واینر کیست؟ و کار آن چیست؟

واینر کیست و کار آن چیست؟
0
(0)

وقتی وارد فضای مجازی مثل اینستاگرام میشوید واژه هایی مثل اینفلونسر، بلاگر ، ولاگر میشنوید که ما در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم واینر کیست؟ و کار آن چیست؟ پس با ما همراه شوید.

واینر کیست؟ و کار آن چیست؟

اصطلاحی برای شخصی که از واینر ، سرویس ویدیوی اجتماعی استفاده می کند. یک کاربر واینر با هدف به اشتراک گذاری با دیگران ، ویدیوی کمدی تهیه می کند که به واینرینگ معروف است. این ویدئوهاکه  اغلب کمدی و طنز هستند و برای به اشتراک گذاشتن ویدیو از طبیعت یا افراد دیگر نیز استفاده می شوند.

تاریخچه تولید واینر :

شاید تولید واینر یا ویدیو‌های سرگرم کننده در ایران به همین چند سال گذشته برگردد ولی در آمریکا به این شکل نیست. در کشوری مانند امریکا استفاده از چهره‌های شناخته شده یا همان سلبریتی، سابقه طولانی‌تری دارد و فقط محدود به فضای مجازی نیست. با بوجو‌د آمدن شبکه‌های اجتماعی، بستری برای عرض اندام همه فراهم شد.می‌توان گفت از فیسبوک و یوتیوب این نوع سرگرمی‌ها بوجود آمدند که عده زیادی به صورت اتفاقی تبدیل به سلبریتی‌های تاثیر گذار دنیای مجازی شدند.در کشور ما هم تقریبا با زیاد شدن طرفداران اینستاگرام، انواع مختلفی از صفحات سرگرم کننده به وجود آمدند. شاید اگر چند سال پیش این کلیپ‌ها را می‌دیدید چند دقیقه سرگرم می‌شدید و اصلا فکر نمی کردید که پشت صحنه این کلیپ‌های بامزه، ممکن است تجارتی بوجود بیاید. شاید همه ما این ویدیو‌ها را محض سرگرمی می‌دانستیم و فکر نمی‌کردیم تولید‌کنندگان آنها از همین طریق درآمد زایی کنند.

چگونه از واینری کسب درآمد کنیم؟

همان‌طور که گفتیم معمولاً واینرها فالوئرهای زیادی دارند. مثل دیگر اینفلوئنسرها اصلی‌ترین مدل درآمد یک واینر اینستاگرام تبلیغ برندهای گوناگون است. این‌طور نیست که امروز واینر شوید و فردا بخواهید سر قیمت تبلیغات چانه بزنید. مهم‌ترین دلیلی که باعث می‌شود یک برند سراغ شما بیاید، تعداد دنبال‌کنندگانتان است. اگر در یک حیطه تخصصی اینفلوئنسر باشید، تعداد فالوئر نه اینکه مهم نباشد، اما اهمیت کمتری دارد. در آن مورد مسئله مهم میزان تاثیرگذاری‌ شما بر مخاطبانتان است و درمورد واینرها مسئله میزان دنبال‌کنندگان و بازدیدی است که از محتوایشان می‌شود. هرچه بیشتر بهتر. وقتی تعداد فالوئرهایتان به‌میزان چشم‌گیری رسید، برندهای گوناگون برای تبلیغات با شما تماس می‌گیرند. یادتان باشد اگر می‌خواهید مسیر رو‌به‌جلو خود را ادامه دهید، نباید تعداد تبلیغات به‌حدی باشد که حال دنبال‌کنندگانتان را به‌‌هم بزند. همچنین متناسب‌سازی هر تبلیغ با لحن خودتان و شکل محتوایی که منتشر می‌کنید، نکته‌ای است که اگر رعایت کنید از عمده واینرهای فعال در اینستاگرام جلوتر هستید.

انیمیشن واینرینگ

یکی دیگر از انواع واین هم تولید انیمیشن است. در انیمیشن امکانات هنرمند برای خلق شخصیت‌ها و وضعیت‌ها بسیار بیشتر از ویدیو ‌های واقعیست ولی خب برای ساخت آن نیاز به مقداری تخصص در زمینه انیمیشن سازی خواهید داشت مثل پیج سوریلند در ایران

نکات و توصیه های لازم برای واینر شدن:

در مبحث واینر کیست؟ و کار آن چیست؟برای اینکه در اینستاگرام واینر موفقی باشید، باید تمام ظرفیت‌های آن را بشناسید. برای پروفایلتان عکس مناسب انتخاب کنید. لحنتان را مشخص کنید. تمرکزتان بر استوری است یا پست یا IGTV؟ کیفیت محتوا از همه‌چیز مهم‌تر است. استفاده درست از هشتگ‌ها رشد نمایی برایتان فراهم می‌کند. منظم فعالیت کنید، یه روز بودن و ۵ روز نبودن اصلاً خوب نیست. با واینرهای دیگر ارتباط بگیرید.
مهم‌تر از همه، واینر کمدین است. بامزه باشید! شاید تا چند سال قبل اگر کسی می‌گفت می‌توانید از طریق گوشی موبایلتان درآمد خیلی زیاد داشته باشید، یا دیوانه به‌نظر می‌رسید یا کلاه‌بردار. اما واینری این رویا را محقق کرد. برای واینر بودن باید توانایی خنداندن افراد دیگر را داشته باشید. اصلی‌ترین شرط. دارایی یک واینر تعداد بالای فالوئرهایش است، همین تعداد فالوئر و صدالبته میزان درگیریشان با فرد، درآمد واینر را تعیین می‌کند. در ایران واینر اینستاگرام خیلی بیشتر از واینر دیگر شبکه‌های اجتماعی جاافتاده است. البته یادتان باشد واینر اینستاگرام شدن با این همه رقیب نیاز به خلاقیت و صبر دارد. این مقاله را با آن دسته از دوستانتان که تمایل دارند واینر شوند به‌اشتراک بگذارید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد رای 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظر دهید