نگاهی به ویژگی های اندروید8 ( Oreo)

android8
0
(0)

نسخه ۸٫۰ سیستم عامل اندروید که با نام Oreo نیز شناخته می شود ، در سال ۲۰۱۷ منتشر شد ،این نسخه برای Nexus 5X ، Nexus 6P ، Nexus Player ، Pixel ، Pixel XL و Pixel C موجود است و مملو از ویژگی هایی مانند اعلان های مداوم ، بهبود عمر باتری ، صدای بلوتوث با کیفیت بالا و رمزگذاری پیشرفته است. در اینجا نگاهی به ویژگی های اندروید۸ ( Oreo) می اندازیم و به بررسی و معرفی آنها میپردازیم.

ویژگی های اندروید۸ ( Oreo) چیست؟

سال های گذشته گوگل ما را با زبان طراحی جدید خود با عنوان Material Design آشنا کرد که دارای ویژگی هایی مانند : گرافیکی عالی ورنگارنگ بود. این تغییر شامل تصویری بود که در آغاز دوره جدید اندروید به وجود آمد ، که  تمرکز خود را بر گسترش سریع مجموعه ویژگی های Android وترمیم آنچه که قبلاً وجود داشت و هموار کردن راه آینده  گذاشت مانند توجه بیشتر و بیشتر به عمر باتری ، امنیت ، پایداری عملکرد و کنترل ریز دانه کاربر صورت گرفته است.ندروید۸ اوج این تلاش و تغییرات کارگاه Google است که همانند نسخه های اندرویدی جامع و کاملاً گسترده است و مثل همیشه پایدار ، پرقدرت و کاربردی است.

۱-تصویر در تصویر

نگاهی به ویژگی های اندروید8 ( Oreo)
نگاهی به ویژگی های اندروید۸ ( Oreo)

Nougat برنامه های صفحه نمایش بومی را برای ما به ارمغان آورد. با Oreo ، یک ویژگی بصری در تصویر را دریافت می کنیم. وقتی در حال تماشای ویدیو در برنامه ای مانند Netflix یا VLC هستید ، فقط دکمه صفحه اصلی را بزنید و فیلم به یک پنجره کوچک در گوشه ای از صفحه نمایش تبدیل می شود ، سپس می توانید هر برنامه دیگری را باز کنید ، از طریق ایمیل دریافت کنید یا حتی در هنگام تماشای فیلم بازی کنید. برای به دست آوردن گزینه های کنترل ، روی پنجره شناور ضربه بزنید. دکمه X را بزنید تا پنجره شناور خارج شود.تصویر در تصویر همچنین با Google Maps ، Google Play Movies ، Facebook ، Telegram ، Duo ، Pocket Casts و موارد دیگر کار می کند.

۲-تکمیل خودکار رمز عبور

نگاهی به ویژگی های اندروید8 ( Oreo)
نگاهی به ویژگی های اندروید۸ ( Oreo)

احتمالا تا کنون برایتان اتفاق افتاده  که هنگام ثبت نام در یک صفحه یا سایت در گوگل، گوگل از شما بخواهد که اجازه دهید تا جزعیات  ورود را ثبت کند تا برای ورود بعدی احتیاج به وارد کردن مجدد جزعیات نداشته باشید. اندروید  Oreo این ویژگی را در تلفن های هوشمند شما به ارمغان می آورد و پشتیبانی از برنامه ها را اضافه می کند.اکنون ، اگر این اجازه را فعال کنید، می توانید به Google اجازه دهید به طور خودکار جزئیات ورود را برای برنامه هایی که از آنها استفاده می کنید ، پر کند. در واقع ، از آنجا که این یک چارچوب است ، شما فقط به ویژگی تکمیل خودکار Google محدود نمی شوید. می توانید از مواردی مانند ۱Password ، LastPass یا Dashlane استفاده کنید (که از این طریق امنیت بیشتری دارند).دفعه دیگر که می خواهید با یک برنامه پشتیبانی شده وارد شوید ، ویژگی «تکمیل خودکار Google» از شما سؤال می کند که آیا می خواهید یکی از نام های کاربری و گذرواژه های موجود را به طور خودکار وارد کنید.

۳-کانالهای اعلان

نگاهی به ویژگی های اندروید8 ( Oreo)
نگاهی به ویژگی های اندروید۸ ( Oreo)

اعلان ها یکی از قوی ترین ویژگی های اندرویدی هستند. اندروید Oreo ویژگی جدیدی به نام کانال های اعلان را ارائه می دهد که هم برای توسعه دهندگان و هم برای کاربران در نظر گرفته شده است. کانال های اعلان به شما کمک می کند اعلان ها را بر اساس اهمیت مرتب سازی کنید. اطلاعیه های متعدد برای یک برنامه مشابه بر اساس اهمیت اطلاع رسانی می توانند در مکانهای مختلف در کشوی اعلان ظاهر شوند و در حالی که سیستم دستیابی به این ویژگی کمی پیچیده است ، شما کنترل کاملی در مورد انواع اعلان می توانید داشته باشید.از تنظیمات ، یک برنامه را از صفحه برنامه اطلاعات انتخاب کرده و به بخش اعلان ها بروید. اگر برنامه از کانالهای اعلان پشتیبانی می کند ، یک بخش دسته بندی ها پیدا خواهید کرد.روی یک دسته ضربه بزنید و سپس اهمیت را انتخاب کنید. در اینجا می توانید اهمیت را به Low، Medium، High یا Urgent تغییر دهید. همانطور که عناوین نشان می دهند ، یک اعلان فوری  روی صفحه نمایش ظاهر می شود. از طرف دیگر ، یک اعلان پایین به هیچ وجه در نوار اعلان ظاهر نمی شود.

۴-نقاط اطلاع رسانی

نقاط اطلاع رسانی  یکی از ویژگی های موجود در iOS  بوده است ،اکنون ویژگی اعلان نقاط اطلاع رسانی هنگامی که  شما هرگونه اعلان خوانده نشده دارید ، در گوشه پایین سمت راست برنامه کمی نقطه قرار می دهد.برای دیدن یک پنجره جدید ، می توانید روی نماد برنامه ضربه بزنید و نگه دارید ، که همه اعلان های مربوط به برنامه خاص را نشان می دهد. بر خلاف iOS ، Android تعداد پیام های خوانده نشده را در نقطه نشان نمی دهد.

۵-انتخاب متن هوشمند

نگاهی به ویژگی های اندروید8 ( Oreo)
نگاهی به ویژگی های اندروید۸ ( Oreo)

انتخاب متن روی صفحه لمسی ، به خصوص در اندروید ، نوعی کابوس است. شما هرگز نمی توانید دقیقاً درست آن را انتخاب و کپی کنید. اندروید  Oreo سعی دارد این روند را کمی اسان تر کند.اکنون ، هنگامی که متن را انتخاب می کنید ، اندروید سعی خواهد کرد به شما کمک کند به طور خودکار یک عنصر مهم (مانند آدرس یا شماره تلفن) را انتخاب کنید و سپس میانبرهای دستی را در خود منوی پنجره ارائه دهید. به عنوان مثال ، اگر متن متنی را انتخاب کنید که به نظر می رسد مانند آدرس باشد ، میانبر دریافت می کنید تا مستقیماً در Google Maps آن را باز کنید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید