یک بار اتفاق می افتد. اما به این معنی است که هر بار که یک تکه بازاریابی خطی تکرار می شود ، برای همه مصرف کنندگان و با نسخه های قبلی یکسان است.بازاریابی خطی به هر نوع بازاریابی اطلاق می شود که به عنوان یک موجودیت برای خود ایجاد می شود و در شکل نهایی خود توزیع می شود. بازاریابی خطی به طور معمول و بدون هیچ گونه قصد ویرایش یا تنظیم محتوای آن ایجاد می شود و منظور از آن است که همانطور که در بازار مصرف دیده می شود شنیده یا مشاهده شود.

بازاریابی خطی معمولاً در محتوای رسانه ای خطی تعبیه شده است ، که این نیز مبتنی بر زمان است. یک نمونه بارز یک تبلیغات تلویزیونی است که برای مدت زمانی مشخص در زمان انتخاب یک تبلیغ کننده اجرا می شود. تبلیغات رادیویی نیز بصورت خطی است و در یک بازه زمانی مشخص طبق برنامه پخش کننده اتفاق می افتد. تریلرهای فیلم و تبلیغات روی صفحه نمایش در سینماها نمونه های دیگری از بازاریابی خطی هستند.

بازاریابی غیر خطی (Nonlinear marketing) چیست؟

بازاریابی غیرخطی می تواند با بهره گیری از تمایل امروزی مخاطبان برای دستیابی همزمان به رسانه های دیجیتال از طریق چندین سیستم عامل مختلف ، فعالیتهای ویدیویی را به سطح بعدی ببرد. این امکان را برای شما فراهم می کند تا همزمان با چندین زاویه همزمان با بینندگان درگیر شوید و محتوای متنوعی را با یکدیگر در چندین دستگاه ارائه دهید. ما قبلاً رسانه ها را به روشی خطی مصرف می کردیم . شروع می کردیم به تماشای یک برنامه تلویزیونی قرار ملاقات برای دیدن و نشستن در آنجا ا به پایان برسد ، زیرا “چیز دیگری” نبود.اینترنت این مدل را مختل کرده است و اکنون ما رسانه ها را به روشی غیر خطی مصرف می کنیم و وقتی می خواهیم (به عنوان مرورگر) آن چه را می خواهیم می یابیم.

بازاریابی غیرخطی می تواند با بهره گیری از تمایل امروزی مخاطبان برای دستیابی همزمان به رسانه های دیجیتال از طریق چندین سیستم عامل مختلف ، فعالیتهای ویدیویی را به سطح بعدی ببرد. این امکان را برای شما فراهم می کند تا همزمان با چندین زاویه همزمان با بینندگان درگیر شوید و محتوای متنوعی با یکدیگر را در چندین دستگاه ارائه دهید.

تفاوت بازاریابی خطی و غیرخطی

بازاریابی خطی عموماً میزان مشارکت کمی از مصرف کنندگان دارد. برخلاف بازاریابی غیرخطی ، که می تواند بسیار تعاملی باشد ، بازاریابی خطی از نحوه پاسخ دهی به مصرف کنندگان صرف نظر می کند. مصرف کنندگان نیز به طور کلی به دنبال بازاریابی خطی نیستند. در عوض ، بازاریابی خطی بسته بندی شده برای رسانه هایی است که آنها استفاده از آن را انتخاب می کنند. بازاریابی غیر خطی شامل تبلیغات اینترنتی است که مصرف کنندگان می توانند بر روی لینک ها ، پخش مجدد مطالب ویدیویی یا صوتی ، مکث یا نادیده گرفتن محتوا کلیک کرده و در جنبه های اجتماعی یا بازی مبتنی بر بازاریابی شرکت کنند.

بازاریابی خطی لزوما بهتر یا بدتر از بازاریابی غیرخطی نیست. درعوض ، هر روش استراتژی خاص خود را برای جلب توجه مصرف کنندگان به کار می گیرد. بازاریابی تعاملی و غیر خطی برای محیط مشارکتی اینترنت مناسب تر است ، در حالی که بازاریابی خطی برای موقعیت هایی مناسب است که مصرف کنندگان انتظار دارند بنشینند و رسانه ها را به آنها تحویل دهند. آژانس های تبلیغاتی ممکن است در یک یا هر دو روش بازاریابی تخصص داشته باشند و مشاغل می توانند از ترکیبی از این دو استفاده کنند تا به گروه های مختلف هدف متوسل شوند یا محصولات خود را از راه هایی تبلیغ کنند که به احتمال زیاد باعث افزایش فروش می شود.درنهایت ، بازاریابی موفقیت آمیز غیرخطی باید ارتباطات عمیقی بین برندها و مصرف کنندگان ایجاد کند تا مخاطبان به جای اینکه منفعل مصرف آن باشند ، به طور جدی با محتوا درگیر شوند.

سخنان پایانی

در این مقاله موضوع ما مفهوم بازاریابی خطی و غیر خطی بود.ما درمقالات متعددی لاین ها، زیر شاخه ها وخود دیجیتال مارکتینگ را مورد بحث قرار دادیم تا اثبات کنیم دیجیتال مارکتینگ مزایا و کاربردهای زیادی دارد. شما با فراگیری دیجیتال مارکتینگ از مزایا و کاربردهای  زیر شاخه های آن نیز بر خوردار میشوید. که به رونق کسب و کار ها و افزایش درآمد شما کمک بسیاری می کند.برای بکارگیری این مزایا باید دوره های آموزشی مربوطه را طی کرده پس از کسب  مهارت های لازم می توانید از آن ها استفاده کنید.شرکت پدیده تجارت با تجربه بالا و کادر آموزشی کاملا حرفه ای دوره های آموزشی در زمینه های مختلف دیجیتال مارکتینگ،طراحی سایت و غیره برگذار می کند. می توانید برای آموزش به ما مراجعه کنید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید